Прескочи до съдържание

Канада - eTA, сухопътни и морски граници


Препоръчани мнения

има ли някакъв начин да проверя кога ми изтича визата online ? доста грозно е написано печата се чете но паспорта ми го бе беше навалял дъжд преди а датата е написана с маркер

Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 2 часа, MatriXa каза:

има ли някакъв начин да проверя кога ми изтича визата online ? доста грозно е написано печата се чете но паспорта ми го бе беше навалял дъжд преди а датата е написана с маркер

Да, ето тук. Но аз не знаех eTA номера ми (в момента паспортът ми не е при мен) и си проверих в пощата. Там също кога изтича eTA-та.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Граф Вронски каза:

Да, ето тук. Но аз не знаех eTA номера ми (в момента паспортът ми не е при мен) и си проверих в пощата. Там също кога изтича eTA-та.

не пазя емайла.. глупаво измисленo самото ета се прикрепя за паспорта до неговото изтичане да го бяха направили с номера на паспорта само 

 

 

знаеш ли дали има начин да го възстановя етA кода за да си проверя статуса?

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте! Плануваме пътуване до Мексико ноември и на този етап най-изгодни билети намираме с прекачване през Канада. Исках да попитам дали някой е пътувал скоро през там? Лесно ли получихте ЕТА? Има ли някакви изисквания за Ковид /пр: тестове/ при положение, че сме ваксинирани? Щеше ни се да избегнем подобен полет, но колкото и да го въртим през цяла Западна Европа все излиза с едни 200 лв поне отгоре, за да избегнем прикачвания :(

Връзка към мнение
преди 1 минута , Дани Магелани каза:

ЕТА се получава он лайн, много лесно. Срещу 7 канадски долара.

колко време трае процедурата? един ден по-рано стига ли?

Връзка към мнение

Да, и аз потвърждавам, че ЕТА се получава в рамките на 10-15 минути. Трябва да се попълни ArriveCAN 72 часа преди полета, но не знам дали важи и за транзитно преминаващи (както и рандъм тестването на пътници). 

Връзка към мнение
На 27.07.2022 г. в 15:07, DenitsaS каза:

Да, и аз потвърждавам, че ЕТА се получава в рамките на 10-15 минути. Трябва да се попълни ArriveCAN 72 часа преди полета, но не знам дали важи и за транзитно преминаващи (както и рандъм тестването на пътници). 

За транзитно преминаващи през летище е задължителна, макар че изобщо не се минава канадска гранична проверка... поне така е в Торонто, където полетите за САЩ са от отделен терминал и се минава паспортна проверка на САЩ на входа към този терминал.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

това с транзитната виза е чудо.

 

Преди години мой много добър приятел, работещ по корабите имаше полет от САЩ за Европа, с прекачване в Канада.

Явно от агенцията бяха забравили за транзитната виза, както и в САЩ явно не е бил проверен. Стигнал беше до гейта на следващия полет за Европа, когато го хванали.

Последва връщане в САЩ и нови полети до Европа.

 

 

Връзка към мнение
На 27.07.2022 г. в 13:03, Alexander каза:

колко време трае процедурата? един ден по-рано стига ли?

Предвид, че важи докогато ти е валиден паспорта, не пречи да извадиш и по-рано.

Практически става много бързо, но винаги има шанс да ти поискат нещо допълнително.

 

Аз бях объркала(изпуснала буква от името си) и докато се чудех на кого да пиша, реших да си извадя втори път е-та.

Загубих 5 минути и 7 долара, но пък си спестих евентуални проблеми при кацането, когато се минава първо на машина(Торонто), която сигурно ще засече пропуснатата буква.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте,

 

малко да посъбудя тази тема за Канада. Важно е да се кандидатства по-рано за eTa. Аз пуснах за двама. Единият дойде веднага - както е описано по-горе, но втория се забави с цели 2:57 (два часа и 57 минути). Достатъчно време да изтървем полета ако го правих на място на летището. Отделно не видях, къде има въпрос дали имаме виза за САЩ.

Както и да е всичко е добре, когато завършва добре, но имайте едно наум да не стане издънка.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 6 минути , Яничка каза:

Трябва ли eTA за сухопътно преминаване от САЩ в Канада? 

Не, само за въздушен транспорт се отнася eTA

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/eta/facts-bg.html

  • Благодаря 2
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...
На 29.07.2022 г. в 14:29, Mary каза:

Предвид, че важи докогато ти е валиден паспорта, не пречи да извадиш и по-рано.

Практически става много бързо, но винаги има шанс да ти поискат нещо допълнително.

 

Аз бях объркала(изпуснала буква от името си) и докато се чудех на кого да пиша, реших да си извадя втори път е-та.

Загубих 5 минути и 7 долара, но пък си спестих евентуални проблеми при кацането, когато се минава първо на машина(Торонто), която сигурно ще засече пропуснатата буква.

Само с име и фамилия ли се попълва?

На единия ред пише Surname(s) / last name(s), а на другия Given name(s) / first name(s), та сега се чудя всичко или само име и фамилия.

Връзка към мнение

нямам опит с Канада, ама виж си в паспорта какво пише на surname (фамилия) и какво на given name (име и бащино). Логично се попълва според паспорта.

за Щатите не го погледнах и го бях объркал

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.