Прескочи до съдържание

Канада - eTA, сухопътни и морски граници


Препоръчани мнения

 На мен са ми искали разпечатан мейла с еТА номера - Луфти и Остриън - това беше условието да ме качат на полета до YYZ. (Аз летях само трансфер през YYZ и това не изисква формално влизане в страната)

На софийското летище аз трябваше да кажа на каката на чекина, че имам еТА...

Юзърите в системата на канадското федерално правителство седят 1 година. Ако не се логнеш 1 година, юзърът автоматично се изтрива. Опитай да си смениш паролата, ако си се логвал преди по-малко от година за последен път.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , MatriXa каза:

etA e електронно

Така е. Но активно се интересуват да го видят и сверят имената. Билет за излизане също. Същото се потрети и почетвърти при мен през октомври в Ню Фаундленд - еТа, билети, резервации. Т.е. разпечатай си нещата, че да ти е спокойно, нищо че сме 2019, това съветвам.

Връзка към мнение
Граф Вронски

Летях Април 2019 за Канада, но от Люксембург през Париж. На парижкото летище ме питаха дали имам. Казах да. Сигурен ли сте. Да, имам и e-mail. Искаха да го покажа , но не успях да го намеря. Пак ме попитаха дали съм сигурен. Казах да. След това в Канада нямам спомен да ме питаха, но ме разпитваха защо човек от България идва от Люксембург. Явно бях интересен. 😄

Връзка към мнение
преди 4 часа, cck каза:

Така е. Но активно се интересуват да го видят и сверят имената. Билет за излизане също. Същото се потрети и почетвърти при мен през октомври в Ню Фаундленд - еТа, билети, резервации. Т.е. разпечатай си нещата, че да ти е спокойно, нищо че сме 2019, това съветвам.

Absolutely ridiculous

в сайта на Kанада etA пише електронно и не трябват хартии .с двупосочен билет ще влезна но на място ще търся хостел  няма да има предварителна резервация.

 

интересно ми е колко престой ви даде офицера ако някой отиде за 3 дена за бъзик може да мy дадут 6 месеца

 

 

Cck не разбрах какво ти гледаxa в телефона ?

Връзка към мнение
преди 4 часа, Граф Вронски каза:

Летях Април 2019 за Канада, но от Люксембург през Париж. На парижкото летище ме питаха дали имам. Казах да. Сигурен ли сте. Да, имам и e-mail. Искаха да го покажа , но не успях да го намеря. Пак ме попитаха дали съм сигурен. Казах да. След това в Канада нямам спомен да ме питаха, но ме разпитваха защо човек от България идва от Люксембург. Явно бях интересен. 😄

не хванах логиката на канадците . щом си българин нямаш право да летиш към тях от друга страна или континент?

Връзка към мнение

Логиката е, че е рядко срещано да летиш до Канада от Люксембург с Бг паспорт и е повод за за допълнителни въпроси и усмивки, нищо невиждано/нечувано не се е случило, все пак тия хора са сложени там да задават въпроси, а не да пазят сянка на влизащите в страната.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ндаа, има нещо такова. Ние летяхме от Истанбул през Франкфурт, като кацнахме в Торонто 4часа по гишета откарахме и ни разпитваха на всякъде едно и също

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , stanislavpp каза:

Логиката е, че е рядко срещано да летиш до Канада от Люксембург с Бг паспорт и е повод за за допълнителни въпроси и усмивки, нищо невиждано/нечувано не се е случило, все пак тия хора са сложени там да задават въпроси, а не да пазят сянка на влизащите в страната.

аз също съм.с бг passport но преди 4 дена работиx и живях в скандинавието а към днешна дата съм in United Kingdom .. 

 

 

Връзка към мнение
преди 14 минути , akair каза:

Постави се в обувките на тези, които искат да видят мейла и няма да ти изглежда толкова странно.

с тоя имейл за етA те паникьосват

 

 

Какво да носим с нас на летището

Когато вашето eTA бъде одобрено, то ще бъде свързано с паспорта, с който сте кандидатствали. Ще ви е необходимо да представите този паспорт, когато се регистриратеза своя полет до Канада.

Персоналът на авиокомпанията ще сканира паспорта ви, за да потвърди, че имате валидно електронно eTA. В случай, че нямате такова, вие няма да може да се качите на вашия полет.

 

някой каза че се изтрива след година,....

То е валидно за период до пет години или до изтичане на паспорта, което от двете настъпи по-рано.  

Връзка към мнение
преди 2 часа, MatriXa каза:

 

Cck не разбрах какво ти гледаxa в телефона ?

Билетите за връщане (не бяха на хартия) и мейла с eTa-та, че не ми се ровеше из чантата, но го бях разпечатал. Естествено не би следвало да те спрат, ако нямаш хотелска резервация, просто на границата си разпитват и така. И за плановете питат какво-как смяташ да разглеждаш. Изобщо имай настроение, че не е баш подаваш паспорта и влизаш. Иначе всички си бяха учтиви 🙂, но явно работата им е свързана с това - да питат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
2 hours ago, MatriXa said:

някой каза че се изтрива след година,....

След година ти изтриват юзъра за електронното правителство, не еТА-я. И то само ако не си влизал в системата последните 365 дни.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 10 часа, akair каза:

След година ти изтриват юзъра за електронното правителство, не еТА-я. И то само ако не си влизал в системата последните 365 дни.

прав си но не е след година намерих си писмото от ета проверих в сайта -EXPiRed няма една година създадено 25.08.2018 .....

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

някой беше питал дали otkazana us виза може да повлияе върху етA мисля че да понеже кандидатствах  отново за ета но написах че имам отказана us tourist visa и накрая на емайла получих

 

You will be advised within 72 hours of next steps regarding your application

 

At this time, you are not considered to hold a valid eTA. As such, you should not plan or undertake any travel to Canada by air. If you do decide to travel to Canada, you may experience delays or be prevented from boarding your flight and/or entering Canada.

Връзка към мнение

Your application for an Electronic Travel Authorization (eTA) has been approved. You are now authorized to travel to Canada by air.

 

след около 24 часа получих  това

 

не са ми искали никакви допълнителни документи да прикачвам което ме очуди,понеже в апликацията съм написал че имам отказана виза зa US

Връзка към мнение

Your session has expired

Your session has expired due to inactivity or an incorrect page request.
 
For security reasons we ask that you please loginagain.
 
 
някой ще каже ли защо се получава това когато искам просто да проверя статуса... преди мислех Че е защото е eTA е изтекло но сега с Ново ЕТА Пак същото....
Връзка към мнение

Тук чета , че задават какви ли не 'тъпи' въпроси. Аз питам, ако не знаеш английски, преводач на български ли ще викат....

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , neuromancer каза:

Това значи, че те пази логнат някакво време и като изтече трябва да се логнеш пак

отворих Нова страница Пак така ..

 

става ли някой да опита И да разбера Дали проблема е само при мен.....

Връзка към мнение

 What happens after my application is approved? A unique eTA authorization number will be sent directly via e-mail as proof of a successful application

 

да разбирам ли че отгквора на емайла е достатъчен пак в сайта за проверка на кода пише expired което не е истина след като получих емайл че съм удобрен искам да пътувам другата седмица затова питам дали всичко е ок ако някой моjе да тества в check my eTA и да види дали му излиза като при мен

Връзка към мнение
преди 2 часа, ruwenzogy каза:

Тук чета , че задават какви ли не 'тъпи' въпроси. Аз питам, ако не знаеш английски, преводач на български ли ще викат....

Точно така могат да направят, ако пък нямат - винаги могат да звъннат на телефонен approved translator . В общият случай, хората незнаещи чужди езици, носят често писмо на английски със систематизирано инфо за престоя.

Връзка към мнение
2 hours ago, ruwenzogy said:

Тук чета , че задават какви ли не 'тъпи' въпроси. Аз питам, ако не знаеш английски, преводач на български ли ще викат....

Може да се надяват да знаеш френски 🙂

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

видях къде беше грешката .. в емайла които получих ми пишеше само двете имена от бързане късно вечерта като съм попълвам .. както и да е платих за нова ета

Връзка към мнение
преди 3 часа, stanislavpp каза:

В общият случай, хората незнаещи чужди езици, носят често писмо на английски със систематизирано инфо за престоя.

Интересно ми е, ако не нося такова писмо...Никой не ме предупреждава за такова.... ще ме връщат ли ?, или и те ще се чудят какво да ме правят....  -  НАПРЕД,  или  НАЗАД...  Наали уж сме без визи...

  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.