Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Гърция и Кипър


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Гърция. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Какви са средните температури в Гърция през август?

- Какво е работното време на метрото в Атина?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой е най-хубавият гръцки остров?

- На Лефкада или Кефалония да отделим повече време?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Не ми се вярваше, че нямаме такава тема за нашата съседка.

Та въпроса ми е, има ли отворени хранителни магазини в неделя в Гърция, по-точно в Солун и кои са те?

Не броя разни малки тип гаражни.

Връзка към мнение

Направо ме хвана неподготвена, признавам си. Изобщо нямам спомен, въпреки че сме били там в неделя. Спомням си само, че Lidl работят една неделя в месеца, но нямам идея коя.

Ето какво намерих за веригата Masoutis що се отнася до неделното им работно време:

 

Цитат

11:00 - 20:00 OPEN BRASA, HERAKLITE, TOUZA, ASPROVALTA, N.PERAMOS, THASSOS,
 
  
   ALL THE STORES OF CHALKIDIKI (EXCLUSIVE), KORINOS, LEPTOKARYAS, PLATAMONA, LITOCHOROS
 
  
   THE OTHER CLOSED

Ето още нещо да Lidl: https://nikana.gr/en/tourist-guide/blog/general-information/2243/lidl-supermarkets-in-greece

 

По-точно:

 

Цитат

Some stores are open on Sundays too. Lidl Perea, Epanomi and Nea Mihaniona in Thessaloniki are open from 10-18h during the season (June-September), and from 10-16h in the off-season period, while Lidl Nea Kallikratia, Ierissos, Vrasna and Nikiti work from 10-16h on Sundays during May, and from June until the end of September mostly from 8-20h.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Горивата са   скочили драстично в Гърция..

Бензин А95 варира от 1,65 до 1,78 евро, 98 и 100 ги видях и по 1,98евро.

аз такива цени в Европа не бях срещал с изключение на Италия и то предо години, когато нефта беше скъп.

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

Горивата са   скочили драстично в Гърция..

Бензин А95 варира от 1,65 до 1,78 евро, 98 и 100 ги видях и по 1,98евро.

аз такива цени в Европа не бях срещал с изключение на Италия и то предо години, когато нефта беше скъп.

Е, за Гърция тези цени не са прецедент. На по-отдалечените места винаги е по-скъпо.

А преди седмица в Лисабон заредих на 1.609.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Имам нужда от насока. Късен  петък следобед, около 18ч. пристигаме на пристанище Рафина и на другия ден в 8 излитаме от летище Атина. Иска ми се да се придвижваме с градски транспорт Къде да търся настаняване? Ако имате конкретни предложения, моля да ги споделите! Благодаря!

Връзка към мнение
преди 3 минути , Цвете каза:

Имам нужда от насока. Късен  петък следобед, около 18ч. пристигаме на пристанище Рафина и на другия ден в 8 излитаме от летище Атина. Иска ми се да се придвижваме с градски транспорт Къде да търся настаняване? Ако имате конкретни предложения, моля да ги споделите! Благодаря!

http://www.booking.com/Share-TCKnDK - Apartaments Tina

На това се спрях по подобен повод. Не съм го ползвал още. Предлагат безплатен трансфер. За ранния полет на Раян е опцията с максимум сън 😉

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение

Хотел Avra Rafina е голям, малко захабен, но върши идеална работа за нощувка между летище / ферибот. Точно срещу пристанището, на 5 мин. пеш и в цената е включен безплатен летищен трансфер.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, adreno каза:

Препоръка за район за отсядане в Атина? За предпочитане е да е място  - да има живот до по-късно  и що годе удобен транспорт наоколо?

На мен любими са ми райони Гази и Като Петралона, около тези метростанции:

тук и тук

В кварталите живеят местни хора, на един хвърлей са от центъра, може пеш, може и с метро за 2 спирки, има много пекарни/кафенета и добри ресторанти в района

Връзка към мнение

Цвете - Корабът може да има и малко закъснение. Не препоръчвам ходене до Атина. Няма смисъл. Ако намерите нещо да ви хареса в Рафина, по-добре там. Airbnb има хубави предложения. 

 

Бях тръгнала да пиша за Атина, но докато се стигне до Атина, после да се настаните, ще минат два часа. Автобусът тръгва в 18:45 от Рафина.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моля за препоръка в кое градче да отседнем на остров Андрос. Фериботното пристанище е Gavrio, Andros е главното селище и май е по-хубаво там. Има ли градски транспорт между двете? 

Връзка към мнение

Миналата седмица в работата на един кОпон по случай юбилей на колежка подхвърлих "бомбата" за един еднодневен неделен "тийм-билдинг" в Атина. 🙂 Тя пък идеята се пое от останалите лека-полека и вече сме около дузина души на клона. Та да попитам, дали има някакъв вариант да си организираме транспорт за 10+ души, който да излезе по-изгодно от ползването на метро или автобуси от и до летището?

Връзка към мнение

Цвете - до колкото си спомням има транспорт между пристанището Гаврио и Андрос. Ние като бяхме там отседнахме в Идруса. Това е следващото населено място по пътя ГАврио-Андрос. Може да отседнете в БАЦИ. Ние бяхме с кола. Разписание на автобусите ето тук https://ktelandrou.webnode.gr/dromologia/  

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Ще пътува с детето си до Гърция. Съпруга ми няма да идва с нас. Въпроса ми е необходим ли е друг документ, освен международния паспорт, за детето? Трябва ли декларация от втория родите или нещо подобно?

Връзка към мнение

За сухопътните граници не знам, но най-вероятно и за тях ще трябва декларация от втория родител за извеждане на малолетно или непълнолетно дете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 49 минути , kdelin каза:

Ще пътува с детето си до Гърция. Съпруга ми няма да идва с нас. Въпроса ми е необходим ли е друг документ, освен международния паспорт, за детето? Трябва ли декларация от втория родите или нещо подобно?

При излизане от България без значение от кой пункт, се изисква на 100% декларация за съгласие от втория родител или от двамата, ако детето е с трето лице.

Освен оригинала се представя и копие, което остава при полицая. Ако не си направите копие, ще ви вземат оригинала.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 15 минути , Alexander каза:

При излизане от България без значение от кой пункт, се изисква на 100% декларация за съгласие от втория родител или от двамата, ако детето е с трето лице.

Предполагам, че декларацията е тази , от която има образец на сайта на МнВ?

 

Връзка към мнение
45 minutes ago, kdelin said:

Предполагам, че декларацията е тази , от която има образец на сайта на МнВ?

Тази е- да. Трябва да е нотариално заверена. Направи си копие, защото то остава в бг граничните власти (да не ти вземат оригинала). :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , t_petkov каза:

Някой бил ли е на почивка на плаж около Атина? Ако да, къде? Има хубави билети за средата на юли го обмислям като вариант. 🙂

С градки транспорт може да стигнеш до доста плажове. Моя фаворит определено е Глифада. Иначе по цялото крайбрежие има доста плажове, както безплатни, така и платени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
3 minutes ago, lamerz1912 said:

С градки транспорт може да стигнеш до доста плажове. Моя фаворит определено е Глифада. Иначе по цялото крайбрежие има доста плажове, както безплатни, така и платени.

Идеята ми е да останем на хотел някъде около плажа, така че Атина да ни е само connection point. 

Връзка към мнение

Атина - Глифада е 40-50 минути с трамвай. В самата Глифада има места за настаняване, но ние нощувахме в Атина. Освен плажа пробвахме и един ресторант препоръчан от Трипадвайзър, определено ни хареса.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте! Имам питане за проблем свързан с глоба за паркиране на ферибота на Кавала. Имам оставено розово листче с глоба на стойност 40 евро с попълнени данни за автомобила. Не успях да го платя като бяхме в Кавала, защото се качихме на ферибота, а на връщане понеже беше 29.06 - Петровден се оказа, че е празник на Кавала и всички почиваха. Ще имам ли някакъв проблем и какви са вашите съвети?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.