Прескочи до съдържание

дневник Мексико, Куба, Испания или за "дългото пътуване, което започва с първата крачка"


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Спорен е въпросът, коя е първата крачка, когато тръгваме на дълъг път.Дали се брои от момента на купуването на билетите,  дали от букването на хотелите или пък от оня момент, когато започваш да мислиш за пътуването.

Няма как да знаем, точно какво е имал предвид мъдрецът, сътворил тази мисъл. Много е философско, дали е движението на мисълта,дали  на тялото, няма значение.Тълкуваме го, както ни се иска и все е вярно.:)

Така че, мислените първи крачки са направени,след малко предстои действителното начало на пътешествието.

Там, където отиваме имаше урагани,  земетресения, ветрове, дъждове и разни други природни сръдни.:)))

Вече трябва /уверена съм/, местните хора са се помирили с природата и да ни чака хубаво време. За да видим всичко, което сме намислили, да си починем в хубава обстановка,да се покиснем  в топъл окен /гледам, че температурата на водата напира къде 30 градуса/, да видим какво става из Куба, след смъртта на Вожда и за десерт да се пошматкаме отново и с голям кеф из Мадрид и Валенсия.:))

Първият ни полет е София -Мадрид с Уиз днес, а за Канкун летим утре на обяд.Предпочитам нощувка в Мадрид преди и след дългия полет. Безкрайно мразя клечането по летищата, с дълги и неудобни връзки.

Довечера - нощувка /както обикновено / в Мелия Барахас, много хубав хотел, близо до летището, има безплатен шатъл. 

В крачка ще пиша, когато е възможно.

  • Харесвам 43
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Дани Магелани каза:

С това позитивно мислене, сигурна съм че Природата и Времето ще са с вас!

На добър час!

 

Преди 1 час, Lyubina каза:

Лек полет, хубаво време,  приятно изкарване и успешно завръщане!

 

преди 25 минути , pamela каза:

Всичко хубаво да е с вас - време, преживявания и настроение!

Много ви благодаря! 

Взели сме си хубавото време, добрите мисли и чудесното настроение.

Взела съм и едно чадърче, за всеки случай и се надявам да не ми затрябва. 

Ох, то и проблем има - там, където отиваме, имало една сюрия ресторанти,па то си трябва човек да е пременен за всякакви случаи.Добре че, с Уиз имаме по 32 кила чекиран багаж, та  сместих половината къща :)))))))

  • Харесвам 6
  • Смея се 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Хубавите хора, и под скъсан чул да са, пак ще се разпознаят!

Как беше вечерята с нашата приятелка?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , Дани Магелани каза:

Хубавите хора, и под скъсан чул да са, пак ще се разпознаят!

Как беше вечерята с нашата приятелка?

 

Благодаря ти!Абе, т'ва  за скъсания чул аз не го уважавам.:))))

Чудесна беше, набъбрихме се доволно до насита,  хапнахме-пийнахме и ни беше много хубаво.

Виж, как човек намира приятелска и сродна душа чааааак  на другия край на света.:)))))

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Приятен път, Александра! Да си изкарате спокойно и да се насладите на топлите дестинации. И пиши. Следваме те в Мексико. Ние пътуваме след 20 дни и всяка информация ще ми е от полза.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Приятно пътуване и опитайте от мексиканският боб! По вскусен боб не съм ял никъде по света, но не знам как го правят!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 48 минути , lesy каза:

Приятен път, Александра! Да си изкарате спокойно и да се насладите на топлите дестинации. И пиши. Следваме те в Мексико. Ние пътуваме след 20 дни и всяка информация ще ми е от полза.

Ааа,супер, ще ме питаш за всичко, което те интересува.Стига да мога /а,ако не мога,  ще питам наред/,ще помагам с информация.

преди 48 минути , alienad каза:

Приятно пътуване! С интерес ще следя разказите за непознатите за мен места.

...за сега:)))))

 

преди 41 минути , Topfly каза:

Приятно пътуване и опитайте от мексиканският боб! По вскусен боб не съм ял никъде по света, но не знам как го правят!

Благодаря, непременно ще го опитаме,  ако речеш,  да им отмъкна  и рецептата? :)))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, lesy каза:

Приятен път, Александра! Да си изкарате спокойно и да се насладите на топлите дестинации. И пиши. Следваме те в Мексико. Ние пътуваме след 20 дни и всяка информация ще ми е от полза.

Значи се спотайваш ?;) Моля, в някоя друга тема да споделиш какво-що, къде и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Приятно  пътуване и една незабравима почивка.Нека времето  и положителните емоции да са с Вас.:)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Иван Попов каза:

Приятно  пътуване и една незабравима почивка.Нека времето  и положителните емоции да са с Вас.:)

 

Цвете, ама то,чадърчето само, за да пъди дъжда.:)

Че нали знаеш - като не носиш, вали,а като мъкнеш ти остава мъкненето,  ама си сух.:)))

преди 2 часа, Цвете каза:

Лек път, страхотно изкарване и само слънцезащитни шапки, никакви чадъри!

 

преди 2 часа, FlyTraveler каза:

На добър час и от мен!

Много ви благодаря!

СамолетЯ ще окъснее къде час.

Та сме се разположили у лаунджа,кат пет пари в кесия,по-точно две, че сме си само ние.

Пак:Благодаря ви Магеланци,че ме навихте за Дайнърс'а!

 

 

P_20171006_164829.jpg

P_20171006_164925.jpg

P_20171006_164933.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 19
Връзка към мнение
преди 6 часа, Topfly каза:

Приятно пътуване и опитайте от мексиканският боб! По вскусен боб не съм ял никъде по света, но не знам как го правят!

 Ще ти кажа, с много любов,лютичко и мариачи на уше.:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Попътен вятър!!! Ще следя темата ти с интерес , защото тези дестинации ме привличат от доста време и все не мога да ги вместя в програмата. Весело и приятно да ви е!!!!! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При толкова багаж, какъв ли тоалет си натъманила към сомбрерото...

Хубаво, слънчево, вкусно и незабравимо изкарване!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, Светославов каза:

При толкова багаж, какъв ли тоалет си натъманила към сомбрерото...

Хубаво, слънчево, вкусно и незабравимо изкарване!

Имай малко търпение,  първо да видя дали сомбрерото ще ми отива., че да се включи като нозологичня единица:))))))))

 

Така, вече е утре. Снощи самолетът на Уиз закъсня с два часа. Защото идваше от Рим, пък оттам нещо станало, та кацна със закъсневие. Бях взела места на авариен,  които бяха две самостоятелни. И срещу нас, при излитане/кацане беше мястото на едната стюардеска. Казвам така, защото беше младичко, много мило и симпатично дете.Та се разговорихме с нея - веднага трябваше да летят обратно. И след два - три  нощес да кацнат в София.Каза, че се случва летище София да не ги приема и се налагало да кацат или във Варна, или в Скопие, пък оттам с автобуси.

Иначе, самолетът  - 321, с 230 места, новичък, още лъскавичък, пътувахме много приятно.Беше пълен нацяло.

В Мадрид пристигнахме два часа по-късно от предвиденото, в 22 и нещо,докато минем паспортен контрол, багажът  започна да излиза.

Хич и не се морихме да ходим на шатъла , взехме си такси - фиксирана цена 20 евро и след няколко минути бяхме в хотела. 

Още при настаняването заръчахме храна на рум сървис , хапнахме, пийнахме , както си му е редът и се тръшнахме. 

В Мелиите креватите винаги са едни такива пухкави,  много удобни, та сме на спане добре и започваме с окончателното прегрупилане на багажа за дългия полет.

За когото ще пътува през Мадрид, препоръчвам хотела,  хем е близо до летището,  хем е много хубав,  хем не е много скъп. 

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Явно пожеланията за хубаво време подействаха, защото тропическата буря Nate, която мина през полуострова Юкатан ще си замине по бързо от колкото ще пристигнете :) Чекнах, че полетът ви не е отменен :) Центърът на бурята е бил в открито море, така че не би трябвало да има сериозни щети :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 16 минути , Topfly каза:

Явно пожеланията за хубаво време подействаха, защото тропическата буря Nate, която мина през полуострова Юкатан ще си замине по бързо от колкото ще пристигнете :) Чекнах, че полетът ви не е отменен :) Центърът на бурята е бил в открито море, така че не би трябвало да има сериозни щети :)

Важно е, че докато пристигнат, всичко ще е отминало. Дано това е последният ураган!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 38 минути , Topfly каза:

Явно пожеланията за хубаво време подействаха, защото тропическата буря Nate, която мина през полуострова Юкатан ще си замине по бързо от колкото ще пристигнете :) Чекнах, че полетът ви не е отменен :) Центърът на бурята е бил в открито море, така че не би трябвало да има сериозни щети :)

Дааааа,  магеланската  позитивна енергия си е сила!

Много ви благодаря, да знаете,  работи си безотказно! 

Снощи тука беше 30 градуса,  сега пак се е облещило  едно слънце и сме си по по летни дрешки.

Топфлай, благодаря ти за инфото,  аз хич и не бях чула, че имало буря  натам.:(((Не чета новини,  пътувам си с мисълта,как ще си удължим лятото ,като стигнем,каквото е -такова.Веднага ще кажа какво е положението.

П.П.Уууууф, 

Моля,да бъда извинена за текстовите грешки до тук и за напред,  ама тия Андроиди  си пишат, каквото си поискат  и не всеки път виждам какво е излязло.:((((

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.