Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

Кои са тези неша, които работят само в неделя???

За Толедо е все едно кога, ако ще ходиш с автобус през седмицата има повече трафик само.

 Ако стигнеш в 10-10:30 и се тръгнеш да се връщаш към 18:00 е повече от норнално.

Връзка към коментар
В момента, Alexander каза:

Кои са тези неша, които работят само в неделя???

За Толедо е все едно кога, ако ще ходиш с автобус през седмицата има повече трафик само.

 Ако стигнеш в 10-10:30 и се тръгнеш да се връщаш към 18:00 е повече от норнално.

Няколко пазара + битака за антики и боклуци.
С влак съм планирал натам.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Въпрос за южна Севиля - моля за съвет,

 

Ако предвидя три пълни дни на разположение - пристигане петък вечер, събота, неделя и понеделник - кой вариант е по-удачен?

 

1) три нощувки в Севиля, като третия ден разходка до Кадис и Херес, вечерта полет;

 

2) две нощувки в Севиля, втория ден късен следобяд -> с кола в посока Кадис и Херес (трета нощувка в един от тях), последната вечер и ден между тези градчета, Гибралтар и след това директно на летището понеделник вечерта.

 

Клоня към втория вариант категорично, но пък искам съвет от хора, които знаят кое наистина би било по-удачно. Ще се радвам и @mililia да ме посъветва...  

 

Благодаря! 

Връзка към коментар
преди 47 минути , Rainy каза:

Въпрос за южна Севиля - моля за съвет,

 

Ако предвидя три пълни дни на разположение - пристигане петък вечер, събота, неделя и понеделник - кой вариант е по-удачен?

 

1) три нощувки в Севиля, като третия ден разходка до Кадис и Херес, вечерта полет;

 

2) две нощувки в Севиля, втория ден късен следобяд -> с кола в посока Кадис и Херес (трета нощувка в един от тях), последната вечер и ден между тези градчета, Гибралтар и след това директно на летището понеделник вечерта.

 

Клоня към втория вариант категорично, но пък искам съвет от хора, които знаят кое наистина би било по-удачно. Ще се радвам и @mililia да ме посъветва...  

 

Благодаря! 

Познавайки те малко , избираш вторият вариант .😀

Връзка към коментар

Предполагам питаш за южна Андалусия🙄

Втория е по-добре за мен, особено с нощувка в Херес, там е интересно вечер.

Само Гибралтар кога се вмъква не разбрах, в понеделника ли? Кадис или Херес-Гибралтар-Севия са около 4 часа общо само пътя или ще имаш някакво време в Гиблалтар.

Няма как да тръгнеш късен следобед от Севия и да видиш Кадис и Херес.

Изобщо доста претоварено ми се вижда, но не е невъзможно, зависи си от теб най-вече.

Връзка към коментар

Ден и половина е минималното време за Севиля, ама хич няма да е лежерно посещение. 

За Кадис 3-4 часа са достатъчни, но и там е много приятно. 

В Херес съм била само на представление в Кралската конна академия, така че нямам отношение към него. На Гибралтар отделих около 5- 6 часа само за разглеждане. 

И до днес съжалявам за малкото време отделено на Севиля. 

Ако на вариант 2 идеята е да разгледаш Севиля, Кадис/Херес + Гибралтар струва ми се твърде много и само ще се юркаш. 

При полет от/до Севиля, аз бих избрала първия вариант, за да не сменям хотели, но бих отделила ден на Кадис. Става и втория вариант, но с време за едно от Кадис/Херес или Гибралтар. За мен на фона на това, което го има в Севиля и Кадис, Гибралтар ще е загубено време. Вярно, че гледката от скалата е красива, ама толкова път само за това, не си струва. Гибралтар с нищо не ме впечатли. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Alexander каза:

Предполагам питаш за южна Андалусия

Да, да, грешка на мозъка 🙂

 

преди 1 час, Alexander каза:

Само Гибралтар кога се вмъква не разбрах, в понеделника ли? Кадис или Херес-Гибралтар-Севия са около 4 часа общо само пътя или ще имаш някакво време в Гиблалтар.

Да, в понеделник. Явно не съм преценила разстоянията или времето, нужно за тези местенца. 

 

Преди 1 час, mililia каза:

И до днес съжалявам за малкото време отделено на Севиля. 

Ако на вариант 2 идеята е да разгледаш Севиля, Кадис/Херес + Гибралтар струва ми се твърде много и само ще се юркаш. 

Точно затова питам... Не е идеята юркането, просто си се питах и за тази опция. 

 

Преди 1 час, mililia каза:

За мен на фона на това, което го има в Севиля и Кадис, Гибралтар ще е загубено време. Вярно, че гледката от скалата е красива, ама толкова път само за това, не си струва. Гибралтар с нищо не ме впечатли. 

 

преди 48 минути , VVP каза:

Гибралтар си е чисто загубено време при тия красоти наоколо.

Допусках, че ще е такава препоръката, но при три от три мнения ще бъде помисля много сериозно дали да си губя времето по пътища с Гибралтар или да остава трите дни за градчетата, заради които ще отидем всъщност.

 

Много ви благодаря!

Връзка към коментар
преди 3 часа, Rainy каза:

Опс, чак сега видях . Какво те интересува по специално ? Политика , музика ? Cadena Ser, Cadena Cope, Cadena Dial , 40 Principales . Последните две са само за музика. На Канарските има и Копе и  Сер в тукашен вариант.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Последните 1-2 дни най-горещите точки не са обичайно заподозряните Севия/Кордоба, а Мурсия, Валенсия и Майорка 40-41 градуса. 

Би трябвало да е доста тежко при голямата влага и тези температури.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

След януари 2020 две от платените магистрали ще бъдат безплатни, това са AP-4  и AP-7.

Първата не е много интересна-важна, защото е къса и е от Севия до Кадис, но втората е дълга 450 км и много важна, това е отсечката от Аликанте до Тарагона.

Идеята е да с времето да отпаднат повечето платени магистрали и да се намаля цената, на които остават.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

Идеята е да с времето да отпаднат повечето платени магистрали и да се намаля цената, на които остават.

Благодаря за интересната информация.

Наскоро имахме разговор по този повод с приятели, че заради платените магистрали локалните пътища вместо да се разтоварват, те се натоварват с повече транзитен трафик. Често туристите (а и местните) с коли избират второстепенни пътища (по които има локален трафик), вместо да се качват на магистралите, дори това да им коства известна загуба на време. Компенсират със спестяването на пътните такси и разглеждане на местната архитектура, природа, възможност да спрат в някое локално заведение за хапка и пивка.

Ясно е че магистралите са скъпи съоръжения и поддръжката им не е евтина, но прекомерното надуване на цената отблъсква шофьорите, ако има добра алтернатива.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой дали е ползвал този сайт https://www.trenes.com/ за покупка на билети за влак?

Цените са малко по-ниски от официалните и дори с такса обслужване (че и застраховка за пълен рифанд) излиза по-изгодно като крайна цена.

Пише изрично, че билетите трябва да са изпринтени, т.е. явно не става на телефон да се покажат, ако ги купя в последния възможен момент, но четох  @AlexandraKo  е писала, че при покупка на онлайн билети дават само код и същинските билети се взимали на гарата, на място?

Мадрид-Толедо е маршрута, който ме интересува.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В FAQ намирам следното:

3. What documents do you have to take to travel by train?

You must carry the printed ticket with the locator, which will arrive by email once the payment has been made, in addition to the ID or passport. In any case, you can still find your tickets in your Trenes.com account so you can print them whenever you want.

11. What happens if I lose my train ticket?

It is absolutely necessary that you have the train ticket printed with the locator to be able to access the train.

 

Затова реших, че е задължително. Иначе да, пише че пращат за телефон код, но дали направо да се качвам с кода или да търся да вадя билети на гарата?

Връзка към коментар

A new advantage that we offer you in trenes.com is that we send your train and AVE tickets directly to the mobile phone for free, you don't need to print them any more, just by showing the Bidi code that we send, you will be able to get on the train! 

 

Това е още в заглавната страница.

 

Според мен може, във FAQ не е актуализирано вероятно, а и като имат апликация съвсем няма начин да не може.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.