Прескочи до съдържание

Туристическа виза за Китай


Препоръчани мнения

Kитай - трябва предварителна виза .

Еднократната е с цена 80 щ.д.

 

България е сред страните чийто граждани имат право от 01.01.2013 на безвизов транзит в рамките на 72 часа при положение , че влизате в страната през летищата на Пекин или Шанхай  , и имате валиден билет за трета дестинация извън континентален Китай.

По време на престоя не може да пътувате извън града  и трябва до 24 часа да се регистрирате в полицейски участък

Очаква се да се присъединят и други летища.

 

Например  полет София - Пекин - Хонгконг  или обратното   е кандидат за безвизов престой в Пекин.

 

Това позволява да си направите например дълъг stopover без необходимост от виза.

Необходимо е обаче да предупредите авиокомпанията с която ще кацнете в Китай.

 

Повече инфо тук :

 

http://www.travelchinaguide.com/cityguides/beijing/visa-free.htm

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Kитай - трябва предварителна виза .

Еднократната е с цена 80 щ.д.

 

Туристическите визи за Китай за български граждани са безплатни! Даже двукратните.

Това ми е една от любимите малките пътешественически злобички.

Да кандидатсвам за китайска виза в трета страна (най-често - Южна Африка, но се е случвало и на  други места) и при получване да направя така, че от опашката чинно приготвили си точно пари туземци-просбоносци да забележат, че я получавам безплатно. После да се потупам по гърдите и да се провикна "Болгар! Болгар!" (образно казано B) ).

Обикновено реакцията на почуда от тази странна привилегия се споделя и от консулския чиновник, който току що е научил за нея от компютъра пред себе си. Но се съобразява, без да задава повече въпроси.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Бяха безплатни , но от миналата година БГ ги направи платени за китайски граждани и Китай отговори с реципрочна мярка спрямо България ... освен ако няма промяна в последните два-три месеца.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Бяха безплатни , но от миналата година БГ ги направи платени за китайски граждани и Китай отговори с реципрочна мярка спрямо България ... освен ако няма промяна в последните два-три месеца.

 

А, възможно е. Не съм пробвал процедурата тая година. Тъпо  :huh:

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Мисля това е много популярна дестинация и заслужава отделна тема.

 

Георги неведнъж спомена затегнатия режим от китайска страна , но аз освен изискването за покана не виждам някаква разлика . Предполагам такава може да осигури всеки читав китайски хотел.

 

На сайта на посолството са публикувани новите изисквания и както и правилата за 72 часов безвизов престой. 

 

Условия за получаване на виза за Китай :

http://www.chinaembassy.bg/bjly/lsyw/t819708.htm

 

 

72 ЧАСА БЕЗ ТРАНЗИТНА ВИЗА В ПЕКИН ИЛИ ШАНХАЙ

http://www.chinaembassy.bg/bjly/lsyw/t1003147.htm

 

 

Нека ако има хора вадили визи след 06/2013 по новите правила  да споделят опит.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами там е проблема, не помня дали въпросната покана се издава от хотелите или само от тур.агенции, което пък означава с някой техен пакет да се набуташ. Не обсъждам нали фалшивите покани, които ги имаше в китайските сайтове, където се бъзикахме последния път :) Ще се поинтересувам тия дни по-подробно дали има някакви промени след първи юли. Процедурата не е изменена явно сериозно, но може издаването на покани да е по-затруднено, знам ли...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Всъщност, ето на какво попаднах в сайта на посолството: http://www.chinaembassy.bg/bjly/lsyw/t947399.htm

 

2. ПРИ НЕВЪЗМОЖНОСТ ДА СЕ ПРЕДСТАВИ ПОКАНА при подаването на документите, кандидатстващия за виза трябва да представи: удостоверение за активна банкова сметка или удостоверение за ежемесечни приходи, медицинска застраховка и разписана програма на туристическото пътуване по дни. Задължителната минимална сума за един ден престой е 100 щ.д.

 

не знам до колко е рентабилно...

Връзка към коментар

2. ПРИ НЕВЪЗМОЖНОСТ ДА СЕ ПРЕДСТАВИ ПОКАНА при подаването на документите, кандидатстващия за виза трябва да представи: удостоверение за активна банкова сметка или удостоверение за ежемесечни приходи, медицинска застраховка и разписана програма на туристическото пътуване по дни. Задължителната минимална сума за един ден престой е 100 щ.д.

 

 

А да разбирам ли, че ако предоставя въпросната покана, няма да ме карат да им събирам всички тези малоумщини?!?

Връзка към коментар

Да. Така както го разбирам аз, това е заместител на поканата. Честно казано, поканата е по-голяма малоумщина и единственото което прави е да пълни джобовете на агенциите, ма въпрос на преценка :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всъщност, ето на какво попаднах в сайта на посолството: http://www.chinaembassy.bg/bjly/lsyw/t947399.htm

 

 

не знам до колко е рентабилно...

Не е рентабилно.Така виза няма да ти издадат колкото и подробна информация относно престоя ти да дадеш и пари в сметката да имаш.Само с покана 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не е рентабилно.Така виза няма да ти издадат колкото и подробна информация относно престоя ти да дадеш и пари в сметката да имаш.Само с покана 

 

 

Откъде си сигурен ?

Връзка към коментар

Питал съм в посолството преди да кандидатствам за издаване на виза.Искат си покана и това е.Написано  е ясно,че поканата е едно от задължителните условия за издаване на виза(и няма алтернатива).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Говорих с "ххх" и съдействат за покана + виза като общата цена е 150 щ.д. Тоест тяхната услуга излиза 70 долара , защото самата виза е 80 долара.

Редактирано от Георги
имена на бг агенции само на лично, молим, който търси ще намери :)
Връзка към коментар

Здравейте,

мои познати са питали в разни  туристически бюра в Хонг Конг дали те не могат да съдействат за китайска туристическа виза. Говорим за квартала Колуун. Отговорът е бил положителен, ставало въпрос само за пари. Явно за тях е рутинна процедура.

 

Според мен си има голям риск, просто да не ни знаят като държава и да си мислят, че може да минем под някаква по - обща категория. В този случай ще се изгори с парите за визата, но пък господата могат да бъдат лесно намерени в офиса им в ХК, да им се поискат парите обратно.

 

 Сега КЛМ имат за 460 евро полет до Хонг Конг!

 

Ако някой се възползва от офертата нека отдели някой друг час да се попита отново някоя друга агенция докато се разхожда из ХК.

Връзка към коментар

 Сега КЛМ имат за 460 евро полет до Хонг Конг!

 

Имат ... единствено за три-четири дати през следващата седмица. С това се изчерпва промоцията.

 

Бях в хостел в Хонконг който съдействаше за визи и видях поне няколко човека (американци и аржентинци) , които си ги получаваха. Таксата  беше около 500 хонконгски долара + консулските такси.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Бяха безплатни , но от миналата година БГ ги направи платени за китайски граждани и Китай отговори с реципрочна мярка спрямо България ... освен ако няма промяна в последните два-три месеца.

Потвърждавам, няма вече безплатни визи за Китай. Актуално към 01.06.2013г.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Май го бях писал , но популярна родна агенция уреждаща визи и пътувания до Китай ми предложи оферта от 150 долара при положение , че не ползвам други техни услуги.

Тоест комисионната им е 70 долара при положение , че консулската такса е 80 долара.

 

Ако някой си е вадил самостоятелно моля да сподели.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Говорих с "ххх" и съдействат за покана + виза като общата цена е 150 щ.д. Тоест тяхната услуга излиза 70 долара , защото самата виза е 80 долара.

Фирмата е xxx - извадиха ми виза за 3 дни без никакви допълнителни документи.

Редактирано от Георги
редактирано име на агенция
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен ми казаха да се обадя поне седмица преди пътуването , но явно се подсигуряват.

Като знаем как беше безплатно самото усещане сега е някак си едно такова неприятно -:)

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Интересува ме дали някой си е вадил виза в Хонг Конг за Китай и колко време отнема?

В интернет прочетох тази опция като препоръчителна и по-лесна от стандартната...

Връзка към коментар

И на мен ми е интересно. Миналата година в хостела ми в Хонконг беше разлепено , че предлагат тази услуга , но Китай не беше в плановете ми и не проявих интерес.

Сега ще съм на същото място и макар пак да не ми се ходи до Китай ще се поинтересувам как стоят нещата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.