Прескочи до съдържание

LOT - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

Вероятно някой летища все още не са оборудвани , но поне тези през които аз съм минавал са точно както го е описал Thomas.

Електронни терминали на които сам попълваш необходимата информация и получаваш листче , което даваш на излизане.Имиграционния пита 1-2 въпроса и минаваш за минута.Цялата информация вече е пред него.По спомен и в Монреал беше същото.На много европейски летища се влиза по-бавно.

Ти беше писал и за печат в паспорта , но миналата година два пъти влизах през Маями и Сиатъл без да поставят печат.Явно нещата не са унифицирани.

Връзка към коментар

Никой ли не разбра, че въпроса за гарантиране стигането на време беше реторичен?

Не мисля, че с листчета или не има някаква чувствителна разлика, опашките са огромни и в двата случая (последно с Ковид, всичко електронно и опашките в Маями пак бяха гигантски).

 

Иначе всеки може да си избира полет по каквито показатели иска, скърцане, температура на салона, цени, каквото и да е.

Най-стария видимо самолет с който съм летял беше на България Еър (Ботко), изглеждаше скрепен с тел и лепенки отвътре, ама си летеше и не помня чак да е скърцал... Като повече летял, не мисля, че някой може да класифицира температурата и комфорта в кабината по авиокомпания, по-скоро по авиокомпания и модел самолет (например "с Търкиш по-комфортни са Б787, а А330 не са", но това за мен е висш пилотаж и никога не съм обръщал внимание на това, да не говорим, че така планирането става много трудно, ако Б787 не летят там където искаш, а бюджетното пътуване в такъв случай става невъзможно, след като сам си орежеш половината избор)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, Яничка каза:

(особено след като излетяхме със закъснение от EWR), но след кацане във Варшава чакаха с табела за транзитиращи пътници. Ние им се обадихме и директно ни пуснаха на гейтовете :)

Днес звънях на LOT по точно такъв казус - когато се лети от Non-Schengen към Non-Schengen държава (както е било и във вашия случай), каква е процедурата на "Шопен " - минава ли се паспортен контрол и секюрити чек, защото ще гоня една много къса връзка, а тези проверки забавят?
Девойката отсреща явно прие много присърце въпроса ми, защото първо каза, че  няма нужда от проверки. Но за по-голяма достоверност каза, че ще провери, и ме помоли да изчакам на линия, докато изглежда се обаждаше на служителите по сигурност, или супервайзър. Отговорът беше, че НЕ се минава никаква проверка, когато полети между Non-Schengen страни са с трансфер на Шопен, без излизане от секюрити зоната. Всички документи се проверявали на изходното летище.

 

преди 12 часа, Яничка каза:

Бтв на отиване системата не позволи да се чекираме онлайн, та се наложи да висим на опашка на чек ин гише в София. 

Не е възможно да се чекираш онлайн, когато за крайната дестинация има изискване за входна виза от първото изходно летище, или е с по-рестриктивни правила за влизане, каквито имат щатите и Израел, примерно. На мен ми се е случвало системата да не позволи онлайн чекиране дори и за страна с VoA. На гише на летището като ме питаха за виза, само казах, че им възможност за получаване при пристигане, и ми издадоха бордна карта дори без да направят справка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 8 месеца по-късно ...
На 17.05.2023 г. в 8:20, Яничка каза:

Билетът ни беше само с голям ръчен, но и с personal item, за каквато пробутахме по една раница на човек и никой не я гледаше колко е пълна. 

По европейските отсечки теглят ли ръчните багажи, че изискванията за големия ръчен са 8 кг?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 13.05.2023 г. в 14:08, Георги Матеев каза:

Не се надявай много и при промяна в разписанието.

 

Наскоро ЛОТ ми отмениха полет Копенхаген - Радом (Полша) и като безплатна алтернатива предложиха единствено нов полет Копенхаген - Варшава на същия ден ИЛИ пълно възстановяване на сумата (през посредника). При каквото и да е мое желание за промяна - друга дата, друго полско летище на кацане и тн - искаха около 100 евро допълнително, което обезсмисляше всичко.

Промяната на разписанието от LOT вече е факт. Новият ни полет обаче е само с 5 минути разлика със стария, при това на втората отсечка - от Варшава до София. Аз обаче бих искал да сменя полета за след 2 дни. Нищо не ми пречи да опитам, макар че шансът е минимален. Наскоро звънях в българския офис на LOT да ги поразпитам за смяна на полети. Дамата беше много любезна, но ми обясни че те самите не работят с крайни клиенти и не контролират резервациите, съответно и няма как да ги променят. Възможностите за промяна били или през агенцията (в слуачя Opodo), или през сайта. В мейла, който получих за промяната в разписанието има някаква връзка за оплаквания/похвали/промени, която мисля да използвам, пък да видим какво ще стане. 

Връзка към коментар
преди 17 минути , tougherty каза:

Промяната на разписанието от LOT вече е факт. Новият ни полет обаче е само с 5 минути разлика със стария, при това на втората отсечка - от Варшава до София. Аз обаче бих искал да сменя полета за след 2 дни. Нищо не ми пречи да опитам, макар че шансът е минимален. Наскоро звънях в българския офис на LOT да ги поразпитам за смяна на полети. Дамата беше много любезна, но ми обясни че те самите не работят с крайни клиенти и не контролират резервациите, съответно и няма как да ги променят. Възможностите за промяна били или през агенцията (в слуачя Opodo), или през сайта. В мейла, който получих за промяната в разписанието има някаква връзка за оплаквания/похвали/промени, която мисля да използвам, пък да видим какво ще стане. 

Да споделиш после как са се развили нещата, и на нас ни е променен единия полет с 10 минути, но изобщо не са ни уведомявали (от mytrip)...

Връзка към коментар

На нас два дни след като взехме билетите ни промениха единия полет с 3 часа, ама пак си остана атрактивен де. После ни ги сменяха още два пъти с по 10 минути, а имаше толкова време до самите полети 😄 Ама ако много не ме устройва в някой момент, ще се откажем от тях.

Връзка към коментар

Не се получи промяната - нито през сайта, нито през формата с опция за промяна, която беше прикачена към мейла. Искат 152 евро на човек за промяна на дата на полет, което при наличието на директен полет на по-ниска цена, просто няма как да се получи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.