Прескочи до съдържание

OJ Истанбул - Куала Лумпур Банкок - Копенхаген за 178 €


Препоръчани мнения

Благодаря и аз на инфото :)

Купих направо на сайта на Йорданските за 20.12.2018-06.01.2019 и ми излезе TRY 2.378.26 / € 498,78 за двама.

Цена от 249,39 € си е дил за тази разходка :) Момондо ми дава цена 521,-€ през  Sly-tours

 

От Куала Лумпур най-вероятно към Мианмар и за Нова година моренце някъде из Азия

 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 15 минути , eloena каза:

Благодаря и аз, @Костов! След дълги колебания, реших, че си заслужава разправията с логистиката заради тези празнични дни, дето пестят отпуска. Взех 20 дек. - 03 януари. 3 билета-615 евро. Доволно! Сега да видим как в крайна сметка ще измъдрим връщането :)

Ще го мъдрим:) заедно на 3.01.

преди 5 минути , ellto каза:

А някой знае ли дали в тази цена е включен багаж. Търсих, но никъде не успях да открия информация. Благодаря :)

В моя  билет пише, че е включен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , ellto каза:

А някой знае ли дали в тази цена е включен багаж. Търсих, но никъде не успях да открия информация. Благодаря :)

Мисля, че това отговаря на въпроса ти

Screenshot_2018-03-15-22-53-29.png.447276812206172d5444c8b6264d9d5b.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

120$ такса за смяна на прибирането.

1бр. до 23кг включен чекиран багаж.

Рових прибирания до Виена, Атина, Рим, Берлин...но не дава добра цена.

Билетите по тази "промоция" са с грешно заложено гориво. Липсват около 250 Евро горивни такси.

Според мен ще уважат вече издадените билети, а до няколко дена ще хванат да си оправят пропуска.

Royal Jordanian редовно имат подобни "пропуски" и до сега не са правили мизерии с анулиране на вече издадени билети.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 минути , mitkobiker каза:

120$ такса за смяна на прибирането.

1бр. до 23кг включен чекиран багаж.

Рових прибирания до Виена, Атина, Рим, Берлин...но не дава добра цена.

Билетите по тази "промоция" са с грешно заложено гориво. Липсват около 250 Евро горивни такси.

Според мен ще уважат вече издадените билети, а до няколко дена ще хванат да си оправят пропуска.

Royal Jordanian редовно имат подобни "пропуски" и до сега не са правили мизерии с анулиране на вече издадени билети.

Други търсачки в рамките на час вдигнаха цената над 400 евро.

Връзка към коментар
преди 11 часа, mitkobiker каза:

Royal Jordanian редовно имат подобни "пропуски" и до сега не са правили мизерии с анулиране на вече издадени билети.

Миналата година точно с йорданците летяхме OJ по маршрут LCA - AMM - BKK - AMM - FCO за по 250€ на човек. Билетите бяха уважени, обслужването на йорданците беше на нивото на катарците, а Diners салонът в Аман е най-хубавия, в който сме били... :) Единственият му минус беше, че изключително стриктно спазват правилото за 3 часа престой и ако имаш повече от 3,5 часа до полета, не те пускат докато не останат толкова.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Георги Матеев

Приятна оферта на пръв поглед, но не споделям ентусиазма. Прегледах логистиката София - Истанбул / Аман / Копенхаген, посмятах разходите и загубеното време и се отказах. Калкулацията хич не излезна, като крайната стойност силно се доближи до промоционален катарски билет с директно тръгване/връщане от/до София (въобще дори да не споменавам за още по-евтината грешка с връщане до Ереван).

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Приятна оферта на пръв поглед, но не споделям ентусиазма. Прегледах логистиката София - Истанбул / Аман / Копенхаген, посмятах разходите и загубеното време и се отказах. Калкулацията хич не излезна, като крайната стойност силно се доближи до промоционален катарски билет с директно тръгване/връщане от/до София (въобще дори да не споменавам за още по-евтината грешка с връщане до Ереван).

Цените изобщо не са близки. Повечето са купили за празниците, когато цените на Катар са по 800 евро, не по 200. Дори да приложиш OJ до Ереван, цената не пада много, а прибирането от Аман/Акаба сравнено с Ереван изглежда по-лесно, за по-евтино точно след Нова Година - не знам.

Ако говорим за извънпразничния период, определено Катар имат предимство.

 

За мен офертата на Йорданците изисква доста компромиси, част от които си споменал:

1- логистика до Истанбул (въпреки многото варианти - самолет, кола, автобус, влак - си е загуба на още доста време

2- повечето конфигурации имат нa отиване layover в Аман по 9+ часа, които водят до още разходи - виза за излизане или 3 часа в лаундж + 6 часа отвън с тълпата

3- техническата спирка на отиване в БКК преди да се стигне КЛ - още загубено време

4- логистиката наобратно - има повече от 1 вариант, или дебнене на Уиз за изгодно прибиране от Коп или дебнене на Раян за изгодно прибиране от Акаба - и двете непосредствено след Нова Година няма да са особено евтини варианти, а оставането в Йордания иска още време, с което не всеки може да разполага. Третия вариант Аман-Букурещ също не изглежда обещаващ, нито откъм време, нито откъм цена.

 

Споделям горното не като негативен коментар към купилите от евтините билети, а като елементи, с които колкото по-рано и адекватно се съобразят, толкова по-евтино и леко ще им се получи цялото приключение.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 6 минути , Боби каза:

Цените изобщо не са близки. Повечето са купили за празниците, когато цените на Катар са по 800 евро, не по 200. Дори да приложиш OJ до Ереван, цената не пада много, а прибирането от Аман/Акаба сравнено с Ереван изглежда по-лесно, за по-евтино точно след Нова Година - не знам.

Ако говорим за извънпразничния период, определено Катар имат предимство.

 

За мен офертата на Йорданците изисква доста компромиси, част от които си споменал:

1- логистика до Истанбул (въпреки многото варианти - самолет, кола, автобус, влак - си е загуба на още доста време

2- повечето конфигурации имат na отиване layover в Аман по 9+ часа, които водят до още разходи - виза за излизане или 3 часа в лаундж + 6 часа отвън с тълпата

3- техническата спирка на отиване в БКК преди да се стигне КЛ - още загубено време

4- логистиката наобратно - има повече от 1 вариант, или дебнене на Уиз за изгодно прибиране от Коп или дебнене на Раян за изгодно прибиране от Акаба - и двете непосредствено след Нова Година няма да са особено евтини варианти, а оставането в Йордания иска още време, с което не всеки може да разполага. Третия вариант Аман-Букурещ също не изглежда обещаващ, нито откъм време, нито откъм цена.

 

Споделям горното не като негативен коментар към купилите от евтините билети, а като елементи, с които колкото по-рано и адекватно се съобразят, толкова по-евтино и леко ще им се получи цялото приключение.

Имах предвид за дати извън празниците. По празниците тази оферта е без конкуренция, въпреки тегавата логистика :)

 

Просто исках да обърна внимание, тъй като повечето хора (включително аз) реагират първосигнално на ниски цени и невинаги си правят точна сметка за общия разход. Често крайният тотал може да е дори по-неизгоден от други предложения, които даже са по-удобни.

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Приятна оферта на пръв поглед, но не споделям ентусиазма. Прегледах логистиката София - Истанбул / Аман / Копенхаген, посмятах разходите и загубеното време и се отказах. Калкулацията хич не излезна, като крайната стойност силно се доближи до промоционален катарски билет с директно тръгване/връщане от/до София (въобще дори да не споменавам за още по-евтината грешка с връщане до Ереван).

Цената е без конкуренция. Готов съм да споря с всеки, който ми представи вариант по време на най-големите празници в света да направиш този трип. Да се озовеш преди Коледа в Куала Лумпур-един от най-големите хъбове на Азия, от където можеш за дребни пари да отлетиш за където си искаш, след това да имаш връщане от другия голям азиатски хъб Бангкок за стотина и малко евро в посока е наистина перфектно.

Относно неудобствата по логистиката всеки сам си преценява, но аз не виждам такива.

Нито Истанбул, нито Копенхаген са някакъв проблем. Връщането от Копенхаген е възможно както директно с Уиз, така и през много други градове. А за тези, които искат да прекъснат в Аман, също е много добре.

Изобщо е една цена трябва да се възприема като възможност да посетиш места, за които в друг случай трябва да броиш доста пари.

Към ниската цена трябва да се прибавят и парите, които бихме загубили, когато пътуваме в активно работно време :)

 

Редактирано от Sult
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 25 минути , Sult каза:

Цената е без конкуренция. Готов съм да споря с всеки, който ми представи вариант по време на най-големите празници в света да направиш този трип. :)

 

 

Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Имах предвид за дати извън празниците. По празниците тази оферта е без конкуренция, въпреки тегавата логистика

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз се запалих за пътуване ,но като поглеждам цените на билетите около Н.година са се покачили.Някой би ли подал инфо за линк с цени около 200 евро на човек.Имайки предвид неясното завръщане до БГ може би тази цена ще ме мотивира да бъдем част от вас.

Връзка към коментар
преди 16 минути , valpet каза:

И аз се запалих за пътуване ,но като поглеждам цените на билетите около Н.година са се покачили.Някой би ли подал инфо за линк с цени около 200 евро на човек.Имайки предвид неясното завръщане до БГ може би тази цена ще ме мотивира да бъдем част от вас.

Около Нова Година, най -ниската цена която намирам е 250€. Дати 25-12 - 08.01 през momondo.it. Под 200€ има през януари. Например 13.01 - 22.01. Хубавото на излитането на 13.01 (изобщо в неделя) е, че излитането от Истанбул е в 22:15 и се спестява дългия престой в Аман.

Редактирано от Костов
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
1 hour ago, valpet said:

Имайки предвид неясното завръщане до БГ

Кацането в Копенхаген е около 13:30. Ако Уиз не подновят дестинацията Копенхаген-София, може да се лети с Райън до Бергамо в 20:45 (примерно) за около 65 лв. от официалния сайт (полетите вече са обявени), а от Бергамо прибирането е лесно. Може и на другата сутрин в 9:00 до Шарлероа. От сега могат да се купят билети дори и за прибирането от Копенхаген. Зависи кой от коя част на България е и къде му е по-удобно да кацне - София, Варна... 

Редактирано от Dango
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Цена под 200 евро няма

Но има за малко над двеста с прибиране в новогодишната нощ или на 30 декември. С уточнението, че смятам да пътувам по-рано (на 16ти декември) С тръгване на 23ти е повече. А тръгванията в ден, различен от неделя не ми харесват заради големия престой в Аман.

За по-малко от две пълни седмици дотам и обратно за мене си е грешка, независимо от цената на "грешката".

Аз съм се самонавил, ама трябва да понавия и още някой. И да се приготвя за колегите да ме линчуват, като им кажа те да си разпределят всички празнични дежурства. Че дългогодишната традиция повелява аз да карам няколко поредни дни дежурства или на коледа, или нанова година ;)

 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , mary_shery каза:

В норвежки крони ли плащахте билетите и имаше ли някакви начислени такси от банката? За кредитна карта в лв става дума.

Погледни италианското оподо. За много дати около Нова година/27.12 - 10.01/ 268 евро.

Връзка към коментар

Това, което аз тръгнах да резервирам сега е през норвежкия момондо - дава ми 239 евро на човек и ме препраща към sky-tours и там ми излиза цена 6788 kr. Датите са 23.12 - 10.01.

Редактирано от mary_shery
Връзка към коментар
преди 2 минути , mary_shery каза:

Това, което аз тръгнах да резервирам сега е през норвежкия момондо - дава ми 239 евро на човек и ме препраща към sky-tours и там ми излиза цена 6788 kr. Датите са 23.12 - 10.01.

Това е около 1400лв, за колко човека е?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.