Прескочи до съдържание

Тайланд - първо пътешествие


Препоръчани мнения

Лев - евро - бат. Тествал съм го по курса на тавекс - разликата е голяма.  Тайландският бат е крива валута зад граница. Неслучайно дори е в изключенията на револют, които имат допълнителна такса.

 

  • Харесвам 4
  • Шок 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Ето и нашата 2 седмична програма

 

  •  Кацане в Чианг Май сутрин рано. Предвидени 3 нощувки. Следобеден полудневен тур до Doi  Suthep. Втори ден целодневен тур Чианг Рай (white temple and golden triangle tour). Ден трети полудневен тур слонска ферма, следобед местни храмове.
  • Ден 4ти вътрешен полет до Банкок. Предвидени 3 нощувки. Следобедно посещение на ChinaTown, вечерта коктейл в Sky bar. Втори ден целодневен тур до Аyutthaya. Ден трети Grand Palace и околните храмове. Ден 4 полудневен тур Floating Market, вечерта хващаме автобус с нощен преход до Краби.
  • Ден 8ми пристигане сутринта Краби и  преход и настаняване Ко Ланта. Предвидени 4 нощувки. Организиране на дневен тур Phi Phi и Maya bay (евентуално ако са го отворили) и един тур до близките острови + Emerald Cave(Koh Muk). 2 дни почивка за местни плажове.
  • Ден 12ти отпътуване за Пукет. Предвидени 2 нощувки около Карон Бийч. Един тур до Джеймс Бонд острова и един ден местни плажове.
  • Ден 14ти полет Пукет - София .

 

Как ви се струва. Постижим ли е плана 🙂

 

Редактирано от emi_cen
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен планчето ви изглежда супер и е напълно постижимо.

Както някой беше написал по-нагоре в коментарите, Пукет е найстина много комерсиален, особено Патонг. Според мен единственото хубаво е, че от там се правят трипчета до островите Симилиан и Сурин.

 

Връзка към коментар

На мен пък 3 нощувки в Чанг Май ми се струват малко множко... Ние направихме 2 там и една в Чанг Рай, като освен до белия храм, ходихме и до чаената плантация, която поне за нас си беше много добро попадение (благодаря отново на @T.E.Lawrence), но не ни остана време за синия храм и пак си беше препускане, а без нощувка... 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.