Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Гърция и Кипър


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Гърция. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Какви са средните температури в Гърция през август?

- Какво е работното време на метрото в Атина?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой е най-хубавият гръцки остров?

- На Лефкада или Кефалония да отделим повече време?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Здравейте,
зачудих се дали приемат плащания с карта по ресторанти (кръчми) и туристическите забележителности (в Атина)? Имам мътни спомени, че преди година приятели са ми казвали, че само кеш.

Редактирано от Граф Вронски
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Преди време имаше нощен влак София-Атина. Дали го има и сега и някой пътувал ли е по този начин?

Че в нета не намерих, нито купуване на билети он-лайн, нито информация. Явно, на гарата трябва да се пита.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

В сайта на БДЖ (ако може да му се вярва) има влак само до Солун, тръгващ от София в 15.00 ч. Но прави връзка в Солун с влак за Атина. Преди години и преди лоу кост авиокомпаниите имаше директни спални вагони до Атина, които бяха много удобни.

 

http://www.bdz.bg/bg/international/sofiia-solun-2501.html

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 56 минути , hristov.hb каза:

В сайта на БДЖ (ако може да му се вярва) има влак само до Солун, тръгващ от София в 15.00 ч. Но прави връзка в Солун с влак за Атина. Преди години и преди лоу кост авиокомпаниите имаше директни спални вагони до Атина, които бяха много удобни.

 

http://www.bdz.bg/bg/international/sofiia-solun-2501.html

 

Точно за тях питах, ама не намерих никъде информация.

Така, обадих се по телефона в БеДеЖето:diablo:

Значи, ако си тръгнал с трена за Атина, на Кулата слизаш, превозват те с автобус до Стримон / не го знам какво е/, там се качваш на влака за Солун, пак слизаш и чакаш друг трен за Атина.

Аз питам : " имаше удобен нощен влак, директно", лелята ми вика - " ееее, то едно време имаше и разни други работи"...

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Смея се 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте!

Не знам колко ми е бърз въпроса, но да видим дали някой ще може да помогне.

Планувам пътуване до Кипър през Април 2019 и се чудя какви билети да взема. Колебая се между  РайънЕър до Пафос и Уиз до Ларнака. От една страна, до Пафос е доста по-евтино, но ме притеснява, че е с РайънЕър заради последите отменени полети, от друга страна до Ларнака е доста по-скъп, но пък като че ли в тази част на Кипър има по интересни неща. Какво бихте посъветвали?

Също, някой с по-пресни впечатления, как е градския и междуградския траснпорт там? В по-старите теми четох, ме е малко зле... 

 

Благодаря!

Връзка към мнение

Не се притеснявай от отменени полети, на всяка авиокомпания се случва, просто Райън единствено ги казват по новините.

Ако отидеш на Фейсбук страницата на Аероиск ще видиш колко високотарифни компании имат отменени полети.

Редактирано от vinidj
  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Ние ползвахме кола под наем, доста евтин е самият наем. Ползвахме фирма, която позволява преминаване в Северен Кипър. Места за паркиране има достатъчно. Ако ще ходите до Северен Кипър там автобуси няма. Пътува се на стоп. Това ни казаха българи, с които се запознахме там.

Връзка към мнение

Има уреден транспорт  в гръцката част, в турската ако ходите е по-сложно.В турската има едни малки автобусчета като маршрутки,  на често са, но съм ходил само за няколко часа от Никозия до Кирения, не знам до къде другаде ходят

в Кирения даже има автогара и трябва да си купиш билет преди да се качиш

Връзка към мнение

За лятото обмислям почивката ни да е на Крит и по-конкретно Ханя. Има нови сезонни полети на Райън еър от Букурещ до този град, за който четох, че плажовете са пясъчни. Имам за сега два въпроса:

1. Края на юли - началото на август има ли силни ветрове? Четох някъде за ураганни ветрове Мелтеми, но така и не резбрах напълно кога и къде са. Другият ми вариант е първата половина на септември. Тогава по-добре ли е?

2. Кои сайтове да ползвам за резервация? Търся цена 80-100 лв. нощувка, като предпочитам настаняване в апартамент или студио за трима, вместо хотел.

 

Връзка към мнение

Септември началото е най-добре, цените лееко понамаляват ама пак не са особено ниски, а водата е топла.

Ветрове примерно в Родос на една географска ширина често си има 6-8метра в секунда там около Аквариума, обаче във вътрешността по не се усещат.

Не са чак ураганни и живеят хората.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте!

 

Края на май добре ли е за Пафос?  Гледах температурите, би трябвало да става за плаж. Дали тогава ще е оживено или още няма да е започнал сезона? Ще е хубаво един ден да направим някаква обиколка - нещо с корабче или може и друго. Ще проучвам тепърва, но ще съм благодарна, ако споделите "неща за правене" в Пафос и от Пафос 🙂 

 

Благодаря предварително за мненията. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В края на Май е перфектно времето за плаж в Кипър.Температурите още на се толкова високи колкото Юли и Август когато минаат 40 градуса .Иначе междуградския транспорт е много добре уреден и няма да имате проблеми да отидете където пожелаете. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен не ми е много топла водата през май, иначе си е горещо

можете да отидете до Синята лагуна от Пафос 

а в самия град има 2 археологически обекти, които са в списъка на Юнеско

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Благодаря много за отговорите! Имам още едно питане - кацаме доста късно, около полунощ, и тръгваме сутринта рано, в 7:00 ч. ни е полетът - до и от Пафос. Ще спим в центъра на Пафос. Доколкото се ориентирам няма автобуси по това време от и до летището. Ще сме 5 човека. От мястото за настаняване ни предлагат трансфер с бусче за 35 евро в посока за петте човека. Май нямаме друга алтернатива, нали? Доколкото видях официалните таксита са 35 евро в посока, пък на нас ще ни трябват по две.

Връзка към мнение

Миналата година ползвахме услугите на https://www.suntransfers.com/ от летището до Пафос - цената беше 22 евро, возиха ни 2 души в бусче за поне шестима. Шофьорът не говореше много английски, но беше доста дружелюбен. Само в началото трябваше да го потърсим, понеже табелката с имената ни беше закачена на едно гишенце, а не я държеше, както очаквахме, но някаква леля го извика веднага. Може да ги погледнете какви цени ще ви излезнат за вашите дати 😀

Връзка към мнение

Здравейте! Чудя се, ако летим от София до Санторини /май най-добре през Атина с Раян/, да останем 2 нощувки в Санторини /нямам желание за повече/, след това дали е възможно от Санторини да литнем до някъде, където да изкараме истинска морска почивка и след това да се завърнем в София. Това истинското море трябва да има някаква удобна връзка със София.  Съответно всичко да е бюджетно 🙂

Връзка към мнение
На 28.12.2018 г. в 12:58, Eva eva каза:

Здравейте!

 

Края на май добре ли е за Пафос?  Гледах температурите, би трябвало да става за плаж. Дали тогава ще е оживено или още няма да е започнал сезона? Ще е хубаво един ден да направим някаква обиколка - нещо с корабче или може и друго. Ще проучвам тепърва, но ще съм благодарна, ако споделите "неща за правене" в Пафос и от Пафос 🙂 

Закачвам се и аз да следя идеите 🙂 Имаме билети до Пафос за седмица околко 6-ти май, а в момента нямам време за проучване, че по-скорошни пътувания са ми на преден план. Като наближи вероятно ще съм по-подготвена с конкретни въпроси, но за момента само воайорствам 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, Eva eva каза:

Здравейте! Чудя се, ако летим от София до Санторини /май най-добре през Атина с Раян/, да останем 2 нощувки в Санторини /нямам желание за повече/, след това дали е възможно от Санторини да литнем до някъде, където да изкараме истинска морска почивка и след това да се завърнем в София. Това истинското море трябва да има някаква удобна връзка със София.  Съответно всичко да е бюджетно 🙂

Може да си хванете ферибота до Кос, Родос надолу, след това връщане през Солун с Aegean или ElinAir примерно и автобус или Атина-София. Ще е преживяване и доста посетени места.

Редактирано от vinidj
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте!

Имаме планове за лятна ваканция през юни в Северен Кипър. Ходили сме в Кипър 2 пъти и летяхме до Ларнака с Уиз, но сега искаме да летим до турското летище Ерджан (Никозия). Знам, че е достъпно по въздух само от Турция.

Въпросът ми е кои други авиокомпании, освен Turkish Airlines, летят от Истанбул (без значение кое летище) до Ерджан?

Разбира се, най-удобно ми е Ататюрк, защото полетът от София каца там, но и Сабиха Гьокчен е вариант - видях, че Pegasus Airlines имат полети от Сабиха до Ерджан. Не ги знам тия Пегасус, предполагам, че са лоу-кост. На Търкиш билет София - Истанбул (Ататюрк) - Ерджан струва 260 евро в момента, което ми се струва много, но може би са без конкуренция? Опитвам се да намеря по-евтина алтернатива до Ерджан.      

 

 

Връзка към мнение
преди 28 минути , Jenbel каза:

 

Въпросът ми е кои други авиокомпании, освен Turkish Airlines, летят от Истанбул (без значение кое летище) до Ерджан?

 

Pegasus

Atlasglobal

Turkish Airlines

 

Това са компаниите, които кацат там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Popich
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.