Прескочи до съдържание

Туристическа виза за Китай


Препоръчани мнения

От 30-ти януари 2016-та година за някои региони на Китай възможноста за безвизово транзитно пътуване се е увеличило от 72 на 144 часа :)

 

Translation: 144-Hour Visa-Free Transit Policy for Shanghai, Jiangsu, Zhejiang

http://lawandborder.com/translation-shanghai-jiangsu-zhejiang-implement-144-hour-visa-free-transit-policy-for-certain-nationalities/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това е страхотно ! Значи ако искам да комбинирам Тайланд с отскачане до Дисниленд Шанхай за 2-3 дена, виза ще ми трабва само за Тайланд  :lol:  :lol:  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

 

Аз мисля да кандидатствам сам за виза в посолството. Имам човек който ще ми прати покана от Китай. Ще съм много благодарен, ако някой, който вече е минал по този път, ми прикачи да видя как е оформена поканата, за да не ме върнат.

Предварително благодаря на всички отзовали се. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Аз мисля да кандидатствам сам за виза в посолството. Имам човек който ще ми прати покана от Китай. Ще съм много благодарен, ако някой, който вече е минал по този път, ми прикачи да видя как е оформена поканата, за да не ме върнат.

Предварително благодаря на всички отзовали се. :)

 

Ето ти подсказка :) https://www.google.de/search?q=china+visa+invitation+letter&safe=off&espv=2&biw=1920&bih=989&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiB29XUodzOAhVGVBQKHRbdCnAQ_AUIBigB

 

Общо взето има много сайтове, които предлагат поканата срещу заплащане. Последно коментирахме, че поканата въобще не е необходима, може вместо нея да минеш със самолетни билети, хотелски резервации и извлечение от сметка. И в сайта на посолството го пише: http://www.chinaembassy.bg/bjly/lsyw/t1369843.htm

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето ти подсказка :) https://www.google.de/search?q=china+visa+invitation+letter&safe=off&espv=2&biw=1920&bih=989&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiB29XUodzOAhVGVBQKHRbdCnAQ_AUIBigB

 

Общо взето има много сайтове, които предлагат поканата срещу заплащане. Последно коментирахме, че поканата въобще не е необходима, може вместо нея да минеш със самолетни билети, хотелски резервации и извлечение от сметка. И в сайта на посолството го пише: http://www.chinaembassy.bg/bjly/lsyw/t1369843.htm

 

Интересен цитат от този линк

 

Моля отбърнете внимание: Визите за Хонг Конг и Макао струват 30 USD на човек, цените на бързата и експресна услуга са същите като горепосочените. Възможни са допълнителни такси, за повече информация моля кликнете тук.

 

Или искат да прецакат някой, който не е запознат, или аз нещо не разбирам ?

Връзка към мнение

Няма визи за Хонконг и Макау. Много странна "информация".

Става въпрос за чуждестранни граждани, а не българи. За тях може да има нужда от виза за Хонконг или Макао. В този случай е 30 USD услугата от посолството в София.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте.

 

Ще си позволя да повдигна малко темата, но имам едно питане относно ваденето на туристическа виза за Китай. Нужно ли е за този вид визи, да бъде предоставена покана от страна на китайска компания или човек, който живее там? Или мога да мина цялата процедура само срещу предоставяне на двупосочен билет, резервация за хотел и извлечение на банкова сметка? Днес звънях в консулската служба от където ми отговориха, че се изисква такава покана. Но също така и да погледна в сайта им, където е описано по-подробно, но и където е упоменато че мога да мина само с изброените по-горе. Ако някой е пътувал скоро в тази посока, моля да сподели подробности.:)

Връзка към мнение

Предоставяне на здравна застраховка за периода на престоя и извлечение от банковата сметка със съответната наличност се считаха за заместител на въпросната покана. Поне допреди две години. 

 

Ама като гледам, май няма промяна: http://www.chinaembassy.bg/bjly/lsyw/t1369843.htm

 

 

Виза тип L:


(...)

5. Двупосочна резервация за самолет, резервация за хотел и други материали, свързани с пътуването: (застраховка за пътуване в чужбина и състояние/салдо по банкова сметка) или покана, издадена от китайска организация/агенция или от физическо лице, поканата трябва да включва следното съдържание: 1. Личните данни на поканеното лице: имена, пол, номер на пасопрт, дата на раждане и други; 2. Информация за пътуването на поканеното лице: дата на пристигане, места на посещение; 3. Данни за канещата организация/агенция или на физическото лице: наименование на организацията/агенцията или имената на физическото лице, телефонни номера, адрес, официалния печат на организацията/агенцията, ръкописен подпис на законния представител на организацията или на канещото физическо лице.

 

Сега, като се замисля, и на мен ми потърсиха покана при предаването на документите, ама се позовах на написаното в сайта и минах без такава, само с предоставените документи. 

Връзка към мнение

 Поне допреди две години. 

Сякаш вчера бяхме в Китай,а минаха четири години. Твоята информация е по-прясна и затова не съм сигурен дали ще бъда полезен със съвет,но ние си имахме покана.Тя дойде с подаването на документите за виза във фирма уреждаща документално посещението на страната.Но пак да подчертая,че това бе преди,вече 4 години.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
  • 7 месеца по-късно ...

Летя от Франция през Шанхай за трета държава като ще се възползвам от правото ми на транзитна виза до 72 ч. Въпросите са ми следните:

- Трябва ли предварително да уведомя авиокомпанията, че ще ползвам транзитна виза до 72 ч. ? Достатъчно ли е на гишето за регистрация на полета да информирам затова?

- След кацане в Шанхай ми е нужен печат от гишето за транзитна виза и да предам попълнена бланка/карта за пристигащи и заминаващи. Необходимо ли е да правя нещо друго?

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не трябва да уведомяваш авиокомпанията, но по време на чекина трябва да кажеш докъде да ти бъдат доставен багажа, ако имаш такъв.

След кацане в Шанхай си има отделна опашка за 24/72 часа безвизов транзит. Ако има хора на него, редиш се там. Ако няма - редиш се на редовните гишета.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте!
 

Не зная дали е удачно да споделя инфо тук, ако не е, ще го преместя, само дайте насоки къде.
Преди малко се върнах от китайско посолство.
Днес е последният приемен ден за посолството на настоящия адрес. От 22.01 до 2.02 посолството няма да работи. Отваря врати на 5.02 на новия си адрес: София, бул. Джеймс Баучер 58. Не можаха да ми кажат дали приемните дни отново ще са само вторник и четвъртък, иначе часовете се запазват 9:30 - 11:30ч. Списъци вече няма да се правят или както каза симпатичният служител от охраната: "Ако видя списък го прибирам." Самият той обаче не можа да каже как ще се регламентира реда на влизане, но щяло да е по нова система. Каква по-точно - дали ще се дават номерца автоматично или ще се осигури голяма приемна в която спокойно да се чака ред на -10градуса, или просто по красота и изящество - никой не знае. :)
Та да знаете занапред къде ще се подават документи.
А, и да подсетя, че предстои Китайската Нова Година, която тази година е на 16.02. Няма обявени почивни дни, но си мисля че ще е цялата предходна седмица, от 12 до 16.02 вкл. Това е лично предположение, ще разберем скоро.
Пак се извинявам, ако мястото не е правилното!
Хубав ден на всички!

Редактирано от yordankavo
  • Харесвам 16
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Ъпдейт по темата:
Запазват се дните вторник и четвъртък 9:30 - 11:30ч приемно време за граждани.
Почиват от 16 до 21.02 вкл.


Хубав уикенд на всички!

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте пътешественици

Имам нужда от вашата помощ и съвети !

Видях много добра цена от Рим до Сием Рип с China Southern  - офертата беше за 350 евро, плануваме около 12 дни престой Камбоджа , от които 4 дни Сием Рип и после надолу към крайбрежието . Появи се и добра цена с опция 24 часа престой на връщане в Гуанджу ( около 380 евро, ако не греша).

В  сайта на MFA, намерих информация ,че за български граждани има опция за транзитен престой на определени летища , като изискването е да не се напуска административният район. Звънях в консулството тук в БГ , като от там след много чакане, служителка  много неуверено ми казаха, че на други летища могло с транзитна виза да се остане в града, но специално за Гуанджу трябвало виза-издадена тук в БГ - срещу 80 щд ?

Тук възниква и въпроса ми :

1/ Имате ли практически опит с престой  ( 24 ч ) в Китай-Гуанджу ;

2/ какво е значенитео за административен район в Китай ?

3/ Вариант за пътуване на подобна цена  ( до 400 евро) до там със самолет ;

4/ търсачка , освен skyscaner , momondo и kayak - направи ми впечатление , че като избера търсене по месеци в skyscaner, виждам по-ниска цена по отделно , но като избера датите, после цената е значително по-висока;

Идеята ни е , ако можем да останем 24 часа в Гуанджу - моят приятел иска да види града дори и за една нощ и да се пренощуваме в хотел на много висок етаж .

Всякакви идеи и съвети свързани с Камбоджа и въпросния престой в Китай ще ми бъдат полени.

Ако ви хрумва нещо което е близко до идеята ми , ще се радвам да го споделите :)

 

Пожелавам ви прекрасна седмица и предварително ви благодаря за отговорите!

 

 

 

Връзка към мнение
преди 24 минути , Десита каза:

В  сайта на MFA, намерих информация ,че за български граждани има опция за транзитен престой на определени летища , като изискването е да не се напуска административният район. Звънях в консулството тук в БГ , като от там след много чакане, служителка  много неуверено ми казаха, че на други летища могло с транзитна виза да се остане в града, но специално за Гуанджу трябвало виза-издадена тук в БГ - срещу 80 щд ?

В сайтовете на всички китайски посолства по света е включено летище Гуанджоу като влизащо в 72 часов транзит без виза както и България в одобрените за това държави. Единствено в сайта на "нашето" Китайско посолство го няма .

Така че спокойно си пътувай от там :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте!


Имам "проблем", надявам се да може да съдействате.

 

Подадох документи за виза в четвъртък, дадоха ми една бележка, без да ми обясняват каква е, предположих, че е с номерчето за получаване и датата, тръгнах си и по-късно установих, че нямам номера на банковата им сметка. Рових в сайта - не е упоменат. 

Звънях - казаха ми, че охраната дава листче и то само в приемно време, а нямам възможност да отида в следващия приемен ден, който е идният четвъртък, а вторник ще ми е късно... 

 

Безкрайно ще съм благодарен, ако някой може да ми предостави номера на банковата сметка на посолството, за да преведа парите и да получа визата навреме.

 

Поздрави! 

Връзка към мнение

Funny, благодаря за отговора ..

Да , видях и затова се тормозя :), но има един тънък момент, току що ми отговориха от консулството ни в Бейджин и ми пратиха линк към сайта на летището в Гуанджоу, къде изрично е написано , че правилото не се прилага ако имаш двупосочен билет...

Та ми е интересно, някой дали е правил това упражнение с престой там при наличие на двупосочен билет.

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Какво означава двупосочен ? 

Ако е Рим - Гуанджоу / Гуанджоу - Рим много ясно,  че нямаш право на транзитен безвизов престой. 

Ако е Рим - Гуанджоу - Сием Реп / Сием Реп - Гуанджоу - Рим имаш право на безвизов престой,  защото Гуанджоу се явява транзитно летище,  а не крайна дестинация. 

Дай го тоя линк да прочетем. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 6 часа, stanimir каза:

Какво означава двупосочен ? 

Ако е Рим - Гуанджоу / Гуанджоу - Рим много ясно,  че нямаш право на транзитен безвизов престой. 

Ако е Рим - Гуанджоу - Сием Реп / Сием Реп - Гуанджоу - Рим имаш право на безвизов престой,  защото Гуанджоу се явява транзитно летище,  а не крайна дестинация. 

Дай го тоя линк да прочетем. 

http://english.gz.gov.cn/gzgoven/s3667/Resi_list.shtml#ent_011

 

Редактирано от Десита
Ето линка, нямам голям опит и за това питам :)
Връзка към мнение

Точно това което @stanimir е написал пише и тук - ако летището ти е междинно и имаш билет за трета страна - може .

 

"It means that foreign passengers with a flight ticket and visa to a third country in transit to the third country via the Guangzhou Baiyun International Airport can stay in Guangdong for up to 72 hours without a Chinese visa. "

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, funny , но пишат :  

Scope of Applicability

Q: Does this policy apply to passengers from a third country or region to Guangzhou who hold a ticket for a return flight within 72 hours?

A: This policy is only applicable to passengers in transit to a third country or region and therefore does not apply to foreign visitors who travel on round trip flights. 

Което леко ме озадачи, нали реално билета ще ми е отиване и връщане - т.е ще е round trip flights ?

 

Съжалявам , ако задавам глупави въпроси, нооо искам да съм сигурна ;)

Връзка към мнение
преди 5 минути , Десита каза:

Да, funny , но пишат :  

Scope of Applicability

Q: Does this policy apply to passengers from a third country or region to Guangzhou who hold a ticket for a return flight within 72 hours?

A: This policy is only applicable to passengers in transit to a third country or region and therefore does not apply to foreign visitors who travel on round trip flights. 

Което леко ме озадачи, нали реално билета ще ми е отиване и връщане - т.е ще е round trip flights ?

 

Съжалявам , ако задавам глупави въпроси, нооо искам да съм сигурна ;)

Не се притеснявай за въпросите :)

 

Тук ти казват точно този вариант в който си си закупила билет София- Гуанджоу-София или Сием Реп-Гуанджоу-Сием Реп и тогава дори ида си там само за един ден пак ти трябва виза . Това се има в предвид под round trip flights.

 

Но ако билета ти е София - Гуанджоу - Сием Реп например , тогава се класираш за безвизово влизане до 72 часа

 

  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.