Прескочи до съдържание

Застраховки при кола под наем


Препоръчани мнения

А какви допълнителни застраховки да направя?

 

Аз винаги правя само SCDW - т.е. това е допълнителната застраховка, която би трябвало да свали самоучастието. Трябва да видиш дали към нея се включват стъкла, огледала, боя и под - тези неща често не влизат в тази застраховка, а в Исландия може да имаш проблеми с тях. Много от пътищата са каменисти и може да хвръкне някое камъче и да направи беля. 

 

PAI (Personal accident insurance) аз поне не правя, това е застраховка, която да покрие разходите, ако блъснеш човек или като цяло, ако с твоето шофиране нараниш други хора. 

Връзка към мнение

Има ли някаква причина, до сега да не съм видял никой да споменава GoldCar, като опция за кола под наем? Или аз съм единствения балък, който ги използва, в страните, в които предлагат услуги? Те в основни линии, едва ли не насила, те карат да си купиш застраховката им, която покрива всичко, обаче след това нямаш никакви проблеми и не ти пука за одрасквания по колата, респективно - не оставяш депозит, не ти блокират пари и т.н. 

Връзка към мнение

Има ли някаква причина, до сега да не съм видял никой да споменава GoldCar, като опция за кола под наем? Или аз съм единствения балък, който ги използва, в страните, в които предлагат услуги? Те в основни линии, едва ли не насила, те карат да си купиш застраховката им, която покрива всичко, обаче след това нямаш никакви проблеми и не ти пука за одрасквания по колата, респективно - не оставяш депозит, не ти блокират пари и т.н. 

 

Е то всички фирми малко или много имат подобен продукт. Аз поне не съм ги чувал Gold Car, но то фирми бол.

Връзка към мнение

Виждал съм често gold car, поне в Испания и по островите, но не съм взимал с тях, просто не съм виждал нещо изгодно. Като цяло, е голяма компания и колите им се срещат много често по пътищата.

Връзка към мнение

Gold Car ги ползвахме в Тенерифе преди 20 дни. От тук ги запазихме заедно с франшиза, но на място ни казаха, че тя не покрива всичко. Възстановиха ни парите за франшизата и платихме пълна застраховка. Въобще не поглеждат колата като я върнеш. Застраховката на място беше малко по-скъпа от франшизата. За изгодно - ние запазихме колата в последния момент чрез уиз и това беше най-ниската цена. Колата беше нова.

Връзка към мнение

Има ли някаква причина, до сега да не съм видял никой да споменава GoldCar, като опция за кола под наем? Или аз съм единствения балък, който ги използва, в страните, в които предлагат услуги? Те в основни линии, едва ли не насила, те карат да си купиш застраховката им, която покрива всичко, обаче след това нямаш никакви проблеми и не ти пука за одрасквания по колата, респективно - не оставяш депозит, не ти блокират пари и т.н. 

Що като балък :unsure: Че и ние винаги така правим, даваме още стотина едвро за пълна застраховка и не се притесняваме за нищо. После само гледат дали колата наистина е там ;) ;)

Връзка към мнение

Здравейте,

Имам опит с коли под наем в Испания. Ползвам Sixt и много голяма локална компания. Никога досега не са ми блокирали сума по-голяма от 80 евро - за бензина. Тъй като дебна промоциите и правя резервации по интернет, Почти винаги получавам одраскана, ожулена и т.н. кола. Все пак повечето на възраст под 1 година. Правя подробен оглед и за всеки случай драскам на картинката с повредите, де що ми хрумне. Почти винаги при връщане огледа е формален, ако въобще има и се изчерпва с проверка на резервоара. Вероятно е така, заради особеностите на местното шофиране и паркиране. Тесни ленти, тесни улици, паркиране с бутане. Другата причина е, че при резервация през интернет е включена както CDW, така и SCDW. Не се включват повреди по стъкла и гуми. И да чукна на дърво не съм имал никакви проблеми с тях.

Имам друг тип проблем обаче. Резервирам един вид автомобил (или подобен клас според малките букви) и получавам друг. Със Сеат Леон беше дразнещо, защото ми беше доста неудобна кола. 

Ако сте с малко дете задължително вземайте столче. Струва по 5-6 евро на ден, но глобите са много сериозни. Последно бях чел за наказателна отговорност при повторни нарушения. 

Връзка към мнение

Напълно съм объркан.Това ми е ваучера за колата за Исландия.Какви застраховки още да си правя и къде?В сайта на Economyrentalcar няма опция за закупуване на допълнителни застраховки.Кацаме малко след полунощ и най-вероятно офисът няма да работи.С каква застраховка да си сваля самоучастието?

 

Може би си прочел нашия проблем с колата в Исландия, но както всички казват, взимаш си SCDW, за 16 евро на ден и самоучастието ти е 25000ISK (160 евро), включва предно стъкло. Ние реално също около полунощ си взимахме колата, работят офисите, не се притеснявай.

Връзка към мнение

Gold Car ги ползвахме в Тенерифе преди 20 дни. От тук ги запазихме заедно с франшиза, но на място ни казаха, че тя не покрива всичко. Възстановиха ни парите за франшизата и платихме пълна застраховка. Въобще не поглеждат колата като я върнеш. Застраховката на място беше малко по-скъпа от франшизата. За изгодно - ние запазихме колата в последния момент чрез уиз и това беше най-ниската цена. Колата беше нова.

За Канарите съм писал подробно как и откъде се взима кола, като няма блокажи на пари и имат пълна застраховка, а и са направо без пари.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.