Прескочи до съдържание

Братислава - Виена


Dakich

Препоръчани мнения

преди 14 минути , Фил каза:

... а сега до Братислава се намира за толкова,  колкото може да изкара някой фризьор от едно подстригване! :rolleyes:

Лека корекция - Братислава-София-Братислава   :)

Връзка към мнение

Запазих хотел в Братислава. Гледах да е на място със спирки от летище и до автогара. Сега се чудя за колко часа да купя билети за рейс до Виена и до къде. Правилно ли съм разбрала, че автобус 61 пътува от летището за центъра? 

Хотелът ни е на 13 минути пеша и от моста с автобусите. 

Редактирано от Bellaero
Връзка към мнение

Инфо за градския транспорт в Братислава има на http://imhd.sk/ba/public-transport , може да си изтеглиш и мобилната версия която предполагам ще е удобна при посещение на града. През май месец ще мога да споделя от личен опит.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

По спомен 61 ходи до центъра и до автогарата, но разбира се има и други автобуси. На летището има гише за информация и може да им кажете къде отивате, съответно ще ви кажат как да стигнете. В дясно от гишето за информация ( както и на спирката) има автомати за билети. От там може да изберете какъв билет/карта е най-подходяща за вашите цели. По спомен има 30 минутни билети, 60 минутен, цял ден, за 3 дни и т.н. - има описание и на английски.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Определено пътуването Виена - Братислава не би трябвало да представлява проблем. Най-ефтин вариант са StudentAgency/RegioJet . Flixbus мисля че имаха и автобус дирентко от летището в Братислава до Ердберг във Виена. С влак е по-скъпичко, но пак е вариант. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С горепосочената фирма намирам автобус само до тази автогара Виена, стадион U2, Busterminal Stadioncenter, Engerthstrasse.

Може ли някой запознат да ми я бодне на картата. Да видя същото място ли е, което аз намирам. 

Има билети по едно евро за моите дати. 

Редактирано от Bellaero
Връзка към мнение
Преди 1 час, Bellaero каза:

С горепосочената фирма намирам автобус само до тази автогара Виена, стадион U2, Busterminal Stadioncenter, Engerthstrasse.

Може ли някой запознат да ми я бодне на картата. Да видя същото място ли е, което аз намирам. 

Има билети по едно евро за моите дати. 

До стадион Ернст Хапел в Пратера.

Връзка към мнение

Да StudentAgency возят до Стадиона Ернст Хапел и Plovdiv_BG е дал много точно линка. От там има спирка на U2 така че придвижването след това е детска играчка :) Съветвам ви, ако оставате за по-дълго във Виена да си вземете дневни или 3дневни карти за транспорта, защото иначе се получава, че от Братислава до Виена е 1 евро, а от Стадиона до центъра да речем е 2.2 :)

Връзка към мнение
На 22/02/2018 в 14:42, antea каза:

да стигнат до Пикадили, плавайки с лодка през океана,

Това е страхотно географско откритие на маршрут, оставаше и  "океана" да е спомент по име.

какво ли не сътворява бюджетната мисъл...:)

 

Връзка към мнение

Благодаря! Взех билетчета по едно евро. За връщане ще взема може би от скъпите :lol: (по 5€) на Фликсбус до летището. 

 

Хмм, 50 минути преди полета ок ли е да сме на Иванка, или по-ранен автобус да търся? 

Редактирано от Bellaero
Връзка към мнение
преди 11 часа, Bellaero каза:

Благодаря! Взех билетчета по едно евро. За връщане ще взема може би от скъпите :lol: (по 5€) на Фликсбус до летището. 

 

Хмм, 50 минути преди полета ок ли е да сме на Иванка, или по-ранен автобус да търся? 

Ако няма някакви изненади - Да, напълно достатъчни.

Нали само с ръчен багаж?

И гледай мъжа ти да не си забрави пак нещо. ;)

Летището в Дубай ... яке. Май нещо такова си спомням;):lol:

Връзка към мнение

Тенкю, Вен! 

Хаха, първо си забравихме куфара на лентата, та се събраха малко чалми, след това якето във фри шопа. В Барса сме си забравяли документите и билетите в едно кафе на летището :biggrin:

Връзка към мнение

Закупих билети по 1 евро от regiojet.sk от Братислава до Виена.Някой би ли ми казал дали този сайт е само за студенти.Ще има ли проблеми да пътуваме тъй като отдавна не сме такива

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 39 минути , valpet каза:

Закупих билети по 1 евро от regiojet.sk от Братислава до Виена.Някой би ли ми казал дали този сайт е само за студенти.Ще има ли проблеми да пътуваме тъй като отдавна не сме такива

Няма да има проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако сте студенти цените са по-ниски, но ако сте хванали големите намаления ( билетите по 1 еур ) няма накъде по-ниски да стават от това :) Така че проблеми няма, стига да не сте се написали студенти. Но даже и в такъв случай май просто се доплаща разликата на място. 

Връзка към мнение
На 3/4/2018 в 20:17, valpet каза:

Закупих билети по 1 евро от regiojet.sk от Братислава до Виена.Някой би ли ми казал дали този сайт е само за студенти.Ще има ли проблеми да пътуваме тъй като отдавна не сме такива

Не мисля, че ще има проблем. Това лято ги използвахме от Братислава до Прага /влак/ и обратно /бус/, като и двамата сме далече от студентската възраст. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Kunsthistorisches Museum или Albertina? 

Някой може ли да ме посъветва кой от двата музея да избера понеже ще сме само за един ден във Виена. За сега съм за The Kunsthistoriches (KHM), но ако има някой който е посетил и двата ще е добре да сподели.

Връзка към мнение
Щастливеца
преди 18 минути , Plovdiv_BG каза:

Kunsthistorisches Museum или Albertina? 

Някой може ли да ме посъветва кой от двата музея да избера понеже ще сме само за един ден във Виена. За сега съм за The Kunsthistoriches (KHM), но ако има някой който е посетил и двата ще е добре да сподели.

Зависи изключително много от интересите ти. Като цяло са доста различни като съдържание. В Албертина често има изключителноо ценни гостуващи колекции.

Малко въпроса е , като да се пострижа ли или да се обръсна, ама имам време само за едното ?

Шегувам се :lol::lol::)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Щастливеца каза:

Зависи изключително много от интересите ти. Като цяло са доста различни като съдържание. В Албертина често има изключителноо ценни гостуващи колекции.

Малко въпроса е , като да се пострижа ли или да се обръсна, ама имам време само за едното ?

Шегувам се :lol::lol::)

Отиваме главно заради дъщерята (последната дума ще е нейна), понеже учи в художествената гимназия. Аз реших да направя успоредно проучване от братята (и сестрите) магеланци. :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.