Прескочи до съдържание

Братислава - Виена


Dakich

Препоръчани мнения

Щастливеца
преди 30 минути , Plovdiv_BG каза:

Отиваме главно заради дъщерята (последната дума ще е нейна), понеже учи в художествената гимназия. Аз реших да направя успоредно проучване от братята (и сестрите) магеланци. :)

Е значи Албертина е вашето място.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз пък бих избрал Kunsthistorisches Museum, но там наистина трябва да си отделите доста часове :) Албертина също е много хубаво и си заслужава напълно и ако имате време постете и него. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте! Предстои ми пътуване до Братислава и Виена и исках да попитам по опитните за съвет. Тъй като планирам като кацнем на летището в Братислава да тръгнем веднага за Виена. Трябва ли да взема предварително билети за автобус (мисля си за FlixBus), или да разчитаме, че на място ще има останали места.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 11 минути , iliyanna_st каза:

Здравейте! Предстои ми пътуване до Братислава и Виена и исках да попитам по опитните за съвет. Тъй като планирам като кацнем на летището в Братислава да тръгнем веднага за Виена. Трябва ли да взема предварително билети за автобус (мисля си за FlixBus), или да разчитаме, че на място ще има останали места.

Лично мнение:

Да трябва. А и на място е по-скъпо.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Щастливеца
преди 6 часа, Дани Магелани каза:

Лично мнение:

Да трябва. А и на място е по-скъпо.

Виж и това:

http://online.slovaklines.sk/home.aspx

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 20.02.2018 г. в 16:50, rik4o каза:

В момента цените за месец май дори са по-ниски от 5 евро. Има много часове по 1 евро:

 

 

 

 

Силно се надявам тази тенденция да се запази и когато пуснат билетите за юни. :)

Защо ми е трябвало на 20 февруари да предизвиквам съдбата с последното изречение. Я какви хубави са били табличките с цените - 5 евро -1 евро - 5 евро - 1 евро - 1 евро - 1 евро... :ok:

 

И сега са такива, но само и, неясно защо, точно до 8 юни?! 

 

5abe3d2f83182_Screenshot-30_03_2018.16_24_43.png.24903e7396ba98740d4266dcc128d734.png

 

От 9 юни картинката е вече и все още съвсем различна. Появиха се наскоро някакви невероятни маршрути през Прага в комбинация с влак. И толкова. :biggrin:

 

5abe3f2043127_Screenshot-30_03_2018.16_25_38.png.7fa653dca94012e49d4ece020f38c5cb.png

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 3/20/2018 в 8:08, Щастливеца каза:

Slovaklines тръгват от летището на Братислава и спират на Централна гара във Виена. Правилно ли съм разбрала? 

Връзка към мнение
Мирослав Василев

Някой от автобусите тръгват от летището, повечето са от автобусната им гара, след това продължават към третата им спирка Bratislava Einsteinova. Във Виена първо спират на летището и след това на централната им гара. Ние ги ползвахме и сме много доволни, разписанието се спазваше и автобусите бяха доста удобни.

 

Ето и разписанието.

Редактирано от elateq
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 30.03.2018 г. в 16:44, rik4o каза:

Защо ми е трябвало на 20 февруари да предизвиквам съдбата с последното изречение. Я какви хубави са били табличките с цените - 5 евро -1 евро - 5 евро - 1 евро - 1 евро - 1 евро... :ok:

 

И сега са такива, но само и, неясно защо, точно до 8 юни?! 

 

 

 

От 9 юни картинката е вече и все още съвсем различна. Появиха се наскоро някакви невероятни маршрути през Прага в комбинация с влак. И толкова. :biggrin:

 

 

Всичко си е на мястото. Дочаках си търпеливо едноевровите билети за юни, след 8-ми.

 

5.png.539e2c2998c25032f3823eb24029f13a.png

 

И те са факт в една доста добре устроена система за резервация с всички възможни опции: 

  • за избор на часове и дни
  • за избор на място - поздрави на lowcost! :-)
  • пълно инфо - маршрути, спирки, maps, промени заради ремонти...
  • избор на начин на плащане, вкл. и Diners
  • и даже опция за анулиране 15 минути преди часа на тръгване.

1.jpg.5219c483e174879e300972491552e66a.jpg2.png.8ddc399fff0dbad002fff39384d9b20d.png3.png.d9778df09a574c2b5ad42d6ec711efe9.png4.png.07eea1f71960dd6941372cbe59c816be.png

 

Ако и услугата им е така, шапка им свалям! 

 

 

 

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 11 часа, rik4o каза:

Всичко си е на мястото. Дочаках си търпеливо едноевровите билети за юни, след 8-ми.

 

5.png.539e2c2998c25032f3823eb24029f13a.png

 

И те са факт в една доста добре устроена система за резервация с всички възможни опции: 

  • за избор на часове и дни
  • за избор на място - поздрави на lowcost! :-)
  • пълно инфо - маршрути, спирки, maps, промени заради ремонти...
  • избор на начин на плащане, вкл. и Diners
  • и даже опция за анулиране 15 минути преди часа на тръгване.

1.jpg.5219c483e174879e300972491552e66a.jpg2.png.8ddc399fff0dbad002fff39384d9b20d.png3.png.d9778df09a574c2b5ad42d6ec711efe9.png4.png.07eea1f71960dd6941372cbe59c816be.png

 

Ако и услугата им е така, шапка им свалям! 

 

 

 

Коя е компанията?

Връзка към мнение
преди 8 минути , lamerz1912 каза:

Някакви наблюдения/прогнози кога пускат разписанието, в момента са до края на август, трябва ми за септември?

Връзка към мнение

Миналата година пътувахме от Братислава до Виена с slovaklines.  Когато влезнахме в Австрия имаше спирка до някакъв аутлет. Дали знаете кой е той? Бих искала да се разходим за няколко часа до там.

Връзка към мнение
преди 5 минути , Stryper каза:

Миналата година пътувахме от Братислава до Виена с slovaklines.  Когато влезнахме в Австрия имаше спирка до някакъв аутлет. Дали знаете кой е той? Бих искала да се разходим за няколко часа до там.

Pandorf?

Връзка към мнение
преди 1 час, Kamen каза:

Някакви наблюдения/прогнози кога пускат разписанието, в момента са до края на август, трябва ми за септември?

Щом днес 01.05. Са до края на август, значи на 01.06. ще са до края на септември, предполагам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Kamen каза:

Някакви наблюдения/прогнози кога пускат разписанието, в момента са до края на август, трябва ми за септември?

Според мен ще пуснат билетите на 1ви юли, но нищо не пречи да проверяваш от време на време.

 

преди 3 часа, Stryper каза:

Миналата година пътувахме от Братислава до Виена с slovaklines.  Когато влезнахме в Австрия имаше спирка до някакъв аутлет. Дали знаете кой е той? Бих искала да се разходим за няколко часа до там.

Преди 3,5 години когато пътувахме този маршрут спряхме именно на Аутлета до Парндорф. Нарича се Designer Outlet Parndorf. Имаше доста магазини и разни ресторантчета да похапнете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Ние пътуваме утре :) Имам въпрос за regiojet, за билетите към Виена вписах имената ни, но за тези за връщане не поиска имена. Всъщност се усетих след като платих. Пише само двама възрастни. На билетите няма баркод, само някакъв номер, наред ли ще е всичко според вас? 

Редактирано от Bellaero
Връзка към мнение
преди 41 минути , Bellaero каза:

Здравейте! Ние пътуваме утре :) Имам въпрос за regiojet, за билетите към Виена вписах имената ни, но за тези за връщане не поиска имена. Всъщност се усетих след като платих. Пише само двама възрастни. На билетите няма баркод, само някакъв номер, наред ли ще е всичко според вас? 

Ние пътувахме с regiojet с влак Прага - Братислава и автобус Братислава - Будапеща, но като влизах с номера на билета на сайта им, ми излизаха билетите за двете дестинации. На сайта на regiojet има възможност да се допълнят имената на пътуващите като се логнеш с номера на билета.

Връзка към мнение

Wizz каца в 21:15, а slovaklines тръгват от летището към Виена в 21:40. Какво мислите - ще успеем ли да хванем този рейс или да търся друг вариант? Гледам, че има влак в 22:40, който в момента е 35 евра за 5 човека. Чудя се дали цената ще се вдигне с наближаване на датата.

Връзка към мнение
преди 30 минути , Stryper каза:

Wizz каца в 21:15, а slovaklines тръгват от летището към Виена в 21:40. Какво мислите - ще успеем ли да хванем този рейс или да търся друг вариант? Гледам, че има влак в 22:40, който в момента е 35 евра за 5 човека. Чудя се дали цената ще се вдигне с наближаване на датата.

 

Имам същите колебания и според мен рискът си струва, ако билетите на slovaklines са по 1 евро. Ако има малко закъснение, може да се компенсира с бързо такси от летището до спирка Einsteinova, през която рейсът минава в 22:05 ;)

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Взех два билета за автобус Братислава-Виена и обратно за 22.07 през regiojet.com на цена по 1 евро на посока. Трябва ми още 1, но цените станаха по 5 евро на посока.

Някой наблюдавал ли е дали се сменят или веднъж като се повишат не стават пак по 1 евро?

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.