Прескочи до съдържание

Берлин - бързи въпроси


Lindt

Препоръчани мнения

Пуснах заявка, пък каквото- такова. Избора е голям- 100 вида посещения... То и дати не останаха за другата седмица. Намерих си свободна и пуснах (един единствен час- просто няма други). Ще чакам сега. :)

Благодаря ви!

Връзка към мнение

Ох, голяма бяла птица съм... Получих мейл от noreply@... И въобще не съобразих да последвам единият от двата линка. Сега ми пише, че заявката е изтрита и съответно дати няма вече. Ще го гледам отвън... Благодаря!

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Ох, объркаха ме с тези тайм слотове за Пергамон и за цените в сайта.

1.Ако закупя онлайн билет за Пергамон мюзеум в него има час. Нали не трябва допълнително да ъпгрейдвам билета 1-2 дни преди посещението с час и дата.

2.Ако обаче взема Мюзиъм пас Берлин/ако не взема билети то това на място ще се купува/ трябва да си взема тайм слот допълнително. Правилно ли съм разбрала?

3. Билета купен онлайн трябва ли да се разпечати на хартия?

Благодаря предварително.

Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Здравейте,

Утре летим за Берлин със съпруга ми. За съжаление той има проблем с коляното и голямото ходене, както по другите дестинации няма как да се състои.

Обмислям еретична обиколка с автобусите  hop on hop off. Та питането ми е кои са по-добри, разбирай - имат повече автобуси и не са претъпкани. Виждам поне три фирми - BIG BUS , top-tour -Sightseeing или City Sightseeeing Berlin. Поне тези намирам в нета. Цените са приблизително еднакви.

Връзка към мнение
преди 47 минути , Mamas каза:

Здравейте,

Утре летим за Берлин със съпруга ми. За съжаление той има проблем с коляното и голямото ходене, както по другите дестинации няма как да се състои.

Обмислям еретична обиколка с автобусите  hop on hop off. Та питането ми е кои са по-добри, разбирай - имат повече автобуси и не са претъпкани. Виждам поне три фирми - BIG BUS , top-tour -Sightseeing или City Sightseeeing Berlin. Поне тези намирам в нета. Цените са приблизително еднакви.

Не съм ползвал тези автобуси, но "като каза колена та се сетих". Преди първото ми ходене в Израел не знам защо ме заболя коляно, не помня кое. Дадоха ми от прословутите наколенки на д-р Ливайн. Носих ги въпреки, че се виждаха от късите ми панталони, но изобщо не ме заболяха през цялото време и при цялото ходене.

Сега винаги си нося или купувам на място Кетанол или подобно. Понеже обикновено не ползвам болкоуспокяващи това ми действа бързо и цял ден.

Иначе в Берлин съм ползвал само градския транспорт.

Пожелавам ви прекрасно изкарване в Берлин!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Mamas каза:

Здравейте,

Утре летим за Берлин със съпруга ми. За съжаление той има проблем с коляното и голямото ходене, както по другите дестинации няма как да се състои.

Обмислям еретична обиколка с автобусите  hop on hop off. Та питането ми е кои са по-добри, разбирай - имат повече автобуси и не са претъпкани. Виждам поне три фирми - BIG BUS , top-tour -Sightseeing или City Sightseeeing Berlin. Поне тези намирам в нета. Цените са приблизително еднакви.

Преди години направих няколко обиколки с автобус 100, автобус от градския транспорт, може да обиколиш забележителностите и на цената на обикновенно билетче.

Предполагам, че още съществува, погледни дали те устройва. На първо четене в нета намирам това: https://www.visitberlin.de/en/explore-berlin-bus-100

Приятно изкарване :)

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, traveler каза:

Не съм ползвал тези автобуси, но "като каза колена та се сетих". Преди първото ми ходене в Израел не знам защо ме заболя коляно, не помня кое. Дадоха ми от прословутите наколенки на д-р Ливайн. Носих ги въпреки, че се виждаха от късите ми панталони, но изобщо не ме заболяха през цялото време и при цялото ходене.

Сега винаги си нося или купувам на място Кетанол или подобно. Понеже обикновено не ползвам болкоуспокяващи това ми действа бързо и цял ден.

Иначе в Берлин съм ползвал само градския транспорт.

Пожелавам ви прекрасно изкарване в Берлин!

Кетанол за мазане ли?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Mamas каза:

Кетанол за мазане ли?

Не, за пиене. По-скоро италианското OKI , което пак си е кетапрофен на прах 1000 мг и ми действа много бързо. Но пак с уговорката, че го пия много рядко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 8.08.2023 г. в 9:06, Mamas каза:

Здравейте,

Утре летим за Берлин със съпруга ми. За съжаление той има проблем с коляното и голямото ходене, както по другите дестинации няма как да се състои.

Обмислям еретична обиколка с автобусите  hop on hop off. Та питането ми е кои са по-добри, разбирай - имат повече автобуси и не са претъпкани. Виждам поне три фирми - BIG BUS , top-tour -Sightseeing или City Sightseeeing Berlin. Поне тези намирам в нета. Цените са приблизително еднакви.

Ако времето позволява, спокойно можете да си вземете колела под наем. Берлин е равен и е идеален да това.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 8.08.2023 г. в 9:06, Mamas каза:

Виждам поне три фирми - BIG BUS , top-tour -Sightseeing или City Sightseeeing Berlin. Поне тези намирам в нета. Цените са приблизително еднакви.

С уговорката, че не съм ги ползвала, миналата седмица, когато бях в Берлин имаше много "викачи" на всички изброени фирми. Концентрирани са около Бундестага и Бранденбургската врата. Поисках карта с маршрута от един младеж от червените автобуси https://city-sightseeing.com/en/3/berlin и той сам ми предложи отстъпка, та вместо за 30 евро, щеше да ми продаде билет за 25 евро. Мисълта ми е, че няма нужда от предварително купуване на билети, а на място най-добре да си изберете фирма и да видите дали и какво намаление могат да ви направят. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Много държави в началото на тази година (2024), въведоха нови туристически такси. Някой може ли да сподели какви такси се плащат в Германия и в частност в Берлин.

Прочетох за такси „данък култура“ (kulturförderabgabe) и „данък легло“ (bettensteuer) и че е 5% от сметката за нощуване.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Някой знае ли как най-лесно се стига от централната част на града до летище Берлин рано сутринта? Има ли други варианти, освен такси, които могат да ме закарат в 05.30 ч. на летището?

Връзка към мнение
преди 1 час, Guinness каза:

Някой знае ли как най-лесно се стига от централната част на града до летище Берлин рано сутринта? Има ли други варианти, освен такси, които могат да ме закарат в 05.30 ч. на летището?

От сайта на sbahn Berlin:
 
image.png.2e001becd232e9f06e3180e1c9769567.png
 
 
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.