Прескочи до съдържание

Канада - eTA, сухопътни и морски граници


Препоръчани мнения

Сега, като паднат визите с ЕТА ли ще влизаме?

Питам, защото имам виза за САЩ. При това положение с нея ли влизам или с ЕТА или с което от двете реша?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
34 minutes ago, Oshko said:

Сега, като паднат визите с ЕТА ли ще влизаме?

Питам, защото имам виза за САЩ. При това положение с нея ли влизам или с ЕТА или с което от двете реша?

Зависи дали влизаш в страната по въздух или по суша/вода. За влизащите в Канада по въздух е необходим еТА. За останалите - не е. На влизане в Канада от САЩ надали канадските власти ще изискват визи за САЩ.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 час, akair каза:

Зависи дали влизаш в страната по въздух или по суша/вода. За влизащите в Канада по въздух е необходим еТА. За останалите - не е. На влизане в Канада от САЩ надали канадските власти ще изискват визи за САЩ.

Искаш да кажеш, че ако имам валидна виза за САЩ спокойно мога да излезна от Канада по суша и после да се върна обратно без на сухопътната граница да ми искат еТА?

Връзка към мнение
28 minutes ago, Георги Матеев said:

Искаш да кажеш, че ако имам валидна виза за САЩ спокойно мога да излезна от Канада по суша и после да се върна обратно без на сухопътната граница да ми искат еТА?

Да :)

В момента ситуацията е още по-странна - ако българин/румънец (който няма зелена карта) реши да влезне в Канада по суша, му трябва туристическа виза, която струва стотина канадски долара. Ако реши да влезе по въздух - само еТА.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз имам друг въпрос, дали късата клечка, която изтеглих преди 2  години в Американското посолство ще ми попречи да вляза в Канада с eTA ? Знаете ли какви са въпросите и дали има такъв за отказвана американска виза ?

Връзка към мнение
На 11/27/2017 в 16:17, Георги Матеев каза:

Искаш да кажеш, че ако имам валидна виза за САЩ спокойно мога да излезна от Канада по суша и после да се върна обратно без на сухопътната граница да ми искат еТА?

Да, след 1ви декември би следвало да е точно така.

http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-facts-bg.asp

Връзка към мнение
11 hours ago, П.Кръстев said:

Аз имам друг въпрос, дали късата клечка, която изтеглих преди 2  години в Американското посолство ще ми попречи да вляза в Канада с eTA ? Знаете ли какви са въпросите и дали има такъв за отказвана американска виза ?

потърси въпросника за еТА. По споемни изискваше само дати, номера на полети, ПНР-и (може би), предишни канадски визи, ако си имал.

Връзка към мнение

cad.jpg.a6703fb0937081e111927108ebe0d74e.jpg

 

Не че нещо, ама докога ще я чакаме тази допълнителна информация ?! :scratchhead: Сега ще се юрнем всички, а те ни държат под напрежение още, ааамаха! :lol:

 

Аз предлагам, който първи лети или минава сухопътно след 1-ви, да каже как е минало и имало ли е някакви спънки по пътя. За еТа някак не се притеснявам толкова, ама ако се наложи минаване по суша през САЩ, само се показва паспорта и това е , нали не бъркам? Welcome to Canada!  :biggrin:

 

преди 4 часа, Oshko каза:

A aко имаш канадска виза, тогава влизаш с нея или пак кандидатстваш за еТА? След 1 Декември?

eta.jpg.da5916291bfdea5b285628ea1d2dcbe7.jpg

 

Честито! :biggrin:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

На първи декември ще опитам да аплайвам за eТА за мен и моите трима спътници. После ще доложа дали работи системата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
5 hours ago, Oshko said:

A aко имаш канадска виза, тогава влизаш с нея или пак кандидатстваш за еТА? След 1 Декември?

По-скоро трябва да е с еТА. Провери дали визата все още ще е валидна след 1-ви дек.

 

36 minutes ago, Георги Матеев said:

На първи декември ще опитам да аплайвам за eТА за мен и моите трима спътници. После ще доложа дали работи системата.

В някой от сайтовете се споменаваше, че това ще работи след 4 следобед - провери го. Но ако имаш виза за САЩ, можеш още сега да аплайнеш за еТА.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 3 часа, akair каза:

В някой от сайтовете се споменаваше, че това ще работи след 4 следобед - провери го. Но ако имаш виза за САЩ, можеш още сега да аплайнеш за еТА.

Имам виза за САЩ, но ще си сменям паспорта тея дни и като взема новия - тогава. Но вдругиден ще пробвам да извадя еТА на останалите трима, които пътуват с мен.

Връзка към мнение

Току що изпробвах новата система за еТА и получих потвърждение по имейл много бързо веднага след плащането (7$).

 

Цитирам част от имейла:

 

"Your application for an Electronic Travel Authorization (eTA) has been approved. You are now authorized to travel to Canada by air.

 

When you travel to Canada, you will need to bring the passport you used to apply for your eTA, as the eTA is electronically linked to it. Should you obtain a new passport, you will need to apply for a new eTA.

 

Airline check-in staff and the Canada Border Services Agency will have electronic access to your eTA status using your passport.

 

In the future, you can verify the status and expiration of your eTA by using the eTA Check Status Tool. To do this, you will need the eTA number noted above and details from the passport you used to apply for your eTA.

 

For information on what to see and do in Canada, visit www.Canada.travel. See you in Canada!"

 

Също да кажа че се поразрових за евтини полети и най-евтините които намирам са чрез Париж/Лондон - Лисабон - Торонто за по 180 ЕВРО еднопосочния.

 

 

Поздрави,

 

Алекс

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение

Актуализиран е списъкът с безвизови държави и на официалния канадски правителствен сайт:

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/entry-requirements-country.html

 

Процедурите за eTA и сухопътни/морски граници:

http://www.cic.gc.ca/english/visit/visas-result.asp?country=BG&result=2

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Значи накратко: 

1. Вече сме без визи, но ни трябва еТА - 7$ канадски.

2. Ако обаче имаш вече канадска виза, няма нужда се занимаваш с еТА е видно от скрийншота на iliana_t

3. Ако обаче имаш само виза за САЩ, без за Канада, какъвто е моят случай, явно ще трябва да вадя еТА? Поне akair така ми отговори. Не, че е проблем, просто 7$

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Oshko, правилно си разбрал. Това с визите за САЩ беше до момента, в който официално отпаднаха визите. Повече не важи този критерий. Сега за всички граждани с български паспорт важи eTa, ако влизаме в Канада по въздух. А в случай, че влизаме по суша и вода - само паспорт.

 

can.jpg.d493693aa5aabb164666877050e64fa6.jpg

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 34 минути , venceremos каза:

все пакВече знаем информацията, но е много мило, че канадците са направили видео и на български относно eTA :wub:
video

Е, защо не са показали във видеото, червените най-разпространените международни паспорти. Но все пак, получават браво от и мен!

Редактирано от rdd
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
преди 3 часа, koliob каза:

Вчера мина плащане с Mastercard Debit.

Моята беше Mastercard debit на ОББ и не мина. След това прочетох, че по принцип не взимат дебитни, само канадски.

Връзка към мнение
преди 12 минути , Oshko каза:

Моята беше Mastercard debit на ОББ и не мина. След това прочетох, че по принцип не взимат дебитни, само канадски.

Всъшност вчера успях да платя с Mastercard Debit на ПИБ, ако това има значение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.