Прескочи до съдържание

Кола под наем в Исландия


maialearrosto

Препоръчани мнения

Жоре,

 

През август кацам на KEF. WOWAir пуснаха неустоими пакети, та им се поддадох.

Следвайки съветите от исландските дневници, смятам да наема кола. Имам няколко въпроса към теб в тази връзка:

 

1.Коя компания за рент-а-кар да избера?

2.Да наема ли GPS?

3.Добри ли са табелите - да кажем, биха ли ме насочили добре към Национален парк "Тингвелир"?

4.Помниш ли горе-долу каква сума от кредитната карта се блокира за колата и дали това става в момента на резервацията, или когато наемам колата?

5.Как е натоварването по пътищата там?

 

С поздрав,

Връзка към коментар

Аз мислех да пускам такава тема тези дни, благодаря, че си го направил вместо мен! :)

От моето ровене последната седмица установих, че от традиционните компании, най-евтино излиза при http://www.bluecarrental.is/

Но намерих и такива които предлагат по-стари коли под наем http://www.acr.is/index.html и https://carrenters.is/

При ACR видях примерно опел астра, която излиза по 25-26 евро на ден при наемане за седмица през зимния и 55 евро на ден през летния сезон, докато подобна по големина кола при традиционните е най-малко 80 евро на ден.....курса крони > евро е приблизително /159

И тук идва моят въпрос. Може ли да се разчита на тези компании с тези коли?!

Връзка към коментар

Премествам темата в "Дестинации"...

 

1. Ами прегледай всички, на мен и двата пъти budget.is ми излизат най-рентабилно. Но зависи много от сезона. 

2. Ако си добре с ориентацията не ти трябва, излезеш ли извън Рейкявик имаш общо взето един единствен път и кратки негови пресечки. Но пък е добре да си преценяваш времето, примерно ако знаеш в колко часа трябва да си еди къде си да прецениш дали да ускориш, дали да забавиш...в тоя смисъл помага. 

3. Екстра са табелите, а навсякъде където има туристическа атракция е отбелязана със специален тип табели със странен символ, ей такъв

2013-04-04_15-13-08.png

4. Това вече не помня. Много зависи от застраховката, аз лично винаги си взимам пълната да ми е по-мирна главата. Ориентировъчно мисля да е 300-400 евро максимум и то е само задържане, така че след като върнеш колата са на разположение моментално. 

5.Лятото не знам как е, но зимата излезнеш ли извън Рейкявик движение няма! Спираш на пряко на пътя, виждаш километър пред теб и назад кьорава кола не се вижда. Снимаш си, разхождаш се, качваш се и продължаваш. Мога да си представя, че лятото е по-зле, но при никакъв случай няма да е натоварено.

 

За Light...еми на твой риск си е. По новата кола и по-сериозната фирма си дават някакво успокоение, но мисля че закъсаш ли някъде в пущинака дали си с hertz или carrental.is ще е едно и също... Проверете и geysir.is, на ум си спомням, че бяха местна компания много препоръчвана

Връзка към коментар

Премествам темата в "Дестинации"...

 

1. Ами прегледай всички, на мен и двата пъти budget.is ми излизат най-рентабилно. Но зависи много от сезона. 

2. Ако си добре с ориентацията не ти трябва, излезеш ли извън Рейкявик имаш общо взето един единствен път и кратки негови пресечки. Но пък е добре да си преценяваш времето, примерно ако знаеш в колко часа трябва да си еди къде си да прецениш дали да ускориш, дали да забавиш...в тоя смисъл помага. 

3. Екстра са табелите, а навсякъде където има туристическа атракция е отбелязана със специален тип табели със странен символ, ей такъв

2013-04-04_15-13-08.png

4. Това вече не помня. Много зависи от застраховката, аз лично винаги си взимам пълната да ми е по-мирна главата. Ориентировъчно мисля да е 300-400 евро максимум и то е само задържане, така че след като върнеш колата са на разположение моментално. 

5.Лятото не знам как е, но зимата излезнеш ли извън Рейкявик движение няма! Спираш на пряко на пътя, виждаш километър пред теб и назад кьорава кола не се вижда. Снимаш си, разхождаш се, качваш се и продължаваш. Мога да си представя, че лятото е по-зле, но при никакъв случай няма да е натоварено.

 

За Light...еми на твой риск си е. По новата кола и по-сериозната фирма си дават някакво успокоение, но мисля че закъсаш ли някъде в пущинака дали си с hertz или carrental.is ще е едно и също... Проверете и geysir.is, на ум си спомням, че бяха местна компания много препоръчвана

 

Господа, много Ви благодаря за мненията и препоръките. Жоре, изключителен си!

Връзка към коментар

Там проблема е малко по-различен, номера е силния вятър, каменистата настилка и частичните черни пътища да не мятат камъни и да одраскат боята, недай си боже стъклото да се пукне :)

Връзка към коментар

http://totaliceland.com/sold-out-iceland-this-summer/

 

Това май донякъде обяснява високите цени, даже и в зимния/ниския сезон.

Между другото докато търсех хотели/апартаменти/ферми попадах на доста "разпродадени", а за колите, понеже си поиграх с различни автомобили и дати. забелязвам, че за конкретни дати някои коли и джипове са вече резервирани...

Връзка към коментар

http://totaliceland.com/sold-out-iceland-this-summer/

 

Това май донякъде обяснява високите цени, даже и в зимния/ниския сезон.

Между другото докато търсех хотели/апартаменти/ферми попадах на доста "разпродадени", а за колите, понеже си поиграх с различни автомобили и дати. забелязвам, че за конкретни дати някои коли и джипове са вече резервирани...

 

Гледай ти, гледай ти, благодаря, Light, ама има ли нещо по-красиво от Врачанския балкан. Родом съм от Враца и не познавам по-красив от него. Ай, как врачанската общественост не го използва, за да развие туризма: т`ва Пършевица, т`ва Леденика: седи си разваления лифт и напомня туристическата недалновидност на тоз прелестен град.

"Майкята" - ах, тоз прелестен наш врачански език. До скоро, имаш една бира от мен на Пробива или в "Буркана". Или да пием по едно пред офиса на дядо Калиник? :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ти да видиш :) ....Господ(в случая Георги) е сБирач, както се казва  :D

Не, няма! Особено сутрин като го огрее слънцето, еле пък и от високо.....SV500034.JPG2.jpg

 

Ако имаш път насам, драсни един ред предварително, ще поговорим за Исландия, докато пием бира и гледаме балкана..... :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

http://totaliceland.com/sold-out-iceland-this-summer/

 

Това май донякъде обяснява високите цени, даже и в зимния/ниския сезон.

Между другото докато търсех хотели/апартаменти/ферми попадах на доста "разпродадени", а за колите, понеже си поиграх с различни автомобили и дати. забелязвам, че за конкретни дати някои коли и джипове са вече резервирани...

 

Да, много се вдигнаха полетите до там (като количество) и тълпите ще се увеличат, но предполагам цените ще ги догонят и ще се намери баланса. Възстановяването им от кризата го води това. Лека полека евтините варианти да се посети Исландия изчезват,и аз не бих отишъл в разгара на лятото, може би в преходния сезон като теб. 

Връзка към коментар

Аз наех кола, по точно две коли, от този сайт http://www.rhinocarhire.com/Car-Hire/Iceland-Car-Hire.aspx Ще дам мнение към края на април, като се върнем :)

Бре, гледай ти, ще съм благодарен за отзиви след завръщането на Дани. Успех там горе!

Връзка към коментар

Допълнителен лек съвет - програмите за лоялни клиенти на големите авиокомпании често имат отстъпки с големите фирми, т.е. ако взимате от budget, avis или hertz може да се разровите дали има такива отстъпки, които се дават често дори за базовото ниво. 

 

Например: регистрирате се в Miles & More, от там цъкате на Partners - Budget и виждате дали тарифата ще е по-атрактивна. 

 

Тези отстъпки не винаги са от полза, защото може да са отстъпка от базовата цена, докато компанията да предлага по-голяма промоционална, която винаги се навързва с клаузата "тази промоция не може да се комбинира с друга"...Малко съм сънен още, дано добре го написах :)

Връзка към коментар

Ти да видиш :) ....Господ(в случая Георги) е сБирач, както се казва  :D

Не, няма! Особено сутрин като го огрее слънцето, еле пък и от високо.....SV500034.JPG2.jpg

 

Ако имаш път насам, драсни един ред предварително, ще поговорим за Исландия, докато пием бира и гледаме балкана..... :)

 

 

Здрасти, градски, неделя и понеделник бях командировка във Враца, викам си дали няма да си по трасето, нейсе...

Направих класическия си маршрут: Комсомолска, Суми, ляв завой по прелестната пешеходна зона "Никола Войводов", парените гевреци на площада, ляв завой по "Втори юни", Младежкия дом, Химиците...

 

Мамка му, какъв туристически потенциал има таз Враца, а така не се използва... Мамка му какво недалновидно управление на Враца: че тя може една пета от икономиката й да е свързана с туризъм. Кой държи паркинга на площада? Дядо Калиник, светиня му... :D

 

Как е, нае ли кола за Исландия? Поздрави!

Връзка към коментар

Не съм още, а докато се ослушвам цените(на някои от евтините коли) растат...Най-вероятно ще наема от bluecarrental или ще изчакам danimarkova, да сподели впечатления....

Дядо Калиник го държи до гевреците, надолу е общината със синя зона.

 

Защо не се обади?!

Времето не беше точно за бира, но за кафе/чай ставаше. :)

Редактирано от Light
Връзка към коментар

Не съм още, а докато се ослушвам цените(на някои от евтините коли) растат...Най-вероятно ще наема от bluecarrental или ще изчакам danimarkova, да сподели впечатления....

 

Защо не се обади?!

Времето не беше точно за бира, но за кафе/чай ставаше. :)

 

 

Човек не трябва да бърза... :) Аз вече записвам музиката за колата под наем, нали ги знаеш тези исландци, добри са:

 

А-а-а, и да ти се похваля, в родната Враца пак чух онова велико "Как си, баце?". Ай, мамка му, колко е хубаво.

 

Враца, перлата на Северозапада! Хубав ден, ще се видим някой ден. Така като те гледам и набора ни е почти еднакъв.

 

Поздрави сърдечни!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте. Аз се завърнах от това удивително място и давам отчет.

Колите взехме от летището. Сайта съм дала по-горе, а гишето от което получихме колите е на Budget. Резервацията разпечатана предварително, искат кредитните карти. Предложиха допълнителна застраховка, примерно за пукнато предно стъкло, защото тази в пакета е доста базисна, ние обаче отказахме. Правиш оглед на колата и идва едно момче на което казваш ако има нещо и се записва в протокола.

Сумата за депозит беше 102 долара, не знам защо смс-ите които дойдоха от банките бяха в долари..

Беше ни обяснено, че сумата ще бъде отблокирана след като върнем колите и в рамките на няколко дни не дойде някой фиш за превишена скорост или неправилно паркиране.

По този повод ще кажа, че първия ден ползвахме платен паркинг в центъра на Рейкявик - 100 крони за час, но другите  дни се набутахме в едни улички, като гледахме за знаци разбира се и оставяхме колите там и сме нямали проблеми.

Навигация ще е нужна само ако се забутате като нас в една вила на едно прекрасно място, където няма адрес, абе има ама само координатите ни спасиха. Аз си носих моята навигация.

Колите са нови, харесаха ни. Бензинът е около 3,15 лв литъра.

Ако съм изпуснала нещо питай ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Аз ще имам още въпроси, но напоследък нямам време даже да чета форума, камо ли да си избистрям мътилката в главата си....за каквото и да е било...  :(

Надявам се по-натам, като питам да не са ти избледнели някои спомени и факти...

 

П.П. Все пак прочетох пътеписа, една от малкото теми, които изчетох последния месец, докрай с всички коментари.

Редактирано от Light
Връзка към коментар

Аз ще имам още въпроси, но напоследък нямам време даже да чета форума, камо ли да си избистрям мътилката в главата си....за каквото и да е било...  :(

Надявам се по-натам, като питам да не са ти избледнели някои спомени и факти...

 

П.П. Все пак прочетох пътеписа, една от малкото теми, които изчетох последния месец, докрай с всички коментари.

 

Питай докато съм прясна, но и по-нататък да е, ще помагам с каквото мога ;) 

П.П. Радвам се, че пътеписът ми е бил полезен.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.