Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

Какво е времето в Барселона през ноември? Планираме евентуално ходене началото/средата на месеца. От информацията в интернет чета, че е приятно с температури 10-15гр. Някой има ли лични впечатления?

Връзка към коментар
преди 16 минути , jblaze каза:

Какво е времето в Барселона през ноември? Планираме евентуално ходене началото/средата на месеца. От информацията в интернет чета, че е приятно с температури 10-15гр. Някой има ли лични впечатления?

Зависи кога през ноември.

 

Средните исторически температури от 1 до 15 ноември са от 11-12 до 17-19 градуса. От 15 до 30.11 са от 9-10 до 15-18 градуса.

Миналият ноември към края е имало доста нощи, когато е било 7-8 градуса.

 

 

 

 

Връзка към коментар

Благодаря за бързите отговори. Вероятните дати са или първата седмица или в интервала 10-15. От информацията по-горе съдя, че е удачно време за посещение, така че вероятно ще пристъпим към действие 😄.

И един страничен въпрос преди време бях чел за "епидемия" от листериоза - линк. Има ли нещо притеснително към момента?

Връзка към коментар
преди 6 минути , jblaze каза:

Благодаря за бързите отговори. Вероятните дати са или първата седмица или в интервала 10-15. От информацията по-горе съдя, че е удачно време за посещение, така че вероятно ще пристъпим към действие 😄.

И един страничен въпрос преди време бях чел за "епидемия" от листериоза - линк. Има ли нещо притеснително към момента?

Не, това беше в Андалусия, а  и всички продукти основно carne mechada на фирмата Comercial Martínez León   - варени и печени меса тип шунка са събрани от търговската мрежа и  унищожени. 

686007871_Capture.JPG.e94706e4d569a0b9de9a6d6b5dd4e1b4.JPG

Всичко е станало при опаковането, предполага се не добра хигиена.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Заместник кмета на Мадрид е казал, че са започнали процедурите за бъдещата работа на метрото през нощите в  края на седмиците.

Май никъде няма 24 часа метро, а ще е доста полезно според мен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, bad kid каза:

Не беше ли така в Барселона до сега?

 

Horario General

Lunes a Jueves: 5:00 - 24:00 h

Viernes: 5:00 - 02:00 h

Sábados: 05:00 - sin cierre*

Domingos: sin cierre* - 24:00 h

*servicio continuo todo la noche, hasta el cierre que corresponda al día siguiente.

 

Връзка към коментар

От кой друг сайт можеха да се купуват билети за испанските влакове освен от сайта на renfe? 
Някой беше споменавал във форума, но не мога да го открия.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Фичо каза:

От кой друг сайт можеха да се купуват билети за испанските влакове освен от сайта на renfe? 
Някой беше споменавал във форума, но не мога да го открия.

https://www.seat61.com/Spain-trains.htm#How_to_buy_train_tickets_for_Spain

 

Loco2, Trainline. Но ако искаш да избираш места, това става само от страницата на renfe.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
Галин Маргаритов

Здравейте ,знаете ли къде точно каца  самолета самолета на Wizzair от Букурещ до Тенерифе Канарските острови и дали месец март там става за плаж ?Някакви препоръки за отсядане и по -добре ли е да се наеме кола ?

Връзка към коментар

Каца на южното летище Tenerife Sur Airport.

За плаж може да става по обед, за къпане по-трудно, но зависи от човека.

С кола е много по-лесно, особено с евтините коли, горива и фирми, които не изискват депозит, не блокират пари и т.н.

Острова е не е малък и е коренно различен в различните си части. Проучи го и виж какво ти допада на теб и тогава ще търсиш точното място за нощувки.

Връзка към коментар

Здравейте! Някой ползвали е споделен транспорт BlaBlaCar.es от Малага за Севиля или Гранада? ПлатформатаRome2rio ми дава тази възможност, но никъде в темичките не срещнах магеланци, пътували по този начин в Андалусия.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

На 26.10 съм в Мадрид-дали сменят часовника в Испания? Къде да проверя? Предполагам, че телефона ми ще се смени автоматично, сам, заради българския оператор и да не си ходя  заблудена неделята колко е часа ...

Връзка към коментар
1 hour ago, bobole4e said:

На 26.10 съм в Мадрид

Отърва евро изборите през май, сега и местния вот. Много несериозно избираш време за пътуване😆.

Запомнила съм за евро изборите, защото и при мен се случи така и нещо коментирахме по темите. Със сегашните избори се разминавам с няколко дни от вероятния балотаж, но ще мога да гласувам и двете седмици.

Смарт телефоните сменят часа на актуалния.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, bobole4e каза:

На 26.10 съм в Мадрид-дали сменят часовника в Испания? Къде да проверя? Предполагам, че телефона ми ще се смени автоматично, сам, заради българския оператор и да не си ходя  заблудена неделята колко е часа ...

Аз кацам в неделя сутринта

Връзка към коментар

Здравейте! Искам да задам въпрос за  денонощния  експресен автобус от Atocha през  Cibeles /Еxpress Auropurto/  до летището.

На коя спирка трябва да се кача от площад Сибелес? 

20191022_103559.jpg

Връзка към коментар

Здравей! 🙂

 

Отбелязала съм спирката долу на картата. Не е зле да отидеш по-рано, защото ние се редихме на доста дълга опашка за този автобус преди две седмици, а някой хора, които бяха последни на опашката, не успяха да се качат и останаха за следващия бус. 

 

image.png.5b7ba6be7555271453f68bcd282f8313.png

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Докато си търсих някакви неща из Google попаднах на този блог - https://descuentoscongresosyferias.blogspot.com/2019/

В него се публикуват актуални отстъпки за влакове до конкретни градове и в конкретни дати. Това е от тип отстъпка за събития / фестивали. Свалих един-два PDF-а и изглежда да отговарят на това, което предлагат.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.