Прескочи до съдържание

И пак питане за Бали


дядо Пепи

Препоръчани мнения

Преди 1 час, luba_rizova каза:

А лечението какво е? Явно не е АБ, защото тук вероятно с това биха лекували предполагаем грип за тях. П. С. И репелентите какво трябва да са? Някакъв специален вид ли? 

Започва с обрив и температура. На българка в Сингапур са и казали, че най-важното е да и се измият добре кръвоносните съдове и са я сложили на системи. Интересно би било как ще коментират това лекарите от форума???

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според това, което чета на сайта, няма достатъчно клинични данни за по-възрастни от 45г. Може да се прилага при преценка от лекар. Ваксината е нова и е одобрена в началото на тази година.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, Topfly каза:

Общо колко време те лекуваха и ти на кой ден отиде при лекар?

Ваксината предварително ли се дава или може и когато си заразен?

Това беше второто ни посещение на Бали и този път бяхме решили освен традиционните почивка и обиколки на острова и да изчезнем за малко от тълпите. Затова си бяхме резервирали няколко нощувки на Лембонган - малко островче на около 2 часа път с лодка. Още с пристигането се почувствах зле, а вечерта вече бях в несвяст. Там разбира се за някаква специализирана медицинска помощ и дума не можеше да става и на другия ден жена ми събра партакешите и към обяд се качихме обратно на лодка за Бали. Междувременно потърсихме в интернет 5* хотел със собствена клиника. Мелиа на Нуса Дуа предлагаше такава екстра. Резервирахме и право там. Пое ме медицински екип веднага, направиха ми изследвания, установиха заболяването и ме лекуваха в хотела 4-5 дни, като чак след третия се поусеферих вече.

А ваксина тогава нямаше, но казаха че се разработва и до 2-3 години ще я има. Сега от @neuromancer разбирам, че вече има.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, Petkan каза:

Още с пристигането се почувствах зле, а вечерта вече бях в несвяст. Там разбира се за някаква специализирана медицинска помощ и дума не можеше да става и на другия ден жена ми събра партакешите и към обяд се качихме обратно на лодка за Бали.

Доста страшно звучи! Значи е било доста по тежко от просто една висока температура... Добре че не си бил сам...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.