Прескочи до съдържание

бързи въпроси Азия - бързи въпроси


Георги

Препоръчани мнения

преди 52 минути , neuromancer каза:

stopover e ако имаш връзка по пътя и искаш да излезеш от летището.  Етихад нямат хъб там, тоест ако е с тях трябва да се отбиеш изрично и няма да е stopover.

Извинявам се, не разбрах. Понеже намирам разнопосочна информация - престоят е по-малко от 12 часа за полета с Етихад, има ли опция въобще да не ми трябва виза или вероятността да сменям терминали и съответно да трябва да напусна транзитната зона е голяма? 

Връзка към мнение

Ако няма да излизаш от летището няма да ти трябва виза. На един билет ли е това с Етихад, те не саудитска компания и предполагам, че нарочно искаш да отидеш до Саудитска Арабия, което изключва стоповър визата 

Връзка към мнение
преди 17 минути , neuromancer каза:

Ако няма да излизаш от летището няма да ти трябва виза. На един билет ли е това с Етихад, те не саудитска компания и предполагам, че нарочно искаш да отидеш до Саудитска Арабия, което изключва стоповър визата 

Аз вече купих билетите с Уиз до Рияд, защото бяха неприлично евтини, а видях, че има добри връзки към Индия след това. Това, което ме спря да купя и билетите за Индия беше неяснотата с визите. Иначе конкретно в това пътуване не държа да излизаме от летището и да разглеждаме Рияд, може би в някое следващо. 

Връзка към мнение

всъщност ако нямаш багаж, терминала е същия, има транзитна зона и си се чекираш предварително има някакъв малък шанс да минеш, стига да убедиш чекина на уиз да те пуснат без виза, но си е риск 

ПП ако има visa on arrival тогава давай

Връзка към мнение

Лек ъпдейт по темата. Надявам се да бъде полезна и за други хора, защото наистина на пръв поглед изглежда сякаш за транзитна виза са допустими само хора, които летят с двете саудитски авиолинии. Свързах се с контактен център през сайта visitsaudi, където си писах с една доста любезна дама, която ми обясни, че всеки може да кандидатства(стига да прекара по-малко от 96 часа в страната) за транзитна виза през сайта visa.mofa.gov.sa. И не е проблем това, че полетите ми са на отделни резервации и с различни авиокомпании. 

 

Копирам част от отговора ѝ.
 

Two cases for transiting by air:

The visitor has two separate bookings: they must obtain the transit visa in order to enter the country, claim their luggage and check-in again for their next booking.
(If the traveler have separate flights, they must take the luggage from transit destination and check it in with the airline for the next flight )

The visitor has one booking for the connecting flights: visitors don't need a transit visa if they are not passing the immigration point.
(If the traveler has connecting flights, they do not need to take the luggage from the transit destination, and the luggage can be picked up at the final destination )

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Здравейте пътешественици! Четох ,че местната валута във Виетнам си я купувате от златарските им магазини ,но видях в Тавекс ,че я имат.И сега се чудя долари или донги да взема?Има ли нещо ,което пропускам и за това взимате долари вместо донги? 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 9.05.2023 г. в 0:56, Pantelej Putnik каза:

Благодаря ти за милите думи! 

Беше почти отчаяна ситуация (на гишето на чекин да попълня всичко и да получа разрешението), но нямаше в случая какво друго да направя, освен да се опитам и да се надявам. Ако не бях успял в тези минути, плановете за Сеул ставаха сложни.

Почертавам, за да се помни от тези, които смятат да ходят в Южна Корея - иска се разрешение в приложението K-ETA, но не по-късно от 24 часа преди полета. Е, може и по-късно 🤣

Току-що влезнахме в Сеул. К-ета е отпаднала, попълва се формуляр къде ще отседнеш с точен адрес. За да излезете от летището Ви трябват поне един час и полвина. Тази информация е за хората с трансфери. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 14.03.2024 г. в 22:39, Olianata каза:

Здравейте,който е ходил скоро в Сеул.Къде сменяте пари-долари или евро?Четох че на летището в Сеул не било на сметка.

В Сеул навсякъде приемат Револют. На някои места искат пластиката. Не се наложи да обменяме в банка или бюро.  Приемат и всякакви други бг карти, но може да Ви поискат пластиката.

Връзка към мнение

За пазаруващите в Сеул- ако пазарувате в моловете Дюти фри, плащате в МОЛа, но си взимате покупките от летището. Опитахме да си купим цигари и парфюми и това ни обясниха продавачите. За телефон ни предложиха отстъпка на място. Отказахме покуките. В нашия случай добре направихме, защото летище Инчон е голямо, проверките и чекирането отне 1.30 ч. До гейта се придвижваш с влакче и почти не остана време за магазините, въпреки че бяхме 3 часа по-рано на летището. На самото летище на информация, казаха, че на летището не се продава електроника, не знам доколко е вярно, ние до гейта електроника не видяхме.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.