Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Гърция и Кипър


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Гърция. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Какви са средните температури в Гърция през август?

- Какво е работното време на метрото в Атина?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой е най-хубавият гръцки остров?

- На Лефкада или Кефалония да отделим повече време?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 2 часа, Balkanka каза:

@zhivko7 , благодаря Ви! Бихте ли ми дали линк? Кои са тези автобуси - интерсити ли? Бих искала да напасна времето, за да не седим с багажа в Лимасол като прани гащи. 🙂 

Да, Intercity. Събота и неделя са по-нарядко, но като гледам изчакването в Лимасол обикновено не е много, около час.

 

http://www.intercity-buses.com/?wp=routes

  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 53 минути , Natalivp каза:

Здравейте, ще пътувам до Пафос, Кипър, искам да попитам за трансфер от летището, но немога да се ориентирам къде да пиша? 

http://www.cyprusbybus.com/routes.aspx?sid=8

Връзка към мнение
преди 2 часа, Natalivp каза:

Здравейте, ще пътувам до Пафос, Кипър, искам да попитам за трансфер от летището, но немога да се ориентирам къде да пиша? 

Автобусната спирка е буквално на 30 м от изхода, има табло със спирките и разписание. Билети се купуват от шофьора, около 2-3 евра беше билетчето.Има и таксита, както и автобуси до Лимасол, ако не сте до Пафоос и околността.

Редактирано от Asya Assenova
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
4 minutes ago, Natalivp said:

Здравейте, ще пътувам до Пафос, самолета каца в полунощ, знае ли някой, кой е най - рентабилния трансфер до Queens bay hotel? Благодаря! 

По- нагоре има линк, който @Polina е споделила. В него има разписанията. Може да го разгледате.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хотелът се намира в село Кисонегра на 8км. от Пафос. Не ми излизат опции с автобус или аз немога да се ориентирам и понеже ще пристигнем през нощта, май единствената опция е такси. Питах хотела за трансфер 40 Евро в едната посока, самолетните билети са 17евро. 

Връзка към мнение
преди 35 минути , Natalivp каза:

Хотелът се намира в село Кисонегра на 8км. от Пафос. Не ми излизат опции с автобус или аз немога да се ориентирам и понеже ще пристигнем през нощта, май единствената опция е такси. Питах хотела за трансфер 40 Евро в едната посока, самолетните билети са 17евро. 

Може да си вземете рейса до града. Спирката е в центъра и после оттам да си вземете такси до хотела. Разстоянието от летището до там май е към 24-5км. 

Виж този линк - https://www.rome2rio.com/s/Paphos-Airport-PFO/Queens-Bay-Hotel-Paphos-City

 

ПС. Провери си в разписанието, което ти пуснах по-нагоре. Рейсовете, които ходят до това село са 3- 607, 615, 642. 
Ако не е удобно си остава опцията за такси от града, а не от летището. 

Редактирано от Polina
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
29 minutes ago, Natalivp said:

Хотелът се намира в село Кисонегра на 8км. от Пафос. Не ми излизат опции с автобус или аз немога да се ориентирам и понеже ще пристигнем през нощта, май единствената опция е такси. Питах хотела за трансфер 40 Евро в едната посока, самолетните билети са 17евро. 

Има автобуси. От менюто Plan My Journey избираш  от Paphos Airport за Kissonerga, дата и час.

Обаче първия автобус е в 7:30 и по- често в 8:00. Та не вършат работа..

Редактирано от aleksandrina
Връзка към мнение
преди 45 минути , Natalivp каза:

Хотелът се намира в село Кисонегра на 8км. от Пафос. Не ми излизат опции с автобус или аз немога да се ориентирам и понеже ще пристигнем през нощта, май единствената опция е такси. Питах хотела за трансфер 40 Евро в едната посока, самолетните билети са 17евро. 

И такситата са скъпи. Мисля, че до Пафос искаха 35 евро и това на дневна тарифа.Аз кацнах в Пафос през деня и нямах проблеми.Не мисля, че ще е по-евтино от трансфера, освен ако не си поделите таксито с други пътници. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте Магеланци,

 

През август ще посетим Закинтос за първи път. Ще пътуваме с кола. Избрали сме това хотелче http://www.zantefiorestudios.gr/en-photos.php, което се намира Porto Kaminia Beach, Vassilikos . Искаме да посетим плажа с костенурките и Навагио. Ще се радвам ако ме ориентирате за колко време може да се стигне с кола до тези места? и дали е по-добре с корабче / лодка под наем?

 

Хубава седмица 🙂

Връзка към мнение

Размечтала съм се за дълъг уикенд на море през юли. И понеже не ми се връзват разписанията на ферита и полетите до Атина,  загледах Кипър, нищо че ще е топло. 

Та ако летим в петък сутринта до Ларнака и се върнем в понеделник сутрин от Пафос,  къде е най-комуникативното място за нощувки с цел хубав плаж и почивка?  

И как и откъде можем да стигнем до летището в Пафос толкова рано (в 7:05 е полетът) ?

 

Връзка към мнение

Аз продължавам с въпросите, тъй като съм в непознати води. Билети за ферибота Пирея - Милос е добре да се вземат предварително онлайн или може и на място? Трудно ли се ориентира човек на място да си намери ферибота? 

Връзка към мнение
преди 26 минути , Suunto каза:

Аз продължавам с въпросите, тъй като съм в непознати води. Билети за ферибота Пирея - Милос е добре да се вземат предварително онлайн или може и на място? Трудно ли се ориентира човек на място да си намери ферибота? 

На място е стандартната цена, онлайн може да има намаления. 

В Пирея на пристанището като се влезе билетите се продават вляво на 100-200та метра навътре от главния вход за коли.

Голямо е пристанището до последния порт за Родос който тръгваше помня вървях поне километър и наоколо бе пълно с Албански навлеци и просяци - има безплатни автобуси обаче ама забравих на какъв интервал дали на 30мин дали на час.

Редактирано от vinidj
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 19.04.2019 г. в 8:20, Lindt каза:

Размечтала съм се за дълъг уикенд на море през юли. И понеже не ми се връзват разписанията на ферита и полетите до Атина,  загледах Кипър, нищо че ще е топло. 

Та ако летим в петък сутринта до Ларнака и се върнем в понеделник сутрин от Пафос,  къде е най-комуникативното място за нощувки с цел хубав плаж и почивка?  

И как и откъде можем да стигнем до летището в Пафос толкова рано (в 7:05 е полетът) ?

 

За плаж - Агия Напа. Горещо препоръчвам Simos Magic Apartments 2 - първа линия в тиха част на курорта, на 20-25 минути пеша от Ниси бийч. Ако не ви се ходи толкова, на 3 минути има плаж 

Ето гледка от балкона, а цената ни беше 30 евро на нощувка за студио

20190429_175028.jpg.3e73a216690257599e8e041f6bf5f67d.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Гледах цени на фери от Миконос до Наксос - 30Е в посока, това нормално ли е? Така излиза колко самолетен билет от Атина или Солун. Един дейтрип за семейство прави 500лв. Има ли някакви по- евтини варианти?

Връзка към мнение
преди 9 минути , Oshko каза:

Гледах цени на фери от Миконос до Наксос - 30Е в посока, това нормално ли е? Така излиза колко самолетен билет от Атина или Солун. Един дейтрип за семейство прави 500лв. Има ли някакви по- евтини варианти?

Не сме посещавали Миконос, но мога да ти споделя, че цените много зависят от острова и дестинацията. Погледнах таблицата с бюджета - плащали сме 39.80 евро Фолегандрос - Милос, както и 49.80 евро Наксос - Фолегандрос. Така че - да, нормално е.

Връзка към мнение

Странното е, че по тази дестинация Миконос - Наксос се движат само бързи ферита, за които тези цени са обичайни. Учудва ме, че няма поне една от по-бавните линии, дори един път седмично. Те са на по-ниски цени.

Връзка към мнение
преди 7 часа, Oshko каза:

Гледах цени на фери от Миконос до Наксос - 30Е в посока, това нормално ли е? Така излиза колко самолетен билет от Атина или Солун. Един дейтрип за семейство прави 500лв. Има ли някакви по- евтини варианти?

Не е нормално , предполагам това са цените само за спийд ферита. През 2017г края на май - началото на юни,Миконос - Наксос 10 или 11€, Наксос -  Санторини 20€ . И двата ферибота бяха многоетажни с автомобили, тръгващи от Атина/Пирея.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Три бързи въпроса за Пафос Кипър:
- Някой наемал ли е кола от летището около 1 сутринта. Системата не ме отхвърля да направя резервация - интересно ми е как става по нощите/сутрините.
- Какъв каймак може да се обере за един уикенд? Най добрите места за посещение, близко до Пафос.
- Местен гид с български?

Благодаря!

Връзка към мнение

Наемал съм кола от Ларнака, но не вярвам в Пафос да е по-различно. В Кипър рент-а-кар бизнесът е много развит. Офисите на големите фирми работят денонощно.

В Пафос се намира голяма археологическа част с невероятно мозайки, кралските гробници и малка крепост.

Лимасол, който е най-лъскавият град на Кипър е на само 70км.

По пътя за Лимасол се намират поред (кое малко в  ляво - кое малко в дясно) Светилището на Афродита, Скалата Петра, Храмът на Аполон, древният Курион и крепостта Колоси..

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 11.05.2019 г. в 16:42, lyusi каза:

За плаж - Агия Напа. Горещо препоръчвам Simos Magic Apartments 2 - първа линия в тиха част на курорта, на 20-25 минути пеша от Ниси бийч. Ако не ви се ходи толкова, на 3 минути има плаж 

Ето гледка от балкона, а цената ни беше 30 евро на нощувка за студио

20190429_175028.jpg.3e73a216690257599e8e041f6bf5f67d.jpg

Всъщност сетих се за нещо неприятно за този хотел , което не се споменава в описанието в букинг - климатик има, но се води екстра и се плаща отделно. Бях забравила за това, тъй като на нас не ни е трябвал.

Връзка към мнение
Щастливеца

Някой пътувал ли е от Летище Еркан до Агия Напа? Всички маршрути, които откривам са със зверски безмислени прекачвания.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.