Прескочи до съдържание

Братислава - Виена


Dakich

Препоръчани мнения

На 24.05.2019 г. в 14:36, Сосче! каза:

Да попитам посетилите Братислава за предложение за разходка с корабче-не откривам такава екстра,а не може да няма.И друг-удобен транспорт до замъка Девин?Например по вода?

До Девин си има градски автобус, номер 28 или 29 (не помня точно). Пътува двайсетина минути и тръгва от автогарата под новия мост. Билетче за 90 цента.Според мене Дунавът точно в тоя участък изобщо не е толкова впечатляващ, че да си заслужава разходката с лодка. А и под замъка Девин има хубава пешеходна алея до реката, от която ще видите замъка от подобен ъгъл, както от самата река.

На лодките цените са 11 евро еднопосочно или 13 евро двупосочно

Ето им разписанието:

https://www.lod.sk/en/regular-cruises/detail/en-bratislava-devin/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Взех билети 19-24 юли, с 2 тийна сме. Засега организацията е 2 нощувки в Братислава, като на практика ще имаме деня между тях за Братислава. След втората сутринта с автобуса до Виена. Там съм запазила 3 нощувки, като идеята ми беше после обратния автобус да е директно до летището на Братислава. Обаче като гледам разписанието, ще трябва да кибичим доста на летището, защото следващия автобус пристига 50 минути преди полета и не ми се рискува.

1. Идеи за оптимизация? Първоначално си мислех първата и последаната нощувка да са в Братислава, после смених, че само 2 пъти да разпъваме и събираме багаж.

2. За Братислава съм запазила тук - https://www.booking.com/hotel/sk/old-town-lets.bg.html?aid=1610704;label=vienna-XHl8WrrcbNQw5OhOzd8XqQS349843985751%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-297601666555%3Akwd-143992945%3Alp1001464%3Ali%3Adec%3Adm;sid=40f6d19053459b03ea2e540a8a89a69f;srpvid=504050f04ed201bb& - ок ли е локацията, смятам да обикаляме пеша. Да не попадмен в някакви пиянски свърталища петък-събота вечер 😀 Какво да не пропуснем в Братислава? Нали правилно се ориетирам, че автобусите за Виена са на пешеходно разстояние? 

3. Виена - били сме много пъти, но без децата. Може ли някой да ми съпостави природонаучния музей с този в Лондон, както и музея на технологиите със science museum? Ако си видял тези в Лондон заслужават ли си аналогичните във Виена? Шонбрун няма да пропуснем, но със замъците няма да прекаляваме, да не оплашим тийновете 😉 До Пратера ще идем, но сме виждали и по-впечатляващи увеселителни паркове. И зоота сме виждали доста, няма да ходим. Оптическите илюзии заслужават ли си?

Връзка към мнение

Здравейте. В момента има промоция на Flixbus за по 1 евро Братислава-Виена и обратно. Използвайте https://www.busradar.com/, там има всички опции и ще можете да прецените най-удачната за Вас. 

Колкото за зоопарка (като почитател на хубави зоопаркове), този във Виена е много хубав, много уреден. Ако го сравням с този в Прага е мааалко по-надолу. Освен ако не сте ги водили в зоопарк като този в Сингапур или този на Тенерифе, бих казала, че много ще им хареса. Освен това могат да видят големи панди (в Прага са само малките). 

Връзка към мнение

Големи панди миналото лято гледахме в https://www.pairidaiza.eu/en#pairi-daiza-resort , уж се води най-доброто зоо в Европа. Аз съм ходила в зоо-то на Виена отдавна и не мога да сравя. И ние сме почитатели на зоопаркове и сафари паркове 🙂

Благодаря за мнението 🙂

 

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Трябва да купувам автобусни билети от летище Виена  до летище Братислава.Да сте попадали на някоя промоция скоро?Преди време пробвах с приложението на Словак лайнс,но не ми прие тел.номер.Имам спомен,че първият билет беше по 1 евро.

Връзка към мнение
преди 22 минути , iMari каза:

Трябва да купувам автобусни билети от летище Виена  до летище Братислава.Да сте попадали на някоя промоция скоро?Преди време пробвах с приложението на Словак лайнс,но не ми прие тел.номер.Имам спомен,че първият билет беше по 1 евро.

За кога ти трябва? В сайта на regiojet има билети по евро през октомври за всички дати. Обикновено около два месеца предварително им излизат промоциите. Има от летище Виена, но не отиват до летището на Братислава, а до няколко централни спирки. Ползвал съм ги и като качество на обслужването са далеч пред фликсбус и словак лайнс.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 18 минути , Фил каза:

Да не би да търсиш за някакъв специфичен час извън нормалното работно време?  :rolleyes:

image.png.518343211b88b2672da07ebf56661c60.png

Иначе има, въпросът е, че както се случва най-често, от летището са по-евтини и има повече избор. 

Впрочем - от Виена има автобуси до летището в Братислава. 

Да, така излиза, връщането е в събота вечерта, сигурно за това. Май ще е по-добре с автобус до летището и от там колата. После, обаче ще трябва да я върнем на летището и да отидем да разгледаме Братислава. Може ли подробности за автобуса?

Връзка към мнение

https://imhd.sk/ba/schedule-timetable/route-line/61

На около 20 минути е, има автомати за билетчета. За 15 минути 70 цента, за 30- 90 цента. Този от 90 е по- подходящ.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , Тони каза:

https://imhd.sk/ba/schedule-timetable/route-line/61

На около 20 минути е, има автомати за билетчета. За 15 минути 70 цента, за 30- 90 цента. Този от 90 е по- подходящ.

 

Благодаря, и това ми трябва, но аз питах за Виена - летище Братислава. Намерих Фликсбус. Има ли други? То май имаше тема за трансфери, ще я потърся.

Връзка към мнение
преди 13 часа, slujitel каза:

От къде точно тръгват?

SNP моста , точно до стария град.  Regiojet  това. За тях ли питаш

Ако е за словаклайнс във Виена, то тръгват от  Hauptbahnhof.

 
Редактирано от Тони
Добавка
Връзка към мнение
преди 2 часа, Тони каза:

SNP моста , точно до стария град.  Regiojet  това. За тях ли питаш

Ако е за словаклайнс във Виена, то тръгват от  Hauptbahnhof.

 

За словаклайнс питам, видях, че е от гарата, ама къде точно? Това всъщност влак ли е?

Връзка към мнение

Да, те и фликсбус от там тръгваха от автогарата до гарата , като купиш билет ти посочват и перона, на който ще е автобуса.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.