Прескочи до съдържание

дневник Мексико, Куба, Испания или за "дългото пътуване, което започва с първата крачка"


AlexandraKo

Препоръчани мнения

А пък тука,аз раздавам варена царевица на една сергия насред ресторанта:))))))Купон голям и аз,все в средата:))))

P_20171013_195519.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 14
  • Браво 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Днес ходихме на пазар Плая Кармен.

Накупихме боклуци разни,грозни магнити по 2 долара.Абе,циганийка си е,но поне не са нахални и като кажа не,спират да досаждат.

 

P_20171014_105138.jpg

P_20171014_105341.jpg

P_20171014_105204.jpg

P_20171014_111643.jpg

P_20171014_125836.jpg

P_20171014_125938.jpg

P_20171014_120435.jpg

P_20171014_120505.jpg

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

На тези,които търпеливо четат,поднасям едни красиви мексикански цветница:))

P_20171013_131336.jpg

P_20171013_131907.jpg

P_20171013_165309.jpg

P_20171008_141355.jpg

  • Харесвам 25
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

AlexandraKo, по-цветна и красива си и от тези цветя! Прекрасно пътуване, поднесено увлекателно и с много полезна информация, както винаги! Продължавай да ни радваш с безценните си постове от всички точки на света, лично на мен винаги са ми много интересни и полезни! 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, obsession каза:

AlexandraKo, по-цветна и красива си и от тези цветя! Прекрасно пътуване, поднесено увлекателно и с много полезна информация, както винаги! Продължавай да ни радваш с безценните си постове от всички точки на света, лично на мен винаги са ми много интересни и полезни! 

Много ти благодаряяяяя! 

Специално за теб:

 

20171015_175826.jpg

  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към мнение

Днеска ,лигавене  в СПА центъра.Масажче,саунка, после лед,после джакузи и прочие глезотии.

То пък, една релаксираща музика, то пък, едни приглушени светлини, то ,едни ароматииии .:)))))

Щях да падна,кат видЕх,  че има и детско СПА:))))

 

20171015_174104.jpg

20171015_175351.jpg

20171015_174234.jpg

20171015_174139.jpg

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

На плажа е сто хиляди градуса, а е едва 10 часа.Щом и на такива видни гущери кат, нас взе да им става топло, значи, наистина е топло. :)))))

 

20171015_175714.jpg

20171015_175932.jpg

20171015_175730.jpg

 

Отивам да се поцамбуркам :)))))))

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 28
Връзка към мнение

Не съм казала нещо интересно за това място.Никъде не може да се плаща кеш.Има магазини,има туристическо .бюро,бизнес център с всякакви услуги и навсякъде всичко ти се пише на стаята.На гривната има номер,с него се идентифицираш навсякъде. Измислено е идеално, никой в комплекса не борави с пари. Е, раздаваме по едно доларче редовно,  ама това не се брои.:))))

Персоналът е от местни хора,  всички са мили, усмихнати.Имаме си един любимец -Рикардо,дето няма 20 години и е от Баядолид. Като ни види,  така ни се радва,а и ние на него. Иначе, си представете Иванушка глупака от детската приказка:))))Ама в симпатичния смисъл.:))

Другите все му се карат и го овикват, ама, не му пука. Биг бос все го гълчи ,  че си маха папионката, той си я слага и като му види гърба, пак я сфуфля в джоба.

Ще се снимам тия дни  с него,  че днеска почива и снощи беше радостен,  че ще си иде в къщи.:)))

Тука има такава мода -младежите се наресват  на петльов гребен ,с много гел, че да стърчи. 

А девойките са на бабешко кокче с гъба. 

Тези тука мексикано  са дребнички,  с къси гушка, главата  излиза почти от тялото.Торсът е почти квадратен, краката също са къси.В общи линии са дребновати ,  но не слаби . Охранен е само Биг бос,  ама то си ясно защо.:))))

И сега си ме представете мене - голяяяма,  руса, шарена и вечно ухилена. Па и на най - ситния,  като му река "мистър ",търчи да ми угажда.:))))Или разговаряме с него как е, как е семейството и пр.Ми то, всеки е петимен за внимание. Влизаме в ресторанта, вдигам два пръста и те си знаят -два джин-тоника пристигат тутакси :)))))

Много са милички, никой не досажда и по цял ден тичат.

Дойде време  за коктейли.

 

20171015_201308.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 25
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Всеки ден има плуване с делфини.

 

 

20171015_195634.jpg

20171015_195841.jpg

20171015_195856.jpg

20171015_195901.jpg

20171015_195928.jpg

Делфините, изброих ги 6, си живеят в една изкуствена лагуна с морска вода, в задния двор на комплекса.Ама, стана  голям купон, единият като задигна кофата с рибата, дето им дават за поощрение.Един вид -поощри се сам:)))))

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 13
  • Смея се 6
Връзка към мнение

А,сега на бара се разговорихме с едно момЕ, облечено в неопренов костюм.Рече, че ги карат на гмуркане,наблизо също имало интересни места. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Александра, ако имате възможност отидете в японски а ла карт ресторант. Правят страшно шоу (ако попаднете на шеф - мераклия) . А за плуване с делфини плаща ли се и колко?

Връзка към мнение
преди 4 часа, Diana Doncheva каза:

Александра, ако имате възможност отидете в японски а ла карт ресторант. Правят страшно шоу (ако попаднете на шеф - мераклия) . А за плуване с делфини плаща ли се и колко?

Благодаря ти, ние повторихме, че ще и потретим рибния ресторант,  че лангустите,  дето ги сервират там са невероятни. :)

То, тука са 12 на брой, ама няма да ги обикаляме всичките.

В японския няма да ходим, те са в една къща с Маре нострум .Разгледахме му менюто и обстановката,нищо особено.От японските неща аз не ям сурови риби,  нито суши, а те не предлагат окономияки, дето ми харесва.  В Япония сме били на няколко места с танцуващи готвачи.:)

Ама в единия бюфет -  ресторант има такива неща,  че все преяждаме:(.Снощи се навъртяхме с едни ребърца на фурна, дето ми идеше на нарамя тавата, толкова бяха вкусни.Такава лакомия съм.:(((((

А днеска пък,фантастичен октопод, обилно полят с бяло  вино.:))През вечер има разни видове сушита,  дето ги мразя.:(Минибарът също  е безплатен и всеки ден се зарежда с 4 бири,  4 коли, 2 соди,  2 спрайта  и 2 швепса.По 2 пакета чипс, 2 пакета фастъции и 2 пакета някакви други ядки.От тия неща не сме хапнали или пийнали нищичко. Всеки ден ги слагам в една торба и ги подаряваме на някого. На шофьора на таксито,  на гидовете,  дето ни караха по екскурзиите,  завъдихме  си тука едни приятели от външна агенция /не към хотела/, подаряваме им и на тях .Всеки ден се полагат  и ние ощастливяваме  някого:))))

По повод на храната - миналата седмица до нас имаше едни руснаци. Рум-сервизът,  който също е безплатен /в смисъл,  каквото и да поръчаш ти е без пари/, плаща се само 15 лева на стая такса, ако го ползваш,беше направил редовна линия за шампанско до тяхната стая. На всеки етаж има една огромна машина за лед,а в стаята  - ледиера. Ако те мързи,  можеш всичко да си викаш в стаята.:(((

За делфините  - има няколко програми,  цената започва от 45 евро, 60,70,каквото си избереш. 

Плуване, яздене на делфини и пр.

Извън това, което е в пакета,  всичко е скъпо - масажите,например, започват от 75 долара за гръб и шия, до към 180 за цялостен.Ами файф  старс де:)))))

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към мнение

Днес летим за Хавана.Билети купих от Interjet, през техния сайт.Отиване-връщане, 417 долара за двама. На летището в Канкун, един чичко пише на ръка туристическите карти.Щом се появихме,  веднага ни позна,  че мразим опашки,написа ни картите и платихме 100 долара за двама .Тутакси  му ръснах един мускал,  а пък той ни заведе най - отпред на огромната опашка за чекирането,  в резултат на което,  след 24 секунди вече имахме бордни карти:)))А пък той,  се сдоби  с 5 долара за почерпка.Разделихме се и двете страни супер доволни.Точно, според оная приказка "русо гладно няма ":))))))))))))))))))

И вече сме насадени в бизнес лаунджа на летището. 

Няма кой знае какво за Едене: супа,  фетучини,  пилешки филенца,мини -сандвичи,ейпълки и ощ

е някакви хапки и курабийки. 

За пиене си има всичко, много хубав интернет и меки кресла.

Цената е 38 долара.

 

20171016_191400.jpg

20171016_191416.jpg

20171016_191441.jpg

20171016_191435.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

На летището в Канкун има разни магазини.В този на Самсонайт,  цените са като в Европа.Купих си една крос-боди  чанта,имам същата в други цветове. Куфарите също са като в Европа.Казвам така, щото у нас са по-скъпи.Парфюми и козметика - малко над европейските цени.

Обаче, магнитите са по пет долара и половина.:((((

И са грозни, та грозни.Повечето са керамични или по-скоро гипсови.:)))

Ние купихме едни сомбрерца,  дето рекоха,  че били от фиш -бон  и не се чупели,  ако паднат. 

Не сме ги пробвали, дано е така.Излязоха ни по два долара, което го отчитам като успешна сделка.Ама ги купихме от едно село по пътя за Чичен Ица. 

В общи линии, всичко, що е местно е доста скъпо.В уж фрий шопа,  най-малките шарени месалчета са по 12 долара.

Харесах една дрешка от естествена коприна,  в техните красиви цветосъчетания .Като рекоха цената -465 долара,зейнах изумено. :((()

Че то,  Шанел да беше туй блузЕ,  щеше да струва по-малко.:(((((

В общи линии,  няма какво да се купи оттук.

В къщи си имаме традиция - където ходим, купуваме на унуците тениски  с надпис от съответната държава.От Плая Камен ги купихме по 7 долара,  тука са по 20.

Не знам какво му е свободното на тоя шоп на летището, ма не оставяйте да си купувате сувенирите оттук.

 

20171016_184906.jpg

20171016_185124.jpg

  • Харесвам 20
Връзка към мнение

БЧудесен полет.Тия Интерджет страхотни - едни широки и меки седалки,от коленете ми до гърба на  предната седалка имаше повече от 20 см.,като се има , предвид,че съм дългокрака:)))))))))

Един час полет,ама раздадоха чипс и Джак Дани,хубав ром,вина и безалкохолни всякакви.

На летището минахме много бързо навсякъде.Питаха ни, дали сме били в Африка.Казахме не и това беше.

На информация,една пищна и красива дама,веднага ни помогна.

Първо -къде да сменим пари и второ -за такси.

Има си лицензирани таксита,от летището до Мелия,30 кука.

Отново имахме много мила и приятна случка,но ще пиша после подробно.Да видите,какви работи му  се случват на човек,като си гледа ведро и ухилено.

Няколко снимки от Мелия Кохиба,Хавана.Много е хубав,интернет,добра храна,услуги всякакви.

 

P_20171017_072358.jpg

P_20171017_072414.jpg

P_20171017_072405.jpg

P_20171017_072421.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 20
Връзка към мнение

Мелия Кохиба е на Малекон и тук личат следите от урагана.

Има останала тиня по улицата,растенията са унищожени.

Но тези дни времето е чудесно.

Гледката от прозореца на стаята.

 

 

P_20171017_075057.jpg

P_20171017_075107.jpg

P_20171017_075152.jpg

преди 46 минути , bobole4e каза:

Били ли сте преди в Куба или това е първо посещение? Интересно ще ми е , ако сте били, как ви се струва страната сега. :)

Да,преди много години.Има малко напредък,ама,магазините са си все така празни.:((((

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

чудесен разказ! 

Тъй като и на мен м и предстои пътуване до Мекскико, следващата седмица, и искам да се запишен на екскурзия до Коба и Тулум - дали ще ми препоръчаш вашата фирма, с която пътувахте и ако да как се казва и какви са цените?

Връзка към мнение
преди 10 часа, bobole4e каза:

Били ли сте преди в Куба или това е първо посещение? Интересно ще ми е , ако сте били, как ви се струва страната сега. :)

Отново ти отговарям.Има напредък,даже, голям,според мен.Пълно е с туристи,има вече и хоп-он,хоп-оф автобуси,струват 10 Cuc,старата част изглежда вече много добре.Масово се реставрират и ремонтират стари сгради,навсякъде стърчат кранове,кипи строителство.

Има  много  нови  маркови магазини.До септември  тази година са дошли 4млн.туристи повече от м.г.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.