Прескочи до съдържание

Берлин - бързи въпроси


Lindt

Препоръчани мнения

@ruwenzogy, преди време бях се ровила и питала за едни безплатни атракции в Берлин. Ето сайта: https://buchen.visitberlin.de/VisitBerlin/offer

Може да си намериш нещо. 🙂

Edit: Не знам до колко са безплатни. Но ако някой може да даде по- пълно инфо. Някъде пише само за деца, някъде за 2 възрастни...

Редактирано от aleksandrina
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , ruwenzogy каза:

Възможно ли е да си направя тези пешеходни турове за два дни, или е много натоварено?

 

1701267079_berlinday1.png.3f4c1e008a3fa2037e5c547edf351cde.png131621084_berlinday2.png.a536e6854db8380c0ffe80d4c06019e8.png

Да, възможно е.

Все пак - дъжд и вятър променят много нагласата за ходене пеша.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някъде бях чел, но беше доста отдавна, че в четвъртък от 18 до 22 часа много от музеите /Пергамон и другите на острова/ са безплатни, ако няма специални изложби.  Някой знае ли дали това нещо съществува още.

Връзка към мнение

възможно е и не е натоварено, аз съм от тия дето 20 км за нищо ги нямат на ден ...така че ще се справиш и дори ще има време за биричка 😉 или нещо по сгряващо 

защото Берлин да ти кажа е доста ветровит и студен през зимата...

https://www.berlin.de/sehenswuerdigkeiten/3560564-3558930-museumsinsel.html#slide1

района с музеите не пропускай, на Babelplatz e тази плоча къде е започнал погрома и изгарянето на книгите от националсоциалистите....

18423725_1371641466263445_7830948679454687028_n.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

От къде започват туровете в Райхстага?  Предполагам, че е доста голям и да не си изпусна определеното време....

Връзка към мнение
преди 1 час, ruwenzogy каза:

От къде започват туровете в Райхстага?  Предполагам, че е доста голям и да не си изпусна определеното време....

Разпечатките ги гледат на входа, има скенери, там.

Връзка към мнение
преди 2 часа, ruwenzogy каза:

От къде започват туровете в Райхстага?  Предполагам, че е доста голям и да не си изпусна определеното време....

По-рано отивате..ок.10-15мин. например. Още отвън се вият две опашки - едната е за туровете, а другата- за самостоятелно разглеждане. Има табели за ориентир. Самостоятелно е относително казано. С придружител се качвате с асансьора и после сами си обикаляте купола. Дават аудиогайд с няколко езика, който е с фотоклетка и ако искате нещо да чуете отново - връщате се няколко стъпки назад и така върви повторението.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 3.12.2018 г. в 11:19, giafil каза:

 

Берлин е много хубав и има много неща за гледане...

https://www.berlin.de/en/museums/3110106-3104050-kaiser-wilhelm-gedaechtnis-kirche.en.html

ако имаш време отиди до това място

Страхотно  предложение.  Много си заслужава, а и тук е и един от най-хубавите коледни базари  в Берлин...

 

IMG_6946.JPG.080303b806ff2b8fdd1129a8fb7fc3ac.JPG

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 час, ruwenzogy каза:

Страхотно  предложение.  Много си заслужава, а и тук е и един от най-хубавите коледни базари  в Берлин...

 

IMG_6946.JPG.080303b806ff2b8fdd1129a8fb7fc3ac.JPG

Аз лично бих препоръчал коледния базар в Kulturbrauerei. Да, не е типично Немски, но не е толкова туристически и Скандинавските мотиви и преживяване си струват според мен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малко смешен въпрос, но...... къде да си пусна картичката.... Вчера целия ден не видях никъде пощенска кутия.... Дали не трябва да търся пощенски офис в такава туристическа държава....  Ако има все пак пощенски кутии на туристическите места , то  в какъв цвят са....

Извинявам се за тъпия въпрос , но не ми се прибира с картичката за детето, точно от Германия....

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
преди 35 минути , ruwenzogy каза:

Някой знае ли линк за градския транспорт в Берлин ?

 

За придвижване от точка А до точка Б:

https://www.bvg.de/en

 

за инфо:

https://www.berlin.de/en/public-transportation/

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Моля ви за предложение за хубав и не безумно скъп (туристически) ресторант в центъра за вечеря на по бира ,бретцел и коленце :)))  .Благодаря 🙂

 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
преди 49 минути , aleksandrina каза:

Може ли малко помощ относно онлайн заявката за посещение на Райхстага?!

Благодаря!

В какъв смисъл? Правиш заявката, разпечатваш и отивате с разпечатките в деня и часа. Показвате ги на входа на скенера, минавате и сте вътре. Безплатно е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всичко ми е ясно, поназнайвам малко немски, с преводача си помагам... Обаче възможностите за избор (съответно и възможните дати) са много. Не знам това, което избирам дали е ОК.

Връзка към мнение

https://www.virail.bg/

 

Най- евтини са Юнион Ивкони, но като им знам автобусите тук... Не знам дали бих се возила с тях до някъде-си-навън.

 

Една идея по- бързи и съвсем малко по- скъпи са тези на Рачич.

 

Арда тур също. Мисля, че за тях съм чела добри отзиви.

 

Flixbus са много като време и с прекачване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, aleksandrina каза:

Всичко ми е ясно, поназнайвам малко немски, с преводача си помагам... Обаче възможностите за избор (съответно и възможните дати) са много. Не знам това, което избирам дали е ОК.

Ами аз просто букнах. Даже бях взела 2 часа, че деня ни беше много натоварен и не бях сигурна дали ще успеем. Не съм имала трудности.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, aleksandrina каза:

Може ли малко помощ относно онлайн заявката за посещение на Райхстага?!

Благодаря!

Не си я разпечатвай! Става и свалена на телефона. не зная и дума немски, попадах все на рускоговорящи. Английският почти не влезе в употреба. Бях в Берлин в края на май. Имаш право и на една резервна дата (час съответно), освен тази, която най ти допада.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.