Прескочи до съдържание

Магеланци на кино MENAR


Здравко Ангел

Препоръчани мнения

Аа културният аташе е нов, предишният (г-н Мохаммад Али Киани) беше железен. Относно филма, все ми се струва, че беше сниман в спрял влак. Но ... подробности от пейзажа. Никак не е лесно да се снима филм, без монтаж, всичко на един безкраен кадър, без да спира камерата, без репетиции, без право на грешка. Като на театрална постановка. За жалост нямаше дори и 5 секунди кадри от Иран, но затова пък има доста филми от Иран тази година, така че... повечето смятам да ги гледам.

И аз благодаря на Здравко и Ангел за жеста, който правят за магеланците, за поредна година

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Записвам всички, до ден преди прожекцията може да давате имена.

Значи за трите прожекции с вход свободен за магеланци, няма да получавате отделен билет, ще има фиксиран един ред, на който ще се сяда.

преди 9 часа, montepinar каза:

Мога ли да се запиша за "Фадма" на 17.01 и "С Кану по Амазонка" на 25.01 или е твърде късно?   Билет/покана... на касата? С истинското име или с магеланския ник? Непосредствено преди филма? :D  Иначе ако Филип Лхамсурен ще презентира, това е много хубаво, чел съм му книгата: "От Родопите до Памир" и съм го гледал в "Сървайвър". Успешен МЕНАР фест и честит 10 г. юбилей :)

Записвам те, няма покани и билети на касата, идваш на място и си сядаш на местата отредени за магеланци.

И Филип ще идва със сигурност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

''Лов на духове'' - филм, който от първия кадър, до песента избрана да съпровожда надписите, показва как може просто да разказваш.Макар, че душата ти крещи.Филм, в който не се задават въпроси и не се търсят отговори.Въпросите си ги задаваш сам.И сам си отговаряш, ако ти стиска.

@Здравко Ангел, много силно начало на юбилейният ви фестивал.Пожелавам Ви още много по 10!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Мирослав Василев
Преди 1 час, Здравко Ангел каза:

И Филип ще идва със сигурност.

Ако има още едно място, ще може ли да ме запишете и за "С Кану по Амазонка", ще съм ви много благодарна за поредна година.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Здравко Ангел каза:

Записвам всички, до ден преди прожекцията може да давате имена.

Значи за трите прожекции с вход свободен за магеланци, няма да получавате отделен билет, ще има фиксиран един ред, на който ще се сяда.

Записвам те, няма покани и билети на касата, идваш на място и си сядаш на местата отредени за магеланци.

И Филип ще идва със сигурност.

то аз да стигна до редовете, яките мутри на входа ще ме пуснат ли? :D Иначе вътре е лесно да си намеря магеланския ред

Връзка към мнение
Здравко Ангел
Преди 1 час, Vanessabg каза:

Здравко и Ангел ,във Варна също ще има прожекции .Валидна ли офертата за нас от Варна?

Благодаря за жеста към нас .

За Варна оферта няма :( Там нямаме никакви договорки със салоните.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, Здравко Ангел каза:

За Варна оферта няма :( Там нямаме никакви договорки със салоните.

:) Ще го преживеем :lol: ,но МЕНА района особено държавите около залива са ми много присърце .

Щом разглеждайки музея на Дубай ме докараха до сълзи от бушуващи емоции в мен ... :lol: Добре ,че в голямата си част е тъмно ... да не правя сеир 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В София го следя още от първата година, когато беше "Цветята на Корана" предимно с иранските филми. Тях ги харесвам най-много. 

Във Варна програмата е http://www.menarfest.com/menar_varna_2018.html
В Ст.Загора програмата е http://www.menarfest.com/stara_zagora_menar_2018.html

 

Гледайте поне "Прах"

 

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

''К2 и незабележимите шерпи'' - казвам благодаря на авторите на филма, за това, че 60 години след първото изкачване на върха, обръщат внимание на хората, без които това би било невъзможно.Невероятната мизерия, в която съществуват, тежи на съвестта на ползвателите им.Грозна дума - ползватели, но точна.Замислям се и за това, по колко различен начин оценяваме събитията.За алпинистите имаме суперлативи, а за подсигуряващите, някои дори не подозират.Слава богу, не съм сред тях.

@Здравко Ангел благодаря за възможността да се запозная с този нов поглед към ''бащата на планината'' - К2

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз да попитам има ли някаква афтър парти организация за някои от магеланските филми, например бира с организаторите или главата им е пламнала и хич не са за социални събития? :)

 

Че се чудя за кой да се запиша.

 

 

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 8 часа, Георги каза:

Аз да попитам има ли някаква афтър парти организация за някои от магеланските филми, например бира с организаторите или главата им е пламнала и хич не са за социални събития? :)

 

Че се чудя за кой да се запиша.

 

 

Май този път няма да има, че леко не знаем на кой свят сме :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Здравко Ангел каза:

Май този път няма да има, че леко не знаем на кой свят сме :)

Жалко. Добре, че успях да ви хвана в неделя, макар и за малко. :)

Връзка към мнение

Здравейте!
Мога ли да заявя два билета за "Култ" (27.01, събота, 19.00ч. в "Дом на киното") или е късно? Ако е  необходимо някаква информация да дам на лс? 
Независимо от резултата, като ценител на киното и пътешественик по душа - благодаря! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Италия, Италия - романтика, капучино и паста.Да, и Ферари.

Не - филмът е за другата част на любовта - болката.И за способността ни да я приемем и да се справим, за да продължим заедно.Понякога е невъзможно.Винаги е много трудно.

И да  - италианците имат песен за всеки случай и всяко настроение.

@Здравко Ангел благодаря за този човешки филм.''Не, не плача, просто...пак заваля''

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Лош ирански филм... Май просто няма!! Или не съм го гледала все още. 

Още по-доволна!! Филма беше прекрасен и го препоръчвам горещо да се гледа! 

:)

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@Здравко Ангел , благодаря за чудесните ирански филми.

Много ме запалихте и искам да се запиша и за филма "С червило под бурката" за 28.01.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много приятно представяне на мароканския филм тази вечер и също така свеж и приятен филм. @Здравко Ангел, благодаря, че ни правите част от това!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата година се чудих колко голяма е азерската общност в България и нелошия филм, с който участваха.Тази година са с още по силен филм.

Догодина  ще помоля предварително за билет за тяхната вечер.

Струва ми се, че знам защо откриха линията за Баку;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз да се запиша, ако не е късно: 

 

22.01 - Културен център G8 - 18.30ч  С кану по Амазонка - 1 магеланец и 1 немагеланец :)

С "Магеланци" на кино!  24.01 (сряда) 19.00ч. - 2 броя магеланци

26.01 - Културен център G8 - 19.30ч Земя - 1 магеланец и 1 немагеланец :) 

27.01 - Културен център G8 - 20.15ч. К2 и незабележимите шерпи - 2 броя магеланци

Благодаря!

 

 

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 3 часа, Lindt каза:

И аз да се запиша, ако не е късно: 

 

22.01 - Културен център G8 - 18.30ч  С кану по Амазонка - 1 магеланец и 1 немагеланец :)

С "Магеланци" на кино!  24.01 (сряда) 19.00ч. - 2 броя магеланци

26.01 - Културен център G8 - 19.30ч Земя - 1 магеланец и 1 немагеланец :) 

27.01 - Културен център G8 - 20.15ч. К2 и незабележимите шерпи - 2 броя магеланци

Благодаря!

 

 

Значи за Културен център G8 нищо не можем да направим, предложенията, които бяха отправени са само за прожекции в Дома на киното.

Връзка към мнение
преди 34 минути , Здравко Ангел каза:

Значи за Културен център G8 нищо не можем да направим, предложенията, които бяха отправени са само за прожекции в Дома на киното.

Да, разбрах след като писах. Значи няма вариант да си запазя през вас билетчета за тези прожекции? А онлайн мога ли да ги взема ими трябва да отида в понеделник и да се надявам на свободно местенце?

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 3 минути , Lindt каза:

Да, разбрах след като писах. Значи няма вариант да си запазя през вас билетчета за тези прожекции? А онлайн мога ли да ги взема ими трябва да отида в понеделник и да се надявам на свободно местенце?

Няма онлайн, но може да звъннеш по телефон и да си направиш резервации - 02/ 995 00 80

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Привет, хубава инициатива! :) Късно видях темата, благодарение на Диан. Вече гледахме К2 и си купихме комбиниран билет за 5 филма, така че ще се виждаме често. Също така се записваме с жена ми за филма 'С кану по Амазонка' - 25.01 (21:00ч.), защото за него нямаме билет. Благодаря!

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.