Прескочи до съдържание

Застраховки при кола под наем


Препоръчани мнения

Здравейте, Сигурно въпроса ми ще ви се стори малко тъп :blush: , но какво да се прави не може да знае всичко човек :) Тъй като през юли сме решили да обиколим Тоскана със семейството решихме че най-изгодно ще е с Rent-A-Car. Гледам различни оферти, различни цени, само дето пусто не мога да разбера къде пише колко депозит ще ми дръпнат от картата. Гледах оферти на Firefly  ( ако това може да ви ориентира ) Така че, Хора помагайте! :help:

В Италия 3 пъти сме взимали кола под наем и никога не са ми искали депозит!!Единствено са ми снимали шофъорската книжка и кредитната карта.Никога не съм имал проблем с разни драсканици по колата и т.н.Даже два пъти си оставахме документите и ключовете в кутията на вратата на офиса.По мои скромни наблюдения кола в Северната част на Италия струва м/у 35-40 евро на ден.Зависи от класа ,дали е дизел и т.н..Цената на дизела в Италия(не селф сервиз) е около 1.70 евро,а на бензина около 1.8 Е

http://www.viamichelin.com/web/Routes?strStartLocid=31MzU1bzEwY05ESXVOamsyTkRrPWNNak11TXpJMk1ERT0=&strDestLocid=31NDFoOTAxMGNORE11TnpZNE56TT1jTVRFdU1qVTJPUT09&intItineraryType=undefined&caravaneHidden=false&vh=CAR&strVehicle=0&itineraryCarType=0&itineraryFuelType=1&isFavoriseAutoroute=false&isAvoidPeage=false&isAvoidVignette=false&isAvoidLNR=false&isAvoidFrontiers=true&dtmDeparture=20%2F01%2F2014&distance=km&devise=1.0|EUR&indemnite=&carbCost=1.6&autoConso=5.1&villeConso=4.5&routeConso=4.2

Що се отнася до цената на пътя до Флоренция...показал съм по горе.Около 200 евро +80 евро за 1 нощувка по избор.Все пак са над 1300км.Ваш избор.Ако сте повече от двама си заслужава с кола от БГ.

Връзка към мнение

В Италия 3 пъти сме взимали кола под наем и никога не са ми искали депозит!!Единствено са ми снимали шофъорската книжка и кредитната карта.Никога не съм имал проблем с разни драсканици по колата и т.н.Даже два пъти си оставахме документите и ключовете в кутията на вратата на офиса.По мои скромни наблюдения кола в Северната част на Италия струва м/у 35-40 евро на ден.Зависи от класа ,дали е дизел и т.н..Цената на дизела в Италия(не селф сервиз) е около 1.70 евро,а на бензина около 1.8 Е

http://www.viamichelin.com/web/Routes?strStartLocid=31MzU1bzEwY05ESXVOamsyTkRrPWNNak11TXpJMk1ERT0=&strDestLocid=31NDFoOTAxMGNORE11TnpZNE56TT1jTVRFdU1qVTJPUT09&intItineraryType=undefined&caravaneHidden=false&vh=CAR&strVehicle=0&itineraryCarType=0&itineraryFuelType=1&isFavoriseAutoroute=false&isAvoidPeage=false&isAvoidVignette=false&isAvoidLNR=false&isAvoidFrontiers=true&dtmDeparture=20%2F01%2F2014&distance=km&devise=1.0|EUR&indemnite=&carbCost=1.6&autoConso=5.1&villeConso=4.5&routeConso=4.2

Що се отнася до цената на пътя до Флоренция...показал съм по горе.Около 200 евро +80 евро за 1 нощувка по избор.Все пак са над 1300км.Ваш избор.Ако сте повече от двама си заслужава с кола от БГ.

Пропуснах да спомена ,че сме ползвали услугите само на АВИС.Скъпи са ,но не сме имали проблем слава Богу.Що се отнася до файрфлай мисля ,че са лоу коуст  компания,т.е трябва внимателно да четеш малките букви:-))

Връзка към мнение

В Италия, както и навсякъде другаде не съм чувала да се дава кола под наем без депозит. Те не ти го искат, а де факто ти го блокират от кредитната карта, после го освобождават.

А не е да не сме взимали коли...със сигурност над 10 пъти, понякога и по два-три автомобила наведнъж. :)

Авис, Сикст, Еуропкар, Херц, минавали сме ги всички. :)

Това с ключовете в кутиите е масово там по летищата, заради работното време и ранните полети. :)

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

В Италия, както и навсякъде другаде не съм чувала да се дава кола под наем без депозит. Те не ти го искат, а де факто ти го блокират от кредитната карта, после го освобождават.

А не е да не сме взимали коли...със сигурност над 10 пъти, понякога и по два-три автомобила наведнъж. :)

Авис, Сикст, Еуропкар, Херц, минавали сме ги всички. :)

Това с ключовете в кутиите е масово там по летищата, заради работното време и ранните полети. :)

И този депозит усетили ли сте го по някакъв начин??:-))))

Да ви е намаляла сумата в картата?

или да сте получили евентуално СМС ,че ви се дърпа сума?:-))

Връзка към мнение

Сумата не се дърпа, тя само се блокира. :)

Веднъж се случи дори да я освободят чак седмица след връщането на автомобила.

Връзка към мнение

Само се блокира, да. Ако картата има достатъчно голям лимит не е проблем никакъв. Но моята примерно е с 1000 евро, някой път искам не искам си взимам скъпата застраховка, просто защото няма как да ми блокират 1500 евро :)

Връзка към мнение

Сумата не се дърпа, тя само се блокира. :)

Веднъж се случи дори да я освободят чак седмица след връщането на автомобила.

Ясно:-))значи каквото и да ни казват от компаниите,ние трябва да се сещаме за пари!!Така е,имаш ли пълна карта не се замисляш и не чувстваш липса на пари.Гадове се онези от 35 етаж на Лондонското сити,а не бедните румънски цигани!Човек ако се замисли кой е по крадлив от двете прослойки.....:-))

На всеки магеланец,наемател  на кола  само ще пожелая безаварийно и "бай Бабо да не те среща мечка",че като знам как обичат  застрахователите да дават пари,а компаниите да опрощават взимания от бедни източноевропейци:-))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съгласен съм че става въпрос за пари, но не ми става ясно защо черно на бяло не го пише " Наемаш такава кола за толкова дни - толкова ще ти блокираме от сметката." Благодаря на всички за помощта :thankyou: Между другото пратих тук там някой и друг мейл да видим дали някой ще ми разкрие тази зорко пазена тайна :lol:

Връзка към мнение

Съгласен съм че става въпрос за пари, но не ми става ясно защо черно на бяло не го пише " Наемаш такава кола за толкова дни - толкова ще ти блокираме от сметката." Благодаря на всички за помощта :thankyou: Между другото пратих тук там някой и друг мейл да видим дали някой ще ми разкрие тази зорко пазена тайна :lol:

 

Ами не могат да я кажат, защото зависи от това каква застраховка ще вземеш. Просто виж колко им струват застраховките, и колко е самоучастието в тях, това дава добра отправна точка :) Но не мога да помогна как точно е с firefly и дали те го изписват, дори не знам дали са брокер или самостоятелна фирма за коли под наем. 

Връзка към мнение

Прави ми впечатление, че има неписана връзка между депозита и застраховката. Ако тя е с пълно покритие, депозитът е минимален, а може и изобщо да не го вземат. Ако обаче взимаш кола от голяма верига, там застраховката не е пълна и депозитът най-често е 900-1000 евро.

Връзка към мнение

не е точно така, последно бях с максималната застраховка и имаше някаква блокирана сума, по-точно малко повече от стойността на наема. Явно всяка фирма си решава как и какво да прави

Връзка към мнение

Онзи ден случайно отворих https://www.centauro.net eй така, за инфо, малко да се образовам...

 

Та там aко не си платиш за пълна (SCDW), което е от 8-11 евро на ден... блокират от 600-800 € в зависимост от класа кола. Иначе не блокират (поне не пише).

 

Също така можеш да ползваш чужда кредитна карта за блокирането. Както и своя дебитна, за да наемеш кола, но задължително с SCDW  + $300 кеш депозит. Май нещо такова беше.

 

Което подсказва, че все пак едни 300 евро най-вероятно ще бъдат блокирани, ако си с кредитна и взел пълна застраховка.

Редактирано от SeeKnDestroY
Връзка към мнение

Ето мейла който получих днес от Rentalcars.com

 

         

Уважаеми/а Динко Костов,

Благодаря ви за изпратеното съобщение.

Гаранционния депозит който обикновено се блокира от Firefly е в размер на 1200 - 1500 Евро.

В случай, че желаете да ви изпратим оферта от досатвчик с по - нисък депозит, ще ви помоля да ми изпратите часовете на взимане и връщане, както и броя пътници и багаж.

Поздрави,

Daniel Zlatanov

Отдел Резервации - rentalcars.com
Floors 9-12
Sunlight House
Quay Street
Manchester
M3 3JZ
UK

 

Това е, 1200 € които могат и да паднат. Да паднат, да паднат, колко да паднат до към 1000€ да паднат. Което пак ми е прекалено много :)  Дано съм полезен на някой.

Редактирано от Костов
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Костов, Firefly са собственост на Hertz. На практика това са бившите Advantage. Миналата година ползвахме кола от тях в Италия и се порових тогава да разбера какви са. Ето малко информация - http://www.disboards.com/showthread.php?t=3151571 , http://en.wikipedia.org/wiki/Firefly_(car_rental), http://www.ftc.gov/enforcement/cases-and-proceedings/cases/2013/07/hertz-global-holdings-inc-matter. Техните оферти в началото на 2013 бяха много изгодни. Резервирахме през autoeurope.com за 5 дена /март 2013 и цената беше общо 90 EUR с включен допълн. шофоьор. Те обикновенно нямат офиси на летищата и те взимат с бус. В нашия случай  от летището в Рим и след 5-10 мин бяхме на паркинга им. Момчетата от офиса бяха много любезни. Тях също ги питах за фирмата и те обясниха за сложната схема Hertz-Thrifty-Advantage-Firefly. Казаха, че тъй като са им сменили името от Advantage с новата марка и затова цените са агресивни. Сега нещо не ми излизат с много добри цени за местата където търся. Относно блокирането на средства от картата наистина много варират сумите. В Италия основно съм ползвал коли от Thrifty и Sicily by Car през последните години като блокираната сума е варирала от 400 до 1500 EUR. В случая с Firefly миналата година като разбраха, че ще обикаляме около Неапол ни предложиха тяхната застраховка, която покрива абсолютно всичко на обща цена 70 EUR. Приехме предложението тъй като знаехме (и видяхме), че в тоя район неодрскана кола почти няма. В този случай блокираха от картата само за един резевоар гориво. Не помня обаче колко точно искаха да блокират ако не вземем застраховка, но съм сигурен че беше под 1000 EUR. Най-добре е да се пита по телефона директно в съответния офис на Firefly от където ще вземеш колата. Ние нямахме никакъв проблем с Firefly - колата беше Форд Фиеста, дизел, автоматик на 1 година. Сега като чета по форумите няма много добри отзиви за тях. Може би доста зависи и от конкретния офис или сътрудник.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На карибите пък, я нямаше дори базовата застраховка. Там беше, ако ти откраднат колата, дължиш я цялата. 

Как ще ти откраднат колата на един остров!? И къде ще я скрият? Явно застраховка "кражба" е безсмислена.

Връзка към мнение

Как ще ти откраднат колата на един остров!? И къде ще я скрият? Явно застраховка "кражба" е безсмислена.

 

Ами така беше на по-малкия остров, който ходихме. Там я взехме от терминала на ферито (да не си помислиш нещо огромно, ферито беше една лодчица) и пича каза - ето ключовете, като си тръгвате в края на деня ги оставете на таблото :) Има и по-големи островчета, а и все пак кражба не е единствения риск, може да я удариш, да счупиш нещо...

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте,

четох, четох и не ми стана ясно за застраховките.

Ще пътувам в италия тоскана за 7 дни с кола под наем от wizzair

  • Покритие на застраховка

    Освобождаване от отговорност при сблъсък (CDW): Включва 22% данък; Допълнителни 1,210 EUR

    Пакет пълно покритие: 21.78 EUR на ден Включва 22% данък; Допълнителни 0 EUR

    Освобождаване от отговорност при кражба (TW): Включва 22% данък; Допълнителни 2,299 EUR

    Лична застраховка за злополука: 12.1 EUR на ден (Без данък)

    Защита при отговорност от трета страна (TP): Включва 22% данък

    Възможно е да носите отговорност за повреда или загуби на гуми, предно стъкло, стъкла и ходова част. Моля, консултирайте се с агента за автомобили под наем при пристигането.

    Ако закупите застраховка с разширено покритие от трета страна, притежателят на кредитната карта ще трябва да представи своята кредитна карта в офиса за автомобили под наем, за да може агентът да оторизира депозита.

 

 

 

Някой може ли да обясни дали това е достатъчно или не!

И ако платя допълнително това

Застраховка за ексцесно покритие

Избегнете скъпите ексцесни такси само за EUR 7,93 на ден! Застраховката за защита на ексцеса и гаранционния депозит на Allianz Global Assistance ви дава спокойствие. Повечето компании за автомобили под наем начисляват ексцес или взимат гаранционен депозит. Ако повредите автомобила или ако той бъде откраднат, вие ще платите първите EUR 1,000

Нашите условия покриват:

  • Допълнителни разходи до EUR 3 000,00

  • Прозорци

  • Гуми

  • Ходова част

  • Покрив

Желая да закупя разширена застраховка с възстановяване за EUR 55,48 (EUR 55,48 = BGN 108,50)
 
няма да ми се начисляват допълнитено суми по кредитната карта. Благодаря предварително!
Връзка към мнение

Преди 2 седмици наехме кола в UK за 1 ден от WIZZ. Ползвахме ги, защото цената, която даваха беше най-ниска. Те са агенти. Реално колата я взехме от Europcar. Купихме си пълната застраховка за около 15лв. И цената дори с нея се изравни с цената от другите сайтове без застраховка. Не знам причината. Както и да е. Спукахме гума. Беше петък преди Великден и сервиз не работеше през градовете, откъдето минахме. На другата сутрин намерихме сервиз. Нова гума. 150 паунда. Взехме фактура. При връщането на колата от фирмата ни казаха, че техните застраховки не покриват такива застрахователни събития. Още същия ден /неработен/ изпратихме на ЗК с допърнителната застраховка сканирани документите, заедно с обяснение. По-късно искаха да изпратим оригиналите в централата във Виена по пощата. И вчера получихме отговор, че ще ни възстановят сумата.

Редактирано от lesy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

kirocom, 

 

ако вземеш предложението на Алианц ще ти се блокират суми по кредитната карта, както е отбелязано в първата част на мнението ти. На практика застраховката на Алианц е външен продукт, който хич не интересува фирмата за отдаване на кола под наем, от тяхна гледна точка ти си без застраховка, ако не закупиш техния продукт. Често техните продукти страдат от недостатъка, че не покриват гуми, стъкла, огледала и удари по подовата част, които са от най-често срещаните инциденти. 

 

Както lesy е отбелязала, допълнителните застраховки от типа на тази на Алианц имат предимството да покриват и тези елементи, но трябва да знаеш, че винаги ти ще си платиш щетите първо и после чрез фактурите ще си искаш сумата обратно от тях. Докато ако вземеш допълнителната застраховка директно от фирмата за кола под наем пари няма да напуснат джоба ти така да се каже. 

Връзка към мнение

Сега, колата която взехме в Кипър, беше с включена застраховка и 0 самоучастие, въпреки това ми блокираха 500евро по картата. Казаха ми, че ако стане инцидент, тябва веднага да им се обадя, ако не се обадя и им върна колата ударена, тогава си дължа парите за ремонта.

Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Напълно съм объркан.Това ми е ваучера за колата за Исландия.Какви застраховки още да си правя и къде?В сайта на Economyrentalcar няма опция за закупуване на допълнителни застраховки.Кацаме малко след полунощ и най-вероятно офисът няма да работи.С каква застраховка да си сваля самоучастието?

Редактирано от Георги
махнат ваучер
Връзка към мнение

Напълно съм объркан.Това ми е ваучера за колата за Исландия.Какви застраховки още да си правя и къде?В сайта на Economyrentalcar няма опция за закупуване на допълнителни застраховки.Кацаме малко след полунощ и най-вероятно офисът няма да работи.С каква застраховка да си сваля самоучастието?

 

Махнах ваучера да не се вижда публично, че някой може да направи поразии с него. 

 

Щом искаш да свалиш самоучастието изхода ти е само един - на гишето, при взимане на колата. А офиса трябва да работи, нали трябва да ти я дадат...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.