Прескочи до съдържание

ЮАР-и ние


ECC

Препоръчани мнения

преди 1 час, Sju каза:

Означава ли, че си извадила информацията на български и после си я превела?

Да, точно това направих :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 2 часа, ECC каза:

Ако не е много нахално,можеш ли да ми пратиш тази служебна бележка на английски,за да не напиша някаква простотия?

Не е нахално, но ми е на лаптопа вкъщи, а се прибирам след 5 дни. Можеш ли да изчакаш?

Връзка към мнение
преди 14 минути , Георги Матеев каза:

Не е нахално, но ми е на лаптопа вкъщи, а се прибирам след 5 дни. Можеш ли да изчакаш?

Надявам се да се оправя дотогава.

Връзка към мнение
преди 21 часа, Георги Матеев каза:

+ си самонаписах и самоподпечатах служебна бележка на английски, че на тези дати ще е годишния ми отпуск

Точно това се прави!

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Няколко конкретни въпроса:

1.Table mountain-Качването с лифта не ме влече особено.Обмислям варианта да се качим пеша.Има няколко маршрута.Като че ли се спирам на The Pipe track

Някой качвал ли се е пеша?Приемам всякакви препоръки.От парка не препоръчват да се ходи по маршрута сам от съображение за сигирност.Не разбрах точно каква заплаха имат в предвид-от контузии или от нападение от хора.

2.Това е и вторият ми въпрос.Изчетох доста са сигурността в Кейптаун и района.Когато сме базирани на едно място ОК-многото пари и документи в сейфа на хотела (ако има такъв).Когато обаче пътуваме и спираме да гледаме нещо какво правим.Четох,че в Кейтаун опасност от обири има в гетата и през нощта.Ние не сме нощни птици и мисля,че няма да имаме проблем.Пише да не се носят нови телефони.Да,но трябва да ползвам навигация от iPhon-опасно ли е?

3.Каква карта за мобилен интернет препоръчвате.Искам да мога да ползвам Skype,Viber и Whatsapp.

2017122613125053.png

Връзка към мнение

Pipe track  е предимно контурна пътека. Гледаш морето на запад,   но не се качваш на платото с гледката към града. Предупреждението за сигурност е за бандити. Не мога да коментирам колко точно е опасно, но инциденти по пътеките с по-малко туристи се случват.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
На 12/3/2017 в 11:52, ECC каза:

Ако не е много нахално,можеш ли да ми пратиш тази служебна бележка на английски,за да не напиша някаква простотия?

Това е служебната бележка, която потвърждава работната позиция и датите на отпуска. Това искаха от посолството и си изсмуках тези 4-5 изречения от въздуха.

 

За теб сигурно вече е късно, но бланката може да е полезна на други, които ще подават документи за ЮАР виза.

Proof of employment letter.docx

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 12/26/2017 в 15:21, ECC каза:

2.Това е и вторият ми въпрос.Изчетох доста са сигурността в Кейптаун и района.Когато сме базирани на едно място ОК-многото пари и документи в сейфа на хотела (ако има такъв).Когато обаче пътуваме и спираме да гледаме нещо какво правим.Четох,че в Кейтаун опасност от обири има в гетата и през нощта.Ние не сме нощни птици и мисля,че няма да имаме проблем.Пише да не се носят нови телефони.Да,но трябва да ползвам навигация от iPhon-опасно ли е?

Ами какво правиш - внимаваш. Но не си разваляш пътуването, като мислиш само за обири. Случват се много рядко. За обирджиите няма значение колко ти е нов телефонът. За тебе обаче може да има. Ти си преценяваш какъв да носиш. И може да си спокоен, че всички други на улицата имат смартфони в джобовете си, та ти не си непременно първата цел на обирджиите.

 

На 12/26/2017 в 15:21, ECC каза:

3.Каква карта за мобилен интернет препоръчвате.Искам да мога да ползвам Skype,Viber и Whatsapp.

То за чужденец не е много лесно да се сдобие с местна SIM карта. Защото искат доказателство за адрес (сметка за ток или нещо подобно). Ако някъде агентите на мобилните оператори биха се занимвали с полулегални продажби или двания под наем с фиктивен адрес, то би било на летището. В града - по-трудно. Кой точно оператор - няма голямо значение. Най-големият е Vodacom.  Другите са MTN, Cell C и Telkom. WiFi има във все повече заведения. За навигация не е лоша идея да ползваш maps.me с предварително свалени офлайн карти 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Аз ще се включа тук само за SIM картите, защото информацията е прясна на 1 седмица, може на летището да си вземеш от водафон 105 ранда е картата само има всички размери, а вече ти си решаваш с колко ще я заредиш има опции от 30мб до 20гб. 2гб например са 250 ранда, един човек от компанията си взе такава и и стигнаха за една седмица за чатове спокойно както и ако искаше да влезе в някой сайт да провери нещо. Иначе за сигурността, нямахме никакви грижи, просто като се стъмнеше взимахме юбер, препоръчвам го като начин за превоз в кейп таун хем евтино хем удобно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Здравейте, предстои ни пътуване, в което ще включим и Кейптаун.

Бих искала да попитам кой е най-удобния транспорт, с който да се предвижим от летището до града?

И с какъв транспорт като цяло е най-добре да се разгледа града? 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.