Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Argentique каза:

Монополистите Уиз държат цени по тази линия, а сега има по 30-40€ на посока дори за пролетна ваканция, Великден и уикенда за 24 май.

 

603460343_Screenshot(1).png.8473210d2c6161f683d6aee303273a39.png

Има защото са нова линия и са промо цени ама до седмица, две ще скочат така, че сега е време да се купуват. Лятото са по 40 евро фиксирани

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, Zaro каза:

Перфектен уикенд, събота сутрин/обед - неделя вечер!

Да само не знам къде ще намериш евтини полети на Уиз от/до Валенсия 😁😁

Връзка към мнение
преди 17 минути , Ivko каза:

Да само не знам къде ще намериш евтини полети на Уиз от/до Валенсия 😁😁

Райън - събота сутрин/обед - неделя вечер.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 19 минути , Ivko каза:

Да само не знам къде ще намериш евтини полети на Уиз от/до Валенсия 😁😁

Септември има няколко дати,но на Раян са по 40.

2024_01_18_15.01.46.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 45 минути , dimitrov6 каза:

Септември има няколко дати,но на Раян са по 40.

2024_01_18_15.01.46.jpg

Благодаря сега проверих и се сдобих с билет. С идеални дни и часове.

31.08 София-Валенсия с Раян 40 евро 10:30
05.09 Валенсия-София с Уиз 22 евро  21:05

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 4
Връзка към мнение

Да попитам, че досега не съм купувала билети за бебе, трябва ли задължително да избера място и ако да, за всички пътници в резервацията ли ще трябва да добавя места или само за първият към който е прикачено бебето... или най добре да ги разделя на две резервации пътниците че са 5 чавека + бебе 

Връзка към мнение
преди 16 часа, wiliko каза:

Да попитам, че досега не съм купувала билети за бебе, трябва ли задължително да избера място и ако да, за всички пътници в резервацията ли ще трябва да добавя места или само за първият към който е прикачено бебето... или най добре да ги разделя на две резервации пътниците че са 5 чавека + бебе 

Бебето под 2 е без място. 2-11 г. са с места и задължително и за единия възрастен. По спомен може да се купи място и за бебето.

Бебета и всякаква субсидия на резервация за бебе ще бъдат свързани с първия пълнолетен пътник в тази резервация.Детската такса за всяко бебе, пътуващо в скута на възрастен, е 25 евро/25 британски лири (или еквивалента в местната валута) за всеки еднопосочен полет.

 

М, даа- само 1 място може да се избере. Не може 2. 

 

Спойлер

baby.jpg

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , wiliko каза:

Да попитам, че досега не съм купувала билети за бебе, трябва ли задължително да избера място и ако да, за всички пътници в резервацията ли ще трябва да добавя места или само за първият към който е прикачено бебето... или най добре да ги разделя на две резервации пътниците че са 5 чавека + бебе 

Имам закачено мнение горе в темата. Може да е от полза. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
В момента, Argentique каза:

Не разбирам идеята на подобни коментари. За едни е удобно едно, за други – друго. Всеки си прави сметка. Доста хора не искат да губят дни отпуска, а горният вариант е точно такъв. 

Идеята на подобни коментари е, че един доста неудобен (нощен) час на кацане може да ни излезе през носа, въпреки по-ниската си цена. Ако няма градски транспорт, едно такси от летището до хотела може да излезе по-скъпо и от самолетния билет.  Отделно не всички места за настаняване са с денонощна рецепция, но не това е проблем. От летището право в леглото... така се плаща нощувката, но не се използва денят. И с такъв час на кацане ... 00.55 във Валенсия, най-рано 02 ч. ще се озове човек в хотела (guesthouse или каквото е). Да, неудобно е. Понеже казваш "доста хора не искат да губят дни отпуска", нали даваш за пример четвъртък? Аз дадох да пример събота... сутрешно-обеден полет, с удобни часове.  И да, съгласявам се с това "Всеки си прави сметката", за едни е удобно едно, за други друго. Обяснявам просто каква е "идеята на подобни коментари".  Моята е, че... важна е цената на билетите, ама са важни и часовете. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами всеки си избира и е добре да се показват различните опции. Такси до центъра след полунощ е 30-40€ ,но пък ако не си сам може би не е проблем.

При късен полет имаш 3 нощувки с 3 пълни дни , което не е толкова  зле.

В другия вариант по-скъп ранен полет на Wizz , но пък 2 дни със само 1 нощувка и евтин градски транспорт.Вероятно накрая излиза почти същото.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Разбира се, че има всякакви опции и всеки си избира най-удобното за него. Просто отговарям на въпроса "каква е идеята на подобни коментари", отговорих (макар и със закъснение) каква е моята идея 😉

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
12 hours ago, Bilqz said:

Captain Hector Barbossa in action 😀😀😀
image.png.06faa5fc25f5851a569e87530b50a54a.png
 

Ясно е, че отстъпките не идват единствено от рекламните бюджети на картоиздателите.ОТА печелят основно от надценени или понякога напълно излишни допълнителни услуги.

Начинът на пътуване на повечето хора тук е доста различен от този на масовия потребител от когото идват приходите им и с чийто пари субсидират евтините базови билети за магеланци.Дай Боже да ги има повече ! 

 

  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към мнение
51 minutes ago, Loverboy said:

Вече категорично ли няма никъде полетите на Раян? Опитвам се да сваля едни, но не ми излизат въобще никъде…

По-скоро няма да. 
Все някъде може да изскочи нещо, но пък верификацията, няма гаранция, че може да се случи успешно.
По-рано друг съфоромец беше писал, че не е успял, въпреки, че е пробвал през различни операционни системи.
Така, че за 10-20 EUR за билет поне към момента изглежда не си заслужава разправията/риска.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Виждам, че в edreams.net излизат вече всички полети на Раян. Евтините ги намалява по обичайния начин. Не съм купувала, но стигнах до плащане без проблеми, може да се плати и с Пей пал.

Съфорумеца не даде достатъчно информация защо не става верификацията при него, само може да гадаем каква е причината. А и той твърдеше, че е купил билета директно от сайта на Раян.

В opodo.co.uk. излизат също полетите им, а там не се бяха появявали от няколко месеца. В доста от версиите на jetcost също. Но няма намаление.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, iMari каза:

Виждам, че в edreams.net излизат вече всички полети на Раян

Единични полети винаги са излизали в edreams, но последно като се опитвах да взема (около Коледа) и даваше грешка като цъкнеш бутона за купуване. Скоро рових по jetcost-овете и също ми направи впечатление, че и там излизат, но не съм пробвал да купувам. Дано са се оправили нещата. Ако някой успее да купи през посредник и мине верификация, моля да даде обратна връзка.

Иначе и други хора се оплакват, че ги карат да минават през верификация при билети закупени от сайта/рпиложението на Ryan, което е страшна идиотия.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 19 минути , dimitrov6 каза:

Сега прочетох за полети до Аликанте,но в приложението не излизат,само в уеб.

ТУК

 

Коментирахме ги тук:

 

На 15.12.2023 г. в 16:08, yordanov каза:

Идвам с новина за 2 нови дестинации, но не се вълнувайте - пак се повтарят с Уиз: Копенхаген и Аликанте.

Копенхаген е 5 пъти (!) седмично от 31.03, а Аликанте 2 пъти седмично от 1.04.

 

Но действително не се показват в апп-а.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
22 hours ago, aleksandrina said:

Ъпдейтнах си приложението- Копенхаген излиза. Аликанте все още не. 

Аликанте вече може да се резервира и през приложението.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Не съм летяла с Ryanair от 4 години и вече съм забравила политиките им и моля за съдействие. 

Имам купен полет за април София-Болоня, като часът на излитане беше 10:55. Сега случайно се разрових и видях, че полета е с час 17:15.

Въпросите ми са: не трябваше ли да ме уведомят за тази промяна и не трябва ли да имам опция за някаква промяна в случай, че този час не ме устройва, въобще имам ли някакви възможности в случая или просто трябва да си преправя плановете?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   6 магеланци

    • ESK
    • lyube
    • DaBo
    • valpet
    • Mascotte7373
    • deyan
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.