Прескочи до съдържание

Братислава - магеланска инвазия 2018


samuraika

Препоръчани мнения

Ехее, тук имало списък. Много хубава тема - по магелански внушителна и впечатляваща. Особено първия пост. :- )

И аз накрая на опашката...

17.06. - 22.06. +1

 

За първата вечер търся нощувка в Братислава и на другия ден по-рано - към Виена. Но в сайта goeuro.com за юни (от април нататък) офертите за автобус до Виена ми излизат само 3 на Flixbus, а примерно за сега, през декември, има десетки, вкл. и на ReioJet. Предполагам, че е още рано и ще обявят още часове за отпътуване през деня. Даже им писах в сайта, да питам.

 

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

И аз се изкушавам при тези цени за билети за пролетната ваканция. Къде гледате дългосрочна прогноза или статистика за времето когато пътувате?

 

Някой има ли публикуван пътепис за Братислава да вземем идеи какво да правим. Колко дни е ок? и къде другаде около Братислава?

Връзка към мнение
Преди 1 час, alienad каза:

Къде гледате за автобуси от летището на Братислава до Виена?

Виж тази тема:

 

 

 

преди 3 минути , Nivea каза:

И аз се изкушавам при тези цени за билети за пролетната ваканция. Къде гледате дългосрочна прогноза или статистика за времето когато пътувате?

 

Някой има ли публикуван пътепис за Братислава да вземем идеи какво да правим. Колко дни е ок? и къде другаде около Братислава?

Тук има един разказ и други дискусии за Братислава:

 

 

Тази е за ресторанти и кръчмета:

 

И още една:

 

 

 

Има и други теми, ползвай търсачката. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Nivea каза:

Благодаря Георги. Може да комбинираме Братислава с Виена и Прага. Остава да видя времето дали е ок за 3те деца които ще са с нас :)

Да споделя моя престой  Братислава - Виена - Прага.

Първи ден пристигане в Братислава и нощувка.

Втори ден сутринта рано за Прага с влак.

Трети ден Прага.

Четвърти ден Рано за Братислава разходка,нощувка.

Пети ден Рано за Виена,не можах да се оправя с автобусите и избрах влака.Вечерта обратно в Братислава.

Шести ден разходка в Братислава и следобяд за София.

В Прага и Виена съм бил,исках да ги видя коледни.

За Братислава,където бях за първи път ми дойде малко времето.Мисля че са необходими поне 2 дена като за начало.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
В момента, Nivea каза:

Благодаря. Трябва да уплътним от 3ти до 10 Април че тогава са 4 евровите билети.

Чудесна възможност да си вземете кола под наем и да прескочите до Прага примерно... :) За Братислава един пълен ден ви е предостатъчен, максимум два. За кола под наем от Братислава съм писала в съответния раздел. :)

Връзка към мнение

Аз си мислех 2 дни Виена, 2 дни Будапеща, 2 дни Братислава.

 

Но и Прага звучи добре. 

 

Някой да е бил през Април в този район? Имаше коментар че ще е много студено...

Връзка към мнение

Аз ходих в Будапеща миналата година последната седмица на март и беше много приятно, ясно и слънчево и до 18-20 градуса през деня .

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Само за целите на статистиката:

Ние бяхме в този период:

17.01 - 22.01.2018   И сигурно съм купил най-скъпите билети - по 20 лв. в посока, на човек. :)   Да, да, знам ... срам и позор за магеланци... :)

 

Иначе, няколко снимки от Братислава ето тук:

 

 

На всички, които им предстои - приятно изкарване ... във Виена. ;):)

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Ха-ха, обаче така като гледам за полетите на 21-24.09 - по цели 20 броя магеланци в самолет се падат :biggrin::clapping::biggrin:

image.png.18c308cf9d9aee65a44320ae23f2daed.png

Вие направо може някой флашмоб да направите! :biggrin:
 

  • Харесвам 5
  • Смея се 2
Връзка към мнение

И аз да се включа...

Бургас-Братислава-самолет

Братислава-Будапеща-автобус

Будапеща-Прага-самолет

Прага-Братислава-влак

Братислава-Виена-Братислава-автобус

Братислава-Бургас-самолет

7 нощувки през април

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 23 часа, Фил каза:

Ха-ха, обаче така като гледам за полетите на 21-24.09 - по цели 20 броя магеланци в самолет се падат :biggrin::clapping::biggrin:

image.png.18c308cf9d9aee65a44320ae23f2daed.png

Вие направо може някой флашмоб да направите! :biggrin:
 

Биха ни рекорда. На 07-10.09 ще сме "само" 18 :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Посрещнахме пролетта в Прага и се върнахме :)

Самолетът беше пълен, кацнахме навреме, преспахме в Братислава, а на другия ден потеглихме с Regiojet за Прага. Пътят е 4,5 часа с кратка почивка в Бърно, но е истинско удоволствие да се пътува с този автобус. Прага ни посрещна с полярен студ, но апартаментът ни и пражките кръчми бяха доволно топли. А навън -7, усещащи се като -17, срещу -2 в Тромсо и +20 в "жарка" София :) 

Астрономическият часовник, Прашна брана и Нац. музей са в ремонт, вероятно ги стягат за честването на 100-годишнината на Чехия, а Св. Николай също е подготвена за ремонт.  

За един ден ходихме и до Кутна Хора - от Прага е 1 час с влака. Не успяхме да чуем органа в "Успение Богородично", т.к. меса има само в неделя от 9.30ч., но разгледахме костницата, "Св. Барбара", "Успение Богородично", градчето.

Последната ни вечер беше в Братислава в ботел "Грация" - топло, уютно, с прекрасна закуска и великолепни гледки. Температурите достигнаха заветните +3 градуса, дори слънцето успя да се покаже на няколко пъти. Братислава със стария град, замъка, Синята църква, закачливите статуи и уютни бирарии ни очарова. 

На летището след паспортния контрол има кафене за пушачи. А в София - отново сняг и студ :(

 

 

 

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Допълвам към предния си пост, т.к. вече не мога да допиша...

В Прага бях изненадана от присъствието на канабиса в търг. мрежа. На всички туристически места в козметичните и gift-магазинчетата на предна линия стояха продуктите с канабис - шоколади, сладкиши, близалки, чайове и кремчета. Наркотичното вещество било извлечено, само аромат имали, а по моему - само в цената се усеща канабисът :)

Въпросът ми е  дали могат такива продукти да се изнасят през граница?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Да вметна, че аз отпадам от инвазионния полет на 7 септември поради ъпгрейд на плановете.

 

Пак отивам в Братислава за въпросния  уикенд, но летя от Анталия до Виена с Търкиш. И после с бусче. Що да ми е лесно, като може да ми е сложно :biggrin:

 

На връщане на 9 септември съм с Уиз полета... поне засега :)

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Ние сме в Братислава на 25.06 с програма : 26.06-Братислава;27.06-Виена;28.06-Будапеща;29.06-Будапеща;30.06-Будапеща:01.07-Братислава летим на обратно. Забравих да напиша, че сме 5 адулт + 1 дете на 11 и летим с уиззззз. 

Редактирано от abirulzz
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, asen85 каза:

Здравейте, с приятели мислим да прекараме 4 нощувки в Братислава през юни. Някой може ли препоръча места за спане в центъра или в близост до гарата?

Аз спах тук, не съм ползвала транспорт, града е малък. От мястото за нощувка до туристическите места - 15-20 мин пеша, до гарата 6 мин. Останах доволна от мястото.

 

https://www.booking.com/hotel/sk/hostel-bratislava-by-freddie.bg.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSANYBGgXiAEBmAEDuAEGyAEO2AEB6AEB-AECkgIBeagCAw;sid=e9252f5721abacb7836589e56b36bc08

 

Untitled.png.36dc8354a3b9e2ea912324cbe7f4bc19.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На ‎29‎.‎3‎.‎2018‎ г. в 1:53, noshtna_ptica каза:

Въпросът ми е  дали могат такива продукти да се изнасят през граница?

От Модика, Сицилия беше купено и пренесено доволно количество шоколади с канабис, без проблем. Друг е въпросът дали има канабис вътре или е търговска реклама/уловка.

Относно Чехия,  всичката тази продукция е резултат от приетата през 2010 г. (тази дата, несъмнено, е отбелязана в календара на легализаторите с късметлийско листенце) нова версия на Наказателния кодекс, в която марихуаната е отделена от останалите наркотици и отглеждането на по-малко от 5 растения, а също така и съхранението „за собствени нужди“ на не повече от 15 грама вече не се счита за криминално престъпление, а за административна простъпка. Така че обикновените потребители, които не са дилъри, имат достатъчен простор за експерименти със здравето и съзнанието си.:biggrin: Нещо повече, в Прага се провежда ежегоден фестивал Канна-фест, където ветераните-ботаници обсъждат тънкостите на хидропониката и храненето на растенията, а кибиците и любопитните пробват канабисови вкусотии от сладолед до лимонада и пазаруват полезни неща като сапун и кремове на конопена основа.

http://medicalmarijuana.bg/kanabisyt-v-chehiq/

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Има промяна в разписанието на Wizz от средата на септември. Липсва полета в понеделник. Потърпевш съм с връщането на 17 септември, има голяма група на 24,......погледнете си резервациите.  

Връзка към мнение

@Kamen, мерси за сигнала! предполагам, че повечето от билетите са купени през оподо-то, в уиз като се проверят полетите излизат като потвърдени, само че вече за неделя /при понеделнишко връщане/, и май нищо не можем да направим по въпроса....

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.