Прескочи до съдържание

Братислава - Виена


Dakich

Препоръчани мнения

И аз така. Но са добре, имат и безплатна топла напитка на борда, цените на вода и безалкохолно са съответно 0,50/0,60/0,80 цента.

Ако случайно закъсняват, дори да е с минути, ти пращат мейл, за да знаеш.

Другото, което е чудесно при тях е опцията за смяна на час или отмяна на билета до 15 минути преди часа на заминаване. При нас го сменихме с един час напред около половин час преди самото заминаване.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 17.05.2018 г. в 9:53, Stryper каза:

Wizz каца в 21:15, а slovaklines тръгват от летището към Виена в 21:40. Какво мислите - ще успеем ли да хванем този рейс или да търся друг вариант? Гледам, че има влак в 22:40, който в момента е 35 евра за 5 човека. Чудя се дали цената ще се вдигне с наближаване на датата.

И аз имам чудене за slovaklines в 21:40, но аз пътувам чак през септември.

Това са статистиката от флайт радар:

flighthistory_SOF-BTS_W64341_30May-13Jun2018.png.3f5a144e2589c60cdb7059f907093178.png

 

От последните 6 полета, само 2 са кацнали по разписание (даже малко по-рано).

Снощният полет е Unknown, но както се дискутира и в другата тема:

Според сайта на Летище София: Полет W64341, Направление Братислава, Дата 14/06/2018, Час 13:30, Статус Отвеждане, Съобщение Полетът е от 13.06.2018

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 30.04.2018 г. в 23:07, rik4o каза:

Всичко си е на мястото. Дочаках си търпеливо едноевровите билети за юни, след 8-ми.

 

5.png.539e2c2998c25032f3823eb24029f13a.png

 

И те са факт в една доста добре устроена система за резервация с всички възможни опции: 

  • за избор на часове и дни
  • за избор на място - поздрави на lowcost! 🙂
  • пълно инфо - маршрути, спирки, maps, промени заради ремонти...
  • избор на начин на плащане, вкл. и Diners
  • и даже опция за анулиране 15 минути преди часа на тръгване.

1.jpg.5219c483e174879e300972491552e66a.jpg2.png.8ddc399fff0dbad002fff39384d9b20d.png3.png.d9778df09a574c2b5ad42d6ec711efe9.png4.png.07eea1f71960dd6941372cbe59c816be.png

 

Ако и услугата им е така, шапка им свалям! 

 

 

 

@rik4o или някой друг би ли ме ориентирал как се търси в сайта на regojet, защото при моя сърч излизат някакви супер неадекватни резултати с три автобуса дневно и то с прекачване на неразумна цена

 

 

rego2.png

rego1.png

Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 27 минути , antea каза:

@rik4o или някой друг би ли ме ориентирал как се търси в сайта на regojet, защото при моя сърч излизат някакви супер неадекватни резултати с три автобуса дневно и то с прекачване на неразумна цена

 

 

rego2.png

rego1.png

Според мен, все още не е излязло разписанието, защото за август месец отново при търсене в събота ми излизат над 10 варианта на цена от 5€. Предлагам ти да хвърлиш едно око и на SlovakLines, в началото имат цени по 1€ и лично според мен спират на много по-удобно място (централната гара на Виена).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, antea каза:

@rik4o или някой друг би ли ме ориентирал как се търси в сайта на regojet, защото при моя сърч излизат някакви супер неадекватни резултати с три автобуса дневно и то с прекачване на неразумна цена

rego2.png

rego1.png

 

Бих ти препоръчал да видиш и Flixbus, особено в полската му версия. За почти всички часове цената е PLN 19 (изключение са само опциите с тръгване и пристигане на летището, които са PLN 29).

 

image.png.82942fa055667ed658a448f167392921.png

 

Ако си купиш купони за намаление от Ebay (например 4X3 за EUR 1.35)

 

image.png.897b751fea839c271744f41f8866a249.png

 

И след това ако си купиш един по един билетите от Flixbus - всеки ще ти излезе по  PLN 6 (или около EUR 1.4)

 

image.png.de16f19aa75da9b540bfdb42d438d304.png

 

Предимството е, че не чакаш да излязат промоционални цени за който и да е превозвач и има голям избор от часове. Също така ако групата е по-голяма е по-вероятно да има достатъчно евтини билети за всички.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Пътувахме от Братислава (Most SNP) до Виена (U2 Stadion) с regiojet. Много сме доволни от обслужването - пред всеки има екранче, раздават и слушалки и топла напитка. Всичко това за 1 евро. Наблюдавах цените известно време за нашите дати и след като се изчерпаха по 1 евро, цената стана 5 евро и повече не падна.

От Братислава автобусът тръгва под моста SNP - има рекламни плакати на regiojet.

20180722_064256_HDR.jpg.c2e27046dab7aa23fa6c6e61b6db5b72.jpg

А във Виена точно зад спирката на автобуса е входа за метрото U2. Става много бързо придвижването до центъра и други части на града.

Редактирано от alienad
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

а аз пък взех 4 билета /отиване и връщане/ от Most SNP до Vienna Erdberg с Фликсбус по схемата, споделена от @koliob 🙂 срещу едно евро си купих 4 ваучера с по 3 евро намаление и после през полската версия - така станаха по 1,40 евро, а отделно преди логването в сайта на Фликсбус минах през topcashback.co.uk и финално платих с дайнърса - така че още 7,4% намаление се получава, което си е практически 10 цента 😅 крайна цена на билет 1,55 евро

  • Харесвам 8
  • Браво 3
Връзка към мнение
На 26.07.2018 г. в 13:19, antea каза:

а аз пък взех 4 билета /отиване и връщане/ от Most SNP до Vienna Erdberg с Фликсбус по схемата, споделена от @koliob 🙂 срещу едно евро си купих 4 ваучера с по 3 евро намаление и после през полската версия - така станаха по 1,40 евро, а отделно преди логването в сайта на Фликсбус минах през topcashback.co.uk и финално платих с дайнърса - така че още 7,4% намаление се получава, което си е практически 10 цента 😅 крайна цена на билет 1,55 евро

За кога са билетите? В смисъл ,в  ebay има 4×3 евро за едно евро, но до колкото разбирам за резервации до 31.07.2018? Tова ли е което ти си закупила, Antea?

Screenshot_20180728-164929.png

Връзка към мнение

В сряда пътувахме към Братислава и днес се прибрахме. На отиване полетът закъсня 20 мин, но въпреки това кацна на време на братиславското летище и успяхме да хванем рейса на Slovak lines за Виена. Шофьорът тръгна към 21:46 от летището. На връщане полетът закъсня с час и половина. Наистина е стресова организацията на превоза по това време. Бях подготвила 3 варианта в зависимост от часа на пристигане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Мирослав Василев
преди 3 часа, Костов каза:

Здравейте,

Някой да има идея, кога ще се появят билети на Slovak lines за ноември?

Аз нашите за края на март, ги взех в края на януари.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Костов каза:

Здравейте,

Някой да има идея, кога ще се появят билети на Slovak lines за ноември?

Аз края на август взех билети за края на октомври.

Странно е , че още няма за ноември, според мен всеки момент ще ги отворят. Моите билети са за 30.10.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте,

искам да купя билети от Фликсбус (имам ваучер за тях, които изтича и искам да го ползвам затова държа на тях). Като вляза в сайта им виждам, че има автобуси които са обозначени, че тръгват от различни спирки -  Братислава, Братислава Мост SNP или Братислава Einsteinova. За връщането е по същия начин, като има и за някои часове летище Братислава.

Разбирам, че Мост SNP и Einsteinova  са спирки. Не разбирам обаче когато е обозначено само Братислава от къде тръгва автобуса и коя точно е спирката.  Може ли малко разяснение?

Респективно за връщането - ако не е отбелязано изрично летище Братислава ще пристигна някъде в града (пак не ми е ясно коя точно спирка е когато е отбелязано само Братислава в сайта на Фликсбус) и трябва да си хвана градски транспорт до летището. Правилно ли се ориентирам?

Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 2 часа, Vyara каза:

Здравейте,

искам да купя билети от Фликсбус (имам ваучер за тях, които изтича и искам да го ползвам затова държа на тях). Като вляза в сайта им виждам, че има автобуси които са обозначени, че тръгват от различни спирки -  Братислава, Братислава Мост SNP или Братислава Einsteinova. За връщането е по същия начин, като има и за някои часове летище Братислава.

Разбирам, че Мост SNP и Einsteinova  са спирки. Не разбирам обаче когато е обозначено само Братислава от къде тръгва автобуса и коя точно е спирката.  Може ли малко разяснение?

Респективно за връщането - ако не е отбелязано изрично летище Братислава ще пристигна някъде в града (пак не ми е ясно коя точно спирка е когато е отбелязано само Братислава в сайта на Фликсбус) и трябва да си хвана градски транспорт до летището. Правилно ли се ориентирам?

Тук можеш да видиш спирките в Братислава. По-точно казано, ако пише само Братислава, това е автобусната им станция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Vyara каза:

Здравейте,

искам да купя билети от Фликсбус (имам ваучер за тях, които изтича и искам да го ползвам затова държа на тях). Като вляза в сайта им виждам, че има автобуси които са обозначени, че тръгват от различни спирки -  Братислава, Братислава Мост SNP или Братислава Einsteinova. За връщането е по същия начин, като има и за някои часове летище Братислава.

Разбирам, че Мост SNP и Einsteinova  са спирки. Не разбирам обаче когато е обозначено само Братислава от къде тръгва автобуса и коя точно е спирката.  Може ли малко разяснение?

Респективно за връщането - ако не е отбелязано изрично летище Братислава ще пристигна някъде в града (пак не ми е ясно коя точно спирка е когато е отбелязано само Братислава в сайта на Фликсбус) и трябва да си хвана градски транспорт до летището. Правилно ли се ориентирам?

И на мен ми е чудно,след като си взех билет от летище Виена до автогара Братислава за 10 лева,а автобуса после продължава до летище Братислава за 15 лева,как шофьора ще разбере,ако продължа до летището.🤔

  • Браво 1
Връзка към мнение

Ако гледат билета на слизане, ще разбере. Или с багажа - слагат багажите за едната спирка в единия багажник и вадят само оттам. За последната спирка вадят от другия, ако си поискаш да вземеш от затворения багажник, ставаш ясен. А може и да не ги интересува.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте магеланци 🙂 

Някои може ли да ми каже, това ли е спирката на Flixbus от гара SNP Most за Виена

 

Редактирано от Vankata
Връзка към мнение

Спирката е от севетната страна на моста. На снимката се пада в лявата страна. Пусни си Гугъл Мапс и там натисни сините автобусчета, като натиснеш на него ще ти излезне, кое точно показва спирката на Фликсбус. И направо си й я запамети в телефона.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Да попитам посетилите Братислава за предложение за разходка с корабче-не откривам такава екстра,а не може да няма.И друг-удобен транспорт до замъка Девин?Например по вода?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
On 7/26/2018 at 1:19 PM, antea said:

а аз пък взех 4 билета /отиване и връщане/ от Most SNP до Vienna Erdberg с Фликсбус по схемата, споделена от @koliob 🙂 срещу едно евро си купих 4 ваучера с по 3 евро намаление и после през полската версия - така станаха по 1,40 евро, а отделно преди логването в сайта на Фликсбус минах през topcashback.co.uk и финално платих с дайнърса - така че още 7,4% намаление се получава, което си е практически 10 цента 😅 крайна цена на билет 1,55 евро

Здравейте. Опитвам се да намеря и аз такъв ваучер за намаление, но нещо не ми се получава. Дали бъркам нещо или просто няма вече такива по 3евро.Вашите ваучери от е-бей ли са.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.