Прескочи до съдържание

Adria Airways- полети Любляна - София от края на март 2018 г.


Препоръчани мнения

27 minutes ago, montepinar said:

да, наистина под 150 евро няма двупосочен. А под 108 евро няма еднопосочен... Когато е в двете посоки го дава 70+80 евро най-ниска цена. Но когато искаш само връщане е над 100 евро, на същата дата. В момента, в който дадеш one way и променя цената.

В същото време Air Serbia дават за 120 евро двупосочен София-Любляна-София с прекачване в Белград. 

 

Аз си купих с Уизеър до Любляна за 23€ (до Шарлероа за 10€ и оттам до Любляна за 13€) и сега си търся нормално връщане. Ама нъц

И аз го правих този вариант, но времето за престой на Шарлероа е много, а града тъп...та ме хвана яд, че толко време загубих. За връщането аз го направих през Братислава , защото бях включил Марибор и Грац за разглеждане, но ти може и да ги изпуснеш. Има много добри цени за влаковете през OEBB 9-19 евро с RailJet, който е много комфортен влак. Ако искаш провери за вариант за влак било то и до Виена и после с автобус до летището. От Любляна обаче си е 6ч до Виена билета 19-24 евро и после 1 евро автобус, ако има останали билети.  

Връзка към мнение
преди 6 минути , Jorro каза:

И аз го правих този вариант, но времето за престой на Шарлероа е много, а града тъп...та ме хвана яд, че толко време загубих. За връщането аз го направих през Братислава , защото бях включил Марибор и Грац за разглеждане, но ти може и да ги изпуснеш. Има много добри цени за влаковете през OEBB 9-19 евро с RailJet, който е много комфортен влак. Ако искаш провери за вариант за влак било то и до Виена и после с автобус до летището. От Любляна обаче си е 6ч до Виена билета 19-24 евро и после 1 евро автобус, ако има останали билети.  

Е времето за престой в Шарлероа е  4 часа, все пак... ако закъснее първият полет дотам, да не му треперя. Иначе връщане... може и през Загреб, с автобус или влак до Загреб е 2 часа (че в Хърватия съм ходил, но точно в столицата - НЕ. Което си е срамота). И после до София явно с бус, има директни.   Иначе със самолет... единственият ми по-удобен вариант е връщане през Амстердам, защото там има къде да остана, без да плащам хотели. С Transavia Любляна-Амстердам-София. Но.. да наближи, ще му мисля.

 

Сега има промоция за  този уикенд, АДРИА имат 20 евро отстъпка. Не знам дали този код важи за всички или конкретно за мен е такъв, понеже имам регистрация в сайта им, но... така или иначе няма да се възползвам

image.png

Редактирано от montepinar
Връзка към мнение
1 hour ago, montepinar said:

Е времето за престой в Шарлероа е  4 часа, все пак... ако закъснее първият полет дотам, да не му треперя. Иначе връщане... може и през Загреб, с автобус или влак до Загреб е 2 часа (че в Хърватия съм ходил, но точно в столицата - НЕ. Което си е срамота). И после до София явно с бус, има директни.   Иначе със самолет... единственият ми по-удобен вариант е връщане през Амстердам, защото там има къде да остана, без да плащам хотели. С Transavia Любляна-Амстердам-София. Но.. да наближи, ще му мисля.

 

Сега има промоция за  този уикенд, АДРИА имат 20 евро отстъпка. Не знам дали този код важи за всички или конкретно за мен е такъв, понеже имам регистрация в сайта им, но... така или иначе няма да се възползвам

image.png

При мен полета беше вечерта в 17:35, а аз пристигнах със сутрешния на уизз затова...сега е по-добре 4 часа. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, montepinar каза:

Аз си купих с Уизеър до Любляна за 23€ (до Шарлероа за 10€ и оттам до Любляна за 13€) и сега си търся нормално връщане. Ама нъц

Не те ли устройва връщане през Венеция Тревизо - 3-4ч с автобус е до там от Любляна?

Връзка към мнение
преди 46 минути , iMari каза:

Не те ли устройва връщане през Венеция Тревизо - 3-4ч с автобус е до там от Любляна?

далеч не е 3-4 часа... Най-близото е Триест. Но оттам няма полети до София, а автобуси на "Флоренция Бус", пак през Любляна, хаха. Ще мина или през северна Хърватия, където не съм бил... или ако държа да е със самолет, през Амстердам. Но това е чак догодина, така че... има време още. Ще видя опциите за Тревизо, мерси за предложението 😉

Връзка към мнение

Ето това ми излиза без да се задълбочавам в търсенето.Вероятно има и по евтини варианти.Разбира се,зависи от конкретната дата.Може би има и влакове.Аз проверявах транспорта във района,че планирах Истрия и спокойно бих добавила и Любляна,защото има удобни връзки:smile:

Сега,виждам,че Риека е само на 2ч от Любляна,от там летят Раян.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Фликсбус имат от Любляна директни автобуси дори до летище Бергамо, за няма и 7 часа. До Тревизо да са най-много 5 часа, имаше и дотам, както и до

Болоня, поне като разглеждах за нашето скорошно ходене до Словения; за една дружка, която живее в Германия търсехме варианти.

Влаковете не са много добър вариант в Словения. Може Любляна-Нова Горица (обикновено с едно прекачване, общо 3 до 3 и половина часа) и Гориция-Тревизо за час и 40 минути, но границата май трябва да се мине пеш или с някакъв градски транспорт. Иначе ще е нещо от типа на 25 евро общата цена на влаковете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Така е, да. Благодаря, ще погледна и ще преценя. Просто бих предпочел, ако ще имам спирка някъде, това да е непознато за мен място. Защото в Тревизо, Венеция, Болоня и т.н. съм бил, а в Хърватия (с изключение на Дубровнишката ривиера) не съм бил. Нискобюджетните кацат на поне 6 летища в Хърватия... без столицата 😄  А от Загреб има и влакове, и автобуси за София.  Не е чак толкова трагично положението

 

 

Всъщност ето на кои летища кацат нискобюджетните компании в бивша Югославия и Албания (2018):

 

Wizzair, Ryanair, Easyjet and Transavia from Europe to Western Balkans:
🇭🇷 ️Osijek (W), Split (W,E,T), Pula (R,E), Zadar (R), Rijeka (R,T), Dubrovnik (T,E)
🇧🇦️ Sarajevo (W), Tuzla (W), Banja Luka (R)
🇸🇮 Ljubljana (W,T, E)
🇷🇸️ Beograd (W, T), Niš (R,W)
🇲🇪️ Podgorica (R,W), Tivat (T,E)
🇲🇰️ Skopje (W), Ohrid (W)
🇽🇰️ Prishtina (W,E)
🇦🇱️ Tirana (W,T)
Редактирано от montepinar
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, epetkov каза:

Напротив, Любляна-Летище Тревизо са 3ч 40мин с Фликсбус. Цена 18 евро.

Да, видях го. Мн. мерси.. Даже и видях в кои часове е.  Летище Триест е доста по-близо, на 1 час, но не ми върши работа. На него каца Раян (както и в Риека дето е на 2 часа), но само сезонни летни полети, с прекачване. През по-хладния сезон ги няма. 

За жалост връзките ни с Хърватия, Словения и Босна са по-трудни.  Сега след като паднаха визите за гражданите на Албания и Босна, преди това и на Сърбия, Черна гора и БЮРМ (отделно Хърватия и Словения са си в ЕС) се предполага, че ще има повече пътувания и за тях. Но хората са се насочили на запад и север, не на изток, хаха. Така че на евтини директни полети със западните Балкани е безмислено да се надяваме.  Който може с кола, който  не... с автобуси или самолети с прекачвания

Редактирано от montepinar
Връзка към мнение
преди 2 часа, montepinar каза:

Така че на евтини директни полети със западните Балкани е безмислено да се надяваме.  Който може с кола, който  не... с автобуси или самолети с прекачвания

Защо описваш толкова подробно транспортната и визова  ситуацията в Западните Балкани? Форумът е за маниаци, магеланци, но не и за м....ници. Попита конкретен въпрос и много хора ти отговориха компетентно. Всички магеланци знаем, че Западните Балкани са толкова близки и едновременно с това толкова далечни от нас,  заради  транспортните връзки.

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение

не разбрах какво е "м....ници", но щом те дразни, просто не чети.

Написал съм го така, защото всичко е вързано. Има ли визов режим, самолетите са полупразни или просто не се пуска съответната линия. Когато спряха полетите Кутаиси-София беше преди да паднат визите за грузинските граждани.  Въпрос на време е да се прецака и линията Баку-София заради визовия режим от двете страни.  Колко пътувахме и ние преди 2002 когато паднаха визите (по времето на "хубавото" Наде). Това дава много отговори. А за темата  Словения: аз лично не мисля, че словенците са се засилили за България. А на българите тези полети са им скъпи до Любляна с Адриа. Просто това беше изгъзица на Б.Борисов и словенския премиер, да покажат, че  заздравяват връзките между двете страни

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, montepinar каза:

аз лично не мисля,

Всички твои мисли, констатации и анализи са правилни и верни, но много магеланци (вкл и аз ) отдавна ги знаем и не можем да бъдем заблудени от никой (вкл. от министър-председатели на която и да е държава).  Топлата вода отдавна е открита и затова е безсмислено да се повтарят във форума едни и същи тези.

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
На 11.08.2018 г. в 23:55, montepinar каза:

...

Просто това беше изгъзица на Б.Борисов и словенския премиер, да покажат, че  заздравяват връзките между двете страни

Здравейте, как ви изглеждат нещата сега, половин година по-късно? Улегна ли линията Любляна - София?

Връзка към мнение
преди 31 минути , Петрова каза:

Здравейте, как ви изглеждат нещата сега, половин година по-късно? Улегна ли линията Любляна - София?

Летят си,ако не се лъжа -  понеделник,сряда и петък.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Да, преди бяха понеделник, петък и неделя, сега дава цени за всеки ден, но само в понеделник, сряда и петък има директни, другите са с прекачвания през Виена или Мюнхен, имат Share code с Австрийските и Луфтханза.

 

Аз искам да попитам, ако някой е летял с Адриа.. как и кога става (онлайн) чекирането? Само с ръчен багаж съм. И достатъчно ли е час преди полета да съм на летището в Любляна? Щом нямам голям багаж и чакане...

 

Ето и една "Сезонска понудба"

 

image.png.460503969d9ba38138d99f9e41acdc3d.png

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.