Прескочи до съдържание

бързи въпроси Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

преди 18 минути , Alexander каза:

 други очакват 44-45 градуса!

Тия дни в някаква карта за дългосрочна метео-прогнозна мернах 50° :shok: и помисли, че или нещо е грешка, или Фаренхайт ... 

 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
преди 55 минути , Фил каза:

Тия дни в някаква карта за дългосрочна метео-прогнозна мернах 50° :shok: и помисли, че или нещо е грешка, или Фаренхайт ... 

 

Чак 50 не вярвам, поне аз не съм чувал някога да е ставало над 44 в последните 15-20 години.

Връзка към мнение
преди 16 минути , Фил каза:

И на мен ми се стори невероятно, ама ето :shok:

Гореща вълна в Южна Европа, очакват се до 50 градуса

Оооо, много ти благодаря, че тъкмо се чудех, дали да прибавям в багажа овчите кожуси, като гледах тукашните бури и дъждове.:yahoo::yahoo::give_rose:

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Тия маймуни в Гибралтар навсякъде ли са и до колко се простират правата ни за защита към тях?! 

Че не ща да ми скачат , ама искам да отида до горе да видя върха, а и имат големи зъби до колкото знам. 

Също за Испания някой бе препоръчал застраховка за колата под наем, че спирали номер в номер и удряли колата...а не може ли да се викне полиция, ако такъв ти направи нещо и да плати той, а не аз, че 200Евро гледам е една застраховка?!

Редактирано от vinidj
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Маймуните са в целия парк, но най-вече на върха му. 

Стават агресивни, ако някой извади чипс, шоколад и други подобни. Започват да скачат и бягат и да грабят, лично видях как 4-5 се скараха.

Навсякъде пише, че е забранено да се хранят, но винаги има "добри" хора.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

От летище Барахас освен с AVE за 22.20 евро двупосочно мога ли да стигна с друго до Сеговия директно? Има ли регионални влакове, но без прекачване? Гарата в града ли е или е отдалечена? Билета на място, ако се купи на същата цена ли е?

Редактирано от Jorro
Връзка към мнение

В близост до Манакор-Майорка след проливни дъждове вчера е имало сериозни проблеми. Загинали са 5 човека  и поне още 5 са изчезнали. Има доста клипове вече и е било много тежко. Зоната е откъсната, без ток и т.н.

https://youtu.be/7ybtTck9lyg

 

Връзка към мнение
На 16.03.2018 г. в 10:28, Alexander каза:

Тази вечер е имало безредици в квартала Лавапиес в Мадрид. Редовно го споменавам, да бъде избягван, да не се спи и дори минава от там.

Докато е бягал от полицията един нелегален продавач е умрял и след това са се вдигнали на безредици приятелите  му.

 

 

Това не се ли води баш в центъра ?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Края на ноември-началото на декември как е в Мадрид. Топло, студено, въобще заслужава ли си като период за посещения. 3 пълни дни стигат ли за обиколка на града, или са малко?

Връзка към мнение

3 дни са малко, ако смяташ да разгледаш обстойно, например музеят Прадо, който е като Лувъра. Там спокойно може цял ден-два да гледаш, ако си почитател на изкуството. Може да влезеш в Кралския дворец и катедралата Алмодена срещу него. Тук ще ти отиде половин ден и при положение, че ноември-декември денят е кратък, няма да може да видиш много.

Аз препоръчвам непременно при ходене в Мадрид да се комбинира с еднодвевна разходка до манастира Ел Ескориал и Долината на падналите. Ако имаш още един екстра ден може да отидеш до старата столица Толеда. Прекрасна е!

 

Ще направиш и един тегел из центъра за ден - Пуерта дел Сол, Плаза Майор, Плаза де Ориент, Фонтанът Сибелес и сградата на пощата, парка Ретиро...

 

Относно времето - средни максимални температури за ноември и декември са съответно 14 и 11 градуса:

image.png.44663b7f3baa1b4075ef260ee84ba079.png

Личните ми предпочитания биха били да отида през октовмри, в краен случай ноември, но не и през декември когато вече си е студено. Мадрид е с континентален климат и зимата си е студено.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, Inception каза:

Края на ноември-началото на декември как е в Мадрид. Топло, студено, въобще заслужава ли си като период за посещения. 3 пълни дни стигат ли за обиколка на града, или са малко?

Това с температурите е много относително. Била съм в Мадрид през март и май и ако искаш вярвай,март беше значително по-топло от май.Даже си търсих шапка,заради студения вятър през май,но в магазините имаше само летни колекции:laugh:

 

Ако не се интересуваш от изобразително искуство 3 дни са ти напълно достатъчни.Но ако се интересуваш може и да не ти стигнат:smile:Не случайно на трите най-големи музея в Мадрид им казват Светата Троица в искуството- това са Прадо,Рейна София и Тисен-Борнемиса.Всеки,който има желание да научи повече за изобразителното искуство може да започне с тях,като първи задължително е Прадо.Най-евтин излиза комбинираният билет за трите,като срока на валидноста му беше няколко месеца по спомен.

 

Връзка към мнение

Изкуството, заключено в музеите, е последното нещо, което би ми привлякло вниманието, така че въпреки фундаменталното си значение бих с удоволствие го пропуснал.  По-скоро самият град да разгледаме без музеите на изкуството, а околните градове биха били за посещение при по-дълго пътуване. Идеята ми е 3 дни само в Мадрид да се прекарат и да са достатъчни за всичко основно.

 

Връзка към мнение

Относно Рейна София- имат дни с безплатно посещение. Тази година са:

April 18, May 18 and October 12, December 6 - Open and free all day

http://www.museoreinasofia.es/en/visit/opening-hours-and-ticket-prices

 

Прадо също имат free entrance: https://www.museodelprado.es/en/visit-the-museum

 

26 minutes ago, alek200 said:

Здравейте, имам един въпрос. Мога ли да се разплащам и да тегля пари с моята Visa Electron (от Пиреос) в Барселона?

Поздрави!

Като цяло би трябвало да няма проблем. При теглене има такси, при плащане би трябвало да няма. Най- добре една бърза справка в банката.

 

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, aleksandrina каза:

Относно Рейна София- имат дни с безплатно посещение. Тази година са:

April 18, May 18 and October 12, December 6 - Open and free all day

http://www.museoreinasofia.es/en/visit/opening-hours-and-ticket-prices

Едно предупреждение - в "Рейна София" има САМО модерно изкуство. Аз лично на 3тия от общо 6 етажа получих посттравматично стресово разстройство от фразата "пост-постмодернизъм от трето поколение" по отношение на аквариум, пълен с компютърни мишки с извадени топчета.

Осъзнавам, че може би някой се наслаждава на такива... неща, но искам да спася всички останали от грешка като нашата.

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение

Това за Рейна София е така. Ако някой е бил в Tate Modern в Лондон и не му е понесъл, съответно не бива да се надява, че и тук ще му понесе.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Рейна София обикновено туристите се втурват към втория етаж, зала 206, за да видят Герника на Пикасо, хвърлят още едно око наоколо и се изнасят. Всичко зависи от вкуса на човек, разбира се, но и аз предпочитам Прадо и Тисен Борнемиса.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

В Барселона, отваря врати за туристи на 16 ноември, първата къща на Гауди - Каса Висенс.

 

Първата къща, която Гауди сътворява, ще бъде отворена този месец, след като 130 години е била частна собственост. Тя е осмата сграда в Барселона, която ЮНЕСКО обявява за част от световното културно наследство.

 

Каса Висенс е направена по поръчка на агента за недвижими имоти Мануел Висенс и Монтанер. Строежът започва през 1883 и приключва през 1889 г. По онова време Гауди тъкмо е получил своя сертификат за архитект и пътят му едва започва - до този момент е работил една гробищна порта и щандове за изложения. Въпреки липсата на опит обаче той прави къщата със замах, заявявайки своя неподражаем стил. Фасадата на Каса Висенс е с богата орнаментика, ярки цветове и множество детайли.

Сградата е купена от финансовото дружество MoraBancGrup, които за реставрацията наемат най-известните съвременни испански архитекти. Процесът продължава около 3 години.

 

Билетът без водач е 16 евро, с водач - 19 евро. Работното време е от 10 до 20:00 часа.

 

 

 

 

https://casavicens.org/

p03q3wh7.jpg

3(3004).jpg

2(3417).jpg

163140_1.jpg

6(1737).jpg

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте!

Предстои ни пътуване до Мадрид към края на месеца.

Запазихме си квартира на Calle de la Huerta del Bayo в Ла латина, а във форума прочетох, че  се намира наблизо до не много сигурен квартал.

Та въпросът ми е: дали ще имаме проблеми с прибирането в квартирата вечер пеша?

Връзка към мнение

Зависи.

Самата улица не попада в тези квартали, но за да стигнеш до там пеш от центъра се минава през тях. Друг вариант е да се заобиколят или да се изпозлва  метрото или влака.

Самите зони преди тях са си като гета, не съм чувал за сериозни проблеми, но не е кеф да се минава през тях, за вечер да не говорим.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

И трите основни пътя за Тейде-Тенерифе са затворени в момента. 

Доста рядко явление, особено по това веме на годината. Последния път имаше подобен случай преди 2-3 години януари-февруари.

 

IMG_5394.PNG

  • Харесвам 1
  • Шок 3
Връзка към мнение
На 11.11.2018 г. в 20:32, Renys каза:

Здравейте!

Предстои ни пътуване до Мадрид към края на месеца.

Запазихме си квартира на Calle de la Huerta del Bayo в Ла латина, а във форума прочетох, че  се намира наблизо до не много сигурен квартал.

Та въпросът ми е: дали ще имаме проблеми с прибирането в квартирата вечер пеша?

Мадрид все пак е в Испания, не в Латинска Америка. Не знам какво имаш предвид под несигурни квартали, но има доста хора по всяко време в центъра на Мадрид и не мисля, че ще имаш проблеми.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.