Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Здравейте, 

Утре (всъщност вече днес, неделя, 17:30) трябваше да летим за Акаба, но разбрахме, че Йордания затваря границите си.. май сега в неделя щяли са бъдат последните полети..Съответно се изплашихме, че няма да можем да се приберем след понеделник.. Опитах се да сменя дати, но тъй като сме чекирани (предполагам, че е от това) не ми дава да направя промяната.. Стигам до нови дати, с цени, отбелязвам ги, но бутона Continue не се активира. Писах на чата, но от 3 часа седи, че съм *на опашката*, писах и имейл, но нищо за сега.. и това е.. 

Съответно не мога нито да си махна чекина за да сменя дати нито нищо.. Дали има шанс да анулират полета?  

Връзка към коментар
преди 9 часа, gerry_ каза:

Здравейте, 

Утре (всъщност вече днес, неделя, 17:30) трябваше да летим за Акаба, но разбрахме, че Йордания затваря границите си.. май сега в неделя щяли са бъдат последните полети..Съответно се изплашихме, че няма да можем да се приберем след понеделник.. Опитах се да сменя дати, но тъй като сме чекирани (предполагам, че е от това) не ми дава да направя промяната.. Стигам до нови дати, с цени, отбелязвам ги, но бутона Continue не се активира. Писах на чата, но от 3 часа седи, че съм *на опашката*, писах и имейл, но нищо за сега.. и това е.. 

Съответно не мога нито да си махна чекина за да сменя дати нито нищо.. Дали има шанс да анулират полета?  

Стойте постоянно в чата. Ако трябва им пращайте едно и също през 5мин. Мисля че ако до два часа и половина преди полета успеете да се свържете с тях и ви махнат чек ин •а ще успеете да си смените дати, дестинация и там каквото вие решите. При мен беше същата ситуация. Късмет.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, BPK каза:

Полетът вероятно още официално не е отменен. Изчакайте ден-два и тогава се опитайте да се свържете пак.

Полета ни е днес, предполагам ако не успея днес да направя нещо, всичко ще падне в канала. Няма официална информация в интернет за затварянето на граници, но местният  гид, който бяхме уговорили ми потвърди информацията..

преди 55 минути , lov3rka каза:

Стойте постоянно в чата. Ако трябва им пращайте едно и също през 5мин. Мисля че ако до два часа и половина преди полета успеете да се свържете с тях и ви махнат чек ин •а ще успеете да си смените дати, дестинация и там каквото вие решите. При мен беше същата ситуация. Късмет.

Благодаря за съвета, действам от час насам по този начин. Наводнявам им чата..за сега без успех. 

Връзка към коментар

Имах полет следващата седмица до рим три двупосочни купувани през ръмбо и получих от тях известие за канселацията и си направих промяна на полета и смс ми пратиха,че ме обработват преди 3дни но още нямам информация, а полета си седи в акаунта на Раян. Трябва ли и от Раян да направя промяна или да изчакам ръмбо?

Връзка към коментар
преди 36 минути , Ivko каза:

Имах полет следващата седмица до рим три двупосочни купувани през ръмбо и получих от тях известие за канселацията и си направих промяна на полета и смс ми пратиха,че ме обработват преди 3дни но още нямам информация, а полета си седи в акаунта на Раян. Трябва ли и от Раян да направя промяна или да изчакам ръмбо?

За рЪмбо не знам, но всички са претоварени и ако продължиш да чакаш и Рамбо няма да може да ти помогне. Има техническа възможност и можеш спокойно да си ги смениш през акаунта си на сайта на Rayanair. Посредникът няма да направи нито повече, нито по-малко, ако изобщо успее да направи нещо за теб.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Смяна на дати за мен е безсмислено, защото за цялата година цените са поне х2 на това което съм платил за билетите до Киев по Великден.

Единствено се надявам да ги канселират и да върнат нещо.

Връзка към коментар
Силвия Коцева

Здравейте! Бях купила два билета София-Милано и обратно за края на май.

Получих мейл от Ryanair за промяна на полета на отиване - излита 6 часа по-късно.

Тъй като промяната на полета е над 2 часа, се възползвах от възможността да отменя полета и кандидатствах за възстановяване на парите. Двата билета са купени поотделно (и съответно имат два различни confirmation numbers), затова процедурата за отказ направих два пъти, с всеки код поотделно. Това се случи на 06.03.2020 г. Няколко дни по-късно получих мейл с потвърждение  за получаване на заявката за възстановяване само на единия от билетите, а на 11.03.2020 получи и парите по банков път.

За другия билет нищо! Нито потвърждение за получаване на заявката, нито пари в сметката.

За този билет се опитах многократно да подам отново формуляра за възстановяване на сумата, но всеки път ми излиза надпис:  Съжаляваме, възникна грешка.

Какви са полезните ми ходове в случая? Какво следва да предприема, за да отменя и втория билет? Моля за съвет!

Връзка към коментар
Преди 1 час, Силвия Коцева каза:

Тъй като промяната на полета е над 2 часа, се възползвах от възможността да отменя полета и кандидатствах за възстановяване на парите. Двата билета са купени поотделно (и съответно имат два различни confirmation numbers), затова процедурата за отказ направих два пъти, с всеки код поотделно.

За другия билет нищо! Нито потвърждение за получаване на заявката, нито пари в сметката.

 

Щом са купувани поотделно няма как да искате върщане на пари и за двата. Отменя се само този за който има промяна те не са ви на една резервация и в случая единия с промяната сте канселирали според правилата, а другия сте го канселирали на ваша отговорност и в случая нищо не ви дължат.

Връзка към коментар
Силвия Коцева
преди 2 часа, Ivko каза:

Щом са купувани поотделно няма как да искате върщане на пари и за двата. Отменя се само този за който има промяна те не са ви на една резервация и в случая единия с промяната сте канселирали според правилата, а другия сте го канселирали на ваша отговорност и в случая нищо не ви дължат.

Не сте ме разбрали правилно. Купила съм поотделно два билета София-Милано-София. Промяната в часа на излитане е само в полета София-Милано и само за този полет съм подала и за двата билета искане за отмяна на пътуването. За единия билет ми върнаха парите, а за другия - нищо. Полета Милано-София всичко си е наред. За сега.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Силвия Коцева каза:

Не сте ме разбрали правилно. Купила съм поотделно два билета София-Милано-София. Промяната в часа на излитане е само в полета София-Милано и само за този полет съм подала и за двата билета искане за отмяна на пътуването. За единия билет ми върнаха парите, а за другия - нищо. Полета Милано-София всичко си е наред. За сега.

Пиши им в чата, би трябвало и за него да ти възстановят парите. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Julian999 каза:

От днес забраняват полетите от Испания за България а те още продават полети?!

Дали са забранени полетите или е забранено на чужди граждани да пътуват? Има разлика. 

Предполагам, че има българи, които се опитват да се приберат оттам и затова все още продават билети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това се очакваше и не е никаква изненада. Аз имам платени 6 полета в периода 19 -26 май до Италия и Португалия Азори и откакто настъпи тази пандемия съм ги отписал. Въпроса е как да постъпим с платените полети, които все още не са канселирани. Мисля да изчакам и да видя какво ще предложат от Райънеър.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Георги Матеев

Все пак в крайна сметка "благородните" Ryanair си показаха рогцата... Случайно ги хванах, че при опит за "безплатна" смяна на дата/маршрут умишлено вдигат цената на новия полет до степен, в която практически никога няма вариант за напълно безплатна смяна - винаги има известно доплащане.

 

За експеримента искаме новия ни полет да е София-Киев на 26 април. Този билет в момента се продава на техния сайт за €35.03.

 

Тест 1:

Oпитваме да сменим билет на платена стойност €37.99. Човек би очаквал в случая да няма доплащане, но изненадващо търсачката на Ryan показва цена на София-Киев €42.68. Разлика за доплащане: €4.69


Тест 2:

Oпитваме да сменим билет на платена стойност €68.99, което е почти двойно от реалната стойност на новия билет. Търсачката на Ryan обаче вече показва цена на София-Киев €70.99. Разлика за доплащане: €2

 

Да, наистина не добавят "такса промяна", но за сметка на това играят с цените както си искат. Изключително възмутително, но далеч не изненадващо... Имайте го предвид.

 

Толкова се издразних, че сега до последно ще чакам сами да отменят полетите и ще си взема парите. Ще сменям единствено, ако не остане никакъв друг вариант.

 

Както казвах в друга тема... Всички са един дол дренки 🙂

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 22 минути , Георги Матеев каза:

Все пак в крайна сметка "благородните" Ryanair си показаха рогцата... Случайно ги хванах, че при опит за "безплатна" смяна на дата/маршрут умишлено вдигат цената на новия полет до степен, в която практически никога няма вариант за напълно безплатна смяна - винаги има известно доплащане.

 

За експеримента искаме новия ни полет да е София-Киев на 26 април. Този билет в момента се продава на техния сайт за €35.03.

 

Тест 1:

Oпитваме да сменим билет на платена стойност €37.99. Човек би очаквал в случая да няма доплащане, но изненадващо търсачката на Ryan показва цена на София-Киев €42.68. Разлика за доплащане: €4.69


Тест 2:

Oпитваме да сменим билет на платена стойност €68.99, което е почти двойно от реалната стойност на новия билет. Търсачката на Ryan обаче вече показва цена на София-Киев €70.99. Разлика за доплащане: €2

 

Да, наистина не добавят "такса промяна", но за сметка на това играят с цените както си искат. Изключително възмутително, но далеч не изненадващо... Имайте го предвид.

 

Толкова се издразних, че сега до последно ще чакам сами да отменят полетите и ще си взема парите. Ще сменям единствено, ако не остане никакъв друг вариант.

 

Както казвах в друга тема... Всички са един дол дренки 🙂

От кога го разправям това:))))

Ние сме “драгите “ им клиенти, докато дадем парите. После си правят с нас, каквото поискат.

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 47 минути , Георги Матеев каза:

Все пак в крайна сметка "благородните" Ryanair си показаха рогцата... Случайно ги хванах, че при опит за "безплатна" смяна на дата/маршрут умишлено вдигат цената на новия полет до степен, в която практически никога няма вариант за напълно безплатна смяна - винаги има известно доплащане.

При мен беше същото. Три пъти влизах и проверявах, стигах до самото плащане и цената беше пак по-висока . На четвъртия път изведнъж даде ниската цена и я потвърдих . Има и още нещо . Аз имах двупосочен билет и исках да презаверя само отиването , връщането от сега зная , че няма да го ползвам . Системата не разрешава, да отложиш само едната посока, а другата да се анулира или да остане непроменена или каквото и да е . Наложи се да намеря най-ниската цена за връщане след датата на заминаване , която да е по-ниска от първоначалната и така се получи . 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.