Прескочи до съдържание

Индия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Индия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли метро в Делхи?

- Какво е работното време за посещения на Тадж Махал?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой квартал е най-подходящ за нощувка в Делхи?

- Каква класа да купуваме при пътуване с влак в Индия?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Приятели, имам нужда от логистичен съвет. Обмислям пътуване до Непал и Индия в края на октомври- на§злото на ноември. На кратко се очертава София - Катманду, а от Катманду към Индия. В Индия искам да обиколя Сиким и по възможност малко Варанаси. После трябва да се придвижа до Делхи за обратен полет към София. Желанието ми е да ползвам авиотранспорт за да спестя от време. Нуждата от помощ е за планиране на Варанаси, Сиким и Делхи. 

Връзка към коментар

Погледнах и не виждам лесен и бърз начин за достъп до Сиким.

Най-удобно ще е полет Катманду - Делхи - Bagdogra 

 

Друг вариант е с автобус от Катманду ,но пътуването отнема минимум 20 часа и при това се налагат няколко смени.

 

Варанаси  - Делхи не е проблем с полет.

 

 

Връзка към коментар
преди 12 часа, Lindt каза:

Може ли някой да препоръча хотел в Агра с гледка към Тадж Махал? 

Ние бяхме в този - CRYSTAL SAROVAR PREMIER. 

Ето това ни беше гледката. 

IMG_2057.JPG.467349b37512cde6c3538b583995b8ca.JPG

 

Внимавай с избора на хотел в Агра, защото Агра е ................нямам думи. 🤣

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Pantelej Putnik каза:

Ние бяхме в този - CRYSTAL SAROVAR PREMIER. 

Ето това ни беше гледката. 

IMG_2057.JPG.467349b37512cde6c3538b583995b8ca.JPG

 

Внимавай с избора на хотел в Агра, защото Агра е ................нямам думи. 🤣

И на мен ми се вижда малко противна Агра, ама въпреки заявките ни за оригиналност, искам да видим Тадж Махал 😄 

Ти твоите хотели ковидно през агенция ли ги запазва, как бяха цените? Че този в Джайпур ми излизаше ужасно скъп, а в Агра е около 100 евро за нашите дати. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Lindt каза:

И на мен ми се вижда малко противна Агра, ама въпреки заявките ни за оригиналност, искам да видим Тадж Махал 😄 

Ти твоите хотели ковидно през агенция ли ги запазва, как бяха цените? Че този в Джайпур ми излизаше ужасно скъп, а в Агра е около 100 евро за напите дати. 

 

Цялата ми програма в Индия е по индивидуална програма, която аз дооформях. През ковидно време - Да. А имай предвид, че ние бяхме и в такова време на годината, когато никой нормален не ходи - май. Сещаш се за една жега, заключен човек в банята и т.н. 🤣

Избрах си някои различни хотели от първоначално предложените. Бяха предложили по-бизнес хотели (разбирай по-лъскавки), а аз исках нещо с душа и история. Мога на лични да ти пусна програмата, за да се ориентираш, а може и телефон на човека с агенцията да ти дам. Както прецениш. Насреща съм. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Pantelej Putnik каза:

Цялата ми програма в Индия е по индивидуална програма, която аз дооформях. Избрах си някои различни хотели от първоначално предложените. Бяха предложили по-бизнес хотели (разбирай по-лъскавки), а аз исках нещо с душа и история. Мога на лични да ти пусна програмата, за да се ориентираш, а може и телефон на човека с агенцията да ти дам. Както прецениш. Насреща съм. 

Ако можех да си сглобя програмата, с удоволствие щях да пусна запитване към агенции 😄 Ама понеже мъча да подредя поне полетите, заглеждам и хотелите. 

Имаме 1 ден в Делхи, 2 в Jim Corbett, полет до Джайпур и 2 нощувки, Агра и после полет към Кочи. А какво ще търсим в Керала 12 дни, още нямаме никаква идея 😄

Връзка към коментар
преди 13 минути , Lindt каза:

Ако можех да си сглобя програмата, с удоволствие щях да пусна запитване към агенции 😄 Ама понеже мъча да подредя поне полетите, заглеждам и хотелите. 

Имаме 1 ден в Делхи, 2 в Jim Corbett, полет до Джайпур и 2 нощувки, Агра и после полет към Кочи. А какво ще търсим в Керала 12 дни, още нямаме никаква идея 😄

Не е нужно да сглобяваш програма. Само кажи на агенция какво искаш да видиш и те сами ще ти предложат програма.

Ето го човекът - Rahul Gaurh, а фирмата е Clique Holidays (www.cliqueholidays.com). Неговият телефон е: +91 90154 93496, като има Уотсап. Чувам от магеланци, на които съм дал номера му, че доста надул цените, но ще се пазарите, ако можете. 

Лично аз ви препоръчвам да включите и 2 дни в Удайпур, защото там много ще ви хареса. Има нещо в този град. Виж снимки. Красиво е. Поне на мен най-много ми хареса.  

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , Lindt каза:

И на мен ми се вижда малко противна Агра, ама въпреки заявките ни за оригиналност, искам да видим Тадж Махал 😄 

Ти твоите хотели ковидно през агенция ли ги запазва, как бяха цените? Че този в Джайпур ми излизаше ужасно скъп, а в Агра е около 100 евро за нашите дати. 

 

Може да погледнеш и Hotel Taj Resorts, ние бяхме в него в Агра. 10-15 минути пеша е до Тадж Махал и беше на прилични цени.

Връзка към коментар
преди 2 минути , ivailo_radev каза:

Може да погледнеш и Hotel Taj Resorts, ние бяхме в него в Агра. 10-15 минути пеша е до Тадж Махал и беше на прилични цени.

Имахте ли гледка към Тадж Махал и хранихте ли се в хотела? 

Връзка към коментар
преди 19 минути , Pantelej Putnik каза:

Лично аз ви препоръчвам да включите и 2 дни в Удайпур, защото там много ще ви хареса. Има нещо в този град.

Още един глас за Удайпур - много чаровно място. То всичко, което е до вода (море, река, езеро) има специфична атмосфера. В моята класация Джайпур е на последно място от трите града - Удайпур, Джодпур, Джайпур. Най-туристическо ми се видя там и някак не можах да го "усетя"

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , Svetulche каза:

Още един глас за Удайпур - много чаровно място. То всичко, което е до вода (море, река, езеро) има специфична атмосфера. В моята класация Джайпур е на последно място от трите града - Удайпур, Джодпур, Джайпур. Най-туристическо ми се видя там и някак не можах да го "усетя"

Благодаря, но ние ние няма да включим обиколка на Раджастан в това пътуване. Имаме нужда от тропическа зеленина и природа през декември. До Джайпур има удобен полет от резервата и е твърде близо, за да го пропуснем.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Lindt каза:

Може ли някой да препоръча хотел в Агра с гледка към Тадж Махал? 

Автентична мизерийка за 19Е стаята на rooftop-a с гледка към Тадж Махал, дори ядохме там. Hotel Saniya Palace inn

Няма налично описание.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
16 hours ago, Salsam said:

Приятели, имам нужда от логистичен съвет. Обмислям пътуване до Непал и Индия в края на октомври- на§злото на ноември. На кратко се очертава София - Катманду, а от Катманду към Индия. В Индия искам да обиколя Сиким и по възможност малко Варанаси. После трябва да се придвижа до Делхи за обратен полет към София. Желанието ми е да ползвам авиотранспорт за да спестя от време. Нуждата от помощ е за планиране на Варанаси, Сиким и Делхи. 

Това изглежда е доста по-добър вариант за достигане на Sikkim :

 

For northeast India you can fly to Bhadrapur from Kathmandu and crossover to Sillguri for flights and trains for the northeast of India.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, моля за препоръки за читави (имам предвид основно чистота, но и местоположението е важно, но не е свърхопределящо) хотели в Агра, Джодпур, Джайпур, Уайдапур, Джайсалмер, както и инфо дали тези хотели могат да се намерят в сайтовете за резервация. От форума на Красен, се опитах да намеря хотелите, които са ползвали, но излизат много със сходни имена, и не съм сигурна, че попадам на същото място или хотелът изобщо не излиза. Агенцията, която те са ползвали оферира цена 2900 долара за двама за 11 дни, което ми се струва страшно много. Опитвам се да преценя дали хотелите не вдигат много общата оферта, та каква средната цена на читавите хотели с ясното съзнание, че въпросът е много общ и трудно ще получа читав отговор, но нещо съм се видяла в чудо с тези цени.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , Милена Модева каза:

Здравейте, моля за препоръки за читави (имам предвид основно чистота, но и местоположението е важно, но не е свърхопределящо) хотели в Агра, Джодпур, Джайпур, Уайдапур, Джайсалмер, както и инфо дали тези хотели могат да се намерят в сайтовете за резервация. От форума на Красен, се опитах да намеря хотелите, които са ползвали, но излизат много със сходни имена, и не съм сигурна, че попадам на същото място или хотелът изобщо не излиза. Агенцията, която те са ползвали оферира цена 2900 долара за двама за 11 дни, което ми се струва страшно много. Опитвам се да преценя дали хотелите не вдигат много общата оферта, та каква средната цена на читавите хотели с ясното съзнание, че въпросът е много общ и трудно ще получа читав отговор, но нещо съм се видяла в чудо с тези цени.

 

Хотелите според мен рядко надвишават 50 евро. Красен и компания си запазваха отделно настаняванията. На мен тази фирма като ми пусна оферта за 2900 $ на човек за 7 нощи, въобще не си направих труда да им отговоря. 

Иначе са ми дали тези хотели в Джайпур и Агра: 

Rudra villas - около 50 евро на пръв поглед

Taj Villas - под 40 евро, с ужасни оценки 

Връзка към коментар
преди 21 минути , Lindt каза:

 

Хотелите според мен рядко надвишават 50 евро. Красен и компания си запазваха отделно настаняванията. На мен тази фирма като ми пусна оферта за 2900 $ на човек за 7 нощи, въобще не си направих труда да им отговоря. 

Иначе са ми дали тези хотели в Джайпур и Агра: 

Rudra villas - около 50 евро на пръв поглед

Taj Villas - под 40 евро, с ужасни оценки 

Благодаря ти Линд, моето мнение е много близко до твоето, тъй като поисках актуализирана оферта с разбивка по пера, а при сумирането се оказва, че новата оферта е още по-висока. Много непрофесионално засега, но явно при разрастване на дейността и наемането на персонал, често пада и качеството.

Връзка към коментар
преди 39 минути , Милена Модева каза:

Благодаря ти Линд, моето мнение е много близко до твоето, тъй като поисках актуализирана оферта с разбивка по пера, а при сумирането се оказва, че новата оферта е още по-висока. Много непрофесионално засега, но явно при разрастване на дейността и наемането на персонал, често пада и качеството.

Здравейте, ние два пъти сме ползвали India Personal Tours като сами си правехме плана, те ни осигуряваха шофьор и хотели, на повечето места ние си избирахме къде да се храним, там, където бяхме извън населено място, храната беше включена към настаняването. Цените бяха от порядъка на 800-900 долара за 14-дневни турове, като ние им бяхме дали праг от 1000 долара. Това е в периода 2016-2018 година. Но може да ги проверите, доста са кооперативни:

https://www.indiapersonaltours.com/

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 12.09.2023 г. в 20:44, Милена Модева каза:

Здравейте, моля за препоръки за читави (имам предвид основно чистота, но и местоположението е важно, но не е свърхопределящо) хотели в Агра, Джодпур, Джайпур, Уайдапур, Джайсалмер, както и инфо дали тези хотели могат да се намерят в сайтовете за резервация. От форума на Красен, се опитах да намеря хотелите, които са ползвали, но излизат много със сходни имена, и не съм сигурна, че попадам на същото място или хотелът изобщо не излиза. Агенцията, която те са ползвали оферира цена 2900 долара за двама за 11 дни, което ми се струва страшно много. Опитвам се да преценя дали хотелите не вдигат много общата оферта, та каква средната цена на читавите хотели с ясното съзнание, че въпросът е много общ и трудно ще получа читав отговор, но нещо съм се видяла в чудо с тези цени.

Здравей,Миленка!

Започвам с хотелът в Джайпур. Името му е Umaid Mahal-A heritage Style Boutique Hotel. Това е страхотен хотел и го препоръчвам не с две ръце, а и едва крака.Всичко е на топ ниво.При търсене в Гугъл ти излиза веднага.Не можеш да го объркаш.Четири звезди,рейтинг 4,3 в Гугъл.

 

Удайпур.Hotel Mewari Villa Udaipur .Хотел с три звезди и рейтинг 4,3. Отново силно препоръчвам.Гледката и ресторант на покрива на топ ниво.Закуската е супер.

 

Джодхпур. Jodhpur Heritage Haveli Guest House . Гледката от ресторанта на покрива е ненадмината.Храната също е хубава.Стаите не са кой знае какво.Лично за мене бяха ок.Има една стая която е малко по-скъпа и се води Вип.Тя си заслужава и ако я букнете ще сте доволни.В нея бяха @lyusi и @Пастирката и те могат да кажат повече.

 

Джайсалмер не препоръчвам нашия хотел Hotel Twilight Jaisalmer

 

Агра -Hotel Sahib's Red Carpet . Рейтинг 4. Евтин е или поне беше. Прозорците не се отварят и не може да се излиза на терасите, защото съседните сгради се обитават от банди  от маймуни.Също беше ок от към чистота. Имай предвид,че в Агра всичко е въпрос на късмет.Там ни бе доста трудно да намерим сравнително добър хотел на поносими цени.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, krasen_denev каза:

Здравей,Миленка!

Започвам с хотелът в Джайпур. Името му е Umaid Mahal-A heritage Style Boutique Hotel. Това е страхотен хотел и го препоръчвам не с две ръце, а и едва крака.Всичко е на топ ниво.При търсене в Гугъл ти излиза веднага.Не можеш да го объркаш.Четири звезди,рейтинг 4,3 в Гугъл.

 

Удайпур.Hotel Mewari Villa Udaipur .Хотел с три звезди и рейтинг 4,3. Отново силно препоръчвам.Гледката и ресторант на покрива на топ ниво.Закуската е супер.

 

Джодхпур. Jodhpur Heritage Haveli Guest House . Гледката от ресторанта на покрива е ненадмината.Храната също е хубава.Стаите не са кой знае какво.Лично за мене бяха ок.Има една стая която е малко по-скъпа и се води Вип.Тя си заслужава и ако я букнете ще сте доволни.В нея бяха @lyusi и @Пастирката и те могат да кажат повече.

 

Джайсалмер не препоръчвам нашия хотел Hotel Twilight Jaisalmer

 

Агра -Hotel Sahib's Red Carpet . Рейтинг 4. Евтин е или поне беше. Прозорците не се отварят и не може да се излиза на терасите, защото съседните сгради се обитават от банди  от маймуни.Също беше ок от към чистота. Имай предвид,че в Агра всичко е въпрос на късмет.Там ни бе доста трудно да намерим сравнително добър хотел на поносими цени.

Umaid Mahal и аз го препоръчвма с две ръце 🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Аз снощи приспивах едно малко диване, ама днес да добавя хотелите, от които ние тогава останахме доволни и тези, от които не останахме доволни:

 

Доволни бяхме от:

- вече споменатия Umaid Mahal - бяхме за Коледа точно там и на покрива направиха коледна програма с бюфет, танци и т.н. Иначе всяка вечер в ресторанта танцуваха едни девойки

- мнооого доволни останахме от The Ajit Bhawan - Palace Resort в Джодпур. Това ни беше и най-скъпият хотел - 103 евро с включена закуска. Но го избрах за рождения ден на жена ми. Направиха и торта в ресторанта, дойде един махараджа да я реже с една сабя. Много ефектно беше. Обаче сега като гледам цените, на този и рожден ден нямаше да режем торта със сабя 😄 Но може би е най-хубавият хотел, в който съм бил аз по лични дела (с изключение на един Steigenberger)

- Karohi Haveli в Удайпур - на брега на езерото, с хубава закуска и всичко беше на 10 минути пеша макс.

- Haveli Inn Pal - Също на хубаво място в Джодпур, гледка към форта от покрива, хубави стаи

- ibis New Delhi Aerocity - идеален за преди ранен полет или за след късно кацане. Много близо до летището, чист район, имах чувството, че не съм в Индия последния ден.

 

Недоволни останахме само от:

- Boutique Helsinki - самият хотел не, че беше лош, но собствениците са много зле. Опитваха се да ни лъжат, че не можем да отидем с едни други на сафари и искаха да ни продадат сафари на безумни цени. Мен това много ме подразни.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.