Прескочи до съдържание

Кола под наем в Исландия


maialearrosto

Препоръчани мнения

Премествам темата в "Дестинации"...

 

1. Ами прегледай всички, на мен и двата пъти budget.is ми излизат най-рентабилно. Но зависи много от сезона. 

Да те цитирам година и половина по-късно, че чак сега виждам, че си писал budget.is, оказа се, че са 30евро под budget.com,  а до сега не се бях сетил да ги проверя. Мерси :)

Друго странно нещо, на което мисля рядко се попада при рен-а-кар-ите - следя цените от 2 месеца и си бях букнал от budget най-малката кола за 200евро за 5 дни, изведнъж днес цената е 150евро, а от budget.is дори 119евро. Такава рязка промяна до сега не съм срещал.

Budget предлагаха ли ти нещо като sand & ash protection или gravel, както имат Geysir.is?

Писал си, че блокират 300-400 евро, това плюс цената на колата ли е отгоре?

Сумата за депозит беше 102 долара, не знам защо смс-ите които дойдоха от банките бяха в долари..

Искаш да кажеш, че ти блокираха само 102$ по картата, въпреки че си им отказала застраховките? То дори да си ги взела, пак ексеса би бил двойно повече. Ако правилно разбирам е доста странно от тяхна страна.

Връзка към коментар

Ошко, застраховка си имаше, но беше базисна. Ние отказахме допълнителната, защото сметнахме, че няма да се отделяме от основния път. И наистина този път е в отлично състояние. 

Само това блокираха, но все пак е минала година и половина оттогава и може да са се променили условията им, знам ли. Говоря за Budget.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да те цитирам година и половина по-късно, че чак сега виждам, че си писал budget.is, оказа се, че са 30евро под budget.com,  а до сега не се бях сетил да ги проверя. Мерси :)

Друго странно нещо, на което мисля рядко се попада при рен-а-кар-ите - следя цените от 2 месеца и си бях букнал от budget най-малката кола за 200евро за 5 дни, изведнъж днес цената е 150евро, а от budget.is дори 119евро. Такава рязка промяна до сега не съм срещал.

Budget предлагаха ли ти нещо като sand & ash protection или gravel, както имат Geysir.is?

Писал си, че блокират 300-400 евро, това плюс цената на колата ли е отгоре?

Искаш да кажеш, че ти блокираха само 102$ по картата, въпреки че си им отказала застраховките? То дори да си ги взела, пак ексеса би бил двойно повече. Ако правилно разбирам е доста странно от тяхна страна.

 

Хахах, вярно че това не го дискутирахме покрай твоя случай. Различните портали показват различни цени, а и иначе може да се спести ако ползваш кодове за отстъпка от програмите за лоялност на авиокомпаниите. Аз и двата пъти ползвах през кода на Луфтханза и имах по-добра цена, но не винаги е така, чат-пат без код е по-евтино. Една голяма каша е цялата работа...

 

Ако имаш профил в Miles and More, логни се там, отиди на Partners - Car rental и виж линка от там към budget какво ще изкара...

 

Застраховки на място има всякакви.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Някой пробвал ли е услугите на Lotus Car Rental (http://www.lotuscarrental.is) ?

 

Сравнявам цени между различните компании за дати 04.07.17-15.07.17 с едни и същи включени застраховки. Тези дават ~160 евро по-ниска цена от Blue Car Rental (765 EUR срещу 924 EUR за Small Economy) и ~120 евро по-малко от Geysir, които искат 888 EUR.

 

Това, което виждам е, че за сметка на по-ниската стойност на наема, отговорността (франшизата е) 150 000 ISK (около 1100 евро), докато при Bluecar e 700+, а при Geysir е само 250 EUR.

 

P.S. Може би трябваше да си задам въпроса в тази тема, така че ако някой модератор желае, може да го премести.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

Аз не съм ги ползвал, но изглеждат ОК като условия на наема, не виждам скрити врътки, няма ги и досадните неща за доплащане от типа на гориво и т.н. Само не съм сигурен колко им е ефективен pick-up-а и drop-off-a, с оглед на това, че са малко далечко от летището, но за 160 евро разлика си заслужава според мен. 

 

1100 е прилично голям остатък, може да прегледаш и budget, на тях неснижаемото без никакви застраховки мисля, че беше около 1300-1400€. Виж каква цена ще изкарат. 

Връзка към коментар

Аз ей така от любопитство потърсих няколко коли в исланидя и попаднах на следната оферта : 

 

azKkr0c.jpg

 

 

Едното е оферта през ренталкарс.ком, другото е блукаррентал.ис . Застраховките уж покриват едни и същи щети - разликата от почти 400 евро от къде идва? Или просто съм нацелил оферта?

Връзка към коментар

От фирма до фирма има големи разлики. В застраховките също - покритието и най-вече размера на самоучастието. Да не говорим и че това в rentalcars не е застрахователното покритие на фирмата, а е това продавано от ренталкарс - на много по-ниска цена, но при щета първо плащаш, а после си търсиш парите обратно. 

 

Абе с две думи, сравняваш ябълки и круши :) Но пък и е абсолютно възможно да има разлика от 20% в различните фирми. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.