Прескочи до съдържание

Как се справяте с jetlag-а?


Светославов

Препоръчани мнения

Преди 1 час, chandni каза:

Aми при положение, че излитате посред нощ, нормалното състояние на организма е да спи... Те се съобразяват с това, че в момента е нощ... Това дали е нощ или ден като пристигате и дали ще спите пак или не, си е ваше решение... 🙂 

Аз поне не класифицирам 4 и половина сутринта като посред нощ. Излиташ и след малко е изгревът. Нормалният биологичен часовник на организма следва да те буди при изгрев, независимо колко си спал през нощта и дали изобщо. Поне при мене е така. Да се успя след изгрев е някакво изключение, което се случва може би два пъти годишно. Съгласен съм, че за повечето хора би било добре да си удължат спането, но аз не съм такъв. Трябваше да наложат нощен режим, преди да почне да се развиделява. Или да ми оставят възможност аз да си реша. Щото за мене изгрев = закуска. 🙂 

И тоя нощен режим продължи часове наред, чак вече над Тайланд го смениха, когато по местното време беше почти залез, а по часовата зона, от която излетяхме от Йордания беше обяд. Това вече не е нормално. Реално бяхме в една все едно в полярна нощ, или по право в три последователни нощи между които почти видяхме изгрев и напълно видяхме залез. 😕 В резултат - не успях и аз да видя малайзийски изгрев, защото джетлагът ни изтресе по главите като пангалактически гаргаробластер...

На връщане нямах никакъв проблем, защото сега си лягам по-рано и се наспивам повече от обичайното, че пак си ставам като изгрее "жълтия изрод" 😄

Редактирано от master_of_germs
Връзка към мнение

На мен ми е по-приятно да се контролира от екипажа. Случвало ми се е да не мога да заспя защото един човек от целия самолет е решил да си отвори щората и слънцето заслепява 4-5 човека и пречи на всички. Не е нормално.

Връзка към мнение

Те затова дават и маски за сън или поне тези авиокомпании, с които съм летяла. Специално за дневния полет, за който казах, ами на него никой не спи. Деца бягат из редовете, други си говорят, гледат филми, работят, повечето пуснали и лампите отгоре. Полетът е изцяло дневен, няма как да накараш хората да спят - затова в несесерчетата има маска за сън и тапи за уши.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

лампата не пречи на хора на съседния ред примерно. ако слънцето заслепява само този, който е до прозореца - нямам нищо против

Връзка към мнение

Съгласна съм, че трябва да има съобразяване с околните без значение за самолет ли говорим, кола, автобус и т.н. Но в такива случаи слагаш маската и не ти пука грее или не слънце. Или молиш пътника да затоври щората.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Изписани са ми от лекар с рецепта, не са безобидни лекарства и няма как да ги напиша тук. Ще ти изпратя лс.

Но съм ги пила при първите такива полети, после някакси свикнах и повече нямах нужда от тях. Всъщност казват, че колкото часа е часовата разлика, толкова дни организмът привиква към нея. Но най-трудно е на 2-рия и 3-тия ден, след това малко по малко се свиква.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, Topfly каза:

Има изследвания, които твърдят, че професията пилот и стюрдеса е еднакво рискова сравнена рентгенолозите и служителите на ядрените централи, но нормалните пътници не са застрашени от повишената радиация в самолета. 🙂

Peer-reviewed, или "един в кръчмата разправяше"? 

Редактирано от Hadzhitodorovi
Разгръщане на съкращение
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.