Прескочи до съдържание

Кола под наем за първи път


Препоръчани мнения

преди 36 минути , neuromancer каза:

Кредитната карта е нещо като гаранция че си благонадежден във финансово отношение. 

Tочно това имах предвид.

 

преди 2 часа, Гост каза:

Дебитна карта - в общия случай - може да има всеки, без никакво проучване.

За да получиш кредитна карта, банката ти прави сериозно проучване и на негова база ти дава финансов лимит.

Аз им зададох директно въпроса тук - защо, и те ми отгоориха - с дебитна карта нямаме надеждност с вас. Тук кредитното досие е светая светих, иначе все едно не съществуваш.

Не исках да обобщавам в отговора си за всички страни просто. 

Връзка към мнение

Според мен може - на Дайнърса картата ми е нисък лимита и няколко пъти надвнасям с 1000лв, и парите се виждат налични, съответно осъществявам сполучливи транзакции.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Алекс каза:

Малко страничен въпрос, но аз се чудя по кредитна карта с нисък лимит могат ли да се внесат допълнително средства и да се блокира по- голяма сума. Примерно лимитът е 1000 евро, а искат да ми блокират 1200. Мога ли да довнеса 200 и да се получи :)

По принцип може, ама си провери, че се оказа, че с едната ми карта не става.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз лично съм наемал от Enterprise без КК, просто ми дръпнаха депозита от дебитната карта на място и толкова след няколко дена като върнах кочината ми го възстановиха. И не съм вземал никакви затраховки, така че ако ги има налични при теб евентуално ги погледни.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте и от мен. Моят въпрос е сходен, за това не мисля, че трябва да отварям нова тема. Става въпрос за наемане на кола под наем за пръв път. Мястото е Миконос. Има ли нужда да резервирам предварително, на място на летището ли да  го направя ии към коя агенция да се насоча. На 25 съм и не знам дали все още не се броя за млад шофьор. Има ли универсална търсачка за най-добри цени? И има ли значение от агенцията за това колко да са основните шофьори, защото ще я карат повече от 1 човек. 

Връзка към мнение
преди 35 минути , Pepi Popova каза:

Има ли нужда да резервирам предварително, на място на летището ли да  го направя ии към коя агенция да се насоча.

Както хотелите и самолетните билети, така и рент-а-кар бизнесът се преместил онлайн. Така че ако търсиш по-ниска цена, задължително търсиш предварително онлайн.

преди 37 минути , Pepi Popova каза:

На 25 съм и не знам дали все още не се броя за млад шофьор.

Всяка фирма си има различни изисквания. Така например обикновено фирмите гледат от колко време имаш шоф. книжка. Затова преди да резервираш, четеш условията на фирмата.

 

преди 39 минути , Pepi Popova каза:

Има ли универсална търсачка за най-добри цени?

А има ли универсална истина?! Ако имаше, повярвай, нямаше да се хабим да търсим на множество места. Ето тук някои от често ползваните.

 

преди 42 минути , Pepi Popova каза:

И има ли значение от агенцията за това колко да са основните шофьори, защото ще я карат повече от 1 човек. 

Да, обикновено има. Фирмите таксуват за всеки допълнителен шофьор, освен ако не попаднеш на някоя промоцийка с безплатен доп. шофьор.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Най-добре търси онлайн, със всичките изисквания, които имаш - години, брой шофьори. Сериозните фирми са онлайн, и най-ниските им цени излизат онлайн. Понеже става въпрос за остров обаче, е напълно възможно да има някои гаражни фирми без онлайн присъствие.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тъй като ми е за първи път, икам да се уверя, че това е с пълна застраховка и няма някакви скрити такси и т.н. 

image.png.3648b5af624b32f6aa7b2a658a068554.png

 

118,30лв. трябва да е крайната цена с пълна застраховка и допълнителен шофьор нали? Цената ми се струва доста добра, как мислите?

Връзка към мнение

Имаш допълнителен шофьор. Имаш и допълнителна застраховка, но рентал фирмата ще те третира като незастрахован. Т.е. ще ти задържи депозит за евентуална щета и ти ще трябва да си търсиш парите от посредника.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Pepi Popova - усещам, че желанието ти е да си платиш, може и повече от колкото е нужно, но да ти е мирна главата :) В този случай както каза vorbis - купи допълнителната застраховка на гишето на компанията, в момента на взимането на колата.

 

От посредници не се взимат застраховки, особено от новобранци - плащаш повече за услуга, която може да се намери много по-евтино другаде, очакваш да не ти вземат нищо при проблем с колата, а те ти взимат и се почва представяне на документи за връщане на пари и т.н. Има малки изключения от това правило, но те почват да играят като станеш по-опитна. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.