Прескочи до съдържание

Външна застраховка при наемане на кола


Препоръчани мнения

Нали има две нива, сега е само кейс, а до 20 дни мога да я повдигна в рекламация при нужда?

 

Ако затворя още сега кейса и не платят, няма как после да отворя нов..

Връзка към мнение
преди 15 минути , Георги каза:

Оспорването през Paypal е много ефективно, но и създава много проблеми на доставчика на услугата, защото всички разходи ги поемат те, ако Paypal отсъди в твоя полза. За това и са те помолили да го затвориш. Много провайдери имат клаузи, че при Paypal оспорване ще те вкарат в черен списък и няма да можеш да се възползваш от услугата за в бъдеще. 

 

Мисълта ми е, няма лошо да си гониш правата, особено ако срещаш мълчание от другата страна, но имай предвид, че чрез Paypal не само ще си вземеш лесно платените пари за услугата, но е възможно да изгориш всички мостове с тях и да не можеш да я ползваш за в бъдеще. 

Пак получих отговор от тях. Поставят ми условие да съм затоврел кейса и чак след това те щели да върнат парите, да съм им пишел като го направя.

Идеи? Аз мисля да не затварям нищо, ако не върнат, пейпал ще ги върне.

Връзка към мнение
преди 21 минути , Alexander каза:

Пак получих отговор от тях. Поставят ми условие да съм затоврел кейса и чак след това те щели да върнат парите, да съм им пишел като го направя.

Идеи? Аз мисля да не затварям нищо, ако не върнат, пейпал ще ги върне.

Ако смяташ да ги ползваш, затвори го. 

Ако ще ги зарежеш - остави го.

 

П.П. Аз бих го затворила, защото мразя изнудването.

П.П.П. Прави ми впечатление, че си голям си бързак - с англичаните повече търпение трябва... Тяхната сиеста е в бързината на взимане на решение 🙂 

Връзка към мнение

След негативните коментари за тях и постоянните им проблеми с плащането и аз реших да се откажа, та не вярвам скоро да ги позлвам пак.

Още повече ме подразни тяхния тон и как не са получли мейла. Какво пречи да го затворя и да не върнат нищо, а след това няма и как да отварям каквот и да е.

Ако е за спорта мога и да го затворя сега, само за да видя, дали пак ще излъжат.

Връзка към мнение
преди 8 минути , Alexander каза:

След негативните коментари за тях и постоянните им проблеми с плащането и аз реших да се откажа, та не вярвам скоро да ги позлвам пак.

Още повече ме подразни тяхния тон и как не са получли мейла. Какво пречи да го затворя и да не върнат нищо, а след това няма и как да отварям каквот и да е.

Ако е за спорта мога и да го затворя сега, само за да видя, дали пак ще излъжат.

Тогава аз бих оставила кейса. 

Връзка към мнение
преди 2 часа, nino каза:

@Alexander след анулацията , къде ще направиш застраховка ?

От следващите, които са цитирани горе. Няма часове, защото броят цели дни само, питах ги на чата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

2 пъти по-скъпи, но не виждам алтернатива за момента. 26 паунда, обаче през paypal, срещу 47 евро на 1,96 (за 7 дни) не са баш двойно (това за мое успокоение 😜). 

Редактирано от jul
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
3 hours ago, Alexander said:

След негативните коментари за тях и постоянните им проблеми с плащането и аз реших да се откажа, та не вярвам скоро да ги позлвам пак.

Още повече ме подразни тяхния тон и как не са получли мейла. Какво пречи да го затворя и да не върнат нищо, а след това няма и как да отварям каквот и да е.

Ако е за спорта мога и да го затворя сега, само за да видя, дали пак ще излъжат.

Оставяй кейса задължително, никога не съм прекратявал кейс преждевременно и никога никой не е успял да ме излъже .... може би затова.

А и със самия начин на отношение, което не е изненада за англичани към българи ме вбесява и не бих си позволил лично аз да пропусна да им го показвам всеки път, когато мога ...

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към мнение

Забравих да кажа, че тези претенции за затваряне на кейса предварително ми се изпращат директно на мейла, а не през кореспонденция на пейпал.

 

Връзка към мнение

и аз не бих затворила кейса

 

след като обещават да върнат парите очевидно биха спечелили кейса, ако се стигне до ескалация, така че не разбирам какво ги притеснява толкова

 

отношението според мен е неприемливо - някой да ти поставя такива условия за връщане на пари, които имаш право да поискаш според собствените им условия

Връзка към мнение

Има тънка разлика между връщане на пари при канселиране на услуга в срок и оспорване в пейпал, което е аналогично на оспорване на транзакция по кредитна карта. Ако искаш да канселираш хотел с безплатна анулация не го правиш чрез оспорване на транзакция в банката. Разбира се, липсата на отговор на първия имейл е доста многозначителна, но аз лично бих изпратил и напомняне преди по-драстични мерки, тук е въпрос вече и на лични разбирания и не искам да влизам в полемики. Грешки се случват, човешки такива също и сякаш бих отпуснал с една идея по-голям кредит на доверие.

 

Но това е на теория, нещата вече са в по-напреднала фаза и на базата на отговорите им и аз не бих прекратил кейса. Просто бих изчакал да минат 14-те дни и да изпратя две напомняния преди въобще да го отворя. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз също подкрепям мнението, че през пейпал оплакването е гаранция за връщане на парите.

И не бих канселирал. Един път им се вързах на едни доставчици, че не можели да върнат парите преди да канселирам. Кореспондирахме през пейпал акаунта ми и те ме увериха, че историята на кореспонденцията ни щяла да се запази и да не съм се притеснявал (макар от пейпал предупреждението да беше да не затварям случая, докато не си получа парите).

Вързах им се на китайците, те ми бяха доставчика и затворих кейса. И оттам пари - нанай. Чаках месец, нищо. Пуснах съобщение до пейпал, оттам ми писаха, че за тях случаят е приключен и не пазят кореспонденции...

 

А китайците след това ги набарах на фейсбук на поредната им реклама (става въпрос за Masorini) и след като им писах на страницата колко много са некоректни, веднага се свързаха с мен на месинджър и ми върнаха парите.

 

След това на два пъти чрез оплакване в пейпал си ми връщат парите по други случаи други доставчици.

След като не искат с добро, що да ги мислим как щели да страдат.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 28.02.2019 г. в 8:48, Lirea каза:

@VesseloVesse ,  все още се мотая, защото не ми е спешно, и препитвам познати за пейпал. Тия дни ще се свържа и с тях по чат или телефон и ще пиша, ако като има някакво развитие.
Загледах http://statusglobalinsurance.com/ като алтернатива, но на пръв бегъл поглед покрива доста по-малко неща. 

Аз в крайна сметка направих paypal account на приятеля ми, че на негово име е колата, съответно застраховката, а искат и плащането да излезе от негово име, не приемаха моя paypal. Та стана в крайна сметка, дано не ни се налага да я използваме..

Връзка към мнение

Направих си нова застраховка в RentalCover. Четох мнения, като цяло  повечето хора ги хвалят и то в последните месеци, а отрицателните мнения са за някакви  специфични и особени случаи, та реших да купувам. На всички отрицателни винаги някой от фирмата е писал и е искал още информация за случая.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз четох вчера, преди да платя. 98% препоръчват. И не бяха англичани само, а най-различни националности. Има 15%отстъпка за нов клиент. 

Дано нямаме повод за отзиви, добри или лоши 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На сайта им пише, че ако  има по-ниска цена от тяхната, ще дадат същата , ако им  изпратиш скрийншот на някой от тяхните имейли. По принцип цената на WWI е по-ниска.

Някой пробвал ли е тази опция за сваляне на цената ?

Редактирано от nino
Връзка към мнение

Някой има ли опит с сключването на застраховка за кемпер? Пробвах WWI, но на българи не е позволено да се възползват от тяхната услуга за застраховане на кемпери.🤔 Други идеи?

Обмислям пътуване из Европа, но мястото от което ще наемам кемпера иска да ми удържи 2000 евро excess!!! Тъй като нямам много опит с наемането на коли, а пък за кемпери да не говорим - тази сума от 2000 евро е сумата, която ще платя ако например някъде надраскам кемпера ли? Не може ли по-малко? 🙄

Връзка към мнение

Ако не си ползвала досега кемпер, не те съветвам да взимаш под наем. Тънкости има доста, възможност да те метнат нещо - много.

Освен ако не е от реномирана компания Avis, Europecar и т.н.

Връзка към мнение

Наистина не съм взимала досега кемпер под наем, но смятам да взема пробно за 2-3 дни в БГ и чак след това из Европа. В случая е английска компания, чийто кемпери се правят въс фабрика в Словения и им трябват хора, които да ги закарат до Лондон.

Връзка към мнение

И да имаш застраховка, пак ще ти блокират тези 2000 евро при наемането му.

На много места за  малки коли взимат по 1000-1200, та за кемпер ми се струва нормално тази сума.

Връзка към мнение
преди 55 минути , saved_ каза:

бмислям пътуване из Европа, но мястото от което ще наемам кемпера иска да ми удържи 2000 евро excess!!! Тъй като нямам много опит с наемането на коли, а пък за кемпери да не говорим - тази сума от 2000 евро е сумата, която ще платя ако например някъде надраскам кемпера ли? Не може ли по-малко?

 Excess е сумата, за която отговаряш, когато нямаш пълна застраховка. Т.е. ако има повреда плащаш толкова и всичко нагоре се плаща от застраховката.  Направи си пълна застраховка за да се махне. 

преди 55 минути , saved_ каза:

бмислям пътуване из Европа, но мястото от което ще наемам кемпера иска да ми удържи 2000 евро excess!!! Тъй като нямам много опит с наемането на коли, а пък за кемпери да не говорим - тази сума от 2000 евро е сумата, която ще платя ако например някъде надраскам кемпера ли? Не може ли по-малко?

 Excess е сумата, за която отговаряш, когато нямаш пълна застраховка. Т.е. ако има повреда плащаш толкова и всичко нагоре се плаща от застраховката.  Направи си пълна застраховка за да се махне. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 53 минути , saved_ каза:

Обмислям пътуване из Европа, но мястото от което ще наемам кемпера иска да ми удържи 2000 евро excess!!! Тъй като нямам много опит с наемането на коли, а пък за кемпери да не говорим - тази сума от 2000 евро е сумата, която ще платя ако например някъде надраскам кемпера ли? Не може ли по-малко? 🙄

Прочети си добре договора. Принципно абсолютно всяка компания за коли под наем ще ти вземе депозит от този ранг - освен ако не сключиш пълна застраховка (някъде не го и предлагат). Тази сума не е за едно одраскване, а за всякакви щети. НО - миналото лято една гръцка компания ме сюрпризира, че без значение от щетата ще платя 1500 евро - колкото е депозита. Тя самата кола сигурно струваше 1000 евро. Или гъркинята не е говорила добър английски, ама се съмнявам.

Аз поех риска - щото гъркинята беше гадна, щото ми даде 35 евро на ден пълна застраховка, щото мразя лошото обслужване, щото кредитната ми карта е с голямо покритие и щото живея в Англия и мога да се разправям при проблем. Но като цяло не бях хепи и бях много внимателна.

Та... Външната застраховка е риск. Помисли го. 

Връзка към мнение

В скоро време още един доставчик на застраховка за самоучастие, https://www.questor-insurance.co.uk/.

Пише, че покриват ЕИП, но България я няма в падащото меню. Писах им, потвърдиха, че покриват България и ще я включат.

 

Цитат
Good afternoon,
Thank you for your email.
We do sell to residents of Bulgaria.
I will bring this to our IT team first thing tomorrow morning to ensure Bulgaria is added to our drop down list.
Thank you for bringing this to our attention.

 

Ще ни цакат те ...

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.