Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Благодаря много. :)

п.п. Да да знам, че може втора - дамската, за това и попитах дали трябва да е в една от двете или може да си го окичи на врата, за да не губи място, а неговата чанта да я намотае в ръчния и да я извади като кацне, за да го прибере на сигурно.

Редактирано от EliDion
Връзка към коментар

Имам два лаишки въпроса

1. Ако носи фотоапарат (професионален с обективи), къде в ръчния трябва да го сложи? Ако е в отделна чанта води ли се като втората примерно или трябва да го сложи в дамската чанта, а неговата да я сгъне и да я сложи в ръчния багаж? Или да си го окичи на врата :)?

2. Какви храни може да се носят в ръчния - децата искали да им занесе луканка и суджук ^_^ за нова година и трябва ли да са опаковани някак по специално, ако изобщо може.

 

:-))))Зависи колко суджук носиш:-))).Не може да имаш проблем ,че носиш суджук,салам или саламурено сирене:-).Твой е проблема как ще го опаковаш. Твоите неща в куфара ще пострадат .Иначе освен ръчния багаж който е до  определени килограми(мисля 10)  и до точни размери, дават малък багаж в който да си носиш фотоапарат, лап-топ.,зарядни,таблети...но не бива да се прекалява и наглее. Виждал съм как връщат хора ,за да чекират единия от багажите!!И тогава боли:-)))

Връзка към коментар

Имам два лаишки въпроса

1. Ако носи фотоапарат (професионален с обективи), къде в ръчния трябва да го сложи? Ако е в отделна чанта води ли се като втората примерно или трябва да го сложи в дамската чанта, а неговата да я сгъне и да я сложи в ръчния багаж? Или да си го окичи на врата :)?

2. Какви храни може да се носят в ръчния - децата искали да им занесе луканка и суджук ^_^ за нова година и трябва ли да са опаковани някак по специално, ако изобщо може.

в последните 6 месеца имам 10 полета с Райан, последния беше миналата седмица, та мога да отговоря сравнително точно :

1.) Фотоапарата се води за чанта, ако е в отделна опаковка, тъй като имате право на 2 бр. (малък и голям ръчен багаж) препоръчвам фотото да е в дамската чанта, така тя ще Ви е малкия ръчен багаж и имате право на ощ едно малко куфарче (същото важи и за децата, на последния ми полет бях с 2 големи раници и две дамски чанти, аз и 4 годишната ми дъщеря - тъй като бройката отговаряше, никой не се е заяждал, че багажа не е детски)

2.) когато полета е повече от 2 часа ВИНАГИ взимам малка хладилна чанта с храна за детето (макар тя да предпочита пържените картофки на борда, се старая да я храня здравословно и избягвам купуването на храна за нея на самолета), обикновено нося :

плодове - грозде, мандарини, ябълка(нарязана), банан, кокос

сурови ядки

хапки "канапе" - хляб или крекер отгоре с различни видове сирена и меса (последния път дори имах към тях и бурканче с гуакамоле)

досега никога не са ми спирали храната за допълнителни проверки, тестове и проби, но винаги на ренгена съм я оставяла отделно от багажа и съм предупреждавала че е детска храна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря още веднъж. Изясних си нещата - апарата в неговата си чанта, заедно с документите и др. по-важни неща, а дамската в ръчния, та докато е там да е красива :) и с чанта. и без това неговата е по-голяма от дамската и е с точните размери 35/20/20

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

2.) когато полета е повече от 2 часа ВИНАГИ взимам малка хладилна чанта с храна за детето (макар тя да предпочита пържените картофки на борда, се старая да я храня здравословно и избягвам купуването на храна за нея на самолета), обикновено нося :

плодове - грозде, мандарини, ябълка(нарязана), банан, кокос

сурови ядки

хапки "канапе" - хляб или крекер отгоре с различни видове сирена и меса (последния път дори имах към тях и бурканче с гуакамоле)

досега никога не са ми спирали храната за допълнителни проверки, тестове и проби, но винаги на ренгена съм я оставяла отделно от багажа и съм предупреждавала че е детска храна.

 

Никол, звучиш супер вкусно. :)  Може ли някой път да се присламча към вас. :blush:

Тези в бизнес класата могат само да ви завиждат на вкусотиите :P .

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Никол, звучиш супер вкусно. :)  Може ли някой път да се присламча към вас. :blush:

Тези в бизнес класата могат само да ви завиждат на вкусотиите :P .

С голямо удоволствие  :lol:  не един или два пъти съм изхранвала и чужди деца, с които моето се е запознало на полета  :lol:  а и винаги нося по повечко за всеки случай, а аз никога не ям в самолета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди 2 седмици за Хамбург в джобовете на якето ябълка и сандвич в обикновено найлоново пликче, в ръчния отворени солети, банан и чийзбургер от Макдоналд-а :)  Абсолютно никакви проблеми нямаше.

Връзка към коментар

При полети на Уиз не даваха фотоапарата да виси на врата - трябвало да е в багажа или в джоба.

За храна в рамките на ЕС няма проблем да се пренася, стига да не е течна или кремообразна (бебешката може) - това само за ръчния багаж, в куфара може всякаква. .

И аз вечно нося ябълки, ядки, понякога сандвич.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам едно чудене - ще пътуваме 5 човека и искаме да сме седнали заедно сега гледам за избор на места ми дава цени от 8 паунда нагоре на чочека на полет та се чудя дали може да направя някаква схема,така че да спестя някой лев. Две отделни резервации са. Имам спомен преди имаше вариант да виждаш произволното избрано място и ако не си хепи тогава да си купиш ама вече не я виждам тази възможност дефакто или купуваш или каквото ти се падне, някакви идейки имате ли?

Връзка към коментар

Имам едно чудене - ще пътуваме 5 човека и искаме да сме седнали заедно сега гледам за избор на места ми дава цени от 8 паунда нагоре на чочека на полет та се чудя дали може да направя някаква схема,така че да спестя някой лев. Две отделни резервации са. Имам спомен преди имаше вариант да виждаш произволното избрано място и ако не си хепи тогава да си купиш ама вече не я виждам тази възможност дефакто или купуваш или каквото ти се падне, някакви идейки имате ли?

аз чекирах трима човека на две резервации и ми даде места един до друг. бях попълнил всичко до момента за избор на място и на двете резервации (два отделни таба) и тогава натиснах бутона за запазване на местата. може да пробваш така.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

При мен не се получи това-два различни акаунта, последователно чекиране-местата бяха през 5 реда.

П.п. Току що пробвах пак-този път едновременно в два прозореца двата акаунта отворени- 22F и 24B са местата.Според мен е въпрос на късмет, който както я видно, аз нямам :)

Редактирано от bobole4e
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес чекирах последователно 4 отделни резервации за два полета. Системата даде и в двата случай съседни места. Явно ги кара подред.

 

 

Четох по-нагоре, че дискутирате за храна в ръчния багаж:

Имаме двама големи синове (28 и 31 г.) които живеят в Амстердам.

Всеки път с жена ми така им натъпкваме ръчния багаж с всякаква храна, като че ли няма да летят за Амстердам, а за Сомалия.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте,един лаишки въпрос. Някой пътувал ли е с Райън след като промениха правилата за чекиране от 1.ноември?

На 20-ти летя за пръв път с тях до Шотландия,връщам се на 27-ми. Между тези 2 полета имам и 2 "вътрешни" - Глазгоу-Дъблин-Глазгоу. Някой да даде прясна информация за чекирането,бордните карти и т.н. Благодаря предварително.

Връзка към коментар

Няма нищо друго особено освен променения срок. На 12.11. чекирах мои роднини за полета им на 16.11. до Рим и естествено не успях да ги чекирам за обратния полет на 20.11. Това се случи вчера - 4 дни преди полета Рим - София.


При мен не се получи това-два различни акаунта, последователно чекиране-местата бяха през 5 реда.

 

И аз така. Когато са два различни акаунта, няма как да очакваме места едно до друго, според мен. Но въпрос на късмет. При мен например беше интересно, че мястото ми и на отиване, и на връщане беше едно и също. Само че към София имаше неочаквана екстра - съседните седалки бяха заети от двама от единствените трима етнически по-различни българи в самолета. И това също си беше един вид късмет. :) Въобще не коментирам как безпардонно прередиха още на стълбичката половината пътници.  :(

 

Иначе при общо чекиране на двама от един акаунт, редовно ги слага един до друг.

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имам да купувам 6-8 билета за началото на февруари и се чудя днес ли да купя или да изчакам това чудо на природата:"Книга от полунощ петък". Голяма работа е google translate...

Мадрид-Маракеш-24 евро

Мадрид-София-27 евро

Бергамо-Маракеш-31 евро

Как ви се виждат?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам да купувам 6-8 билета за началото на февруари и се чудя днес ли да купя или да изчакам това чудо на природата:"Книга от полунощ петък". Голяма работа е google translate...

Мадрид-Маракеш-24 евро

Мадрид-София-27 евро

Бергамо-Маракеш-31 евро

Как ви се виждат?

Оф и аз ги следя тея пусти билети за Маракеш. Бях се приготвил да ги купувам за февруари, но се оказа, че тогава няма да имам свободно време за джиткане. Сега за средата на март излизат доста повече. Според мен тези цени са доста добри и можеш да се замислиш сериозно :lol: :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз имам и фиксирани дати, но се срещат и по 16 евро цени за това стоя и се чудя. Наглост се казва това моето, но като ни разглезха с цени по 10 евро и сега 30 евро ми се струва страшна скъпотия :P

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Миналата година ходихме в Мароко в края на февруари - началото на март, фиксирани дати имахме, през ноември купихме първо третия билет. Маршрутът ни беше София - Милано ( с Wizz, 20 лева), Милано - Маракеш(17 евро), после Фес - Мадрид (18 евро) и Мадрид  - София (30 евро, с Wizz). Така че - според мен изчакайте.....И двата пъти се замотахме с билетите на Райън  - докато се организираме, минаха два дни и паднаха още цените....

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Вчера имах за първи полет с тях, от много време насам. Билета ми беше leisure plus, с включен уж приорити бординг, но на гейта нямаше нищо такова, чаках си на опашката като пич, и то даже висях 15-ина минути прав. Утре ще ги разпитам на тоя чат, дето толкова го хвалите :)

Връзка към коментар

Имам да купувам 6-8 билета за началото на февруари и се чудя днес ли да купя или да изчакам това чудо на природата:"Книга от полунощ петък". Голяма работа е google translate...

Мадрид-Маракеш-24 евро

Мадрид-София-27 евро

Бергамо-Маракеш-31 евро

Как ви се виждат?

Според мен изчакай 25 ноември, не може да не пуснат промоция за Black Friday

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.