Прескочи до съдържание

Нощувки Амстердам 6-9 април


Радослав

Препоръчани мнения

Покрай Черният уикенд  /защото "черен петък" е патентован/ виждам освен себе си + спътник, още и @Фил и @Георги Матеев, които са се сдобили с билети до Амстердам за посоченият период. Както знаем цените на нощувки в Амстердам са отвратителни в ценово отношение /и не само в ценово/. Ако някой попадне на добра оферта, бих се радвал да я  сподели тука. Можем и да се преброим кои сме, колко сме и евентуално да търсим и Airbnb. 

Връзка към мнение
Георги Матеев

Допреди малко рових из Airbnb - и там положението е катастрофално на първо четене. Издирването продължава, ако изпадне нещо ще споделя :)

 

И да, хо(с)телите в Амстердам обикновено са пълни кочини - или поне тези дето са под 200 евро на вечер :lol:

 

P.S. Аз пътувам с @Мартин Христов, така че дотук сме поне петима.

Връзка към мнение

nh.nl има много влакове от/до Амстердам. Проверете дали опцията спане далеч от центъра на Амстердам + пътуване с влак е добра за вас. Ако си намерите хотел за 80 евро на вечер в Хага + 20 евро влакове на ден е поне 2 пъти по-евтино от хостел :) Неудоството е, че ще трябва да пътувате по 1 час на посока. Между Амстердам и Хага е Лайден - вижте и там...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 2 минути , akair каза:

nh.nl има много влакове от/до Амстердам. Проверете дали опцията спане далеч от центъра на Амстердам + пътуване с влак е добра за вас. Ако си намерите хотел за 80 евро на вечер в Хага + 20 евро влакове на ден е поне 2 пъти по-евтино от хостел :) Неудоството е, че ще трябва да пътувате по 1 час на посока. Между Амстердам и Хага е Лайден - вижте и там...

Аз се насочих точно в тази посока, като изключих тотално центъра на Амстердам. Гледам района между летището и центъра и излизат доста поносими опции. И като комуникация е добре, на 20-ина минути с директен транспорт до центъра (5-6 км разстояние).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

akair вероятно има предвид ns.nl :) В общия случай и влаковете не са евтини, така че всякакви спестявания се елиминират, особено като се добави загубата на време. Airbnb също не е привлекателно, защото ги принудиха да дават цели апартаменти само определен брой нощувки през годината, респективно хората ги държат на високи цени и извън сезона, след като могат да ги продадат скъпо и по време на сезона. Ослушвайте се за private room тип места, там мисля че не важи ограничението. 

 

Другия жокер са нощувките около летището, има доста забутани хотели и за да се продават предлагат шътъли от/до летището и центъра, цените генерално са по-ниски от колкото в самия Амстердам.

 

А в самия Амстердам - ровичкайте в района около Amsterdam Zuid, там е добър баланс между отдалеченост от центъра и добър транспорт. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Георги Матеев каза:

Допреди малко рових из Airbnb - и там положението е катастрофално на първо четене. Издирването продължава, ако изпадне нещо ще споделя :)

 

И да, хо(с)телите в Амстердам обикновено са пълни кочини - или поне тези дето са под 200 евро на вечер :lol:

 

P.S. Аз пътувам с @Мартин Христов, така че дотук сме поне петима.

Препоръчвам с две ръце хостелите Clinknoord и Generator! Най-малките им(евтини) стаи са за 4-ма. Разположението и на двата е 10+
Tulip Inn Amsterdam Riverside съм го смъквал до около 50е за двойна стая в ММТ. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Ние междувременно станахме от двама - четирима :)

 

За хотели - оглеждайте се довечера из Expedia, Orbitz и тн, които ще имат солидни Cyber Monday оферти и намаления.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако не намерите евтино място, поне отседнете в този шантав хотел на летището:

https://www.citizenm.com/

 

Спал съм в него.

Тоалетната е стъклен прозрачен цилиндър в средата на стаята. Душ-кабината също.:lol:

Редактирано от ven62
  • Шок 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 2 минути , ven62 каза:

Ако не намерите евтино място, поне отседнете в този шантав хотел на летището:

https://www.citizenm.com/

 

Спал съм в него.

Тоалетната е стъклен прозрачен цилиндър в средата на стаята. Душ-кабината също.:lol:

Тази прозрачна екстравагантност си идва и с цена - 115 евро на вечер за най-евтината non-refundable тарифа. Тц!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Ние междувременно станахме от двама - четирима :)

 

За хотели - оглеждайте се довечера из Expedia, Orbitz и тн, които ще имат солидни Cyber Monday оферти и намаления.

 

Ще се оглеждаме, но за сега само с безплатна отмяна. Ще ми се да отшуми малко еуфорията покрай чернопетъчните билети, да не размислят нещо от оподо.

Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, Радослав каза:

 

Ще се оглеждаме, но за сега само с безплатна отмяна. Ще ми се да отшуми малко еуфорията покрай чернопетъчните билети, да не размислят нещо от оподо.

И да размислят - което обаче много ме съмнява - няма да е края на света. В момента тези билети до Амстердам струват едва 60 евро директно от сайта на Transavia, та определено няма да е голяма драма. То в случая транспорта до там е най-евтиното.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не ограничавайте датите само за вашето пътуване :)

Ние също сме четирима, само че 09.03-12.03, така че ако изскочи нещо и с други дати споделяйте :)

Връзка към мнение
Георги Матеев

Вчера взехме супер изгоден хотел от Cyber Monday разпродажбата на Orbitz.

 

Ibis Budget Amsterdam City South

 

Трепери, Амстердам, идем с великденско настроение!

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Георги Матеев каза:

Вчера взехме супер изгоден хотел от Cyber Monday разпродажбата на Orbitz.

 

Ibis Budget Amsterdam City South

 

Трепери, Амстердам, идем с великденско настроение!

Колко излезе на разпродажбата? И аз го дебнех през Expedia, Но там беше уникално дърво с кодовете, които бяха разграбвани 10 секунди след пускането им

Връзка към мнение

Пак добре ами аз като се натресох баш в сезон 29.06-02.07 :rofl: 

Ама сега за билет от 4 евро мога да си позволя малко повечко да дам за спане все пак 53 евро съм спестил

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

А може ли някакво инфо за цените на билетите за градския транспорт в Амстердам?

Понеже аз ще съм там март месец и ще остана от петък до понеделник (включително), та ме вълнува кави са изгодните предложения за билети/карти за 4 дни примерно.

 

Връзка към мнение
преди 28 минути , boogy83 каза:

А може ли някакво инфо за цените на билетите за градския транспорт в Амстердам?

Понеже аз ще съм там март месец и ще остана от петък до понеделник (включително), та ме вълнува кави са изгодните предложения за билети/карти за 4 дни примерно.

 

Разгледа ли пътеводителя??

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, boogy83 каза:

А може ли някакво инфо за цените на билетите за градския транспорт в Амстердам?

Понеже аз ще съм там март месец и ще остана от петък до понеделник (включително), та ме вълнува кави са изгодните предложения за билети/карти за 4 дни примерно.

 

 Тук  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе все повече се чудя дали има смисъл от първата нощивка с това късно кацане по разписание 00:10, а с евентуално закъснение и докато се придвижиш до някъде ще стане 1-2ч Опцията нощуване на летището дали е удачна :lol:

Връзка към мнение
преди 13 часа, Ivko каза:

Абе все повече се чудя дали има смисъл от първата нощивка с това късно кацане по разписание 00:10, а с евентуално закъснение и докато се придвижиш до някъде ще стане 1-2ч Опцията нощуване на летището дали е удачна :lol:

Преди години съм го правила, но не знам дали няма някакви нови правила. Не беше много приятно, но изкарах нощта там.

Връзка към мнение
преди 13 часа, Ivko каза:

Абе все повече се чудя дали има смисъл от първата нощивка с това късно кацане по разписание 00:10, а с евентуално закъснение и докато се придвижиш до някъде ще стане 1-2ч Опцията нощуване на летището дали е удачна :lol:

Единия ми син ползва тези късни полети няколко пъти през 2017 и почти винаги закъсняват. От него знам, чер изпускаше някакви последни влакове, но в 9292 гледам, че има нощни автобуси до Централна гара.

А, и допълнително ако има човек багаж - на амстердамското летище традиционно се чака доста.

Връзка към мнение
На 1/11/2018 в 12:22, Фил каза:

До колкото разбирам тези нощувки могат да се ползват ако тепърва ще имаш полет понеже изискват бордните карти за да нощуваш

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.