Прескочи до съдържание

patilana

Препоръчани мнения

Даже и аз се натутках и почвам моята първа, истински моя, тема в Магеланци.Надявам се, да ми простите въпросите от серията тъпи, но аз наистина съм новобранка в толкова дълги пътувания.

За да идеш в Япония се искат смелост, доверие и непукизъм.Парите са на последно място. През февруари миналата година се запознах на сБирка със @samuraika.Идеята, че може би никога няма да я видя повече, ме накара да се престраша и да я попитам как точно ще сбъдна една мечта, като не мога да се ориентирам в чудото наречено - японска гара. Тогава тя много нежно ми повдигна брадичката и ми каза:

- Ами като погледнеш нагоре!

И аз й се доверих и погледнах. И през септември видях една оферта, на която не можах да устоя.За сега не искам да си признавам пред всички, как реагираха на пълната история за купуването на билета, двама от най - видните магелански специалисти по транспорт.Само на тях я разказах от игла до конец.Блясъкът в очите ми, не можа да ги умилостиви и нито единия, нито другия не ми каза:

- Щом си решила...

На мен обаче хич не ми пукаше.

Имах билет. Купих JRPass.Имам карта Дайнърс клуб.

Помоооооощ!За програмата:

 

1.04. - Амстердам - Япония ще започне с градините Кукенхоф.Купила съм си билет.Имам 9 часа престой и нищо там няма да ми убегне.

Въпрос: Мога ли да пренеса в ръчния си багаж луковици от лалета?

 

2.04. - Фукуока

Въпрос: Ще ми стигнат ли час и половина да мина през контрола и да стигна до гара Hakata? Кацам от Сеул в 19.55 местно време.

На следващата сутрин ще активирам JR Pass и ще мина през туристическото бюро на гарата, за да ме осветлят по въпроса дали вулканът Асо не е с допуск до кратера.Ако отговорът е не, няма да ходя до там.

 

3.04. - Бепу - Тук ще отворя скоба и ще кажа, че ако днес трябваше да решавам кое и как в Япония, никога нямаше да напусна Кюшу в седемдневния си престой. Но...

Тук ще видя Адовете, т. е. термалните извори.

Въпроси: Какъв онсен да избера - просто в някоя къща или в голям комплекс? Трябва да си нося собствена хавлия и джапанки , нали?

Дали да ида до маймунския парк? Аз обичам животните, но бих пропуснала тези, за сметка на нещо, което не мога да видя другаде освен там, а това нещо го няма описано в japan - guide.com.Гледки към града също биха ме зарадвали.

 

4.04. - Кагошима и димящия остров

Въпрос: Изпускам ли нещо?

При всяко прибиране във Фукуока ще използвам остатъка от деня за разходки край морето и вечеря с типични ястия.

 

5.04. - Окаяма - градината.Химеджи - замъкът.Нощувка в Химеджи.Хотелът е на гарата.

Въпроси: Добра идея ли е да се иде до Кобе за вечеря.Естествено и аз снобарея понякога.Простете.Ако да, как да разпозная подходящото място?

 

 Следват Киото и Нара.Нямам нищо против храмове, но не искам да храмясвам.Нямам нищо против забележителности, но не за да казвам, че съм ходила.Предпочитам да видя всичко от мястото където съм попаднала.

 

6.04. - През Осака за Киото.Златният храм, Гийон, Арашияма и гарата в Киото.Нощувка в Осака.

Въпрос: Какво още може да се включи, за да не бъде следващия ден претоварен?

 

7.04. - Отново в Киото - Крайна цел - Фушуми Инари.Нара.

Въпрос: Колко късно следобед трябва да се тръгне към него за да се види на хубава светлина?

От там ще се пътува към Нара за нощувка.

 

8.04. - Нара - парка, елените, храмовете.

Въпрос: Стегнато - за колко време? Колко време трябва за ,,снимка с кимоно,,?( обличане, лек грим и т.н.)

Дали не е добра идея това да се направи в Окаяма?Има писано из форума, че се предлага пред замъка.Ако да, това ще освободи време за Нара.

След това Уджи.Отново храм и чаепиене.

Киото - трети ден

Нощувка в Осака.

 

9.04. - Хирошима - парк на мира и Мияджима.Слава богу, музеят е затворен и ми спестява неудобството, че искам да запазя психиката си. 

Пристигане на летище Фукуока и полет за България в 21.40( мисля, за минутите не съм убедена).

 

Имам и още въпроси, но те не са свързани с програмата и ще ги задавам по - нататък.

Надявам се на вашата подкрепа и снизхождение.

Благодаря на всички, които ме убеждаваха, че ще се справя и даваха идеи как да го постигна.Благодаря на всички, които са пускали теми и писали пътеписи.Без вас наистина не бих се справила.Ще бъда сама по време на пътуването и в 3 от 7 дни там.Всъщност, до последно няма да знам дали ще имам другарче четири дни.

 

 

 

 

 

  • Харесвам 9
  • Браво 4
Връзка към коментар

Мила @patilana,

Не мога да помогна със съвети и отговори на въпросите ти, но искам да ти пожелая едно прекрасно пътуване! Бъди здрава и се радвай на прелестите около теб, увековечавай ги в снимки и после разказвай!

Давай смело напред!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 часа, patilana каза:

Даже и аз се натутках и почвам моята първа, истински моя, тема в Магеланци.Надявам се, да ми простите въпросите от серията тъпи, но аз наистина съм новобранка в толкова дълги пътувания.

За да идеш в Япония се искат смелост, доверие и непукизъм.Парите са на последно място. През февруари миналата година се запознах на сБирка със @samuraika.Идеята, че може би никога няма да я видя повече, ме накара да се престраша и да я попитам как точно ще сбъдна една мечта, като не мога да се ориентирам в чудото наречено - японска гара. Тогава тя много нежно ми повдигна брадичката и ми каза:

- Ами като погледнеш нагоре!

И аз й се доверих и погледнах. И през септември видях една оферта, на която не можах да устоя.За сега не искам да си признавам пред всички, как реагираха на пълната история за купуването на билета, двама от най - видните магелански специалисти по транспорт.Само на тях я разказах от игла до конец.Блясъкът в очите ми, не можа да ги умилостиви и нито единия, нито другия не ми каза:

- Щом си решила...

На мен обаче хич не ми пукаше.

Имах билет. Купих JRPass.Имам карта Дайнърс клуб.

Помоооооощ!За програмата:

 

1.04. - Амстердам - Япония ще започне с градините Кукенхоф.Купила съм си билет.Имам 9 часа престой и нищо там няма да ми убегне.

Въпрос: Мога ли да пренеса в ръчния си багаж луковици от лалета?

 

2.04. - Фукуока

Въпрос: Ще ми стигнат ли час и половина да мина през контрола и да стигна до гара Hakata? Кацам от Сеул в 19.55 местно време.

На следващата сутрин ще активирам JR Pass и ще мина през туристическото бюро на гарата, за да ме осветлят по въпроса дали вулканът Асо не е с допуск до кратера.Ако отговорът е не, няма да ходя до там.

 

3.04. - Бепу - Тук ще отворя скоба и ще кажа, че ако днес трябваше да решавам кое и как в Япония, никога нямаше да напусна Кюшу в седемдневния си престой. Но...

Тук ще видя Адовете, т. е. термалните извори.

Въпроси: Какъв онсен да избера - просто в някоя къща или в голям комплекс? Трябва да си нося собствена хавлия и джапанки , нали?

Дали да ида до маймунския парк? Аз обичам животните, но бих пропуснала тези, за сметка на нещо, което не мога да видя другаде освен там, а това нещо го няма описано в japan - guide.com.Гледки към града също биха ме зарадвали.

 

4.04. - Кагошима и димящия остров

Въпрос: Изпускам ли нещо?

При всяко прибиране във Фукуока ще използвам остатъка от деня за разходки край морето и вечеря с типични ястия.

 

5.04. - Окаяма - градината.Химеджи - замъкът.Нощувка в Химеджи.Хотелът е на гарата.

Въпроси: Добра идея ли е да се иде до Кобе за вечеря.Естествено и аз снобарея понякога.Простете.Ако да, как да разпозная подходящото място?

 

 Следват Киото и Нара.Нямам нищо против храмове, но не искам да храмясвам.Нямам нищо против забележителности, но не за да казвам, че съм ходила.Предпочитам да видя всичко от мястото където съм попаднала.

 

6.04. - През Осака за Киото.Златният храм, Гийон, Арашияма и гарата в Киото.Нощувка в Осака.

Въпрос: Какво още може да се включи, за да не бъде следващия ден претоварен?

 

7.04. - Отново в Киото - Крайна цел - Фушуми Инари.Нара.

Въпрос: Колко късно следобед трябва да се тръгне към него за да се види на хубава светлина?

От там ще се пътува към Нара за нощувка.

 

8.04. - Нара - парка, елените, храмовете.

Въпрос: Стегнато - за колко време? Колко време трябва за ,,снимка с кимоно,,?( обличане, лек грим и т.н.)

Дали не е добра идея това да се направи в Окаяма?Има писано из форума, че се предлага пред замъка.Ако да, това ще освободи време за Нара.

След това Уджи.Отново храм и чаепиене.

Киото - трети ден

Нощувка в Осака.

 

9.04. - Хирошима - парк на мира и Мияджима.Слава богу, музеят е затворен и ми спестява неудобството, че искам да запазя психиката си. 

Пристигане на летище Фукуока и полет за България в 21.40( мисля, за минутите не съм убедена).

 

Имам и още въпроси, но те не са свързани с програмата и ще ги задавам по - нататък.

Надявам се на вашата подкрепа и снизхождение.

Благодаря на всички, които ме убеждаваха, че ще се справя и даваха идеи как да го постигна.Благодаря на всички, които са пускали теми и писали пътеписи.Без вас наистина не бих се справила.Ще бъда сама по време на пътуването и в 3 от 7 дни там.Всъщност, до последно няма да знам дали ще имам другарче четири дни.

 

 

 

 

 

Ха ха! Ако му подпишат отпуска - ще имаш. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Еее, изглежда страшничко, нали? Темата ти ми напомни моето първо пътуване извън Европа, многото ако и страховете, които имах. В последствие това пътуване ме накара да повярвам в себе си и че всичко е постижимо. 

Желая ти късмет и да направиш страхотно пътуване. Сигурна съм, че ще имаш чудесни спомени.

Иначе не мога да помогна със съвети, но ще те следя.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Страшно беше до преди месец.Сега вече дори не ме е страх - ужасена съм, че ще ми се случи.Толкова съм изперкала от напрежение.Мисля, че градините Кукенхоф ще се преместят за деня, в който ще съм там. Дълбоко убедена съм също така, че корейците ще си полетят към Япония без мен.Парите ще си ги забравя вкъщи и ще се наложи да тегля на безобразна цена.Даже не знам дали в хотела ще има свободна стая, нищо че съм я букнала преди 6 месеца.

Съвсем сериозно съм решила да се впиша в сайта на Външно, та като стане земетресение от 8 - 9 по Рихтер да ме потърсят и върнат на близките.

@pamela и @mililia много ви благодаря,  че ми писахте. От вашите топли думи имам безкрайна нужда в момента.

 

@Dani Magelan ако знаеш колко здраве съм изпратила на Важния Човек по всемирната поща и съм го заклела да бъде милостив!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Не се притеснявай - Япония не е страшна! ;) Знам, че е лесно да се говори от разстоянието на времето - мен също ми беше доста притеснено, защото и за нас Япония беше първото далечно пътуване - до тогава само с кола из Европа бяхме пътували, но на място нещата много бързо се избистриха и на втория ден там вече давахме и съвети на други и разяснявахме за транспорта.... @samuraika сигурно си спомня. ;) Япония е прекрасна страна, изключително подредена и уредена и всичко върви по часовник... Буквално!

 

:girlwacko:

Редактирано от chandni
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 33 минути , patilana каза:

Страшно беше до преди месец.Сега вече дори не ме е страх - ужасена съм, че ще ми се случи.Толкова съм изперкала от напрежение.Мисля, че градините Кукенхоф ще се преместят за деня, в който ще съм там. Дълбоко убедена съм също така, че корейците ще си полетят към Япония без мен.Парите ще си ги забравя вкъщи и ще се наложи да тегля на безобразна цена.Даже не знам дали в хотела ще има свободна стая, нищо че съм я букнала преди 6 месеца.

Съвсем сериозно съм решила да се впиша в сайта на Външно, та като стане земетресение от 8 - 9 по Рихтер да ме потърсят и върнат на близките.

@pamela и @mililia много ви благодаря,  че ми писахте. От вашите топли думи имам безкрайна нужда в момента.

 

@Dani Magelan ако знаеш колко здраве съм изпратила на Важния Човек по всемирната поща и съм го заклела да бъде милостив!

 Споко партнер! И аз бях така на първото си азиатско пътуване. Не боли! И ще ни хареса, убедена съм!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Като че ли, точно тази подреденост ме очаква. Ето полетът пристига в 19.55, а хотелът настанява до 22.00.Ами ако закъснея и те са хлопнали кепенците? Ще ми иде и втората нощувка, защото не съм използвала първата. Вярно, че японските звезди ме привличат точно колкото и японските вишни, ама от първата нощ?! 

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, patilana каза:

Като че ли, точно тази подреденост ме очаква. Ето полетът пристига в 19.55, а хотелът настанява до 22.00.Ами ако закъснея и те са хлопнали кепенците? Ще ми иде и втората нощувка, защото не съм използвала първата. Вярно, че японските звезди ме привличат точно колкото и японските вишни, ама от първата нощ?! 

Напиши им номера на полета. Надявам се да го проверят, преди да затворят.

Връзка към коментар
преди 12 часа, patilana каза:

Мога ли да пренеса в ръчния си багаж луковици от лалета?

В България вече се внасят най-разнообразни луковици на лалета от холандски производители.  Когато дойде времето за садене на лалета, ще можеш да си вземеш пресни луковици, а не преседяли втора година :)

 

преди 2 часа, patilana каза:

Страшно беше до преди месец.Сега вече дори не ме е страх - ужасена съм, че ще ми се случи.

Дай път на желанието, на любопитството към света и страхът ще си отиде. Ако се притесняваш, че ще забравиш нещо може да си направиш списък и да действаш по него. Поне аз така правя за далечните пътувания - един спъсък с важните неща - паспорт, визи (ако трябват), пари, карти, фотоапарат, телефон, зарядни.... и друг с не толкова важните. И преди тръгване само отмятам. Това ми дава усещане за контрол над ситуацията :)

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, patilana каза:

Мога ли да пренеса в ръчния си багаж луковици от лалета?

Ако ще ги носиш през Япония - холандците дават към луковиците фитосанитарен сертификат, не пропускай да си поискаш, ако няма приложен в опаковката. Ако ще ги носиш навръщане от Амстердам към София - няма да имаш нужда от нищо допълнително. Но и аз не те съветвам да разнасяш сувенирни луковици, които може и да не покълнат, а да си купиш холандски такива от България.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар

Не сте единствената, която няма да спи вечер преди такова пътуване. И аз бях същата, въпроси, въпроси. Това със списъка и аз го правя. Има смисъл - винаги след като го прочетем, се подсещаме за нещо, я за слушалки, я за чехли за баня. И вечер ставам да попълвам списъка, ако се сетя за нещо. Но всички тези въпроси, ще бъдат забравени като пристигнете. Дори няма да се сетите за притесненията. Успех!!!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

 

преди 9 часа, bulpa каза:

 усещане за контрол над ситуацията :)

Колко точно си го казала, благодаря ти.

Ще потърся някакъв друг сувенир от градината.Надявам се да има и цъфнали лалета, макар че ще е още рано.Съвсем като дете в сладкарница ще съм!Толкова се зарадвах на тази възможност!!!

За визата освен паспорт съм приготвила разпечатки на самолетния билет и резервацията за първите нощувки. Това дали ще им е достатъчно, освен техните си формуляри, които съм намерила на сайта на летището?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте! Извинявайте за "нахлуването" във Вашата тема, но прочетох това "За визата освен паспорт съм приготвила разпечатки на самолетния билет и резервацията за първите нощувки. Това дали ще им е достатъчно, освен техните си формуляри, които съм намерила на сайта на летището?". Нали сме без визи в Япония или аз нещо пропускам?

 

Благодаря предварително и извинявайте още веднъж.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Права сте за безвизовия режим. Аз нарекох виза разрешението за влизане в страната.Как без тези неща ще докажем  престой от 90 дни и цел на пътуване?Тъй като за работа, обучение и по - дълъг престой изискванията са други.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ясно, благодаря за уточнението :) Притесних се, да няма нещо ново, за което не знам. Е, аз чак април 2019 г. планирам пътуване, но все пак да съм подготвена :) Весело изкарване :) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ама какъв страх, какво напрежение?!?  Хехей приятелко, идваш ми на гости, в моя вилает тъй да се каже! Нищо не може да ти се случи! Мани го външно, последния път като имаше земетресение 9та степен у нас бях настанила 3 семейства, а консула беше избягал от посолството...Ако закъсаш - свиркай!

 

Като пристигнеш, още с първите си стъпки, ще се убедиш, че всичко си тече гладко - стрелки, табели, лека музика, чисто, мирише хубаво. Опашките текат бъзро, лените с багажа - и те. Не се шашкай от многото хора и не се вцепенявай от табелите с йероглифи - погледни пак - пише и на английски, но с по-дребен шрифт...

 

На гарите гледай като на летища - за да излезеш където трябва ти трябва номера на гейта (изхода). А него го проверяваш в мапса - гарите са очертани с розово в подземната си част и всеки изход е номериран. Ако запецнеш - огледай се. Ако не видиш указателна табела, то поне някой веднага ще ти се притече на помощ и ще ти помогне - с думи, с жест или направо ще те заведе за ръка.

 

Ако не си фен на екзотични ястия - не се притеснявай. Има страхотни пекарни с примамливи изделя, а патисериите са просто феноменални!

 

Конкретно по въпросите ти:

 

1. Запиши си тел. номер на хотела и им се обади със стотинки от летището или гарата ако тръгнеш да закъсняваш. Пресварително и мейл можеш да им пуснеш, че кацаш с късен полет. Ще те чакат.

 

2. За онсена не трябват чехли, трябва само хавлия. В самите онсени се влиза както те е майка родила - има съблекални отпред. Избери си някой с външен онсен - ротенбуро. Може да не е голям комплекс. Не всички онсени допускат външни хора, които не са гости на хотела, или обикновенно имат определен час за това - провери, в нета има много инфо. За маймунския парк ще си покаже само - да видиш първо как ти се отразява пътуването, часовата разлика, темпото...

 

3. Кагошима и острова стигат, нищо не изпускаш.

 

4. Кобе - държиш ли на Кобе телешко? Само за вечеря ли ще се ходи до Кобе или щее попътно на към Киото? Ако е първото - не си струва. Ако е второто - може да спреш попътно и да разгледаш крайбрежието край кулата. Ако решиш да вечеряш в Кобе питай пак, ще ти кажа къде (като ми кажеш какво ти се яде).

 

5. Нищо не добавяй  в този ден, бъди готова да отпадне нещо.

 

6. Фушими Инари е добре осветен от следобед, залезът е към 5.30

 

7. За кимоно може би ще отиде час в обличане и грим/прическа, зависи от вида на кимоното. Ако можеш в Окаяма да го направиш - по-добре. В Нара си е баш студио за кимоно, с всичките му катове и тънтънии. В Окаяма е просто намятане на горната част с пояс за снимка - пак е забавно, не отнема преме и е без пари (или поне много малко пари). А за Нара си остави време за моткане из стария град и парка. Също и Уджи е много красиво място и си остави половин ден за него.

 

Много, много весело да си изкараш!!!

 

 

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, patilana каза:

Права сте за безвизовия режим. Аз нарекох виза разрешението за влизане в страната.Как без тези неща ще докажем  престой от 90 дни и цел на пътуване?Тъй като за работа, обучение и по - дълъг престой изискванията са други.

 

Патилана, не съм била в Япония и пиша по принцип, но по при влизане в страни с безвизов режим нищо не доказваш, а само декларираш в тяхната имиграционна карта целта на пътуването, време на престоя и къде ще отседнеш. Не се шашкай толкова, никой няма да седне да ти иска доказателства.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , mililia каза:

целта на пътуването, време на престоя и къде ще отседнеш

Японците искат и да декларираш сумата в брой, която внасяш в страната... Подробности - просто отбелязвам ;) 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

@patilana, и аз искам да ти кажа да не се притесняваш - макар че едва ли ще ме послушаш :) Магеланци са ти дали много правилни съвети. Последвай всички, които ще ти донесат спокойствие. Списъци, изпращане на мейли. 

 

И най-важното - японците са изключителна нация. Никога няма да забравя как са спирали да ме упътят в Токио, без да им го искам само защото са виждали опулената ми, жална физиономия пред картата; или непознати са ми давали своето ветрило, когато взимах-давах във влака до Камакура (август са драматични температури).

 

Отиваш на прекрасно място. Желая ти прекрасни емоции - и съм убедена, че ще са такива! А ние, които искаме, а не можем в този момент, ще точим лигичка и ще гледаме снимки :) 

Връзка към коментар
преди 2 часа, chandni каза:

Японците искат и да декларираш сумата в брой, която внасяш в страната... Подробности - просто отбелязвам ;) 

При нас не са искали да декларирам сума, даже и не ни попитаха с колко пари влизаме ( май 2017 - Токио)

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Толкова много подкрепа съм получила, докато изработвам паричките си !:)Момичета, много ви благодаря!:):):)

Вече ме е срам да провисвам нос в някакви тъжби, дето всички твърдите, че са нереални.Съгласявам се с вас и ще започна да опервам перушинката, като следвам логиката на предложенията Ви!

Най - напред ще пиша на хотела.Той е с денонощна рецепция, но настаняването е до 22.00.Няма да ги затрудня да ме чакат извънредно.

Объркана съм, защото на различните хора са им искали различни неща за влизането в страната.Няма да ми натежи нищо, което ме прави спокойна, пък после ще изхвърлям.

Четох по пътеписите и темите, че 50 долара на ден са добра идея.Аз съм си приготвила по 8 000 йени на ден.Какво мислите? За входни такси(вдигнати са от 400 на 500 йени, примерно).Навсякъде  има малко транспорт за плащане.Трябват ми и малко за храна.

Другите ще отидат за сувенири.Искам да си купя котенца с вдигната лапичка, една кукличка, ветрило, джапанки, чорапи с пръстчета... И знам ли какво друго ще поискам да ми напомня за това пътуване.Сетих се - оризови сладкиши и Кит - Кат със сакура.Да, видях някъде е тефтерче за печати от Златния павилион.Много ми хареса!

Ако ми трябват още пари, казвайте докато е време.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ей да, забравих да те успокоя за влизането....

Още в самолета ще ви раздадат едни малки картончета, които да си попълните за влизане в Япония. Едното е карнетка от две части (попълвате входната, изходната ви я щракват за паспорта и това е дефакто 90 дневния ви безвизов престой - попълвате я на излизане). В карнетката пишете име, дата, входен полет, адрес в Япония (имай си в джоба адреса на хотела, един хотел е достатъчен),цел на престоя, продължителност на престоя. Нищо сложно няма в попълването, ако сбъркаш - на опашките пред паспортните гишета има карнетки, места за писане, химикалки - всичко. Ето я карнетката как изглежда, с обяснения.

Второто картонче е митническа декларация - там описвате какво внасяте в страната като регулирани стоки - акцизни стоки, злато и пари. Ако споменатите не надхвърлят дадена сума - няма нужда да ги описвате. Декларацията е стандартна митническа декларация, с която удостоверяваш, че не си контрабандист и наркотрафикант, че багажа си е твой и че носиш отговорност за него. Ето да я видиш какво представлява.

Не е необходимо да се доказват пари и средства за престоя, нито да се дават сложни обяснения за каквото и да е. Минава се много бързо. Като навсякаде в Азия се дават отпечатъци и ви снимат.

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.