Прескочи до съдържание

Три дни в Истанбул през април


Mariq

Препоръчани мнения

  • 3 години по-късно ...

Здравейте,искам да ви помоля за помощ!На 22.04 ни предстои екскурзия до Истанбул с няколко приятлки.Ще отснем в хотел Gran Washington / Fatih İstanbul.За първи път искаме да си направим сами програма и обиколки.Това което искаме да посетим е: Св.София,Синята джамия,Топкапъ,задължитлно Пиер Лоти,Сапфир,Долмабахче и Таксим,Истиклял,да се повозим на ретро трамая и разбира се да си направим разходка по Босфора.Незнам дали ще успеем да видим всичко това за 2 дни и моля за някаква примерна програма и как и с какво да стигнем до тези места.

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, natali_nv каза:

Здравейте,искам да ви помоля за помощ!На 22.04 ни предстои екскурзия до Истанбул с няколко приятлки.Ще отснем в хотел Gran Washington / Fatih İstanbul.За първи път искаме да си направим сами програма и обиколки.Това което искаме да посетим е: Св.София,Синята джамия,Топкапъ,задължитлно Пиер Лоти,Сапфир,Долмабахче и Таксим,Истиклял,да се повозим на ретро трамая и разбира се да си направим разходка по Босфора.Незнам дали ще успеем да видим всичко това за 2 дни и моля за някаква примерна програма и как и с какво да стигнем до тези места.

 

Ще успеете да видите всичко, ако искате. 
Света София вече е джамия и не знам доколко ще ви допадне. 
Двата двореца принципно е добре да се гледат при различни ходения, но ако няма да има друго - действайте. 
Как бих процедирала аз - двете сутрини по един дворец. 
Топкапъ се комбинира с всичко по Хиподрума - Света София, Синята джамия и самия площад - всичко това ви е на пешеходно разстояние. Този ден вечерта бих отишла до Сапфир с метро М2 от спирка Vezneciler - слизате на 4Левент и сте в Сапфир. 
 

Другия ден - първо Долмабахме, после Таксим, Истиклял, кула Галата после разходката по Босфора. Накрая Пиер Лоти. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много благоря ,звучи добре,програмата.А бихте ли ми казали от Долмабахче,как да стигнем до Таксим,после до Галата и от коя спирка да с качим за разхоката и Пиер Лоти?

Връзка към коментар
преди 16 минути , natali_nv каза:

Много благоря ,звучи добре,програмата.А бихте ли ми казали от Долмабахче,как да стигнем до Таксим,после до Галата и от коя спирка да с качим за разхоката и Пиер Лоти?

От Долмабахче отивате до Кабаташ пеша - 5-10 минути. Там се качвате на фуникуляра до Таксим - има вход за него до трамвайната спирка. 
От Таксим вървите пеша надолу по Истиклял и ще стигнете до кула Галата, още малко стръмничко надолу и сте на моста Галата. 
Корабче ще хванете още преди моста в ляво от пристана на Каракьой

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.