Прескочи до съдържание

Братислава - магеланска инвазия 2018


samuraika

Препоръчани мнения

На 29.11.2017 г. в 11:00, reinamarsela каза:

Самурайка :), за къде са ти августовските пътувания?

За Братислава (там сме 6 човка) и за Милано, ама ще ходя до Чинкуе тере - в средата на август -_-

Ей, забравих...

Преди малко купих билет през колумбийското едриймс с Виза Дебит, която бях ползвала през италианския сайт - мина ;) Ама опоскахме всичко, почти не остана далавера...

 

 

Участници:

   

15.01 - 17.01

16.03 - 21.03

@Olia +7

@noshtna_ptica +футболен отбор! :lol:

26.03 - 28.03

18.04 - 22.04

04.05 - 07.05

16.05 - 20.05

@Мирослав Василев +3

@Petya Zh

@Eti* +1

@Bellaero

15.06 - 18.06

17.06 - 20.06

17.06 - 22.06

25.06 - 01.07

@christuff + 7

@Божидар

@rik4o + 1 ;-)

@abirulzz + 4 адулт + 1 дете на 11  

20.07 - 23.07 @alienad +2
01.08 - 03.08 @samuraika +5
01.08 - 05.08 @reinamarsela +3
01.08 - 05.08 @Marisha +1
03.08 - 06.08 @Костов +1
05.08 - 08.08 @Фил +2
10.08 - 12.08 @wiliko
17.08 - 20.08 @edbloom
19.08 - 22.08 @mamaivy
24.08 - 26.08 @КолЮ +3

05.09 - 09.09

@Alexander +2 + @Lindt +1

07.09 - 09.09 @Георги Матеев +3
07.09 - 10.09 @cybersimo + @Light +8
12.09 - ????? @Цвете (все още няма билет за връщане)
14.09 - 17.09 @Kamen +1(евентуално +2)
16.09 - 19.09 @Vyara
21.09 - 24.09 @antea +2
  @mililia + @Monika_Koko
  @Tani +1
  @Радослав +1(има билет и за  23-ти)
 

@christuff + 3??? - изчерпан отпуск

@Тихомир Тодоров + 2

@Carrie

@Ники Петров +2

26.09 - 30.09 @Иван Попов
28.09 - 30.09 @VladimirK +1
28.09 - 01.10 @Torino

 

 

Редактирано от rik4o
Списък пътуващи
  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , samuraika каза:

За Братислава (там сме 6 човка) и за Милано, ама ще ходя до Чинкуе тере - в средата на август -_-

супер... и аз се снабдих с безплатна Братислава, но мисля да прекарам във Виена..... в този ред на мисли би било хубаво да преместят полета по- ранен , хаххаххха
Както каза нека не се оплакваме... Намазахме предколедно :):):)

Връзка към мнение
Преди 1 час, samuraika каза:

Уф, това е кофти...А кога става ясно дали ще има промени по разписанието?

 

Почти всички полети, специално на Уиз, са обект на разместване като наближи да влиза в сила разписанието. Случвало ми се е разместване с минути, часове и дни.  Ще се разбере в началото на март, преди да са влязли в двете седмици преди начало на лятното разписание - не са толкова глупави да го обявят в последния момент.

Разбира се и после могат да намажат нещо, но аз на твое място бих задържал с неотменяеми нощувки поне до края на март.

Връзка към мнение
преди 1 минута , reinamarsela каза:

супер... и аз се снабдих с безплатна Братислава, но мисля да прекарам във Виена..... в този ред на мисли би било хубаво да преместят полета по- ранен , хаххаххха
Както каза нека не се оплакваме... Намазахме предколедно :):):)

Мисля че летим заедна на 1.8, но вие се връщате на 5ти, а ние на 3ти (просто това намерих, това взех, че беше UK истерията на "граби колкото можеш") Сега и аз искам промяна, че да си добавя още дни :) Но и на това съм благодарна - във Виена съм била, а в Братислава - не!

 

И за да не е само спам - как мислите да процедирате с хотелските резервации, че да не се набутаме със скъпи нощъвки (така де, къде ще е удоволствието от далаверата ако ни я "изяде" теслата с хотелите). С право на отмяна е лесно, ама като канселираш хотел в началото на август за ривиерата - ходИ търси друг ако си нямаш работа...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 28 минути , samuraika каза:

Мисля че летим заедна на 1.8, но вие се връщате на 5ти, а ние на 3ти (просто това намерих, това взех, че беше UK истерията на "граби колкото можеш") Сега и аз искам промяна, че да си добавя още дни :) Но и на това съм благодарна - във Виена съм била, а в Братислава - не!

 

И за да не е само спам - как мислите да процедирате с хотелските резервации, че да не се набутаме със скъпи нощъвки (така де, къде ще е удоволствието от далаверата ако ни я "изяде" теслата с хотелите). С право на отмяна е лесно, ама като канселираш хотел в началото на август за ривиерата - ходИ търси друг ако си нямаш работа...

Ухуууу май това е най-сигурната магеланска сбирка , хахаха..... аз на прима виста забелязах някои хотели.... с безплатна отмяна.... в make my trip има интересни нещица .... но често ми се случва да резервирам последния момент и пак се намират .... мин година 2 седмици преди резервирам за Барселона на Рамблата за доооста прилични пари.... друг е въпроса че бяхме в центъра на атентата.....но това е друга тема.....

Редактирано от reinamarsela
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@reinamarsela май половината от братиславските полети за Уиз ще са пълни с магеланци :) Ще чакам за хотелите, то се видя...

 

А да питам някой да е получавал кодове с намаления от opodo и edreams? И дали ги е ползвал и за какво? Че ми пратиха код за намаление "до 100 паунда".

Връзка към мнение

  И аз получих, но виж условията

*Conditions for VIPCYBER promotional code. Enter the code in the corresponding box on the payment page. Discounts valid until 3rd December 2017. Vouchers valid only by clicking on this email.

The code VIPCYBER grants you with: 
- £25 off flight bookings with a minimum booking value of £550. Discount only valid for round trip flights, departing from any airport in the United Kingdom. 

- £100 off Flight + Hotel bookings with a minimum booking value £900. Discount valid for "" Flight + Hotel" " bookings, departing from any airport in the United Kingdom.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

ние ще сме в периода 21-24.09.2018,  засега бързият план според сегашните часове на полетите е първата вечер да останем в Братислава, следобед на следващия ден да се озовем във Виена, и да се върнем обратно в понеделник следобяд за доразглеждане

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аа и аз и аз ,но аз ще съм от 26 до 30 септември.Но,аз се колебая  между Бърно и Виена.А във Виена съм бил,но далечната 2007год. (Когато бях много малко палячо:rofl:).Само живи и здрави:)  има време.:dancing:

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

лека полека пълният спектър от дати ще се запълни, може да си измислим игра тип "Намери скрита бележка", оставена от предходен магеланец при списанието на Wizz :biggrin:

  • Харесвам 2
  • Смея се 5
Връзка към мнение

Ние сме 19-22.08 в конфигурация 2+2.И понеже живот и здраве ще сме в Братислава през април,идеята ни е от летището направо във Виена.Гледах сайта на  FLIXBUS,има достатъчно автобуси,дори от летището в 23:20/въпреки че има много време до тогава/.Засега запазих и хотел MEININGER HOTEL VIENNA DOWNTOWN SISSI направо през техния сайт.Едно,че е горещо препоръчан от колежка и второ,самата резервация е с безплатна отмяна до деня на пристигането,само оторизират картата с 1 цент.Плащането е на място.Така ще имам и възможност да се оглеждам за нещо друго,без да са блокирани парите ми.По-интересна ми беше разликата в цената 154.35Е в сайта на хотела и 579 лв.в Букинг. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз щях да кажа да не се пренебрегва Бърно. Виена, разбира се, е много хубав град, особено ако някой не е ходил още там, но и Бърно е много приятно градче, има и  удобни влакове до там (чисти и комфортни) - час и половина се пътува от Братислава, има и  готини автобуси на RegioJet с WiFi и персонален екран -  пътуват за 1ч45м, цени, започващи от 5.50€ на посока.
Ето една панорама от кулата на Old Town Hall 


5a1ef8216fe80_U_PDSC00992-95_V1_s.jpg.ba6942a49a54ec936c294df9fdc07485.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 6
  • Благодаря 3
Връзка към мнение
преди 20 минути , antea каза:

ние ще сме в периода 21-24.09.2018,  засега бързият план според сегашните часове на полетите е първата вечер да останем в Братислава, следобед на следващия ден да се озовем във Виена, и да се върнем обратно в понеделник следобяд за доразглеждане

Ние, аз и @Monika_Koko, сме по същото време. Ще летим заедно.

Нямаме програма, но вероятно също ще спим в Братислава първата вечер. Видях, че има нощни влакове до Прага, та може и да размислим. После Виена или Прага, както дойде. Може би последния ден един следобед за разглеждане на Братислава.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен  ми излязоха безплатни в едната посока благодарение на @Mary, а в другата си ги взех през Уиз с дискаунт. Исках да използвам почивния ден на 6 септември и взех от 5 до 9 септември.

Смятам да стоя един ден максимум в Братислава, а основната цел ще е посещение на Краков с кола под наем.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ако всичко е без проблеми, ще бъдем с дъщерята в Братислава и Виена 03.08 - 06.08. Засега предвиждаме една нощувка в Братислава и две във Виена. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Alexander каза:

На мен  ми излязоха безплатни в едната посока...

Съжалявам, че не можах да помогна и в другата посока. Просто бяха скъпи билетите вече.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.