Прескочи до съдържание

patilana

Препоръчани мнения

И аз не мога да ти помогна, но пък пожелавам едно незабравимо пътешествие. Нек време да са е теб, да имаш много положителни емоции и не забравяй да се радваш:) Ще чакаме снимки.:dancing:

Лек път!:yahoo:

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Съпреживявам с теб твоите притеснения patilana . Все едно аз ще бъда там и тъй като понякога съм царица на объркването знам за какво говориш. Искам да ти кажа, че вече съм много по-спокойна и съм вътрешно убедена, че всичко ще е наред. Ти ме окуражаваш да мечтая за индивидуално пътуване. Приключеският дух живее с пълна сила в теб и той ще бъде твоя спътник, който ще се погрижи да няма неприятности. Каквото и да се случи ще бъде мноооого хубаво. Изживей с радост и прекрасна емоция всеки миг от твоето пътуване.:)

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Напомняш ми каква "тъмна Индия" ми беше това пътуване до Токио миналата година :biggrin:.

Всичко ми беше объркано (преди да тръгна), неясно. Едни много влакове, названия ми се мотаеха в главата....

 

Но в крайна сметка, след като човек пристигне на място установява, че всичко е ясно, подредено, улеснено.

 

Тръгвай смело и изобщо не се притеснявай. ( Лекинко ти завиждам за пътуването :) )

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Отново прекрасни пожелания към мен!

Ей, хора, Вие сте най - милите същества на България!

Аз очаквах, че ще ме изядете с парцалите, заради нощувките Осака - Нара - Осака, а всъщност всички писали тук ме връщате към едни от най - важните изречения ( според мен)  на @samuraika към магеланци - В Япония всичко може да се пропусне, освен хората. Те никога няма да ви създадат проблем, а ще  открият вашия и ще ви предложат помощта си.

Като си мислех за темата си, докато се прибирах от работа, осъзнах, че никой тук, не се е заседявал на Кюшу и никой, който ще участва в таз годишната априлска инвазия, не смята да се застоява във Фукуока.

Днес писах мейл на хотела през резервацията си в букинг.Още нямам отговор.

По съвета на @bulpaси направих не един, а три списъка - един за документите, един за лекарствата и един за дрехите.

Въпрос - каква е модата онсенска - като Мата Космата, с тридневна брада или без? Че у нас едно, ама по света, кой го знае? Не ща да ме поглеждат скрито неодобрително, а само скрито любопитно.

 

Смееш се ти Дани, ама аз ще съм първа такава нали?:rofl:Ти ще идеш наготово!:)

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 11 часа, patilana каза:

 

... или без? :)

Със :)

Но да те успокоя, никой не заглежда. Освен малките деца де, ама те са си такива - светът им е интересен още. Иначе никой от нищо не се впечатлява. Само да знаеш, че татуировките са забранени на много места, добре е да провериш предварително, ако си притежател на боди арт.

 

  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 12 часа, patilana каза:

 

 

Смееш се ти Дани, ама аз ще съм първа такава нали?:rofl:Ти ще идеш наготово!:)

 

Ха-ха! Ти мен не ме брой. Аз на обществени места без бански не ходя. 

Не знам с колко саке трябва да ме налееш, че да ме прилъжеш да дойда с теб!:lol:

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някъде из темите за Япония имаше снимка на магазин, който има работно време 25 часа.Ето какво получих  днес :

 

Hotel New Gaea Hakata-Eki Minami said:

 
Dear, A. St. Thank you for a reservation and thank you for contacting me. Is it correct that your arrival time on April 2 is may be late at night? We accept check-in at very late hours(Until 27 o'clock), so it's OK to arrive late. Best regards.

Или аз съм прекалено филмирана, или това наистина е страна, обичаща туристите!

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Абсолютно бях сигурна, че ще ти отговорят много любезно и ще те успокоят за късния час, затова ти казах да им пишеш. Можеш да задраскаш още едно притеснение от списъка с притесненията :)

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Задрасквам го с най - голямо удоволствие!

Явно ще се ходи пак в Япония - заради звездите, които сега  няма да мога да видя, защото в градовете има светлинно замърсяване и опцията няма да функционира.

Днес сме на сбирка, около която няма да имам време да пиша, но в събота ще опиша по- подробно как виждам нещата в Осака, Нара и Киото.

  • Браво 1
Връзка към коментар
На 3/12/2018 в 7:58, patilana каза:

Страшно беше до преди месец.Сега вече дори не ме е страх - ужасена съм, че ще ми се случи.Толкова съм изперкала от напрежение.Мисля, че градините Кукенхоф ще се преместят за деня, в който ще съм там. Дълбоко убедена съм също така, че корейците ще си полетят към Япония без мен.Парите ще си ги забравя вкъщи и ще се наложи да тегля на безобразна цена.Даже не знам дали в хотела ще има свободна стая, нищо че съм я букнала преди 6 месеца.

Съвсем сериозно съм решила да се впиша в сайта на Външно, та като стане земетресение от 8 - 9 по Рихтер да ме потърсят и върнат на близките.

@pamela и @mililia много ви благодаря,  че ми писахте. От вашите топли думи имам безкрайна нужда в момента.

 

@Dani Magelan ако знаеш колко здраве съм изпратила на Важния Човек по всемирната поща и съм го заклела да бъде милостив!

Ти пък, ще ме умориш!:yahoo:Япония е мястото, дето най-лесно се оправя човек.

Само да се поспреш с картата в ръка, веднага ти се явява някой, който или те упътва, или ти намира нещото на своя телефон и те хваща за ръка, че да те заведе баш, където си тръгнала.

И най-невзрачният човечец търчи да ти помага, с каквото може. Няма да забравя, как в един магазин в Киото попитах продавача за обменно бюро - едно мъъъънинко момче, дето не знаеше бъкел английски. Детето извади едно листче и най-прилежно, въпреки опашката зад мен ми нарисува схемичка, по която се оправих чудесно. Отделно, дето никой от опашката, не възрази. Или касиерката на гарата в Шин-Кобе, дето я питахме за билковата градина, уж разбрахме и тръгнахме нанейде, та тя ни догони след два ескалатора надолу, да ни заведе в правилната посока. Че  си беше и зарязала работата...

Аз бих те посъветвала - карай го по- лежерно, обърни внимание на хората, недей търча от обект на обект, ако се пропусне нещо, не е никаква беда.

Ние седяхме 10 дни в Токио и толкова и в Киото, много обиколихме, но спокойно, без бързане. Тогава човек може да усети атмосферата ноколо, да се вгледа в хората. Япония е уникално място. Според мен.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Съботата стана неделя, ама аз не бързам за никъде.

Значи, по програмата ми има три дни, в които ще трябва да е по - гъстичко.

Първият от тях е този след Химеджи.От там ще се ходи в Киото.Вечерта се връщаме ( дай боже, другарче вече ) и спим в Осака.Добре ли е в този ден, тъй като сте писали, че Златния павилион е особено красив сутрин, поради изложението си, да се иде първо до него.След това Рьоанджи и после Арашияма.

Връщане в Осака за нощувка.

Следващия ден е целият за Нара - сърни, елени, дървени храмове, голям Буда, разходка из стария град и ровене из магазинчетата.Като се понаситя, влакче на юг, до храма с божурите.Би било прекрасно ако са разцъфтели напълно, но ще се примиря и с някой и друг.Нощувка в Нара.

Третият ден се тръгва за Киото и по път за час - два - три (колко?) се разгледа Уджи - храм, весела уличка и пиене на чай.Следват Фушими Инари, Гийон и гарата в Киото.

Или да обърна първи с трети ден, с оглед на това, че Фушими е на път за Нара, но пък тогава него няма да видим добре осветен, че той пък изглеждал по - добре следобед.Нощувка в Осака.

Уф, не мога да реша.

Преди да сте ме разстреляли, да припомня, че терасата с прекрасната гледка - Кийомизудера, е в ремонт до 2019г. А празен храм не ми се гледа. Ама пък там имало водопад?!

Моля, споделете личен опит, и ме просветлете в това непростимо начинание  - само 7 дни в Япония.

 

 

 

Връзка към коментар

Не си поставай максимални цели - чак до перфектната светлина за посещение...Златния павилион когато и да го видиш - все е хубав. Така или иначе, пътувайки от Химеджи, до Златния павилион вече ще е обяд. Плана е идеален както си го наредила.

В Нара ако почнете много рано и следобеда отидете до Хаседера (божурите) ще е супер. Там има също много красива тераса с гледки и ще има и някой и друг разцъфнал божур, много е хубаво (има катерене по стълби). Стига се с JR линия от гараKyobate(която е в стария град на Нара) до Sakurai и после де прехвърляте на частната линия за една спирка до Hasedera.

Трети ден - по пътно Уджи и Фушими, Гион и вечерта в Осака - постижимо. Пак не цели светлини и залези.

  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Добре.

Все си мислех, че много малко неща съм сложила, но май са си добре на фона на това, че големия град ( Киото ) няма как да не ни сервира някое задръстване.Там ще се купува карта за деня.

Понеже ще ни остане време в Химеджи, привечер ми се ще да се отскочи до Кобе.Гледах едни снимки на залива от високо.Другаде пък прочетох, че лифтът работи до късно и е възможно да се насладим на тези красоти.После да вечеряме и обратно.

В този ред на мисли и с настоящето ми на хищник, къде да похапнем вкусно, без да се разоряваме?

Връзка към коментар
преди 5 часа, patilana каза:

 

Все си мислех, че много малко неща съм сложила...

Имаш малко отклонение в мащаба :) Не се притеснявай, ще го коригираш още в първите дни.

За Кобе, ако успеете, няма да имате време за лифта, но и не ви трябва. Харбър ленд е много хубаво вечер, за вечеря препоръчвам тук - ядеш колкото можеш и има много богат избор.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 4 минути , samuraika каза:

Имаш малко отклонение в мащаба :) Не се притеснявай, ще го коригираш още в първите дни.

За Кобе, ако успеете, няма да имате време за лифта, но и не ви трябва. Харбър ленд е много хубаво вечер, за вечеря препоръчвам тук - ядеш колкото можеш и има много богат избор.

Ммм, изглежда много вкусно! А телешко от Кобе къде?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@samuraika, много ти благодаря за наместването на нещата.Сигурно бъркам с мащаба и времето, но аз съм просто преписвачка на програми.:)

Вкусната храна с гледка  е на кратко разстояние от спирка Kobe на Sanyo Main Line.Изглежда ми лесно за намиране.Да видим как ще се получи в действителност.

Сега да питам нещо, което не бива да се оставя на случайността ;

Кои марки слънцезащитни средства ( кремове , спрейове и др. ) са добри и могат ли, и къде, да се намерят по това време на годината ? Чадърче, ще си харесам на цвят;)

 

Връзка към коментар
На 3/20/2018 в 8:06, Дани Магелани каза:

 А телешко от Кобе къде?

Ами аз от личен опит мога да препоръчам един ресторант в ....Нара. Близо е до вашия хотел. Ciel Blue. Всичко е много вкусно и се приготвя пред очите ти - на тезгяха пред вас. Вечерята е 8000 йени за висок клас японско телешко с добавка още 4000йени за Кобе телешко. Последния път с мъжа ми си поръчахме едно стандартно меню и едно Кобе, като ни го разделиха и на двамата по половин и от двата вида месо. Всичко беше много вкусно, като ни дадоха и картичка сертификат с родословното дърво на кравичката, която изядохме. Добре е да направите резервация, че е доста популярно място, а местата не са много (от хотела ще ви направят тази услуга).

@patilana ще се оправите много лесно, само да имате време и сили в края на деня. А там и изкушенията за шопинг не са малко...Ако са ви останали крака и някакви силици след редторанта "яж колкото можеш", може да отидете пеша до китайския квартал (някъде 10-15 минути ходене е. Там също е много интересно, и ако решите да не ядете в ресторанта на крайбрежната - там може да си хапнете вкусна улична храна.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Аз като гледам до Кобе няма да стигнем, ама в Нара бих обядвала в този ресторант.Стига да предлагат обяд.Денят в Нара е подходящ за подобно начинание.Ще го разцъкам за работно време и ще го настаня в програмата. Благодаря!

  • Браво 1
Връзка към коментар

Има обяд в ресторанта, но не съм сигурна дали пак го приготвят на горещи плочи.

Забравих за слънцезащитните кремове да кажа. Ето трите най-популярни марки :


1. Nivea Sun Protect Water Gel SPF 30
    ニベアサン プロテクトウォータージェル SPF30
2. Biore Sarasara (Silky) UV Aqua Rich Watery Essence
    ビオレ さらさらUV アクアリッチ ウォータリーエッセンス
3. Allie Extra UV Gel (Mineral Moist)
    アリィー(ALLIE) エクストラUVジェル (ミネラルモイスト)

Първото е на Nivea, но го има май само в Япония, най-популярен е, защото е най-евтин, има го навсякъде (дрогерии, супери, 7/11). Другия популярен е  Biore - малко по-плътен е.

Последния не съм го ползвала. Специфичното за тукашните слънцезащитни кремове е лекотата им - овлажняващи и лесни за нанасяне, нещо средно между емулсия и тоник, а не крем. Предназначени са за ежедневна употреба за лице и ръце за предпазване от слънчеви петна и изгаряне, не за плажа, в малки удобни за носене в дамска чанта опаковки. Добре покриват и малкото стига за дълго време. Негативи - свикнеш ли, няма да ти се ползва друго.

  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Мен ако питаш купи си и трите, които самурайка е препоръчала. Преди да се тръгнеш си купи няколко от този, който най ти харесва.

На мен ми се дорева, като си свърших донесените слънчезащитни кремчета от Япония. Влюбих се Biore-то.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Много разумно предложение е пробата. Като се спра на нещо ще напълня куфара:lol:, че положението със слънцето не е никак добро.

Пък като свършат, ей къде е Япония - на 398 евро разстояние. Да не говорим колко много неща ще останат не видяни и неразбрани. То сигурно и кремовете има са добри.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Козметиката като цяло е много добра и е някак...различна. Тук като дойдох (преди 20 години)се изненадах, че козметиката е в шишенца, не в бурканчета, както сме свикнали. Овлажнява много добре и в същото време не е мазна и по лицето не ти се лепи нищо - за прашна София е идеално. Има тестери навсякъде и може да пробваш, преди да купиш. Не се хвърляй на най-скъпите марки. Биоре е много добра козметика на нормална цена.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Наумила съм си да напиша кое колко, защото ми се струва не по - важно от това, къде и какво.

И така :

Пътуване - промоция на KLM (отново ти благодаря  @Фичо, че я сподели) - 398 евро.Промоцията е била валидна около месец и половина преди да я видя в края на септември.Някои постигнаха и по - добра цена.Аз като не вряла и кипяла по търсачки, предпочетох да купя от KLM. Впоследствие се разбра, че това е била единствената ми опция за предпочитаните от мен дати. Можеше да се плати с Дайнърс, но тогава още не бях убедена, че такава ми е нужна. Пропуск!

Ще си пътувам мнооого часове между София - Амстердам - Сеул - Фукуока и обратно. Да видим дали страстта по летенето ще се превърне в нещо друго или ще оцелее.Надявам се да оцелее.

Транспорт - имах известна чуденка дали да не купя отделни пасове, но заради транспорта Фукуока - Окаяма,нямах избор и купих големия 7 дневен пас за 208 евро. Когато през октомври започнах да чета из https://www.japan-rail-pass.com

цената беше 225 евро.През февруари се стигна до стойността, на която аз купих.Чист късмет!

Сега ще ми  трябват само малко йени за някой и друг автобус, който не е покрит от паса.

Харесах много http://www.jrkyushu.co.jp/english/

Така добре подреден и смилаем, с гари, разписания, обяснения, насоки, че здраве му кажи!

Не мога да кажа същото за https://www.westjr.co.jp/english/

Нищо не можах да схвана и да използвам.

Гарите - https://www.hakatastation.com/  - Hakata е гарата за JRPass ; Осака - не можах да намеря читаво нещо за Shin- Osaka, затова използвах сайта на гара Осака ( тя не е за шинкансените, т. е. не може да се използва от Фукуока или Токио например, но вляво има перце за Shin- Osaka  и си я разгледах обстойно.Все пак тя може да се ползва с пасовете.)https://www.osakastation.com/

Последна от големите гари - Киото - https://www.kyotostation.com/

След като разгледах гарите,( на картите им са написани платформите,разбирайте коловозите и линиите, които обслужват ) и разписанията на влаковете, не виждам смисъл за моето пътуване да се правят сверки с www.hyperdia.com. Влаковете, които ще ползвам са начесто от рано сутрин до късна вечер, та дали в 9.14 или в 9.25 за мен е без всякакво значение.

Летище Фукуока - прекрасен сайт -  http://www.fuk-ab.co.jp/english/

Подейства ми силно успокояващо.

Нощувки - Аз съм поредния човек, който е установил, че колкото по - рано толкова по- евтино.Да, някои хотели отварят календарите си 6 месеца преди търсените дати, други 3 месеца, но какво от това.Има само една опция по сакурено време - нагоре, нагоре, нагоре - два - три пъти по - скъпо.Резервациите са само  в букинг, с безплатна анулация до ден преди нощувката и без предплащане. Тук моята дебитна карта VISA ELEKTRON беше разпознавана като кредитна. Иди разбери защо! В хотелите може да се плаща с Дайнърс карта. Смятам да платя първия с нея. И ще докладвам за превалутирането.Обща цена на нощувките - около 355 евро.

За забележителностите и тяхното достигане ( благодаря @Guinness - толкова убедителен) https://www.japan-guide.com

В последствие разглеждах и https://www.insidekyoto.com и https://insideosaka.com

За сега това. Програмата в окончателният й вид ще споделя след връщането.

Надявам се да съм полезна.

 

 

Редактирано от patilana
  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.