Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 1 час, Zaro каза:

 

Включително и раници? На мен никога не са ми гледали раница, но не съм и прекалявал, т.е. винаги мога да я натъпча в металната рамка.

Основно с раници бяха жертвите.

Връзка към коментар

Някой да е имал проблеми с верификацията при покупка от посредник? Имам в предвид, че вече повече от 40 мин. пробвам и с платената, и с безплатната, стигам до някакъв момент и ме връща от начало и така няколко пъти без да стигам до момента, в който процесът е completed.

Писах в чата на Ryan да не е някакъв бъг, до сега не ми се е случвало, а съм правила доста верификации:

1735329280_RyanAirChat_1.jpg.e865eed2026be0a67e74cdaccb7b8701.jpg

Връзка към коментар
преди 5 минути , Яничка каза:

Някой да е имал проблеми с верификацията при покупка от посредник? Имам в предвид, че вече повече от 40 мин. пробвам и с платената, и с безплатната, стигам до някакъв момент и ме връща от начало и така няколко пъти без да стигам до момента, в който процесът е completed.

Писах в чата на Ryan да не е някакъв бъг, до сега не ми се е случвало, а съм правила доста верификации:

1735329280_RyanAirChat_1.jpg.e865eed2026be0a67e74cdaccb7b8701.jpg

При мен така беше, когато правих верификацията през телефона-1000пъти пробвах, от групата ме посъветваха да пробвам на компютър /лаптоп и стана 😉

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , Яничка каза:

Някой да е имал проблеми с верификацията при покупка от посредник? Имам в предвид, че вече повече от 40 мин. пробвам и с платената, и с безплатната, стигам до някакъв момент и ме връща от начало и така няколко пъти без да стигам до момента, в който процесът е completed.

Писах в чата на Ryan да не е някакъв бъг, до сега не ми се е случвало, а съм правила доста верификации:

1735329280_RyanAirChat_1.jpg.e865eed2026be0a67e74cdaccb7b8701.jpg

Мобилната версия на Раян , там на резервацията има линк за верификация и от него става

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, natalito78 каза:

При мен така беше, когато правих верификацията през телефона-1000пъти пробвах, от групата ме посъветваха да пробвам на компютър /лаптоп и стана 😉

 

преди 1 час, Branko каза:

Мобилната версия на Раян , там на резервацията има линк за верификация и от него става

Благодаря и на двамата. Пробвах всичко - пак ме връща от началото и върти едно и също. Точно щях да го оставя да преспи и взе, че стана платената верификация от линка в мейла. Между другото, крупната сума за нея ми я дръпнаха от картата още преди 2 часа, когато започна сагата. Споделям, ако някой друг изпадне в забавление...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
1 hour ago, VVP said:

Отменени са всички полети между София и Акаба до 16 декември.В момента има доста българи в Акаба и региона.

Явно не са успели да напълнят самолетите. Ние трябваше да пътуваме следващата седмица и вчера ни зарадваха... Поне ще ги ожулим с компенсацийка. 🙂 За хората, обаче, които са увиснали там е доста криво. Днешният полет май е първият отменен и мога да си представя, че има не малко които е трябвало да се върнат с него или във вторник. От днес за утре е доста лайнян номер... 

Връзка към коментар

Казват че е по причини извън техен контрол.

Ако е вярно може и да не изплатят обезщетения :

 

We have regrettably been forced to cancel flights to/from Aqaba Airport between Sat 11 Nov - Fri 15 Dec due to operational restrictions beyond Ryanair’s control. Affected passengers will be notified of their options to either change flight or to receive a full refund by email/SMS.

 

Ryanair apologises for these unavoidable cancellations, and we advise all passengers due to travel to/from Aqaba between Sat 11 Nov - Fri 15 Dec to check the Ryanair App for the latest flight status updates.

 

П.П. Наскоро падна ракета в Ейлат , може и това да е причина за отменяне на полети до региона.

  • Харесвам 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Весу каза:

Явно не са успели да напълнят самолетите. Ние трябваше да пътуваме следващата седмица и вчера ни зарадваха... Поне ще ги ожулим с компенсацийка. 🙂 За хората, обаче, които са увиснали там е доста криво. Днешният полет май е първият отменен и мога да си представя, че има не малко които е трябвало да се върнат с него или във вторник. От днес за утре е доста лайнян номер... 

Точно оттам минават ракетите изтреляни от Йемен към Израел и може да ударят самолет.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не мисля, че причина могат да бъдат ракетите след като други компании продължават да летят до Акаба: https://www.flightstats.com/v2/flight-tracker/departures/AQJ

Те просто са длъжни да пробват да мине номера с нещо "извън техен контрол". Пък може и някой да им се върже... 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 минути , Весу каза:

Не мисля, че причина могат да бъдат ракетите след като други компании продължават да летят до Акаба: https://www.flightstats.com/v2/flight-tracker/departures/AQJ

Те просто са длъжни да пробват да мине номера с нещо "извън техен контрол". Пък може и някой да им се върже... 

Показва един и същи полет, кодшеър, до Аман, тоест вътрешен. И следващите дни положението е същото.

 

Ако някой разбере причината, ще съм му благодарна да сподели, защото не мога да преценя шансовете положението да се удължи до Нова година, а ми е важно. 

Връзка към коментар

https://www.flightstats.com/v2/flight-tracker/departures/AQJ/?year=2023&month=11&date=11&hour=0

Освен този сутринта, през нощта са летяли и Търкиш и Уиз. Райънеър просто са решили, че самолетът ще прави повече парички другаде.

 

За това дали ще пуснат самолета за Коледа само те си знаят. Явно е, че само те си отменят полетите. А още по-забавно е, че и Райънеър имат полет утре който не е отменен 🙂

https://www.flightstats.com/v2/flight-tracker/FR/9339?year=2023&month=11&date=12&flightId=1221502426

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , Весу каза:

https://www.flightstats.com/v2/flight-tracker/departures/AQJ/?year=2023&month=11&date=11&hour=0

Освен този сутринта, през нощта са летяли и Търкиш и Уиз. Райънеър просто са решили, че самолетът ще прави повече парички другаде.

 

За това дали ще пуснат самолета за Коледа само те си знаят. Явно е, че само те си отменят полетите. А още по-забавно е, че и Райънеър имат полет утре който не е отменен 🙂

https://www.flightstats.com/v2/flight-tracker/FR/9339?year=2023&month=11&date=12&flightId=1221502426

За мен е видимо, че полетите са редуцирани до вътрешни и едно Абу Даби, което може и да са забравили да отменят. Очевидно има причина за това внезапно решение, а не е дребен тарикатлък.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, Весу said:

https://www.flightstats.com/v2/flight-tracker/departures/AQJ/?year=2023&month=11&date=11&hour=0

Освен този сутринта, през нощта са летяли и Търкиш и Уиз. Райънеър просто са решили, че самолетът ще прави повече парички другаде.

 

За това дали ще пуснат самолета за Коледа само те си знаят. Явно е, че само те си отменят полетите. А още по-забавно е, че и Райънеър имат полет утре който не е отменен 🙂

https://www.flightstats.com/v2/flight-tracker/FR/9339?year=2023&month=11&date=12&flightId=1221502426

Едва ли може някъде да прави по 400€ на седалка , колкото би им коствало обезщетението заради отменените полети.Все пак трябва и да июат основателна причина за пред регулаторите.

Връзка към коментар

По важни от регулаторите са инвеститорите 🙂Ако си докарат по-голяма печалба от обезщетенията които трябва да платят (за идните 2 седмици - 8 полета по 100 човека по 400 евро = 320 хил.) значи ходът е правилен (за тях). Казвам 100 човека защото полетите действително са на половина празни, а и едва ли всички ще си искат компенсацията. 

 

Между другото, в мейла с който ме известиха няма и дума за "независещи от тях причини": 

We’re sorry to inform you that your flight from Sofia to Aqaba Jordan on 14Nov23 from Aqaba Jordan to Sofia on 18Nov23 , has been cancelled. If you're travelling with others, please inform them of this cancellation. We sincerely apologise for any inconvenience caused.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Гаранция е заради наполовина празните самолети и едва ли ще я подновят въобще някога. И така си замина една от най-интересните дестинации от София. Как е тръгнало скоро ще останеме да си летим до Бергамо по 8 пъти дневно. 😡

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Приятели имаха билети да Акаба за 28.11.  Доколкото си спомням промяна/отмяна имаше компенсация до 2 седмици преди полета, така ли беше? Т.е. тях не ги хваща. А как стоеше въпроса, ако искаш да преместиш полета за март, има ли срок до който да го направиш (евентуално докога могат да отлагат преместването, ако  премислят и се откажат да летя)?

Връзка към коментар

Да, точно така. Компенсация се дължи само ако известяването е по-малко от 2 седмици преди полета.

Формално няма срок в който да се заяви какво предпочиташ (промяна на дата или въстановяване), но самите Райънеър може да имат изискване за някакъв срок в който новия полет трябва да се осъществи (преди/след отменения). Както беше споменато по-горе, твърде вероятно е Райънеър да не поднови полетите въобще. Та аз не бих възлагал големи надежди на това да може да се лети до там с тях. Това не означава, че не бива да се опита 🙂 Ако билетите са били евтини, аз бих пробвал смяна на датата. В най-лошия случай, ако полет въобще няма, просто ще се забави връщането на парите. 

Връзка към коментар
преди 57 минути , ESK каза:

Приятели имаха билети да Акаба за 28.11.  Доколкото си спомням промяна/отмяна имаше компенсация до 2 седмици преди полета, така ли беше? Т.е. тях не ги хваща. А как стоеше въпроса, ако искаш да преместиш полета за март, има ли срок до който да го направиш (евентуално докога могат да отлагат преместването, ако  премислят и се откажат да летя)?

Няма срок, поне до датата на оригиналния полет, след това не съм сигурен. Само че не се знае дали въобще няма да спрат тия полети, то не пречи да смените с други дати де.

Връзка към коментар

Полетите от средата на декември до края на март са в продажба , не са отрязали Йордания окончателно.Вероятно ще решават с оглед на обстановката.Възможно е и да използват ситуацията за да се "отърват" от някой полети с оглед със сигурност намаления брой желаещи да летят до региона , но не е и като да нямат никакви обективни основания.

 

"Jordan issued the warning following the Houthi's declaration they launched drones toward Eilat, Israel’s southernmost city, though it remains uncertain if the Yemeni military provided any guarantees. 

Jordan, for its part, has informed parties that its defense forces will deal with any threat to Jordanian territory and has called on Hamas to intervene to prevent launches toward Eilat due to its proximity to the port city of Aqaba"

 

https://www.ynetnews.com/article/bka3s81xp

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Като свалиха малайзийския самолет над Украйна официално нямаше опасност, но някои авиокомпании не летяха над Донбас още преди това. Ако има ударен самолет веднага всички ще кажат "ама как летяхте там, то е опасно"

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.