Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Ryanair CEO in Talks About New Order for Grounded Boeing Max

 

O’Leary didn’t rule out buying jets from Airbus but said the European company would need to cut its prices and come up with more attractive delivery slots.

“If the price is right we’ll buy aircraft,” he said. “I’m only interested in aircraft that will enable me to lower my operating costs. Airbus’s order book has been largely full and the pricing has been high for four or five years.”

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-03-03/ryanair-ceo-in-talks-about-new-order-for-grounded-boeing-max

Връзка към коментар
1 hour ago, manu80 said:

Здравейте!Имам въпрос относно амулиране на полет и възстановяване на сума.Райън еър анулираха полета до Рим за 02.04.Ще ми върнат парите.Имам обаче и обратен полет от Рим за София на 05.04., той не е анулиран от Райънеър.Сега се чудя дали има възможмост да ми върнат парите и за обратния полет.Двата полета са ми на различни резервации, защото следях за изгодни оферти.Дали ще е възможно?Длъжна съм да пробвам.

Не мога да си представя да не направят някакъв компромис. Пиши като имаш отговор. Ще е интересно да се знае как действат в такива ситуации.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре щатските ултра лоу кост залагат на Airbus, ама за О'Лиъри били скъпи. 

Ако max скоро не полети няма да му остане голям избор. 

Данните за тазгодишните поръчки са доста показателни.  Airbus дръпват много сериозно. 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Райънеър ще дава възможност пътниците да анулират резервацията си и да получат парите си обратно, ако имат проблем с летенето с 737 МАХ (когато ги разрешат и получат).

 

Ще е възможно обаче само на летището непосредствено преди полет 😄

 

https://simpleflying.com/ryanair-wont-force-passengers-to-fly-on-the-boeing-737-max/

  • Смея се 4
Връзка към коментар
On 3/3/2020 at 9:53 PM, neuromancer said:

Е той много иска, хем единствения производител (който произвежда такъв размер самолети в момента), хем да му смъкват цените...

В условията на тази паника заради коронавируса не знам дали изобщо му трябват допълнителни самолети в момента...

Връзка към коментар

В момента наблюдавам един и същ полет на Раян през десктопа и мобилната версия, цената през мобилната е значително по-ниска/-23%/. 

По-ниската цена стоя няколко минути, симулирах плащане и си остана така до края, после преминах на друго търсене и при повторно връщане и двете цени вече бяха изравнени на високото ниво. Преди реално плащане проверете и на двете места.   

  • Харесвам 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Здравейте магеланци. Току що ми анулираха полетите до Милано- Бергамо и обратно за след две седмици. Там ми беше прекачването за и от Палермо. В и-мейла имах две опции: пълно възстановяване на сумите и смяна на полетите/с доплащане/. Кликнах на първата опция, след което получих известие, че сумите ще бъдат  възстановени в рамките на 7 дни. Нека някой, който е минал по същия неприятен път да сподели дали наистина връщат сумите или е само на хартия. И дали някой знае как стоят нещата надолу в Сицилия /за да търся или не нови маршрути до там/. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 minute ago, muchachote said:

Здравейте магеланци. Току що ми анулираха полетите до Милано- Бергамо и обратно за след две седмици. Там ми беше прекачването за и от Палермо. В и-мейла имах две опции: пълно възстановяване на сумите и смяна на полетите/с доплащане/. Кликнах на първата опция, след което получих известие, че сумите ще бъдат  възстановени в рамките на 7 дни. Нека някой, който е минал по същия неприятен път да сподели дали наистина връщат сумите или е само на хартия. И дали някой знае как стоят нещата надолу в Сицилия /за да търся или не нови маршрути до там/. 

Аз съм искала рифанд наскоро. Връщат сумата по резервацията, за 2 дни май бяха.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
48 minutes ago, muchachote said:

Здравейте магеланци. Току що ми анулираха полетите до Милано- Бергамо и обратно за след две седмици. Там ми беше прекачването за и от Палермо. В и-мейла имах две опции: пълно възстановяване на сумите и смяна на полетите/с доплащане/. Кликнах на първата опция, след което получих известие, че сумите ще бъдат  възстановени в рамките на 7 дни. Нека някой, който е минал по същия неприятен път да сподели дали наистина връщат сумите или е само на хартия. И дали някой знае как стоят нещата надолу в Сицилия /за да търся или не нови маршрути до там/. 

И на нас току-що Ryanair ни анулира полетите София - Рим за началото на Април месец (4-ти). Опциите, които ни дават, са 2: 

1. Кандидатстване за възстановяване на сумата;

2. Промяна на Вашия отменен полет (безплатно);

В тази неясна ситуация, мислим да се възползваме от първата опция и мога да пиша допълнително колко бързо са се случили нещата.

 

Дали да търсиш алтернатива, не мога да те посъветвам. Мога единствено да споделя, че ние бяхме решили да пропуснем това пътуване, независимо дали ще отменят полета (тъй като Ryanair твърдеше до много скоро, че Рим е незасегнат и безопасен район, та не очаквах анулация).

Връзка към коментар
В момента, Vanya7 каза:

И на нас току-що Ryanair ни анулира полетите София - Рим за началото на Април месец (4-ти). Опциите, които ни дават, са 2: 

1. Кандидатстване за възстановяване на сумата;

2. Промяна на Вашия отменен полет (безплатно);

В тази неясна ситуация, мислим да се възползваме от първата опция и мога да пиша допълнително колко бързо са се случили нещата.

 

Дали да търсиш алтернатива, не мога да те посъветвам. Мога единствено да споделя, че ние бяхме решили да пропуснем това пътуване, независимо дали ще отменят полета (тъй като Ryanair твърдеше до много скоро, че Рим е незасегнат и безопасен район, та не очаквах анулация).

За мен странното е, че до и от Бергамо анулират полетите, но от Бергамо до други италиански г

Летища/ тоест вътрешни/ все още не са анулирани.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, muchachote каза:

За мен странното е, че до и от Бергамо анулират полетите, но от Бергамо до други италиански г

Летища/ тоест вътрешни/ все още не са анулирани.

Те не анулират полети, защото е опасно, а защото нямат достатъчно пътници да им е изгоден полета. Има голяма разлика.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 3.03.2020 г. в 15:02, stanimir каза:

Добре щатските ултра лоу кост залагат на Airbus, ама за О'Лиъри били скъпи. 

Ако max скоро не полети няма да му остане голям избор. 

Данните за тазгодишните поръчки са доста показателни.  Airbus дръпват много сериозно. 

Изказването на О’Лиъри си е съвсем на място!

 

Щатските ултра лоу кост нямат нищо общо с такива от Европа. Лоукостове са тези, които не предлагат първа класа.
 

Лидера сред лоу костовете - Саутуест е винаги с включени два безплатни пълноразмерни куфари и винаги с безплатна смяна на дати. 
 

Джетблу е с включен carry on  , а Юнайтед (традиционна а/к) пък няма дори ръчен багаж включен . 
 

Освен това , щатските а/к държат само 20% от авиотрафика в света , но 65% от авиоприходите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой знае ли защо не са анулирани полетите София-Тревизо на 16 март и Тревизо-София на 20 март?

Уж всички полети до там са анулирани само след 17 март. Какъв е смисъла на това действие?

Връзка към коментар

Frontier и Spirit са точно като европейските, евтини, всичко се доплаща,  а за толкова спартански салони и О'Лиъри още не се е сетил.

Седалките са изтънени, колкото да не прозират, което не е само лошо де  (дава повече пространство). Мини масичките също са интересно решение. 

Връзка към коментар
2 hours ago, cybersimo said:

Някой знае ли защо не са анулирани полетите София-Тревизо на 16 март и Тревизо-София на 20 март?

Уж всички полети до там са анулирани само след 17 март. Какъв е смисъла на това действие?

 

Screenshot_20200306_084636.jpg

  • Благодаря 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, aleksandrina каза:

 

Screenshot_20200306_084636.jpg

Е, тъй де... Остава и да си признае публично дори пред тези, дето не го знаят, че ако отменят полет за след по-малко от две седмици, ще дължат обезщетения 😉 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, cybersimo каза:

Някой знае ли защо не са анулирани полетите София-Тревизо на 16 март и Тревизо-София на 20 март?

Уж всички полети до там са анулирани само след 17 март. Какъв е смисъла на това действие?

И аз не знам какво всъщност става и каква е причината да ги анулират. Вчера ми бяха анулирани два полета минаващи през Милано- Бергамо, единият в края на март, а другия в началото на април. Но днес гледах полетите към Милано, има си полети, даже симулирах купуване на билет+ място, за да видя дали има пътници и колко места са заети, и да, пътници има. Дори сега мога да си купя нов билет и то на по-ниска цена от онази, която /дай Боже!!!/ трябва да ми възстановят.

Връзка към коментар
3 minutes ago, muchachote said:

И аз не знам какво всъщност става и каква е причината да ги анулират. Вчера ми бяха анулирани два полета минаващи през Милано- Бергамо, единият в края на март, а другия в началото на април. Но днес гледах полетите към Милано, има си полети, даже симулирах купуване на билет+ място, за да видя дали има пътници и колко места са заети, и да, пътници има. Дори сега мога да си купя нов билет и то на по-ниска цена от онази, която /дай Боже!!!/ трябва да ми възстановят.

@cybersimo пита защо НЕ са анулирани сега, а след 17.03. И Ryanair си пишат защо- по- горе има скрийншот от страницата им. Уж, че не могат да се реорганизират за близките 2 седмици, но наистина по- скоро, за да не плащат обезщетения, както е предположил @master_of_germs.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не мога да платя за багаж - Пейпал прозореца не се отваря, а с карта дава грешка, че не могат да продължат искането ми - пробвано с 5 различни карти.

От чата казаха да звънна на номера Английския и да продиктувам там данните си от картата, но номера от Понеделник не отговоря.

Някой с подобен проблем? Полетът е след 10 дена.

Връзка към коментар
29 minutes ago, vinidj said:

Не мога да платя за багаж - Пейпал прозореца не се отваря, а с карта дава грешка, че не могат да продължат искането ми - пробвано с 5 различни карти.

От чата казаха да звънна на номера Английския и да продиктувам там данните си от картата, но номера от Понеделник не отговоря.

Някой с подобен проблем? Полетът е след 10 дена.

Изчакай, смени браузъра, пробвай през телефон/таблет...

Връзка към коментар
Преди 1 час, aleksandrina каза:

Изчакай, смени браузъра, пробвай през телефон/таблет...

Нямало начин освен, ако се плати със същата карта с която била направена резервацията?!

Аз искам с Пейпал или с друга.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.