Прескочи до съдържание

Лична информация и опазването и в интернет


Препоръчани мнения

преди 33 минути , Topfly каза:

Интересното, че нямам спомени да съм одобрявал такава функция, но е възможно да съм кликнал да без да чета...

 

 

Е няма как да ползваш навигацията на гугъл без да им дадеш достъп до местоположението си. Общо взето това е от стандартните права, които много приложения искат - например камерата за да ти геотагне снимките, навигациите очевидно, дори браузерите за да ти показват локализирано съдържание. 

 

Мисля, че имаше как да се спре изпращането на постоянна локация към гугъл (може би в този случай няма да можеш да ползваш информация за трафика, не съ сигурен), но начална и крайна точка ще ги имат, няма как. 

Връзка към мнение
19 minutes ago, Георги said:

Е няма как да ползваш навигацията на гугъл без да им дадеш достъп до местоположението си. Общо взето това е от стандартните права, които много приложения искат - например камерата за да ти геотагне снимките, навигациите очевидно, дори браузерите за да ти показват локализирано съдържание. 

 

Мисля, че имаше как да се спре изпращането на постоянна локация към гугъл (може би в този случай няма да можеш да ползваш информация за трафика, не съ сигурен), но начална и крайна точка ще ги имат, няма как. 

С пращане за информация за местоположението ми нямам проблем. Имам проблем с архивирането на тази информация. Аз си знам къде съм бил и нямам нужда Гугъл да ми пази списък с всички мои местоположения години назад.

Връзка към мнение
В момента, Topfly каза:

С пращане за информация за местоположението ми нямам проблем. Имам проблем с архивирането на тази информация. Аз си знам къде съм бил и нямам нужда Гугъл да ми пази списък с всички мои местоположения години назад.

Ей това би трябвало да е от полза: https://support.google.com/accounts/answer/3118687?hl=en#:~:targetText=Delete all Location History,tap Delete all Location History.

  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 30 минути , Topfly каза:

С пращане за информация за местоположението ми нямам проблем. Имам проблем с архивирането на тази информация. Аз си знам къде съм бил и нямам нужда Гугъл да ми пази списък с всички мои местоположения години назад.

Не само Гугъл, много от приложенията в телефона ти архивират по един или друг начин тази информация.Револют ми пожелава приятен престой в дадена страна,още преди да съм излязла от самолета и дори преди мобилният оператор да ме е локализирал.Къде по света си плащал с тази или с която и да е друга картата остава като информация за вечни времена.Няма как да се спасиш от проследяване, проучване на потребителски навици и т.н.Приемаме всичко това като необходимото зло.Но има и една тъмна страна и това не е гаджето ти да разбере,че му изневеряваш.Около  вота за Брекзит излезе информация,че определена група UK потребители на Facebook са проучвани,за да им се въздейства с определени реклами и послания с цел подкрепяне на Брекзит.Страшно е да си помислиш,че нещо което смяташ за твой съкровен избор,може да е режисирано от някой,който толкова добре те "познава".

Връзка към мнение

@Topfly споделянето на тези данни е всъщност цената за ползване на услуги, които традиционно считаме за безплатни и сме ужасно свикнали с тях, и работата е там, че тази цена непрекъснато се повишава, без да го осъзнаваме

 

казал го е кратко и ясно Roger McNamee - един от ранните инвеститори във Facebook, който от известно време е силно притеснен от ескалиращото натрупване на данни и как се употребяват

 

цялото TED интервю с него е супер интересно, но ако не ти се слуша всичко, можеш да го почнеш от 30-тата минута нататък, има и script

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Може би в тая тема е мястото, но днес се присетих за Китай, че ще наложат (или налагат?) кредитна система - чисто следене. На когото му е интересно може да поразгледа като напише "социална кредитна система" в гугъл:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Социална_кредитна_система

На английски може да се намерят много интересни статии, но като цяло идеята е, че всеки гражданин получава в началото 1000 точки и за всяко "нарушение" му се отнемат от тия точки. Пушиш на забранено място, снимали са те....губиш от точките. Играеш по цял ден игри в интернет, вместо да работиш или учиш....взимат от точките. После като кандидатстваш за работа или за кредит, гледат колко точки имаш и решават "какво да те правят". 

Според мен това се пише за Китай ,че едва ли не като комунистическа държава го е измислила. Може да е така, може да не е, но със сигурност в развити държави като САЩ това се прави вече 😉 Просто е въпрос на пропаганда, хората да свикнат с тая мисъл и да го приемат за нормално, а като бонус Китай бива представен като злата комунистическа държава. 🙂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.