Прескочи до съдържание

Siem Reap - Ho Chi Min - информация за цена


Препоръчани мнения

Здравейте.

 

Интересува ме полет Siem Riep - Ho Chi Min.  По-специално се интересувам от вечерния полет на Виетнамските авиолинии Vietnam Airlines 812 6:30pm - 7:45pm. 

 

В момента директно в сайта им цената е USD 260. Чрез агенции е същата. Случайно попаднах на американската Expedia с USD 194 (английската Expedia е също на ниво USD 260). 

 

По-късният полет е по-ниска цена, но часът наистина не ми харесва. 

 

Има ли някой впечатления каква е най-ниската цена за тази дестинация?

 

Коментирали сме преди време, че това е скъп билет, но ако имате информация за цена, на която сте попадали - за да зная на коя планета се намирам и да не очаквам Годо, ще съм благодарна. 

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

По линията лети и Cambodia Angkor Air, но понеже са 49% собственост на Vietnam Airlines реално няма разбиване на монопола. Преди години и аз дълго чаках, да намеря по ниска цена, но не успях :( Не мисля, че може да очакваш падане на цените. По реалистично е да намериш по евтин билет с прекачване с НТА в Куала Лумпур, Банкок и т.н.

Връзка към мнение

Vietnam Airlines са монополисти по отсечката. Цените могат само да се вдигнат, ако чакаш. :) Бяхме обсъждали преди, че пускат по един два по-тънки билета отрано за някои часове за първите резервирали.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Topfly каза:

Не знам каква ти е програмата, но от Siem Riep до Ханой има евтини полети с VietjetAir.

Програмата е: Siem Riep - Ho Chi Min - Da Nang (Hoi An and Hue) - Hanoi.

 

С прекачване не искаме, защото се губи един цял ден, а и не съм виждала ниски цени - може би защото не съм проверявала в сайта им. Проверявала съм само в сайтовете на Vietnam Airlines.

 

Благодаря ти.

преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Vietnam Airlines са монополисти по отсечката. Цените могат само да се вдигнат, ако чакаш. :) Бяхме обсъждали преди, че пускат по един два по-тънки билета отрано за някои часове за първите резервирали.

Ясно... Ние вече си взехме вътрешните отсечки с Vietnam Airlines директно от сайта им - цените бяха много добри и не видяме смисъл да чакаме повече.

Пример, Ho Chi Min - Da Nang USD 40; Da Nang - Hanoi USD 30. 

И изведнъж бам: Siem Reap - Ho Chi Min USD 260.

 

Значи казваш, че ако има цена USD 194 на американската Expedia, да я вземем?

Благодаря!

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

За случайна дата Siem Reap -Hanoi видях, че има билети за 50 евро. Ако обърнете посоката на вътрешните полети във Виетнам евентуално може да спестите малко, дори ако вече сте купили билетите.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Topfly каза:

За случайна дата Siem Reap -Hanoi видях, че има билети за 50 евро. Ако обърнете посоката на вътрешните полети във Виетнам евентуално може да спестите малко, дори ако вече сте купили билетите.

Програмата е дефинирана - доста е специална, освен това са купени и всички вътрешни билети - няма да обръщаме полетите по никакъв начин :)

Пестенето не винаги е само в пари, но е и във време, нерви... Иначе датата е 19 март. Цената e по-ниска наистина, но няма как да се възползваме от нея. Благодаря ти!

Връзка към мнение

Друг вариант за намаляване на цената е ако имате мили в SkyTeam или ако някой магеланец ви подари мили. Полетът е къс и вероятно ще трябват малко мили. Не съм много запознат с условията на авиокомпаниите в SkyTeam, но в OneWorld имаше възможност за купуване билет на името на друг човек.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 9 часа, Гост каза:

Здравейте.

 

Интересува ме полет Siem Riep - Ho Chi Min.  По-специално се интересувам от вечерния полет на Виетнамските авиолинии Vietnam Airlines 812 6:30pm - 7:45pm. 

 

В момента директно в сайта им цената е USD 260. Чрез агенции е същата. Случайно попаднах на американската Expedia с USD 194 (английската Expedia е също на ниво USD 260). 

 

По-късният полет е по-ниска цена, но часът наистина не ми харесва. 

 

Има ли някой впечатления каква е най-ниската цена за тази дестинация?

 

Коментирали сме преди време, че това е скъп билет, но ако имате информация за цена, на която сте попадали - за да зная на коя планета се намирам и да не очаквам Годо, ще съм благодарна. 

 

 

За съжаление $194 е ghost fare - вече неналична тарифа. Актуалната цена на този полет в Expedia е $273.

 

Предвид пълния монопол по отсечката е нереално да падне цената, т.е. няма смисъл да се чака.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

За съжаление $194 е ghost fare - вече неналична тарифа. Актуалната цена на този полет в Expedia е $273.

 

Предвид пълния монопол по отсечката е нереално да падне цената, т.е. няма смисъл да се чака.

Да. Жалко... Благодаря ти!

Връзка към мнение

По принцип Vietnam Airlines са много добър избор за вътрешни полети, aко се пазарува отрано, дават по-добри цени и от лоу коста vietjet. За международни полети, обаче цените им са винаги юнашки, дори без да имат монопол. Жалко, че сте се подвели по вътрешните им цени.

 

Досега не съм попадал някой да продава по-евтини билети за тях от сайта им, затова се учудих много. @Георги Матеев разгада мистерията. :)

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , T.E.Lawrence каза:

По принцип Vietnam Airlines са много добър избор за вътрешни полети, aко се пазарува отрано, дават по-добри цени и от лоу коста vietjet. За международни полети, обаче цените им са винаги юнашки, дори без да имат монопол. Жалко, че сте се подвели по вътрешните им цени.

 

Досега не съм попадал някой да продава по-евтини билети за тях от сайта им, затова се учудих много. @Георги Матеев разгада мистерията. :)

Ясно, много благодаря!

 

Да обобщя. Значи трябва да преглътнем една от следните цени:

 

VN 812 Vietnam Airlines 18:30    19:45    USD260

VN 814 Vietnam Airlines 21:35    22:50    USD185

 

и да ги купим максимално рано, защото цените се вдигат?

Връзка към мнение

Да, не отлагайте. Ако се притеснявате заради безопасността, Хо Ши Мин е безопасен град, може да вземете късния полет, хем повече време в Сием Рип.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , funny каза:

Ако не ти е много рано, през ММТ има полет 13:45 за 13054 рупии или около 200 долара.

Спецовете да кажат  ако има код който може да свали цената

Изобщо не ми е рано! Пътуването е решено - живи и здрави. Благодаря ти - ще преслушаме непременно! MMT изобщо не ги проверявам, признавам...

Връзка към мнение

Пътувахме към Хошимин точно в такъв късен час, като на втория ти полет. Не виждам причина да се притесняваш. Има таксита, които ще те закарат до хотела ти без проблем. Градът е спокоен.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , funny каза:

Screen Shot 2017-10-08 at 12.30.01.png

@funny, ние имаме тур същия ден и не можем да вземем дневен полет. Все пак ще отидем да гледаме, а не да пестим от полети само :) Благодаря!

преди 8 минути , mililia каза:

Пътувахме към Хошимин точно в такъв късен час, като на втория ти полет. Не виждам причина да се притесняваш. Има таксита, които ще те закарат до хотела ти без проблем. Градът е спокоен.

 

 

Честно казано, не беше заради притеснения, а за да имаме повече време да се помотаем вечерта в Хо Ши Мин :) Но може би ще отидем на вариант късен полет, ако разликата е съществена... Благодаря!

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Ако си вземете хотел на Bui Vien ще можете да се помотаете вечерта, защото ще сте в центъра на събитието.:)

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

По тази линия цените са монополно високи и относително стабилни. До март месец има много време и не мисля, че има шанс бързо да се напълни самолета или да се вдигнат допълнително цените. За по гъвкавите и сега има по евтина алтернатива с прекачване, така че неограничено не могат да вдигат цените. Когато аз летях по линията нямаше още много НТА в Камбоджа и се принудих с месеци да следя тази линия, но цените си бяха без промяна.

Връзка към мнение
преди 3 минути , mililia каза:

Ако си вземете хотел на Bui Vien ще можете да се помотаете вечерта, защото ще сте в центъра на събитието.:)

Хотелът ни е Chez Mimosa - Boutique Hotel, Co Giang, District 1, в абсолютния център (500 метра от улицата, която споменаваш) - избиран именно с тази цел :) 

Връзка към мнение

Не знам колко дни имате в Сайгон и какви са ви плановете за вечерни обиколки там, но аз също бих избрала късния полет. Нямам някакви особени спомени около придвижването от и до летището в Хо Ши Мин - което значи че е било безпроблемно и леко.

 

Лично за мен пиенето на бира на типичните виетнамски малки столчета, както и хапването от техните колички, които изкарват вечер са незабравим спомен, но не знам до колко такова нещо ви влече, а и признавам си е необходимо малко преве по тези ширини за да излезеш извън зоната на комфорта на който си свикнал и се потопиш в тяхната действителност. 

Връзка към мнение
В момента, funny каза:

А в колко е най-ранния зас в който може да летите на 19-ти ?

В момента има цена 105 долара пре kiwi.com za 15:25

За полет в 15.25 означава да сме на летището около 13.25.

 

За този ден имаме предвидено Tonle Sap, Kompong Phluk, Beng Mealea, Bantey Srei 

 

Този трябва да избираме сериозно орязана програма или по-ниска цена. Благодаря!

преди 2 минути , temporary каза:

Не знам колко дни имате в Сайгон и какви са ви плановете за вечерни обиколки там, но аз също бих избрала късния полет. Нямам някакви особени спомени около придвижването от и до летището в Хо Ши Мин - което значи че е било безпроблемно и леко.

 

Лично за мен пиенето на бира на типичните виетнамски малки столчета, както и хапването от техните колички, които изкарват вечер са незабравим спомен, но не знам до колко такова нещо ви влече, а и признавам си е необходимо малко преве по тези ширини за да излезеш извън зоната на комфорта на който си свикнал и се потопиш в тяхната действителност. 

Програмата е решена :) Два дни, единият от които е за тур по реката. Колкото толкова - няма как навсякъде да имаме по много дни. 

 

Нямаме проблеми с излизане от зоната на комфорт, вероятно не си ми чела пътеписа от Мианмар като пример за това. Въпросът беше за цена на самолетните билети...

 

Благодаря ти! :)  

Връзка към мнение

След тура по реката, е вероятно да сте изморени, но като чета и програмата за предния ден - важи същото. Хващай ранния самолет и да ядете пролетни рулца и за мен! Сайгон е красив нощем - наслаждавайте му се.

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.