Прескочи до съдържание

Канада - eTA, сухопътни и морски граници


Препоръчани мнения

преди 17 часа, ZORI каза:

Ако нямам електронен подпис, да разбирам ли че може само  с името да кандидатствам. 

Не разбирам...

Кандидатстваш и номера на паспорта и името, електронен подпис не е необходим за еТА

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Опитах се да изчета условията, но така и не открих дали има някакво ограничение за валидността на паспорта при влизане в Канада с ЕТА. Имам някакъв спомен, че преди време изискваха да има валидност поне шест месеца в началото на престоя, но сега не намирам нищо такова. Ако някой знае ще съм благодарен да сподели, че не ми се вади нов паспорт, особено ако не е нужно.

Връзка към мнение

@koliob И аз търсих такава конкретна информация зимата, но не успях да намеря някъде на уебсайта да споменават с точност. В моя случай си изкарах нов паспорт, защото ако трябваше да го сменям сега април, eTA щеше да замине със стария и трябваше да я вадя отново по-нататък. Според мои познати в Канада, щом не го пишело изрично, значи го нямало като изискване, но при мен валидността беше на границата на 6 месеца и затова предпочетох да не рискувам. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@Костов Не, няма такава сума, в самолета само се попълва формуляр от коя до коя дата си в страната, какъв е типът на пътуването и подобно инфо, единствено се декларират суми над ххх (не си спомням, но беше голяма сума), а на проверката при пристигане гледат само за eTA. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте.имам няколко въпроса.скоро ще пътувам за канада,потвърден съм в ЕТА , и да кажем пристигам в канада с самолет. Та въпросите ми са следните: ще ме питат ли колко налични пари имам,каква е целта на посещение и колко месеца максимум мога да остана и моля който е минал по този път да ни обясни подробно.Благдаря предварително.

Връзка към мнение

  

Преди 1 час, momkos каза:

Здравейте.имам няколко въпроса.скоро ще пътувам за канада,потвърден съм в ЕТА , и да кажем пристигам в канада с . Та въпросите ми са следните: ще ме питат ли колко налични пари имам,каква е целта на посещение и колко месец максимум мога да остана и моля който е минал по този път да ни обясни подробно.Благдаря предварително.

Вчера кацнахме в Торонто. В самолета не ни дадоха листчета. В Торонто първо минаваш на едни машинки, които те снимат заедно с паспорта, като на Лутън. Разпечатва ти листче със снимката ти. Оттам паспортен контрол. Пита ни за цел и срок на пътуване, не пита за пари, не пита за номера на Ета. И минахме. Това беше.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Също като горното в Монреал. Листчето от машините го прибраха едни момци на 20 метра след гранината полиция - така и не разбрах дали също са граничари, или са от митническите служби.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Не разбрах само ако веднъж си извадя Ета и паспорта ми изтича 2030 примерно трябва ли да го вадя пак след като веднъж или два пъти съм ходил до Канада или еТа важи до изтичане на паспорта ?  ( и доколкото разбрах върви електронно с него такаче не трябва специално разпечатване да се показва на служителите)

Връзка към мнение
1 minute ago, MatriXa said:

Не разбрах само ако веднъж си извадя Ета и паспорта ми изтича 2030 примерно трябва ли да го вадя пак след като веднъж или два пъти съм ходил до Канада или еТа важи до изтичане на паспорта ?  ( и доколкото разбрах върви електронно с него такаче не трябва специално разпечатване да се показва на служителите)

An eTA is valid for up to five (5) years or until the passport expires, whichever comes first.

Източник: http://www.cic.gc.ca/english/helpcentre/questions-answers-by-topic.asp?st=16.7

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Да ъпна малко темата,на пръв поглед се пътува много лесно но дефакто дали се изискват двупосочни билети за пътуване до Канада ? имам предвид ако си бакпакър и отиваш с еднопосочен билет (ако някой е пътувал с еднопос.билет дали са го сцепили от разпити :Д )  без ясна дата за връщане поради причината че имаш максимален  престой 6 месеца..   и може да си купиш билет завърщане когато прецениш

Редактирано от MatriXa
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 2.12.2018 г. в 17:48, MatriXa каза:

без ясна дата за връщане поради причината че имаш максимален  престой 6 месеца..   и може да си купиш билет завърщане когато прецениш 

И при двете ми тазгодишни ходения до Канада на опашката особено внимателно (човек по човек) проверяваха за билет за връщане и налична eTA. Не съм сигурен каква е процедурата ако нямаш. Може би е добре да имаш и покажеш поне резервация за нещо.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Кандидатствах за друг човек. Одобрението дойде за секунди, дори не дойде преди това мейл, потвърждаващ получаването на application-а. Аз доволен 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сега подавах за втори човек и след като дойде одобрението, направих проверка на статуса на application-а.

До номера на eTA има "Help" секция, където обясняват значението на Approved, Refused и  т.н. и с учудване установявам, че за статус Approved, какъвто има апликанта, това се отнася за work permit. Не разбирам за какво разрешително за работа говорят, аз кандидатствах за краткосрочно пътуване. Може ли някой от тези, които вече са били в Канада, да каже и техният статус ли е бил такъв?

eTA.png.8c6b3daf0c5e8f78a098f5fcaf62c9cb.png

Връзка към мнение

 Може би някой е правил copy-paste от помощта за work permit и не го е променил... Канада имаше забавяния около въвеждането на еТА и може някой да е бързал...

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

https://onlineservices-servicesenligne.cic.gc.ca/eta/applicationQuery?lang=en&_ga=1.54724715.172353619.1459514327

 

здравей опитвам се да намеря eTA numbers но не си откривам емайла понеже беше 2018 искам да проверя дали всичко е наред някой може ли да каже какво е заглавието на имейла с полученото писмо от етA ?

Връзка към мнение

изтрил съм го не го намирам..предполагам трябва да е валидно все пак беше миналата година а паспорта ми е същия и изтича след 4 години..

сега да попитам нещо:

освен двупосочен билет искат ли да имате познати ,приятели ,направени хотелски резервации,банкова разпечатка с парите ви ? знам че някой в коментарите се беше похвалил за безпроблемно пътуване но гледах една поредица в youtube Border security Canada и дори гледаxa на хората телефоните, чатовете всичко...

Връзка към мнение
преди 4 часа, MatriXa каза:

изтрил съм го не го намирам..предполагам трябва да е валидно все пак беше миналата година а паспорта ми е същия и изтича след 4 години..

сега да попитам нещо:

освен двупосочен билет искат ли да имате познати ,приятели ,направени хотелски резервации,банкова разпечатка с парите ви ? знам че някой в коментарите се беше похвалил за безпроблемно пътуване но гледах една поредица в youtube Border security Canada и дори гледаxa на хората телефоните, чатовете всичко...

 

Аз пътувах декември 2017, малко след като паднаха визите, и не са ми искали никаква информация - в БГ искаха да видят този мейл с потвърждението за еТА, нямах го разпечатан и го показах на таблета. В Канада не са ми искали нищо, провериха ми паспорта, сложиха ми печат и добре дошли 🙂 

Връзка към мнение
преди 2 минути , DenitsaS каза:

 

Аз пътувах декември 2017, малко след като паднаха визите, и не са ми искали никаква информация - провериха ми паспорта, сложиха ми печат и добре дошли 🙂 

Cool cool 

 

някой друг да сподели мнение по темата

Връзка към мнение
В момента, MatriXa каза:

някой друг да сподели мнение по темата

Миналата 2018та пътувах от Португалия - искаха да видят еТа, преди да ме качат на самолета. Искаха и билет за връщане да погледнат. Подробно си беше - гледаха в телефона, сверяваха с паспорта. Това на всички поред. Не е лошо да имаш по нещо разпичатано.

После на границата Канада/САЩ на Ниагарския водопад (сухопътна) пак бяха едни детайлни - какъв е вашия план, имате ли резервации, може ли да видя... Не, че биха те спряли, но подробно си гледат.

Връзка към мнение
преди 4 минути , cck каза:

Миналата 2018та пътувах от Португалия - искаха да видят еТа, преди да ме качат на самолета. Искаха и билет за връщане да погледнат. Подробно си беше - гледаха в телефона, сверяваха с паспорта. Това на всички поред. Не е лошо да имаш по нещо разпичатано.

E etA e електронно в паспорта не ти трябва разпечатано какво ти гледат в телефона билета или нещо друго ?

 

иначе кво да разпечатвам нали за това е ета да отпадне бумащината

както е при визата за сащ..

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.