Прескочи до съдържание

бързи въпроси Индия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Индия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли метро в Делхи?

- Какво е работното време за посещения на Тадж Махал?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой квартал е най-подходящ за нощувка в Делхи?

- Каква класа да купуваме при пътуване с влак в Индия?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

На 12.09.2023 г. в 21:48, Милена Модева каза:

Благодаря ти Линд, моето мнение е много близко до твоето, тъй като поисках актуализирана оферта с разбивка по пера, а при сумирането се оказва, че новата оферта е още по-висока. Много непрофесионално засега, но явно при разрастване на дейността и наемането на персонал, често пада и качеството.

Докъте стигна с търсенето на фирма за превоз?

Връзка към мнение
На 27.09.2023 г. в 16:39, zvezda9001 каза:

Докъте стигна с търсенето на фирма за превоз?

Извинявай за късния отговор, но беше натоварена седмица. Водя преговори с фирмата, препоръчана от Пантелей Пътник, тя за сега дава най-ниска цена, която се надявам да преглътна, но още обмислям как да процедирам с хотелите. Цените, които се искат от агенциите, там са просто невъзможни, излизат по- евтино да пътувай с групова екскурзия от БГ, което за стандарта на страната е доста високо. Цените на хотелите, също са високи,  особено за 4/5 звездните такива, които дават цена на стая като за Западна Европа. Ние пътуваме 11 февруари 22 февруари догодина.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 19 минути , Милена Модева каза:

Водя преговори с фирмата, препоръчана от Пантелей Пътник, тя за сега дава най-ниска цена

Няколко магеланеца вече ме информираха, че този човек искал доста пари. "Какво да правим?" Ами, пазарете се. Ако не се получава пазарлъкът, той не е единственият, който организира индивидуални пътувания в Индия. Проучете в трипадвайзър за други фирми, влезте в контакт с тях, вижте какво предлагат, как върви комуникацията, дали са свестни хора. Всяка преценка крие в себе си рискът да е погрешна, но пък нека грешката да е ваша, а не някой друг да ви заблуди. Ние бяхме супер доволни. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 20 минути , Милена Модева каза:

Извинявай за късния отговор, но беше натоварена седмица. Водя преговори с фирмата, препоръчана от Пантелей Пътник, тя за сега дава най-ниска цена, която се надявам да преглътна, но още обмислям как да процедирам с хотелите. Цените, които се искат от агенциите, там са просто невъзможни, излизат по- евтино да пътувай с групова екскурзия от БГ, което за стандарта на страната е доста високо. Цените на хотелите, също са високи,  особено за 4/5 звездните такива, които дават цена на стая като за Западна Европа. Ние пътуваме 11 февруари 22 февруари догодина.

Аз поне като гледам в Джайпур за тези дати, цените за 4-звездни хотели се въртят около 30-40 евро за двойна стая, което е приемлива цена, според мен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 24.08.2023 г. в 9:04, Lindt каза:

Имахте ли гледка към Тадж Махал и хранихте ли се в хотела? 

Гледка само от ресторанта на покрива. В хотела се хранихме (включително и за вечеря) и готвеха много вкусно. Големи сладури бяха - Меги им вика, че не иска да и слагат маслко (т.е. гее), понеже не иска да и е толкова мазно. И готвачът лично дойде да и сервира и гордо заяви, че са и сложили олио вместо масло. Те помислили, че е веган просто.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 24.08.2023 г. в 11:13, Oshko каза:

Автентична мизерийка за 19Е стаята на rooftop-a с гледка към Тадж Махал, дори ядохме там. Hotel Saniya Palace inn

Няма налично описание.

@Oshko, вие в кой вид стая бяхте и много ли беше зле банята и леглото? Вълнувам се, че ни е последната нощувка преди международния полет 

😄

Връзка към мнение
преди 20 минути , Lindt каза:

@Oshko, вие в кой вид стая бяхте и много ли беше зле банята и леглото? Вълнувам се, че ни е последната нощувка преди международния полет 

😄

Само най-скъпата на последния етаж има гледка, тя беше +5Е, децата бяха долу в обикновена. Леглото май беше ок, но банята си изглеждаше зле, но я преживяхме.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 30.09.2023 г. в 14:22, Pantelej Putnik каза:

Няколко магеланеца вече ме информираха, че този човек искал доста пари. "Какво да правим?" Ами, пазарете се. Ако не се получава пазарлъкът, той не е единственият, който организира индивидуални пътувания в Индия. Проучете в трипадвайзър за други фирми, влезте в контакт с тях, вижте какво предлагат, как върви комуникацията, дали са свестни хора. Всяка преценка крие в себе си рискът да е погрешна, но пък нека грешката да е ваша, а не някой друг да ви заблуди. Ние бяхме супер доволни. 

Здравей, моля те са само за последно уточнение, депозит плаща ли някакъв след като се уговорихте и ако си плащал, моля те да ми кажеш какъв метод за плащане избра?

 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Милена Модева каза:

Здравей, моля те са само за последно уточнение, депозит плаща ли някакъв след като се уговорихте и ако си плащал, моля те да ми кажеш какъв метод за плащане избра?

 

Платих малък депозит (вероятно беше 10-20% от крайната цена) с кредитна карта по линк, който те ми изпратиха. Всичко беше ОК. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Милена Модева каза:

Здравей, моля те са само за последно уточнение, депозит плаща ли някакъв след като се уговорихте и ако си плащал, моля те да ми кажеш какъв метод за плащане избра?

 

Аз също заплатих депозит на въпросната фирма в размер на 50%, останалите 50% ще заплатим на  място в Делхи.

Плащането направих с Револют, чрез линка който те ми изпратиха.

Пътуваме февруари 2024 за 10 дни. Не мисля, че ще има проблем с фирмата, но все пак ако се появи такъв, винаги мога да оспоря транзакцията в Револют или да задействам някоя от застраховките ми по план метал на който съм. 

С две думи препоръчвам плащане с Револют, ако имате такъв.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

От голямата група получих контактите на шофьор в Южна Индия, от който са доста доволни. 

Ние няма да се възползваме от услугите му, но цената и общуването с него е ок и ако някой се оглежда, може да се свърже с Викрам. 

 

 

IMG-20230921-WA0000.jpg

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Lindt каза:

От голямата група получих контактите на шофьор в Южна Индия, от който са доста доволни. 

Ние няма да се възползваме от услугите му, но цената и общуването с него е ок и ако някой се оглежда, може да се свърже с Викрам. 

 

 

IMG-20230921-WA0000.jpg

Ооо, Викрам беше нашия шофьор за южна Индия. Останахме много доволни от него.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Има ли оптимален, от гледна точка на цените, период, в който да се купуват билети за вътрешни полети? Възможно ли е цените да падат с приближаване на деня на полета или почват от някаква цена и оттам - само нагоре?

И още - за вътрешни полети задължително ли е да се минава през check-in гише или ако си само с ръчен багаж - директно на гейта?

Връзка към мнение
преди 2 часа, vino4erpec каза:

Има ли оптимален, от гледна точка на цените, период, в който да се купуват билети за вътрешни полети? Възможно ли е цените да падат с приближаване на деня на полета или почват от някаква цена и оттам - само нагоре?

Не знам доколко ще помогне, но ние имаме 2 вътрешни полета, които са букнати в програмата от местната агенция. Малко забавих първото плащане към тях, което наложи да се добавят допълнителни 36 долара поради покачване на цената.

Полетите единият ни е Делхи-Амритсар с Indigo и Дхарамшала-Делхи със Spice Jet.

По втория въпрос не мога да отговоря.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, vino4erpec каза:

И още - за вътрешни полети задължително ли е да се минава през check-in гише или ако си само с ръчен багаж - директно на гейта?

Ако си направил онлайн чек ин отиваш направо на гейта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Цените на вътрешните полети се покачват с времето но не драстично. Те са си ниски, заради самите индийци.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 17 минути , MayaS каза:

Цените на вътрешните полети се покачват с времето но не драстично. Те са си ниски, заради самите индийци.

Ами не съм съгласен, че са ниски. Това, което гледам за февруари, е минимум 50 eur на отсечка. Да не говорим, че Делхи-Каджурахо return е 160 евро на човек.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 15 минути , vino4erpec каза:

Ами не съм съгласен, че са ниски. Това, което гледам за февруари, е минимум 50 eur на отсечка. Да не говорим, че Делхи-Каджурахо return е 160 евро на човек.

Не са ниски като нашите из Европа. И не може през посредник да се свали. Мен доста ме заболя сърцето за полети по 100 евро.

Ние сме през декември и по Коледа и освен да се вдигат, нищо друго не са правили никои билети.

Те са много полети на ден и сякаш най-добрите се изчерпват и евтини остават само с тъпите прекачвания.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не са евтини ,но дори в иконоюична летиш само с висшите касти .При нас летиш с всякакви., не го знаеш кой какъв е 

😞

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към мнение
On 2/12/2023 at 12:54 PM, Oshko said:

Кои сайтове ползвахте за хотели и влак в Индия? Вътершни полети си букнах успешно директно от сайтовете на авиокомпаниите, но останалото...

 

Аз такова чудо до сега не съм срещал в друга държава - или картата не ми минава, или не мога да се регистрирам с телефона, или сайта бил ограничен за моя регион...

https://www.irctc.co.in/ - не ми одва OTP, имам над 20 мейла със съпорта, не разбират от дума - screenshots, опитайте пак и т.н.

https://12go.asia/en - липсват влакове и продава билети само за 2-3 седмици напред

https://www.easemytrip.com/ - всичко е точно, регистрирах се, има доста лоши отзиви в нета, особено за хотели, за момента май са единствен работещ вариант

https://www.makemytrip.com/railways/ - едно време беше хит в Магеланци, сега приложението вече не е налично, сайта върти до безкрайност за влакови билети, за хотели като че ли работи

https://www.ixigo.com/trains - ту работи, ту ми казва че не е за моя регион, нямам представа от какво зависи. Приложението работи, но моят български номер(и всеки друг български) ми казва, че е грешен и не иска да ме регистрира.

https://forest.mponline.gov.in/ - за пасове за парковете, ужким се регистрирах успешно с телефон, накрая не приема резервации от не индийци, наложи се да мина през хора от същата организация, много мудно и мъчително.

https://mpstdc.com/ (използва за бъкинг https://www.secure-booking-engine.com/)- верига хотели по парковете - ядец, не ми минава плащането, с 5 карти опитах, писах им, писах на съпорта на сайта също, глас в пустиня. Ще хвана и тук да ми резервира човека с пасовете, но той пък е в отпуск.

Пробвахте ли в с VPN? Аз съм в процес на проучване. Мисля на място да си купувам билети, но от тук разглеждам през VPN.

Връзка към мнение
преди 1 час, sv3n каза:

Пробвахте ли в с VPN? Аз съм в процес на проучване. Мисля на място да си купувам билети, но от тук разглеждам през VPN.

Не съм пробвал с ВПН, но специално за https://www.irctc.co.in/  проблемът е неполучаване на СМС от А1, с друг оператор може и да стане. В чужбинските форуми имаше хора които са получили на смс verification code

Връзка към мнение

Здравейте,  имам една чуденка и питанка за тур в пустинята четох че повечето са от Джайсалмер, въпроса ми е следния виждам, че тук там има турове и от Джодхпур. Та въпроса ми е някой ходил ли е от Джодхпур и дали си заслужава да е от там, гледат ми се красиви  пясъчни дюни, а защо не и да нощуваме в пустинята 🙂 по снимките в интернет ми се вижда, че на местата на които се ходи от Джодхпур не е баш преставата ми за красиви пясъчни дюни, но не съм сигурна..то и едни снимки 😄

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , zvezda9001 каза:

Здравейте,  имам една чуденка и питанка за тур в пустинята четох че повечето са от Джайсалмер, въпроса ми е следния виждам, че тук там има турове и от Джодхпур. Та въпроса ми е някой ходил ли е от Джодхпур и дали си заслужава да е от там, гледат ми се красиви  пясъчни дюни, а защо не и да нощуваме в пустинята 🙂 по снимките в интернет ми се вижда, че на местата на които се ходи от Джодхпур не е баш преставата ми за красиви пясъчни дюни, но не съм сигурна..то и едни снимки 😄

Съчувствам ти, няма нищо по-грозно от снимките в Индия 😄

  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Имам въпрос относно индийските рупии. Четох, че било забранено внасянето на индииски рупии от други държави. Аз си купих от тук за 500лв. рупии и сега се чудя, ще ми ги вземат ли на летището? Да ги връщам ли в чейндж бюрото?  Изобщо , на летището в Делхи , питат ли с какви пари си? Покават ли се?  Май се прецаках с купуването на рупии от тук, но  поне имам време за реакция и загубите надявам се да не са големи.

Връзка към мнение
преди 7 минути , Monika_Koko каза:

Имам въпрос относно индийските рупии. Четох, че било забранено внасянето на индииски рупии от други държави. Аз си купих от тук за 500лв. рупии и сега се чудя, ще ми ги вземат ли на летището? Да ги връщам ли в чейндж бюрото?  Изобщо , на летището в Делхи , питат ли с какви пари си? Покават ли се?  Май се прецаках с купуването на рупии от тук, но  поне имам време за реакция и загубите надявам се да не са големи.

Не зная за летището в Делхи точно, но на летище Хайдерабад не ни гледаха изобщо какво внасяме.

В приятелите ни имаше рупии ( за около 400-500евро еквивалент), ние носехме цигари... никой нищо не ни попита, нито поиска да декларираме какво внасяме. ( Информация от преди 2 седмици)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.